Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αυτή είναι η κανονική έκδοση για την CM9.

Όπως σου είπα στην εφαρμογή Semaphore μπορείς να ενεργοποιήσεις την BM έκδοση για περισσότερα MB αλλά με απώλεια της εγγραφής βίντεο σε 720p.

 

για πες μας εναν καλο συνδιασμο nightly με Semaphore που εχει δοκιμαστεί και αξιζει τον κοπο να το βαλουμε στο γαλαξια μας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελευταία Nightly με τον τελευταίο Semaphore!:)

Όταν βγαίνει νέος Semaphore πάντα τον αναβαθμίζω. Στις Nightlies περιμένω συνήθως μια βδομάδα για να φλασάρω ώστε να έχουν μαζευτεί αρκετά updates. Είναι κουραστικό να φλασάρεις κάθε βράδυ από την στιγμή που δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Πάντως είδα το Changelog και η επόμενη Nightly έχει αρκετές διαφορές οπότε θα αναβαθμίσω από την 20120520 που είμαι τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς γιατί μετά από κάθε ειδοποίηση (πχ email) μένει ανοικτός ο φωτισμός των 2 πλήκτρων?

Επίσης μια χαζή ερώτηση με καθε εγκατάσταση nightly τι χάνεται απο εφαρμογές, επιφάνεια κτλ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να ανάβουν πήγαινε Ρυθμίσεις> Προβολή και απενεργοποίησε τον Φωτεινό παλμό ειδοποιήσεων.

 

Δεν χάνεται τίποτα από τις εφαρμογές που έχεις περάσει αν κανείς αναβάθμιση της CM9.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς γιατί μετά από κάθε ειδοποίηση (πχ email) μένει ανοικτός ο φωτισμός των 2 πλήκτρων?

Γιατί στο ρυθμίσεις - προβολή έχεις επιλέξει στο "φωτεινός παλμός ειδοποίησης" το enabled. Αν σε ενοχλεί απενεργοποίησε το.

Επίσης μια χαζή ερώτηση με καθε εγκατάσταση nightly τι χάνεται απο εφαρμογές, επιφάνεια κτλ?

Ευχαριστώ

Δεν χάνεται απολύτως τίποτα εφόσον εσύ ο ίδιος δεν κάνεις κάποιο wipe, όπως factory reset π.χ. Η εγκατάσταση της nightly είναι έτσι σχεδιασμένη ώστε να μην επηρεάζει σε τίποτα το στήσιμο του τηλεφώνου σου. Με μία όμως σημαντική εξαίρεση: τροποποιήσεις που έχεις κάνει εσύ στην προηγούμενη nightly, όπως διαφορετικό kernel ή άλλα mods που δεν υποστηρίζονται, χάνονται μετά την εγκατάσταση της νέας nightly και πρέπει να τα ξαναπεράσεις εφόσον το επιθυμείς.

 

Edit: Απαντήθηκε ήδη από τον Νίκο.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν δουλευει στη νεα εκδοση το προγραμμα viber ? ή αν υπαρχει κανενα τροποποιημενο viber ?

 

Λειτουργει μια χαρα!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία Nightly με τον τελευταίο Semaphore!:)

Όταν βγαίνει νέος Semaphore πάντα τον αναβαθμίζω. Στις Nightlies περιμένω συνήθως μια βδομάδα για να φλασάρω ώστε να έχουν μαζευτεί αρκετά updates. Είναι κουραστικό να φλασάρεις κάθε βράδυ από την στιγμή που δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Πάντως είδα το Changelog και η επόμενη Nightly έχει αρκετές διαφορές οπότε θα αναβαθμίσω από την 20120520 που είμαι τώρα.

 

απο εδω http://download.cyanogenmod.com/?type=nightly και απο εδω http://goo.im/gapps/ παίρνουμε την πιο προσφατη?

Edited by bilis38
Link to comment
Share on other sites

απο εδω http://download.cyanogenmod.com/?type=nightly και απο εδω http://goo.im/gapps/ παίρνουμε την πιο προσφατη?

 

απο το πρωτο λινκ παιρνεις την cm9 και απο το δευτερο τις εφαρμογες τις google. για τον sema δες στο xda.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

απο το πρωτο λινκ παιρνεις την cm9 και απο το δευτερο τις εφαρμογες τις google. για τον sema δες στο xda.

 

sema απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1468795

ποιον ομως? θελω και βιντεο hd

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω γράψει πάλι και στην προηγούμενη σελίδα!

Τον Semaphore_ICS_1.2.0.zip βάζεις μέσω CWM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εβγαλα, εξαλλου το skype ακουγεται καλυτερα, εχω αλλο προβλημα ομως, το wifi για tethering, μολις το ενεργοποιω, απενεργοποιειται αμεσως. καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

σε cm7 παντως στο blade το viber δουλευει μια χαρα καμπανα,απο εκει μπερδευτηκα πριν..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω το εβγαλα, εξαλλου το skype ακουγεται καλυτερα, εχω αλλο προβλημα ομως, το wifi για tethering, μολις το ενεργοποιω, απενεργοποιειται αμεσως. καμια ιδεα ?

 

Είσαι με semaphore? Επέλεξε το netfilter module από την εφαρμογή του semaphore. (έχω καιρό να βάλω semaphore μπορεί να μη το θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησωβρε παιδια κατι;εχω δοκιμασει πολλες ρομ(team 3xtr3m3,aokp,infinitum,twics,dark knight)περαν της cm9.ολες ειχαν bugs οπως force closes και αλλα!η cm9 ειναι καλυετρη?ειναι η τελευταια μ προσπαθεια για ics,αλλιως μετα 2.3.6 και δεν αλλαζω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησωβρε παιδια κατι;εχω δοκιμασει πολλες ρομ(team 3xtr3m3,aokp,infinitum,twics,dark knight)περαν της cm9.ολες ειχαν bugs οπως force closes και αλλα!η cm9 ειναι καλυετρη?ειναι η τελευταια μ προσπαθεια για ics,αλλιως μετα 2.3.6 και δεν αλλαζω

 

η cm9 και η slim ειναι απο τις καλυτερες!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησωβρε παιδια κατι;εχω δοκιμασει πολλες ρομ(team 3xtr3m3,aokp,infinitum,twics,dark knight)περαν της cm9.ολες ειχαν bugs οπως force closes και αλλα!η cm9 ειναι καλυετρη?ειναι η τελευταια μ προσπαθεια για ics,αλλιως μετα 2.3.6 και δεν αλλαζω

 

Αν θεωρήσουμε ότι κάνεις την εγκατάσταση σωστά, η CM9 δεν θα σου παρουσιάσει bugs. Και αν σε κάποια nightly προκύψει κάποιο bug, είναι βεβαιο ότι στις αμέσως επόμενες θα διορθωθεί.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ακουω μια χαρα αλλα δεν με ακουνε. :(((

 

το viber για να λειτουργήσει σε cm9 πρέπει να αλλαχτεί από το build.prop το GT-9000 σε SGH-9000 ,3 εγγραφές είναι νομίζω δεν ξέρω ποια θέλει, τις έχω κάνει και τις 3 (έχει καιρό αυτό δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο ή έχουν δώσει οδηγίες για πιο εύκολη λύση)

 

και αυτό συμβαίνει γιατί για αυτούς δεν είναι επίσημη η cm9 οπότε δεν την υποστηρίζουν (δεν είναι bug δηλαδή)

 

edit

δείτε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557988

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Να πω και το δικό μου έτσι για εμπλουτισμό θεμάτων :)

Χρησιμοποιώ (όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι) για πληκτρολόγιο το swype. Όταν πατάω κάπου για να γράψω και εμφανίζεται το πληκτρολόγιο κάνει ήχο ειδοποίησης ο οποίος και επαναλαμβάνεται όταν το γυρίσω 180 μοίρες και πάλι όταν το ξαναγυρίσω κτλ.

Ξέρει κανείς πώς απενεργοποιείται?

Link to comment
Share on other sites

το viber για να λειτουργήσει σε cm9 πρέπει να αλλαχτεί από το build.prop το GT-9000 σε SGH-9000 ,3 εγγραφές είναι νομίζω δεν ξέρω ποια θέλει, τις έχω κάνει και τις 3 (έχει καιρό αυτό δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο ή έχουν δώσει οδηγίες για πιο εύκολη λύση)

 

και αυτό συμβαίνει γιατί για αυτούς δεν είναι επίσημη η cm9 οπότε δεν την υποστηρίζουν (δεν είναι bug δηλαδή)

 

edit

δείτε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557988

 

το εκανα και εγω και δουλει μια χαρα,ενημερωτικα το αλλαξα οπου το βρηκα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αφού έλυσα το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για ραδιόφωνο (όχι intrnetικό) εκτός απο το spirit fm.

Το συγκεκριμένο παίζει αλλά έχει τα προβληματάκια του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αφού έλυσα το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για ραδιόφωνο (όχι intrnetικό) εκτός απο το spirit fm.

Το συγκεκριμένο παίζει αλλά έχει τα προβληματάκια του.

 

μεχρι στιγμης οχι δεν υπαρχει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...