Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα το link για τις Τροποποιημένες εφαρμογές με μαύρο background δε μου το ανοίγει μπορώ να τις βρω από αλλού?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια, για να περασω μια νεα nightly χωρις να χασω δεδομενα και εφαρμογες κανω απλα ενα wipe το cache και τιποτα αλλο;θα ειανι ασφαλης η αλλαγη χωρις fuul wipe;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, για να περασω μια νεα nightly χωρις να χασω δεδομενα και εφαρμογες κανω απλα ενα wipe το cache και τιποτα αλλο;θα ειανι ασφαλης η αλλαγη χωρις fuul wipe;

 

Υποθέτοντας πως είσαι ήδη σε ανάλογη nightly, τότε ναι, έτσι όπως τα λες είναι

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση είναι αυτή που λέει RC( cm-9.0.0-RC2-galaxysmtd.zip 135.99MB );

 

το nightly τι είναι;

 

Επίσης απο το google apps τι κατεβάζω; Έχει χιλια δυο..

Edited by Re4cTiV3
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση είναι αυτή που λέει RC( cm-9.0.0-RC2-galaxysmtd.zip 135.99MB );

 

το nightly τι είναι;

 

Επίσης απο το google apps τι κατεβάζω; Έχει χιλια δυο..

 

Ναι αυτη ειναι η τελευταια :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Flashαρα RC2 απο την external (emmc) με την sim και micro sd (προφανως), ετσι απο περιέργια, μέσα μέσω CWM.

Μέχρι να τελειώσει πετάκτηκα στο περίπτερο για γαριδάκια και ΙΟΝ με γέμιση μπανάνας.

Μέχρι να επιστρέψω το βρήκα στο recovery και μύνημα επιτυχούς εγκατάστασης

Χωρις να ξανακάνω τα wipes bootαρα κανονικά. Ωραίο το bootanimation της CM9. Επιστρέφω σε recovery,με τον στοκ κέρνελ, για να βάλω gapps

Flashαρω με επιτυχία και ακολούθως κάνω wipes. Reboot------Bootloop. και δεν μπαίνει σε CWM. Μονο download. Odin, jw5, root και ξανα απ'την αρχή.

Long story short: αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το bootloop στα gapps και όχι στη ROM, όπως ανέμενα!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Και απο google apps τι κατεβάζω;

 

Βαλε εκεινο με την πιο προσφατη ημερομηνια...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Flashαρα RC2 απο την external (emmc) με την sim και micro sd (προφανως), ετσι απο περιέργια, μέσα μέσω CWM.

Μέχρι να τελειώσει πετάκτηκα στο περίπτερο για γαριδάκια και ΙΟΝ με γέμιση μπανάνας.

Μέχρι να επιστρέψω το βρήκα στο recovery και μύνημα επιτυχούς εγκατάστασης

Χωρις να ξανακάνω τα wipes bootαρα κανονικά. Ωραίο το bootanimation της CM9. Επιστρέφω σε recovery,με τον στοκ κέρνελ, για να βάλω gapps

Flashαρω με επιτυχία και ακολούθως κάνω wipes. Reboot------Bootloop. και δεν μπαίνει σε CWM. Μονο download. Odin, jw5, root και ξανα απ'την αρχή.

Long story short: αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το bootloop στα gapps και όχι στη ROM, όπως ανέμενα!

 

Bootloops παίζουν παντού.

Μόλις τα φας φλασάρεις απο Odin τον semaphore στη μορφή .tar και λογικά καθάρισες.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Bootloops παίζουν παντού.

Μόλις τα φας φλασάρεις απο Odin τον semaphore στη μορφή .tar και λογικά καθάρισες.

 

Ναι αλλά από αλλού το περίμενα και από αλλού μου ήρθε:wacko: ασε που μετά έκανα και λ@λ@κ1@ με το repartition. Τέλος καλό όμως και όλα καλά.

 

Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα: τα gapps δεν εγκαθίστανται με τίποτα. Το cwm λέει successful αλλά τζίφος. Επίσης δεν με αφήνει να εγκαταστήσω apks.ιδέες;

 

Edit: σπασαν τα νεύρα μου. Δε μπορώ με τίποτα να βρω τι φταίει. Ούτε το restore του titanium (app only) δουλεύει, ούτε τα gapps (αν και λέει "successful") ούτε απευθείας εγκατάσταση apk. Μόνο το google play δουλεύει.

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

 

Το link που έδωσες δημήτρη είναι οδηγος εγκαταστασης της AOKP. ήθελες να δώσεις κάτι άλλο;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μετά την χθεσινή update όταν μπαίνω στο γιουτοουμπ δεν φορτονει.τι λέτε να φταιει

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα clean cache της εφαρμογής απο την διαχείριση εφαρμόγων

Link to comment
Share on other sites

Το link που έδωσες δημήτρη είναι οδηγος εγκαταστασης της AOKP. ήθελες να δώσεις κάτι άλλο;

 

Σώστα σου έστειλα. Το έχεις δοκιμάσει ;

DiMiTRiS^^^[dgi]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα καθαρισμό δεδομένων στο Play Store.

Αν θες κάνε και από CWM ένα wipe cache/dalvik cache.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα το link για τις Τροποποιημένες εφαρμογές με μαύρο background δε μου το ανοίγει μπορώ να τις βρω από αλλού?

 

δεν τις εχει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι δεν λειτουργεί το link αλλά δυστυχώς δεν τις είχα κατεβάσει ώστε να τις ανεβάσω εγώ.

Αν κάποιος τις έχει ή τις βρει κάπου αλλού ας μας ενημερώσει για να τις προσθέσουμε στο πρώτο μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα καθαρισμό δεδομένων στο Play Store.

Αν θες κάνε και από CWM ένα wipe cache/dalvik cache.

 

εκανα αλλα τιποτα.εβαλα και τα προηγουμενα google applications αλλα παλι τα ιδια.παιζει τιποτα με την τελευταια εκδοση cm9?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει τις επόμενες από την RC2. Δεν έχεις Nandroid για να επαναφέρεις αυτήν που είχες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

θα ξανακατεβασω την προηγουμενη και θα το δω παλι.

 

παλι τιποτα.εβαλα την rc με τελευταια google και τιποτα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

θα ξανακατεβασω την προηγουμενη και θα το δω παλι.

 

παλι τιποτα.εβαλα την rc με τελευταια google και τιποτα.

 

Τα υπόλοιπα που χρειάζονται data λειτουργούν (π.χ. email, facebook, κ.τ.λ.); Μήπως έχεις κανένα πρόβλημα στη σύνδεση.

Τι να σου πω από εκεί και πέρα. Εμένα δουλεύει κανονικά και ρώτησα ένα-δυο παιδιά ακόμα. Κανένας δεν έχει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

δουλευουν ολα τα αλλα.εκανα factory reset και ξανα ολες τις τελευταιες εκδοσεις cm9 kai google και παλι το ιδιο.η συνδεση παιζει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα τα πάντα αλλά τελικά παραδωθηκα. Η rc2 μπαίνει μια χαρά. Τα gapps (δοκίμασα τα 2 ποιο πρόσφατα) μπαίνουν αλλά το gplay δεν συνδέεται (server error)

Το προηγούμενο μου πρόβλημα με το titanium δεν κατάφερα να το λύσω αφού δε δούλευε το gplay για να το κατεβάσω. Έχασα το σαββατοκύριακο.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...