Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για clean install δες πρωτο ποστ.

για τις κλήσεις, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το extended battery mode

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για clean install δες πρωτο ποστ.

για τις κλήσεις, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το extended battery mode

 

Την εξοικονόμηση ενέργειας εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

βοηθειστε κι εμενα ρε παιδια...:))

Σου απαντησαν, δες το ποστ απο κατω :)

για clean install δες πρωτο ποστ.

για τις κλήσεις, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το extended battery mode

 

Αν δεν καταλαβαινεις κατι μπορεις να ξανα ρωτησεις :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πρωτο ποστ να φανταστω δεν εννοει της 1ης σελιδας το πρωτο.η μηπως ναι?:)

Λαθος φανταστικες, Πρωτη σελιδα, πρωτο ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324988 , πατησε εκει που γραφει clean install και θα σε μεταφερει στο ποστ που γραφει αναλυτικα πως θα το κανεις :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Guys, ήμουν έτοιμος να το πετάξω στον τοίχο, και να χοροπηδάω μανιωδώς από πάνω του μετά την έκδοση 4.0.4. Διάβασα αυτό που λέτε για το clean install και είμαι έτοιμος να το κάνω, αλλά πείτε μου δυο λογάκια όχι για το πως το οποίο αναφέρεται αλλά για το τι είναι το clean install στην θεωρεία και γιατί δεν το έχω βρει κάπου official από την sony και χτυπιέμαι τόσες μέρες. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το Clean install ειναι σαν το Format στους υπολογιστες. Αντι να κανεις update απο 2.3 σε 4.04, κανεις Clean install και περνας απο την αρχη την ICS. Ας πουμε οτι "κουμπωνει / καθεται" καλυτερα το λειτουργικο απο το να το κανεις απλα update.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε με αυτόν τον τρόπο θα είμαι ok; Μιλάμε για τρελά κολλήματα. Ωστόσο γιατί δεν υπάρχει καμία οδηγία από την sony, τουλάχιστον εμφανή..
Link to comment
Share on other sites

Αν θα εισαι οκ δεν ξερω. Σιγουρα ειναι καλυτερα τα πραγματα (οπως εχει αναφερθει) αλλα μην περιμενεις και θαυματα.

 

Χαμενος παντως δεν θα βγεις. Στο γιατι δεν υπαρχει επισημη οδηγια δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Την εξοικονόμηση ενέργειας εννοείς?

 

 

Νομιζω ετσι το ελεγε, ναι..

αυτο που σου κλείνει τα data όταν κλείνεις την οθόνη.

 

δημιουργούσε πρόβλημα και σε εμένα και σε εναν φίλο με P

και στους δυο ετσι λυθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου! Εχω ενα προβλημα με το sola και θελω να με βοηθησετε αν μπορειτε! Εχει 3 μερες τωρα που οταν μου στελνουν μηνυμα το κινητο χρησιμοποιει μονο τη δονηση και δεν ακουγεται ο ηχος.. μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο αν το δεύτερο update γίνει μέσω pc companion αντί για SEUS?

 

Τί εννοείς δεύτερο update? Αν εννοείς από 2.3.7 σε 4.0.4, τότε πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες περί καθαρής εγκατάστασης!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία απλώς όταν λέγατε seus εγώ νόμιζα pc companion.... πρέπει να το κάνω από την αρχή;

 

Γεια σας φιλοι μου! Εχω ενα προβλημα με το sola και θελω να με βοηθησετε αν μπορειτε! Εχει 3 μερες τωρα που οταν μου στελνουν μηνυμα το κινητο χρησιμοποιει μονο τη δονηση και δεν ακουγεται ο ηχος.. μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Μονο στα μηνύματα δεν ακούγεται ήχος;

Έλεγξες ρυθμίσεις ήχου - ειδοποιήσεων;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μονο στα μηνύματα δεν ακούγεται ήχος;

Έλεγξες ρυθμίσεις ήχου - ειδοποιήσεων;

 

μονο στα μηνυματα... τις εχω ελεγξει τις ρυθμισεις....αλλα τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε καλα τις ρυθμίσεις, επανεκκίνηση έκανες; Η τελευταία λύση θα ήταν εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα περίμενε μήπως το βρεις η ξέρει κάποιος να σου πει κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου! Εχω ενα προβλημα με το sola και θελω να με βοηθησετε αν μπορειτε! Εχει 3 μερες τωρα που οταν μου στελνουν μηνυμα το κινητο χρησιμοποιει μονο τη δονηση και δεν ακουγεται ο ηχος.. μπορει να βοηθησει καποιος?

 

χρησιμοποιείς την στοκ εφαρμογή ή κάποια άλλη?

αν είσαι με στοκ:

ανοιξε την-> πάτα το κουμπί του μενού -> ρυθμίσεις και θα βρεις ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις.

μετά ρυθμίσεις ->ήχος-> ήχος ειδοποιήσεων (ή κάπως ετσι) και βεβαιώσου ότι δεν είναι στο "κανένα" αλλά υπάρχει κάποιος ήχος.

πάτα το κουμπί του volume up για να παει στο φουλ η ενταση,

 

αν χρησιμοποιείς το handcent/go/άλλη εφαρμογή, μπες και εκεί μέσα και ψαξε αντιστοιχες ρυθμισεις..

 

τέλος μήπως έβαλες καμια εφαρμογή τελευταία για εξοικονόμση μπαταρίας, και μπλοκάρει τον ήχο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Πριν λίγες μέρες αναβάθμισα μεσω flashtool το σολα που έχω απο gb σε ic. Δυστυχώς όμως κάνει πολλά κολλήματα...

Άμα του κάνω τη λεγόμενη καθαρή εγκατάσταση παίζει να φτιάξει ή είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Πριν λίγες μέρες αναβάθμισα μεσω flashtool το σολα που έχω απο gb σε ic. Δυστυχώς όμως κάνει πολλά κολλήματα...

Άμα του κάνω τη λεγόμενη καθαρή εγκατάσταση παίζει να φτιάξει ή είναι θέμα hardware.

 

Συνηθως με καθαρη εγκατασταση φτιαχνουν πολλα τετοια κολληματα..

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα το κινητό όμως σκέφτομαι να το πάρω λόγο που είδα ότι πλέον έχει πάει κάπου στα 160ευρώ. απλά έχω 2 -3 απορίες αν μπορείτε να με βοηθήσετε. είδα ότι η μπαταρία δεν βγαινει,έχει μήπως κάποιο κουμπί για hard reset για την περίπτωση που τρωει κανένα κόλλημα? το μπροστινό λεδάκη είναι μόνο διακοσμητικό η σε ειδοποιεί για μηνύματα κ χαμένες κλήσης? κ αν είναι ευκολο μια γνώμη για την καμερούλα του. ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα το κινητό όμως σκέφτομαι να το πάρω λόγο που είδα ότι πλέον έχει πάει κάπου στα 160ευρώ. απλά έχω 2 -3 απορίες αν μπορείτε να με βοηθήσετε. είδα ότι η μπαταρία δεν βγαινει,έχει μήπως κάποιο κουμπί για hard reset για την περίπτωση που τρωει κανένα κόλλημα? το μπροστινό λεδάκη είναι μόνο διακοσμητικό η σε ειδοποιεί για μηνύματα κ χαμένες κλήσης? κ αν είναι ευκολο μια γνώμη για την καμερούλα του. ευχαριστώ!!!!

 

ναι, με power + volume up κάνεις hard reset.

το ledάκι είναι για ειδοποιήσεις, ανάβει κόκκινο όταν φορτίζει, πράσινο στο 90+% της φόρτισης, μπλε αν έχεις κάποιο μήνυμα ή αναπάντητη κλήση και πράσινο όταν σε καλούν (νομιζω, δεν μου έρχεται τώρα :P )

επίσης ανακάλυψα ότι μπορεί να γίνει ότι χρώμα θες! :)

με το handcent sms τουλάχιστον που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις χρώμα στο led! -τουλάχιστον στην ρομ που εχω

Link to comment
Share on other sites

ναι, με power + volume up κάνεις hard reset.

το ledάκι είναι για ειδοποιήσεις, ανάβει κόκκινο όταν φορτίζει, πράσινο στο 90+% της φόρτισης, μπλε αν έχεις κάποιο μήνυμα ή αναπάντητη κλήση και πράσινο όταν σε καλούν (νομιζω, δεν μου έρχεται τώρα :P )

επίσης ανακάλυψα ότι μπορεί να γίνει ότι χρώμα θες! :)

με το handcent sms τουλάχιστον που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις χρώμα στο led! -τουλάχιστον στην ρομ που εχω

 

σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

ναι, με power + volume up κάνεις hard reset.

το ledάκι είναι για ειδοποιήσεις, ανάβει κόκκινο όταν φορτίζει, πράσινο στο 90+% της φόρτισης, μπλε αν έχεις κάποιο μήνυμα ή αναπάντητη κλήση και πράσινο όταν σε καλούν (νομιζω, δεν μου έρχεται τώρα :P )

επίσης ανακάλυψα ότι μπορεί να γίνει ότι χρώμα θες! :)

με το handcent sms τουλάχιστον που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις χρώμα στο led! -τουλάχιστον στην ρομ που εχω

 

..και να συμπληρωσω για την καμερα του.. τουλαχιστον για μενα ειναι πολυ καλη.. Βγαζει καλες και καθαρες φωτογραφιες.. (τουλαχιστον σε σχεση με το 2ο κινητο που εχω - lg GC900 με καμερα στα 8mp - αυτη του sole μας αν και ειναι 5mp βγαζει πολυ καλυτερες φωτο..)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...