Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικά αν η μπαταρία κρατάει 10 ώρες να την βράσω την αναβάθμιση.

για δείτε γιατί δε μας τα λένε καλά. τι αναβάθμιση; αναβάθμιση σε τι; μήπως υποβάθμιση;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις την ονομασια της φωνητικης πληκτρολογησης Google (απο τις ρυθμισεις στο "Γλώσσα και Εισαγωγή" στις μεθοδους εισαγωγης που εχει τα πληκτρολογια..) ωστε να την βρω με το Titanium και να τη σβησω?

ξερει κανεις?

Edited by noeliam
Link to comment
Share on other sites

βασικά αν η μπαταρία κρατάει 10 ώρες να την βράσω την αναβάθμιση.

για δείτε γιατί δε μας τα λένε καλά. τι αναβάθμιση; αναβάθμιση σε τι; μήπως υποβάθμιση;

 

εγώ το φόρτισα πριν λίγο ενώ το είχα βγάλει από τον φορτιστή κατά τις 5 το απόγευμα χθες. με πολύ γερή χρήση, 4 ώρες οθόνη, 7.5 ώρες wi-fi σε λειτουργία, πολλές κλήσεις φωνής και πολύυυ σκάλισμα μέχρι να κάνω το ics στα μέτρα μου αντεξε 18 ώρες περίπου απ' ότι είδα πριν το φορτίσω. και 'μενα μου φαινόταν ότι άδειαζε γρήγορα, αλλά ας το δούμε σε περίοδο μιας εβδομάδας και σε κανονική χρήση πώς θα είναι, γιατί τις πρώτες μέρες με 2.3 που το σκάλιζα πάλι σαν τρελός πάλι θεωρούσα ότι άδειαζε γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

βασικά αν η μπαταρία κρατάει 10 ώρες να την βράσω την αναβάθμιση.

για δείτε γιατί δε μας τα λένε καλά. τι αναβάθμιση; αναβάθμιση σε τι; μήπως υποβάθμιση;

 

Εγώ μια χαρά είμαι μέχρι στιγμής.. Και το πειράζω και συνέχεια.. Ίδια μου φαίνεται η κατανάλωση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ είχα πριν μια ώρα 28% και έχοντας κλείσει τα πάντα, το κοιτάω τώρα και έχω 20% ,χθες το αφήνω στο 20% και σε 3 λεπτά πήγε στο 14% και μετά από 1 λεπτό στο 9% τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

μπα, δυστυχώς δεν κατάφερα να βγάλω screenshot με αυτόν τον τρόπο. μάλλον τη χάσαμε τη λειτουργία αυτή και χρειάζεται να γίνει ρουτ για να περάσουμε κάποιο πρόγραμμα πλέον

 

μου αρέσουν πολύ αυτοί οι κύκλοι στις απορίες/συζητήσεις που κάνουμε ....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4321082#post4321082

 

 

Ρε παιδιά εγώ είχα πριν μια ώρα 28% και έχοντας κλείσει τα πάντα, το κοιτάω τώρα και έχω 20% ,χθες το αφήνω στο 20% και σε 3 λεπτά πήγε στο 14% και μετά από 1 λεπτό στο 9% τι γίνεται;

 

κάτι έχεις αφήσει ανοιχτό δες από την χρήση της μπαταρίας (αν και στα χαμηλά ποσοστά μπαταρίας δεν μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται γιατί υπάρχουν θεματάκια )

για παράδειγμα σε εμένα όλο το βράδυ ανοιχτό από το 78% πήγε στο 74 %

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ είχα πριν μια ώρα 28% και έχοντας κλείσει τα πάντα, το κοιτάω τώρα και έχω 20% ,χθες το αφήνω στο 20% και σε 3 λεπτά πήγε στο 14% και μετά από 1 λεπτό στο 9% τι γίνεται;

 

για δες τι σου εχει "φαει" την μπαταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη εαν ειναι τελειως χαζη και "νουμπαδικη" ερωτηση , μπορω να κανω αναβαθμιση χωρις να εχω μεσα στο κινητο την καρτα σιμ ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα εγραφα και εγω!

Νομιζω πως τρωει αρκετη μπαταρια!

βασικά αν η μπαταρία κρατάει 10 ώρες να την βράσω την αναβάθμιση.

για δείτε γιατί δε μας τα λένε καλά. τι αναβάθμιση; αναβάθμιση σε τι; μήπως υποβάθμιση;

εγώ το φόρτισα πριν λίγο ενώ το είχα βγάλει από τον φορτιστή κατά τις 5 το απόγευμα χθες. με πολύ γερή χρήση, 4 ώρες οθόνη, 7.5 ώρες wi-fi σε λειτουργία, πολλές κλήσεις φωνής και πολύυυ σκάλισμα μέχρι να κάνω το ics στα μέτρα μου αντεξε 18 ώρες περίπου απ' ότι είδα πριν το φορτίσω. και 'μενα μου φαινόταν ότι άδειαζε γρήγορα, αλλά ας το δούμε σε περίοδο μιας εβδομάδας και σε κανονική χρήση πώς θα είναι, γιατί τις πρώτες μέρες με 2.3 που το σκάλιζα πάλι σαν τρελός πάλι θεωρούσα ότι άδειαζε γρήγορα

Στην αρχή όντως η μπαταρία έφευγε γρήγορα. Μετά όλο και καλύτερα.

Σίγουρα δε κρατάει μόνο 10 ώρες.

Με κανονική χρήση πιστεύω ότι πάει 1.5-2 μέρες.

 

Root σε 30sec :lol:

 

1.συνδεση κινητου σε PC (win7) μετα την αναβαθμιση σε ICS για να κατεβασει νεους drivers

2.Απο εδώ κατεβάζουμε τη V9 εκδοση. (μονο αυτη παιζει με το κινητο μας).

3.Αποσυμπιεζουμε με το 7zip και τρεχουμε το εκτελέσιμο (bat) ως απλοι χρηστες (οχι αντμινιστρεητορ)

4.Επιλεγουμε 1 Normal

5.Sto κινητο θα ανοιξει η εφαρμογη backup&restore και δινουμε restore (εχω αγγλικη γλωσσα)

6.Απο κει και περα δεν κανουμε τιποτα τα κανει ολα μονο του (επανεκκινηση και φλασαρισμα)

7.Περιμενουμε να ανοιξει μονο του το κινητο (μενει για λιγο μαυρη η οθονη μεχρι να ανοιξει).

 

use @ your own risk....

Ακολούθησα τις οδηγίες του Dark_Rex για root και όντως σε λίγα δευτερόλεπτα έγινε root χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Μπράβο Dark_Rex.:)

Link to comment
Share on other sites

Εινι οντως ανοιχτες.

Μην χρησιμοππιεις τασκ κιλερς.δεν χρειαζονται

 

Μα δεν γίνονται να κλείσουν οι εφαρμογές από πίσω?

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η τελευταια έκδοση του SEUS ;

 

Αφήστε κατέβασα μια 2.11.4.11 και κάνει update .

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γίνονται να κλείσουν οι εφαρμογές από πίσω?

 

Αν κάνεις αναγκαστική διακοπή της εφαρμογής από τις ρυθμίσεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Root σε 30sec :lol:

 

1.συνδεση κινητου σε PC (win7) μετα την αναβαθμιση σε ICS για να κατεβασει νεους drivers

2.Απο εδώ κατεβάζουμε τη V9 εκδοση. (μονο αυτη παιζει με το κινητο μας).

3.Αποσυμπιεζουμε με το 7zip και τρεχουμε το εκτελέσιμο (bat) ως απλοι χρηστες (οχι αντμινιστρεητορ)

4.Επιλεγουμε 1 Normal

5.Sto κινητο θα ανοιξει η εφαρμογη backup&restore και δινουμε restore (εχω αγγλικη γλωσσα)

6.Απο κει και περα δεν κανουμε τιποτα τα κανει ολα μονο του (επανεκκινηση και φλασαρισμα)

7.Περιμενουμε να ανοιξει μονο του το κινητο (μενει για λιγο μαυρη η οθονη μεχρι να ανοιξει).

 

use @ your own risk....

 

Καλησπερα παιδια!! Μια ερωτηση εχω...

Εκανα πανευκολα το root με τον παραπανω (υποδειγματικο) τροπο,σε λιγα δευτερολεπτα...

Ολα πηγαν καλα...τα δεδομενα μου ειναι ανεπαφα και το κινητο μια χαρα!

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Θα μπορω να κατεβαζω κανονικα τις επομενες ενημερωσεις Android απ τη Sony???

Η rom και ολα τα στοιχεια της ICS ειναι ακριβως τα ιδια με πριν..ιδια με την αρχικη εκδοση που εβαλα προχθες..

Απλα,δεν ειχα κανει ποτε μου root και δεν ξερω..

Eυχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση! :)

 

EDIT: Παρεπιπτοντως.....το τελευταιο Update v.13 τρεχει κανονικα στο κινητο! Αυτο χρησιμοποιησα!

Edited by orion79
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Μια ερωτηση εχω...

Εκανα πανευκολα το root με τον παραπανω (υποδειγματικο) τροπο,σε λιγα δευτερολεπτα...

Ολα πηγαν καλα...τα δεδομενα μου ειναι ανεπαφα και το κινητο μια χαρα!

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Θα μπορω να κατεβαζω κανονικα τις επομενες ενημερωσεις Android απ τη Sony???

Η rom και ολα τα στοιχεια της ICS ειναι ακριβως τα ιδια με πριν..ιδια με την αρχικη εκδοση που εβαλα προχθες..

Απλα,δεν ειχα κανει ποτε μου root και δεν ξερω..

Eυχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση! :)

 

EDIT: Παρεπιπτοντως.....το τελευταιο Update v.13 τρεχει κανονικα στο κινητο! Αυτο χρησιμοποιησα!

 

Το root είναι βασικά ότι έχεις πλήρη πρόσβαση στο κινητό σου :!:

Όλα τα άλλα μένουν όπως έχουν .

Ποια v13 λες ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Το root είναι βασικά ότι έχεις πλήρη πρόσβαση στο κινητό σου :!:

Όλα τα άλλα μένουν όπως έχουν .

Ποια v13 λες ;

 

To λογισμικο απο εδω....http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31545627&postcount=1

 

Αρα,θα μπορω να κανω κανονικα τις μελλοντικες αναβαθμισεις δηλαδη?

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! :)

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη εαν ειναι τελειως χαζη και "νουμπαδικη" ερωτηση , μπορω να κανω αναβαθμιση χωρις να εχω μεσα στο κινητο την καρτα σιμ ?

Και βέβαια μπορείς.

Πώς ανεβάζουμε φωτογραφίες στο φορουμ?

Ανεβάζεις τη φωτό σε κάποιον server και στην συνέχεια βάζεις το link εντός των tags img. Δες το παράδειγμα

[img=εδώ μπαίνει το url της εικόνα που θες να ανεβάσεις]

Μπορεί κάποιος να μου πει πως γυρίζουμε στο Android 2.3?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

Πρέπει όμως να βρεις το ftf αρχείο για το Sole.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης...Θα μπορω να κατεβαζω κανονικα τις επομενες ενημερωσεις Android απ τη Sony???

Ναι θα μπορείς αλλά ενδέχεται να χάσεις το root μετά και να μην μπορείς να root-άρεις εύκολα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

Πρέπει όμως να βρεις το ftf αρχείο για το Sole.

 

τι ειναι το ftf :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω σε έναν απο τους υπολογιστές μου πρόβλημα με τους drivers... Δεν μπορεί να βρεί τους σωστούς drivers για την συσκευή.. Ξέρει κάποιος τι κάνουμε σε αυτή τηυν περίπτωση;

 

Αντιθέτως όταν ενεργοποιήσω τον εντοπισμό σφαλμάτων USB μου βρίσκει τον κατάλληλο driver και το τηλέφωνο εντοπίζεται σωστά...

Edited by sephiroth13
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το ftf :confused:

 

Ειναι το αρχειο που χρειαζεται το flashtool για να σου κανει εγκατασταση και περιεχει το λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως η μπαταρια πεφτει γιατι παλια κλειναμε τον συνχρονισμο για το μαρκετ ενω τωρα παντα ειναι ανοιχτος?Παντος δεν βρηκα απο πουθενα να κλεινει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...