Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] BMW Vs Mercedes-Benz


SlRator
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο πιστεύετε ότι είναι καλύτερη;  

319 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο πιστεύετε ότι είναι καλύτερη;

    • BMW
      175
    • Mercedes
      144


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 425
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (24 Μάι. 2004 , 12:17)

 

iri i BMW mia xara kratimata ixe kai exi............ anthropous den exi gia na tin koumantaroun............

 

 

Την αποψη του πατέρα μου παρεθεσα μόνο, ο οποίος καθώς το 1/3 της ζωής του τις εχει περάσει σε ταξίδια με αυτοκίνητο εχει σαφέστατα μια πιο ρεαλιστική γνώμη από μένα!

Μπορεί να είχε καλύτερα κρατήματα.

Οταν οδηγήσω BMW ((σε κανα χρόνο)) θα σου πω τη δική μου αποψη. ;)

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (24 Μάι. 2004 , 13:24)

 

diko tou to problima................

 

 

Ε, δεν νομιζω να ναι και τοσο προβλημα να χει μια CSL...

Αν και ο αθεοφοβος τη CSL πηγε και πηρε? Ουτε για καφε δε μπορεις να πας με δαυτο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι η πλάκα....

Δεν ξερω αν καταλάβατε αλλά η πλατεία από πίσω είναι στρογγυλή.....

Οπότε πριν φύγει έριξε και μία γύρα.......εκεί φαντάζεστε ότι τα είδα όλα......

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

μα ρε σεις οι bmw είχαν πραγματικά χάλια κρατήματα πριν από 2-3 σειρές. λάθος κατανομή βάρους που παραδεχόταν και η αντιπροσωπεία. Και εγώ έχω ακούσει από τον πατέρα μου οτι η 3 του 89 δεν έδινε κανένα αίσθημα ασφάλειας στην εθνική.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν τρομοκρατηθει πολλοι πατεραδες απο την 2002 που ηταν πσιλοσκοτωστρα αν δεν ηξερες απο πισωκινητο...

Οσο για την 3 του 89 δεν συμφωνω (αυτη εχω). Δεν εχει καμια σχεση με τιν παλιοτερη σειρα του τελους της δεκαετιας του 70 αρχες 80...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ 3 ΤΟΥ ΄91 ΚΑΙ ΣΕ 3-4 ΗΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΝΕΑ 318/2.0 coupe. ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ: ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΒΕΒΑΙΑ (ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ)
Link to comment
Share on other sites

BMW ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΧΤΑ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΟΙ MERCEDES, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΝΑ BMW, ΠΙΟ ΠΡΟΣΙΤΟ, ΠΙΟ SPORTIF. ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 14-15 BMW

ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ. ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΙΣ ΤΟΤΕ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OverClocker (24 Μάι. 2004 , 12:48)

 

Τι σας έχω...?

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker2/16476/264250/0/0511_133440X.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker2/16476/264269/0/0511_133603X.jpg

 

Ναι ναι....είναι η Μ3 CSL στην Ελλάδα/Αγία Παρασκευή/Μπροστά από το σπίτι μου...(Όχι δικιά μου :( )

 

Περισσότερες:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker2/16476/264249/0/0511_133422X.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker2/16476/264254/0/0511_133501X.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker2/16476/264256/0/0511_133519X.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker2/16476/264268/0/0511_133540X.jpg

 

τελικά αυτό το χρωματάκι έχει επιτυχία :D

 

ενα παράξενο βλέπω όμως. ενώ το πισω μέρος ειναι σαν της τωρινής coupe με τα καινούρια φώτα δηλαδη, το μπροστά έχει τα παλιά φώτα :eek:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (24 Μάι. 2004 , 08:24)

 

ενα παράξενο βλέπω όμως. ενώ το πισω μέρος ειναι σαν της τωρινής coupe με τα καινούρια φώτα δηλαδη, το μπροστά έχει τα παλιά φώτα :eek:

 

 

Αν δεν κάνω λάθος το facelift στα μπροστινά φώτα έγινε μόνο στις 4πορτες και όχι στις 2πορτες εκδόσεις.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zer0cooL24 (24 Μάι. 2004 , 14:45)

 

Δεν εχει καμια σχεση με τιν παλιοτερη σειρα του τελους της δεκαετιας του 70 αρχες 80...

 

Έχεις οδιγήσει την 323?

Εγώ ναί....με αυτήν έμαθα.....

Ρε παιδιά...αυτή δεν πάει ευθεία....όλο με ανάποδο είμουν...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (24 Μάι. 2004 , 16:24)

 

τελικά αυτό το χρωματάκι έχει επιτυχία :D

 

 

αν δεν κάνω λάθος η BMW M3csl βγαίνει μόνο σε αυτό το χρώμα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν και τα δύο. Κατα καιρούς έχουν βγάλει καταπληκτικά αυτοκίνητα.

Βασικά θα ψηφίσω Mercedes για κανένα άλλο λόγο, παρά μόνο οτι απο σχεδιαστικής άποψης η BMW με τα τελευταία της μοντέλα τα έχει ψιλοχαλάσει. Αυτή είναι η προσωπική μου έκτίμηση αλλά και εκτίμηση πολλών που ασχολούνται με τα αυτοκκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος T-mobile (24 Μάι. 2004 , 17:42)

 

Αν δεν κάνω λάθος το facelift στα μπροστινά φώτα έγινε μόνο στις 4πορτες και όχι στις 2πορτες εκδόσεις.

 

λάθος κάνεις. αν κάνεις ενα κλικ στη φωτογραφία της υπογραφής μου για να τη δεις σε μεγένθυση θα δεις πως ειναι το facelift μοντέλο.

Τώρα ή την csl την δίνουν με παλια φώτα, ή αυτός άλλαξε μόνο τα πίσω (αλλά δεν νομίζω οτι έβγαινε η csl πριν το lifting) ή έχει τρακάρει :eek:

 

για το χρώμα δεν το ξερα :) ακόμα καλύτερα ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος και το είχα διαβάσει στο AMS οτι κάποιες σε κάποιες εκδόσεις τα μπροστινά φώτα δεν άλλαξαν παρά μόνο τα πίσω. Η M3 είναι μία από αυτές, αλλά δεν ήμουν σίγουρος για τις υπόλοιπες 2πορτες. Στην φώτο σου δεν φαίνεται αν είναι δύπορτο ή όχι, αλλά σε πιστευω, μάλλον μόνο την M3 αφήσανε έξω....προφανός για καλύτερη διαφοροποίηση...
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

opos eipa kai pio prin se auta ta montela pou den poulane ka8e mera allaxan mono ta piso giati den allazei tipota ektos to fanari...eno mprosta allazei kai i basi kai to kapo

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Re paidia h csl einai vasismenh panw sto E46 sasi prin to facelift...kai polu kala ekanan kata thn apopsi mou...deixnei polu pio agria etsi (opws kai h M3)! Ta kainourgia fwta pou exoun ta facelift to kanoun to amaxi kapws poio "glyko"...

Kala milame einai ola ta lefta!!!

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος T-mobile (24 Μάι. 2004 , 22:38)

 

Είμαι σίγουρος και το είχα διαβάσει στο AMS οτι κάποιες σε κάποιες εκδόσεις τα μπροστινά φώτα δεν άλλαξαν παρά μόνο τα πίσω. Η M3 είναι μία από αυτές, αλλά δεν ήμουν σίγουρος για τις υπόλοιπες 2πορτες. Στην φώτο σου δεν φαίνεται αν είναι δύπορτο ή όχι, αλλά σε πιστευω, μάλλον μόνο την M3 αφήσανε έξω....προφανός για καλύτερη διαφοροποίηση...

 

δεν παίζει να μην είναι διπορτο στη φωτό γιατί μονο η coupe εχει αυτά τα φώτα. η sedan έχει άλλα, κάποια που κορεατοφέρνουν.

Και θα έλεγα οτι είμαι σίγουρος οτι από κει που την πείραμε είχε μια m3 με τα νέα φώτα μπροστά... τώρα μπαίνω σε σκέψεις. Και πάλι μπορεί να έχουν αφήσει μονο τη csl με τα παλια φώτα όπως είπε ο overclocker. αν είναι έτσι πάντως... τσιγγουνιές για το κορυφαίο μοντέλο. Α και κάτι άλλο... δεν βρήκα τίποτε περι csl στο site της bmw :worry: :confused:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

An uponoeis oti einai ekdosh veltiomenh apo kapoion oiko, den ufistatai kati tetoio....

Einai kathara autokinhto paragwghs kai to kataskeuasei h idia h BMW..

Opws kata thn dekaetia tou '70,an den kanw lathos, eixe vgalei pali antistoixo modelo CSL 3.0, opou htan elafrwmenh kai veltiwmenh ekdosh tou tote 3.0 coupe...

A, kai ta arxika an thimame kala einai Coupe Sport Lightweight.... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με τον NeTBoY....

Αυτά τα φώτα(τα παλιά) κάνουν το αυτοκίνητο πιο ωραίο.....

Στις καινούριες Μ3 που έχω ρωτήσει γίνεται το ίδιο...έχουν αλαχτεί μόνο τα πίσω φώτα...τα μπροστά έμειναν τα ίδια....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

 

Ιουλιος του 2000 οδηγω BMW 316 μοντελο Ιανουριος 2000! Πηγαινω με 60 και διανυω ανηφορικο κομματι με 5% κλιση και δεξια ανοιχτη στροφη που θα με βγαλει στην Autobahn, στο δρομο για Βιεννη. Εχει βρεξει αρκουδες και στη μεση της καμπης αρχιζω το πατιναζ...ολο δεξια, ολο αριστερα! Οχι το τιμονι, το αυτοκινητο! Διεγραφα ολοκληρες περιστροφες τοσο προς τη δεξια κατευθυνση οσο και προς της αριστερη. Το μονο που περιμενα ηταν:

1) Θα πεσουμε στο γκρεμο που ειναι απο τα δεξια μετα τις μπαρες, 2) θα χτυπησουμε στο βουναλακι που ειναι στα αριστερα, ή 3) θα μας σεντραρει καποιος που ερχετε απο πισω; Ο Θεος μεγαλος! Με φωτιζει και παταω φρενο και το αυτοκινητο ακινητοποιηται! Το πατιναζ κρατησε περιπου 15 δευτερολεπτα, εμενα βεβαια μου φανηκε 15 χρονια! Το σκατο ειχε φτασει στη καλτσα! Βγηκα εξω απο το αυτοκινητο και ετρεμα ολοκληρος! Απο τοτε ορκιστηκα οτι δε ξαναοδηγω BMW! Αλλοιμονο αν ισχυριστω οτι στο Μοναχο δε κατασκευαζονται θηρια, αλλα οπως ειπαν αρκετοι χρηστες εδω μεσα, τα μηχανακια αυτα θελουν σχολειο για να μαθεις και δεν ειναι υπερβολη! Αλλιως κινδυνευεις ανα πασα στιγμη...

 

Παμε στη Mercedes! Αυγουστος 2002, Dortmund προς Frankfurt με Α170. Για οσους βιαστουν να πουν δε βγαινει, να σας πω οτι ειναι η εκδοση Ντιζελ εδω (στο Γερμανια). Η απολυτη σταθεροτητα με 220 και 4 ατομα μεσα! Φωτογραφια δυστυχως βρισκεται στην Ελλαδα!

Οκτωβριος (τελη), Νοεμβριος, Δεκεμβριος 2003, C180K. 143αλογατακια που στο κεντρο της Θεσσαλονικης κοντευουν να γινουν ντιρλα στη βενζινη με 14, και κατι ψιλα, λιτρα μεση καταναλωση και με 8λιτρα στην εθνικη σε πανε με 230 γιατι απλα υπαρχει ο κοφτης! Οι ανηφορες και οι κατηφορες φευγουν αβασανιστα και το μονο που σε απασχολει ειναι γιατι η γκομενα διπλα σου εχει γινει πανι! Το ESP μπαινει και βγαινει ΟΠΟΤΕ θες, αλλα αυτο εγω το εχω δει να επεμβαινει μονο σε καποις εκκινησεις για αποφυγη σπινιαρισματος και σε κατι στροφες αποτομες. Δε μου αρεσει να προκαλω τα αυτοκινητα, για αυτο και ακομα και να μου εδινε τη δυνατοτητα να το κανω δε θα εκανα ποτε σπινιαρισμα και χειροφρενα! Δεν ειναι για αυτο φτιαγμενα. Ουτε τα μεν, ουτε τα δε...

 

Ειδατε; Μου ξεφυγε ο Σεπτεμβρης 2003! Διεθνης Εκθεση Αυτοκινητων στη Φρανκφουρτη. Επειδη ειδα πως εγινε καποιος ντορος, θα σας ποσταρω αυριο το ανεπληρωτο ονειρο καθε αντρα. Παρακαλω να ειστε μονη σας γιατι μπορει και να χ...τε (συγγνωμη για την εκφραση, αλλα ειναι η μονη εκφραση για να περιγραψεις αισθηματα) βλεποντας SLR. Οκτωβριος (αρχες) 2003, Στουτκαρδη! Οι οδηγοι της F1 αλλα και Τouring στο εργοστασιο παρασκευης της Μερσεντες, δειχνουν τι μπορει να συμβει οταν ξερεις να οδηγας χωρις ESP αυτοκινητα οπως S-Class, SLR, CLK, McLaren F1.

 

Υ.Γ: Η διαφημιση με το φορτηγο, ισχυει! Παιζονταν το καλοκαιρι στη Γερμανια! Συγχαρητηρια στο δημιουργω της, αντικειμενικα απο τις πιο εξυπνες διαφημισεις!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...