Jump to content

Samsung E1182 Dual sim


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, εχω προβλημα με τις επαφες. δεν ειναι ταξινομημενες αλφαβιτικα! (π.χ. το ζ ειναι ακριβως πριν το χ)

πως διορθωνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε μια φιλη και δεν μπορω να αλλαξω το 4ψηφιο pin της καρτας sim.

 

Παω αλλαγη και μου ζηταει τον 8ψηφιο κωδικο και οχι τον 4ψηφιο

 

Κανω κατι λαθος ???

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε μια φιλη και δεν μπορω να αλλαξω το 4ψηφιο pin της καρτας sim.

 

Παω αλλαγη και μου ζηταει τον 8ψηφιο κωδικο και οχι τον 4ψηφιο

 

Κανω κατι λαθος ???

 

Ευχαριστω

 

κεντρικο μενου - ρυθμισεις - ασφαλεια - sim - αλλαγη PIN. Δεν εχει σημασια που γραφει '8 ψηφια', βαλε εσυ το παλιο ΡΙΝ και μετά θα σου ζητήσει το νεο ΡΙΝ (και μετά να το ξαναβαλεις για επιβεβαιωση). Μετα το 'sim', σου δινει την επιλογη να επιλεξεις σε ποια sim θελεις να αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

κεντρικο μενου - ρυθμισεις - ασφαλεια - sim - αλλαγη PIN. Δεν εχει σημασια που γραφει '8 ψηφια', βαλε εσυ το παλιο ΡΙΝ και μετά θα σου ζητήσει το νεο ΡΙΝ (και μετά να το ξαναβαλεις για επιβεβαιωση). Μετα το 'sim', σου δινει την επιλογη να επιλεξεις σε ποια sim θελεις να αλλαξεις

 

Ευχαριστω.Ημουν σε σπιτι φιλου οταν εγραψα και δεν το ειχα δει....Απενεργοποιησα το pin και δουλευουν και οι δυο καρτες μια χαρα....Μπορω να εχω ποια θα ειναι προεπιλεγμενη με την εκκινση του κινητου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ημουν σε σπιτι φιλου οταν εγραψα και δεν το ειχα δει....Απενεργοποιησα το pin και δουλευουν και οι δυο καρτες μια χαρα....Μπορω να εχω ποια θα ειναι προεπιλεγμενη με την εκκινση του κινητου ?

 

με λιγο ψαξιμο που εκανα, δε βρισκω καποια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω προβλημα με τις επαφες. δεν ειναι ταξινομημενες αλφαβιτικα! (π.χ. το ζ ειναι ακριβως πριν το χ)

πως διορθωνεται αυτο?

 

Δε νομίζω ότι διορθώνεται..

Το συνηθίζεις...

 

για τον πατερα μου το πηρα που ειναι αρχαριος και δεν μπορει να εξικειωθει ουτε με τα γραμματα στην αναζητηση... δεν γινετε να μην υπαρχει τροπος! ελπιζω καποιος να με διαφωτισει θα ηταν πολυ χρησιμη η βοηθεια του :O

Link to comment
Share on other sites

με λιγο ψαξιμο που εκανα, δε βρισκω καποια επιλογη

 

Αν καταλαβα καλα με το λιγο που ασχοληθηκα με οποια sim κανεις τερματισμο αυτη ειναι προεπιλεγμενη στην επομενη εκκινηση...Ισως εχω και λαθος

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

για τον πατερα μου το πηρα που ειναι αρχαριος και δεν μπορει να εξικειωθει ουτε με τα γραμματα στην αναζητηση... δεν γινετε να μην υπαρχει τροπος! ελπιζω καποιος να με διαφωτισει θα ηταν πολυ χρησιμη η βοηθεια του :O

 

στους μεγαλύτερους ανθρώπους που έχουν θέμα τον χειρισμό, χρησιμοποιούμε συντομεύσεις κλίσεων στα πλήκτρα 2-9 (το 1 δεν αλλάζει συνήθως είναι ο τηλεφωνητής). Έτσι με παρατεταμένη πίεση του 2 παίρνει το γιό, στο 3 την κόρη κτλ (συνήθως η σειρά γέννησης). Δεν χρειάζεται να μπαίνουν στο κατάλογο.. ;)

 

βέβαια μέχρι 8 άτομα καλεί έτσι, τους άλλους από ατζέντα γράψιμο όλοι οι αριθμοί και πατάμε πράσινο κουμπί (call)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά πως γίνεται να βάλουμε κάποιον γήινο ήχο κλήσης;;Οι προεγκατεστημενοι είναι για τα κλάματα..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα όμως και δεν ξέρω αν το κάνει γενικά ή είναι η δική μου συσκευή προβληματική. Κάποιες φορές όταν με καλεί κάποιος και απαντάω δεν ακούω τίποτα ενώ αυτός που με καλεί με ακούει κανονικά. Αν το κάνει και σε εσάς παρακαλώ ενημερώστε με αλλιώς πρέπει να γυρίσω τη συσκευή πίσω.

 

Τελικά ξέρουμε για το συγκεκριμένο πρόβλημα η νεκροψία τι έδειξε;

Σκέφτομαι και εγώ να το πάρω αλλά άμα έχει τέτοιο "προβληματάκι"(δεν το λες και προβληματάκι αλλά προβληματάρα!) τότε τι να το κάνω..!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε για το συγκεκριμένο πρόβλημα η νεκροψία τι έδειξε;

Σκέφτομαι και εγώ να το πάρω αλλά άμα έχει τέτοιο "προβληματάκι"(δεν το λες και προβληματάκι αλλά προβληματάρα!) τότε τι να το κάνω..!

 

ναι συμβαινει αυτο συχνα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε για το συγκεκριμένο πρόβλημα η νεκροψία τι έδειξε;

Σκέφτομαι και εγώ να το πάρω αλλά άμα έχει τέτοιο "προβληματάκι"(δεν το λες και προβληματάκι αλλά προβληματάρα!) τότε τι να το κάνω..!

ενας φιλος το ιδιο παθαινει, οχι συνεχεια ομως. Το επαθε 1 φορα την προηγουμενη εβδομαδα και μετα απο 2 εβδομαδες ξανα. Για συσκευη 19 ευρω, 2καρτο, μικρο και ελαφρυ, και σουπερ μπαταρια, δεν ειναι τοσο φοβερο. Απλα ξανακαλεις και ολα οκ (οπως μου τα ειπε ακριβως ο φιλος μου)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε για το συγκεκριμένο πρόβλημα η νεκροψία τι έδειξε;

Σκέφτομαι και εγώ να το πάρω αλλά άμα έχει τέτοιο "προβληματάκι"(δεν το λες και προβληματάκι αλλά προβληματάρα!) τότε τι να το κάνω..!

 

Εμένα δεν έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο. Δουλεύει άψογα. Σούπερ.

 

Μήπως απλά του 'τυχε προβληματική συσκευή ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει κάνει ποτέ κάτι τέτοιο. Δουλεύει άψογα. Σούπερ.

 

Μήπως απλά του 'τυχε προβληματική συσκευή ?

 

εχει συμβει σε πολλους (δυστυχως). Λογικο, εαν σκεφτεις οτι στο ελλαδισταν μας πετανε τα απομειναρια...

 

για την τιμή του παντως, μικρο το κακο

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος το ιδιο παθαινει, οχι συνεχεια ομως. Το επαθε 1 φορα την προηγουμενη εβδομαδα και μετα απο 2 εβδομαδες ξανα. Για συσκευη 19 ευρω, 2καρτο, μικρο και ελαφρυ, και σουπερ μπαταρια, δεν ειναι τοσο φοβερο. Απλα ξανακαλεις και ολα οκ (οπως μου τα ειπε ακριβως ο φιλος μου)

 

Και 1 ευρώ να έκανε, δεν νοείται να έχει τέτοιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Και 1 ευρώ να έκανε, δεν νοείται να έχει τέτοιο πρόβλημα...

 

κανονικα ετσι θα επρεπε να σκεφτεται ο καταναλωτης, οταν ομως βλεπεις κοσμο να δινει τα 40πλασια+ και να εχει πιο σοβαρα προβληματα, τι να πεις για το 19ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικαιολογία η τιμή , πάντως εμένα το πρώτο εξάμηνο δεν το έκανε καθόλου..

Αλλά μετά το ρήμαξα το κινητό (έχει πέσει πάρα πολλές φορές) και δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι της άποψης ότι ανεξαρτήτως τιμής τέτοια προβλήματα δεν νοούνται. Είναι απαράδεκτα.

Να υποθέσω ότι κάποια παρτίδα ήταν ψιλοσκάρτη και όποιος το παίρνει προσεύχεται να μην πέσει σε αυτή;

 

Btw επίσης διάβασα πιο πίσω ότι έχει και handsfree στη συσκευασία. Τουλάχιστον του πλαισίου στο site δεν έχει..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι της άποψης ότι ανεξαρτήτως τιμής τέτοια προβλήματα δεν νοούνται. Είναι απαράδεκτα.

Να υποθέσω ότι κάποια παρτίδα ήταν ψιλοσκάρτη και όποιος το παίρνει προσεύχεται να μην πέσει σε αυτή;

 

Btw επίσης διάβασα πιο πίσω ότι έχει και handsfree στη συσκευασία. Τουλάχιστον του πλαισίου στο site δεν έχει..

Στη δική μου είχε hands free κανονικά. Με το κλασικο πλακε βυσματάκι της Samsung. Οχι καρφάκι δηλαδή ούτε micro USB φυσικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E1182 Dual sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...