Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το πειρα κι εγω.Ημουν μεταξυ αυτου και του arc s.θυσιασα λιγο την οθονη του arc αλλα κερδισα 2 πυρινες.

Ολα καλα τελικα με το κινητακι πολυ καλο για τα λεφτα του.αναβαθμηση δεν του εκανα καθως διαβασα τοοοσες σελιδες στο thread.

Αυτο που εχω παρατηρησει σαν προβλημα ειναι οτι κατα την διάρκεια της φόρτησης η αφη τρελενετε...αλλου παταω κι αλλου βρισκετε.μολις βγαζω το καλωδιο ολα ειναι κανονικα.οπως ειπα αναβαθμηση δεν του εκανα,ουτε root.τι φταιει αραγε?

 

Εμένα δεν μου έχει συμβέι ποτέ,αν το έχεις αγοράσει εντός 7 ημερών πήγαινε στο κατάστημα που το αγόρασες και πες τους να σου αντικαταστήσουν την συσκευή γιατί είναι ελλατωματική.

 

EDIT:Τι αναβάθμιση βγήκε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη λενε οτι χανει το σημα του παροχου και οτι δεν δουλευει το λεντακι οταν εχεις μηνυμα η αναπαντητη κληση.ισχυει?

 

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πειρα κι εγω.Ημουν μεταξυ αυτου και του arc s.θυσιασα λιγο την οθονη του arc αλλα κερδισα 2 πυρινες.

Ολα καλα τελικα με το κινητακι πολυ καλο για τα λεφτα του.αναβαθμηση δεν του εκανα καθως διαβασα τοοοσες σελιδες στο thread.

Αυτο που εχω παρατηρησει σαν προβλημα ειναι οτι κατα την διάρκεια της φόρτησης η αφη τρελενετε...αλλου παταω κι αλλου βρισκετε.μολις βγαζω το καλωδιο ολα ειναι κανονικα.οπως ειπα αναβαθμηση δεν του εκανα,ουτε root.τι φταιει αραγε?

 

δε μου έχει τύχει και εμένα αυτό! εγώ θα έλεγα να πας και να το πεις στο κατάστημα απ' όπου το πήρες ώστε να γίνει άμεση αντικατάσταση συσκευής! Εγώ είχα κάνει το update μόλις το πήρα και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Κυρίως για το ledάκι μπορώ να στο πω με σιγουριά, για το σήμα δεν είμαι όλη την ώρα από πάνω για να στο πω, αλλά όταν χρησιμοποιώ το κινητό δεν έχω διαπιστώσει κάποιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

δε μου έχει τύχει και εμένα αυτό! εγώ θα έλεγα να πας και να το πεις στο κατάστημα απ' όπου το πήρες ώστε να γίνει άμεση αντικατάσταση συσκευής! Εγώ είχα κάνει το update μόλις το πήρα και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Κυρίως για το ledάκι μπορώ να στο πω με σιγουριά, για το σήμα δεν είμαι όλη την ώρα από πάνω για να στο πω, αλλά όταν χρησιμοποιώ το κινητό δεν έχω διαπιστώσει κάποιο θέμα

 

Για ποιο update μιλάτε ρε παιδιά εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε κουφο.αλλαξα φορτηστη και τωρα ειναι ολα ενταξει..!! τον καληπτει η εγγυηση?

 

Για ποιο update μιλάτε ρε παιδιά εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα!

 

αυτη που λεει 6 0 Β 3 184

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πειρα εχθες..χρειαζετε?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις,μετά στο σχετικά με το τηλέφωνο και δες αν έχεις αυτή την έκδοση...Αν την έχεις δεν χρειάζεται να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω διαβάσει πολλά σχετικά με την μπαταρία και την αυτονομία της. Κι εγω δεν μπορω να πω ότι έχω παράπονο, στην προηγούμενη φορτιση το κινητό μου άντεξε γύρω στις 50 ώρες! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη φόρτιση είναι αν του κάνει καλό ή όχι το να μένει στην μπριζα το κινητό αφότου έχει φορτιστεί πλήρως (πράγμα που το κάνει εξωφρενικά γρήγορα, όχι πάνω από δυο δυομισι ώρες!!!!). Συνήθως το βάζω το βράδυ πριν κοιμηθώ οπότε μένει όλο το βραδυ στην μπρίζα. Και κάτι ακόμα, σαν καινούριος στο χώρο των smartphones κι όταν λέμε smartphones εννοούμε μικροϋπολογιστές (εμένα τουλάχιστον έτσι μου φαινεται). Σαν μικροϋπολογιστές λοιπόν, χρειάζεται που και που να κλείνουν και να κάνουν restart όπως τα συμβατικά pc ή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω διαβάσει πολλά σχετικά με την μπαταρία και την αυτονομία της. Κι εγω δεν μπορω να πω ότι έχω παράπονο, στην προηγούμενη φορτιση το κινητό μου άντεξε γύρω στις 50 ώρες! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη φόρτιση είναι αν του κάνει καλό ή όχι το να μένει στην μπριζα το κινητό αφότου έχει φορτιστεί πλήρως (πράγμα που το κάνει εξωφρενικά γρήγορα, όχι πάνω από δυο δυομισι ώρες!!!!). Συνήθως το βάζω το βράδυ πριν κοιμηθώ οπότε μένει όλο το βραδυ στην μπρίζα. Και κάτι ακόμα, σαν καινούριος στο χώρο των smartphones κι όταν λέμε smartphones εννοούμε μικροϋπολογιστές (εμένα τουλάχιστον έτσι μου φαινεται). Σαν μικροϋπολογιστές λοιπόν, χρειάζεται που και που να κλείνουν και να κάνουν restart όπως τα συμβατικά pc ή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα;

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα να αφήνεις την μπαταρία δεν το χαλάει αλλά δεν είναι και ανάγκη.Όσο για το restart δεν χρειάζεται αλλά που και που ένα διαλειμματάκι κάνει καλό και σε εμάς και στο κινητό..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω διαβάσει πολλά σχετικά με την μπαταρία και την αυτονομία της. Κι εγω δεν μπορω να πω ότι έχω παράπονο, στην προηγούμενη φορτιση το κινητό μου άντεξε γύρω στις 50 ώρες! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη φόρτιση είναι αν του κάνει καλό ή όχι το να μένει στην μπριζα το κινητό αφότου έχει φορτιστεί πλήρως (πράγμα που το κάνει εξωφρενικά γρήγορα, όχι πάνω από δυο δυομισι ώρες!!!!). Συνήθως το βάζω το βράδυ πριν κοιμηθώ οπότε μένει όλο το βραδυ στην μπρίζα. Και κάτι ακόμα, σαν καινούριος στο χώρο των smartphones κι όταν λέμε smartphones εννοούμε μικροϋπολογιστές (εμένα τουλάχιστον έτσι μου φαινεται). Σαν μικροϋπολογιστές λοιπόν, χρειάζεται που και που να κλείνουν και να κάνουν restart όπως τα συμβατικά pc ή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα;

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για την μπαταρία όσες ώρες κι αν μενει στη φορτιση. Η Sony γράφει ξεκάθαρα πως ΔΕΝ καταστρέφεται η μπαταρία σε παραπάνω παραμονή στη φόρτιση.

 

Η απάντηση στο τελευταίο ερώτημα είναι όχι. Δεν έχουν ουδεμία σχέση τα smartphones με τα συμβατικά pc.

Link to comment
Share on other sites

τελως παντων την εκανα.μεχρι στιγμης ολα ενταξει.ο φορτιστής ειναι στην εγγυηση?

 

όλα είναι στην εγγύηση αν μπορείς πήγαινε τώρα στο κατάστημα δείξε τους το πρόβλημα

και θα τους πεις με την εγγύηση και το πρόγραμμα DOA αν το λέω σωστά θέλω επιτόπου αντικατάσταση με καινούργιο και κλειστό στο κουτί του αλλιώς φωνάζω την αστυνομία

 

με αυτό το DOA έχεις το δικαίωμα μέσα σε μια βδομάδα αν σου συμβεί οτιδήποτε στο κινητό να σου το αντικαταστήσουν επιτόπου

 

edit: DOA λέγεται τελικά

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

όλα είναι στην εγγύηση αν μπορείς πήγαινε τώρα στο κατάστημα δείξε τους το πρόβλημα

και θα τους πεις με την εγγύηση και το πρόγραμμα DOA αν το λέω σωστά θέλω επιτόπου αντικατάσταση με καινούργιο και κλειστό στο κουτί του αλλιώς φωνάζω την αστυνομία

 

με αυτό το DOA έχεις το δικαίωμα μέσα σε μια βδομάδα αν σου συμβεί οτιδήποτε στο κινητό να σου το αντικαταστήσουν επιτόπου

 

edit: DOA λέγεται τελικά

 

αχχαχαχ!πολυ καλο..:)

Νταξει μην τους παει και στο αυτοφωρο, κριμα ειναι...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αχχαχαχ!πολυ καλο..:)

Νταξει μην τους παει και στο αυτοφωρο, κριμα ειναι...:lol:

 

Γιατί μπορεί να τους πάει αυτόφορο?:lol:

 

Παιδιά να σας ρωτήσω το κουμπί της κάμερας δουλεύει καλά σε εσάς?Γιατί σε εμένα θέλει δυνατό πάτημα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη λενε οτι χανει το σημα του παροχου και οτι δεν δουλευει το λεντακι οταν εχεις μηνυμα η αναπαντητη κληση.ισχυει?

 

Το λεντάκι δεν ανάβει αν έχεις μήνυμα ή αναπάντητη. Εγώ έχω κατεβάσει την εφαρμογή illumination bar notification από το store και μένει αναμμένο το λεντάκι αν δεν δεις κάποια κλήση ή μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

όλα είναι στην εγγύηση αν μπορείς πήγαινε τώρα στο κατάστημα δείξε τους το πρόβλημα

και θα τους πεις με την εγγύηση και το πρόγραμμα DOA αν το λέω σωστά θέλω επιτόπου αντικατάσταση με καινούργιο και κλειστό στο κουτί του αλλιώς φωνάζω την αστυνομία

με αυτό το DOA έχεις το δικαίωμα μέσα σε μια βδομάδα αν σου συμβεί οτιδήποτε στο κινητό να σου το αντικαταστήσουν επιτόπου

edit: DOA λέγεται τελικά

αχχαχαχ!πολυ καλο..:)

Νταξει μην τους παει και στο αυτοφωρο, κριμα ειναι...:lol:

Ελιωσα στα γελια :lol::lol:

Γιατί μπορεί να τους πάει αυτόφορο?:lol:

Παιδιά να σας ρωτήσω το κουμπί της κάμερας δουλεύει καλά σε εσάς?Γιατί σε εμένα θέλει δυνατό πάτημα.

Δεν ξερω πως ειναι το κουμπι του sole αλλα μηπως ειναι με χαλαρο πατημα>εσταση και full πατημα ληψη φωτογραφιας? οπως στις φωτογραφικες μηχανες....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως ειναι το κουμπι του sole αλλα μηπως ειναι με χαλαρο πατημα>εσταση και full πατημα ληψη φωτογραφιας? οπως στις φωτογραφικες μηχανες....

 

ετσι ειναι σε ολα τα xperia απο το 2011 και μετα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελιωσα στα γελια :lol::lol:

 

Δεν ξερω πως ειναι το κουμπι του sole αλλα μηπως ειναι με χαλαρο πατημα>εσταση και full πατημα ληψη φωτογραφιας? οπως στις φωτογραφικες μηχανες....

 

Έχεις δίκιο τελικά έτσι είναι,σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το ανέφερα αυτό γιατί έχω διαβάσει πολλές φορές πως δεν δίνουν αντικατάσταση και λένε θα το πάμε για service

πολύ απλά

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι σε ολα τα xperia απο το 2011 και μετα. :)

Για την ιστορια ετσι ηταν τα sony ericsson που ειχαν κουμπι camera.

το ανέφερα αυτό γιατί έχω διαβάσει πολλές φορές πως δεν δίνουν αντικατάσταση και λένε θα το πάμε για service

πολύ απλά

Αν τους πει καποιος οτι υπαρχει ''αυτο'' το προβλημα και οτι θελει αντικατασταση με doa, αυτο και μονο φτανει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια ετσι ηταν τα sony ericsson που ειχαν κουμπι camera.

 

Εισαι παλιος εσυ αγαπητε μου.Το τελευταιο walkman κινητο της Sony Ericsson που ειχα δεν ειχε καν κουμπι για καμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εισαι παλιος εσυ αγαπητε μου.Το τελευταιο walkman κινητο της Sony Ericsson που ειχα δεν ειχε καν κουμπι για καμερα.

Το πρωτο το εχω με sim και δουλευει :D

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_k810-1839.php

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w800-1089.php

 

edit ζηταω συγνωμη για το off-topic. Αν θελει το παλικαρι μπορει να διαγραψει το ποστ μου, δεν υπαρχει προβλημα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...