Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά. Εδώ και λίγες μέρες πέρασα την jb ultimate v8. Όλα δουλεύουν μια χαρά όμως παρατήρησα οτι όταν το φορτίζω δεν δουλεύει καλά το touch screen. Δηλαδή άλλα πατάω και άλλα καταλαβαίνει. Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο;; Ξέρετε αν υπάρχει κάποια λύση;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του φόρουμ , πριν μια βδομάδα αγόρασα το Sony Xperia Sola/Sole την επόμενη μερα λοιπον ποιραματιστηκα να κανω το Update σε 6.1.1.Β.1.54 με απο αυτο το Update νιώθω πως το κινητο κολλάει αρκετα και αργει ..1 ) μπορω να κανω κατι για αυτο? στο Facebook βλέπω πως οι περισσότερεσ σονυ συσκευες οταν ανεβαίνει μια φωτογραφια γραφει απο κατω από Xperia™ Smartphone from Sony εγω τι πρεπει να κανω για να εμφανιστει αυτο ??

Eυχαριστώ εκ τον προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

σημερα ή αύριο θα ανέβει και η V9, που σύμφωνα με τον dev ειναι πιο smooth, χωρις redraws και keyboard issues!

(ελπίζω να ειναι έτσι)

 

πάντως εγώ το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο το έλυσα βάζοντας 3-4 background processes! είχα ενα reboot σε κάποια φάση, αλλά μάλλον ήταν μεμονωμένο!

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

ειναι γενικό θέμα της jb!

εμένα βελτιώθηκε αισθητά όταν έβαλα τον experimental kernel

 

Τεράστια η διαφορά με το κέρνελ Experimental v6.0b!Δοκιμάστε το και από έμενα!Έχω παρατηρήσει περισσότερη ελεύθερη ραμ ή μου φάνηκε?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι πρότινος δεχόμουν ειδοποίηση για τις ενημερώσεις εφαρμογών και επέλεγα εγώ αν θα γίνει αυτό, τις τελευταίες μέρες αυτές γίνονται αυτόματα. Πως το σταματάμε αυτό; (Μάλλον κάτι πρέπει να πείραξε η κόρη μου).
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του play, έχει επιλογή! Πάτα το κουμπί τέρμα δεξιά θα σου εμφανιστεί το μενού, πατάς ρυθμίσεις και θα βρεις την επιλογή για αυτόματη ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του play, έχει επιλογή! Πάτα το κουμπί τέρμα δεξιά θα σου εμφανιστεί το μενού, πατάς ρυθμίσεις και θα βρεις την επιλογή για αυτόματη ανανέωση

Μα τι άμεση ανταπόκριση. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του φόρουμ , πριν μια βδομάδα αγόρασα το Sony Xperia Sola/Sole την επόμενη μερα λοιπον ποιραματιστηκα να κανω το Update σε 6.1.1.Β.1.54 με απο αυτο το Update νιώθω πως το κινητο κολλάει αρκετα και αργει ..1 ) μπορω να κανω κατι για αυτο? στο Facebook βλέπω πως οι περισσότερεσ σονυ συσκευες οταν ανεβαίνει μια φωτογραφια γραφει απο κατω από Xperia™ Smartphone from Sony εγω τι πρεπει να κανω για να εμφανιστει αυτο ??

Eυχαριστώ εκ τον προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι νεος εδω....θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε και αν θα βγει η εκδοση 4.1 η' 4.2 για το κινητο sole, χωρις να εχω root

Συμφωνα με την SONY, Xperia Sole/Sola - Xperia U δεν θα παρουν την εκδοση 4.1(Jelly Bean) του λογισμικου Android.

Για αυτο πεφτει και τοσο customization περι του JB! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ψιλομπερδευτεί αν συμφέρει τελικά να κάνω αναβάθμιση από 2.3.7 σε 4 ή θα γίνει πιο αργό... Αν κάνω clean install μειώνεται ο κίνδυνος; Απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει επιστροφή στην προηγούμενη version και βλέπω ότι κάποιοι συμφορουμίτες έχουν πρόβλημα ακόμη και με απλά πράγματα (πχ κλήσεις). Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει πρόβλημα με κλήσεις, να απενεργοποιησει το extended battery mode ή όπως λέγεται! Εμένα αυτό μου δημιουργούσε προβλήματα! Το ίδιο και σε έναν φίλο που έχει το P!

Gb δεν είχα ποτέ στο κινητό, αλλά με ics ήμουν ευχαριστημενος! Τώρα με custom based στην unofficial jb είναι επίσης ευχαριστημενος, αν και βγάζει κάνα πρόβλημα που και που!

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει πρόβλημα με κλήσεις, να απενεργοποιησει το extended battery mode ή όπως λέγεται! Εμένα αυτό μου δημιουργούσε προβλήματα! Το ίδιο και σε έναν φίλο που έχει το P!

Gb δεν είχα ποτέ στο κινητό, αλλά με ics ήμουν ευχαριστημενος! Τώρα με custom based στην unofficial jb είναι επίσης ευχαριστημενος, αν και βγάζει κάνα πρόβλημα που και που!

 

το προβλημα που εχω ειναι οτι με περνουν τηλ, κανω slide και μετα απο λιγη ωρα μπορω να μιλησω. Δεν ξερω αν λεμε για το ιδιο προβλημα. Που βρισκεται αυτη η ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις έβαλα την v9. Για να δούμε....

 

Τώρα μόλις έβαλα την v9. Για να δούμε....

 

Ακόμα παλεύω να φιάξω το πρόβλημα με τον home launcher. Έσβησα το home.apk από την v9 αλλά δεν το έχω κάνει να δουλέψει ακόμα..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ψιλομπερδευτεί αν συμφέρει τελικά να κάνω αναβάθμιση από 2.3.7 σε 4 ή θα γίνει πιο αργό... Αν κάνω clean install μειώνεται ο κίνδυνος; Απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει επιστροφή στην προηγούμενη version και βλέπω ότι κάποιοι συμφορουμίτες έχουν πρόβλημα ακόμη και με απλά πράγματα (πχ κλήσεις). Τι λέτε;

Το πρώτο που θα κάνεις είναι να κοιτάξεις τι σε εξυπηρετεί και τι θέλεις να κάνεις σε καθημερινή χρήση με το κινητό, τώρα αν θέλεις να προχωρήσεις βήμα-βήμα και να πειραματιστείς για να φτιάξεις το κινητό όπως θέλεις εσύ, εδώ είμαστε όλα τα παιδιά για να σε βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ή αύριο θα ανέβει και η V9, που σύμφωνα με τον dev ειναι πιο smooth, χωρις redraws και keyboard issues!

(ελπίζω να ειναι έτσι)

 

πάντως εγώ το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο το έλυσα βάζοντας 3-4 background processes! είχα ενα reboot σε κάποια φάση, αλλά μάλλον ήταν μεμονωμένο!

 

Μετά από λίγες ώρες μόνο χρήσης της v9 πάντως, το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο κατά την φόρτιση δεν έχει λυθεί και μάλιστα πρόσεξα οτι αποσυνδέεται και από το bluetooth handsfree και το bluetooth κολάει μετά.. Δέν ξέρω αν είναι τυχαίο απλά είπα να το αναφέρω..

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε !!!! έχω εγκαταστήσει την ultimate rom v7 μαζί με το kernel. Δεν μπορώ να έχω δυο εφαρμογές μαζί ανοιχτές,πχ έχω ανοιχτό το ραδιόφωνο και μόλις ανοίξω το facebook ή κάποια άλλη, τι μπορώ να κάνω; Με την Gingerbread δεν συνέβαινε αυτό
Link to comment
Share on other sites

η μόνη σίγουρη είναι η official 54 η οποία με καθαρή εγκατάσταση και ένα root (και greenify) πάει αρκετά γρήγορα, χωρίς κολλήματα και ιστορίες.

Βέβαια εγώ βλέπω πως το κινητό άρχισε να τα βρίσκει σκούρα λόγω 512K μνήμης...οπότε πρέπει να προσέχετε τι φορτώνετε κάθε φορά.

 

Ίσως και καμιά επανεκίννηση 1 φορά την εβδομάδα ή και περισσότερο αν το σκαλίζετε με βάλε-βγάλε.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες ώρες μόνο χρήσης της v9 πάντως, το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο κατά την φόρτιση δεν έχει λυθεί και μάλιστα πρόσεξα οτι αποσυνδέεται και από το bluetooth handsfree και το bluetooth κολάει μετά.. Δέν ξέρω αν είναι τυχαίο απλά είπα να το αναφέρω..

όταν είπα το θέμα με το πληκτρολόγιο εννοούσα το πρόβλημα ότι εξαφανιζόταν, λογικά λόγω RAM. πχ να ησουν fb και να εγραφες και να εξαφανιζόταν.

το θέμα κατα τη φορτιση είναι bug της unofficial JB και δεν το βλέπω να λύνεται.. πάντως με τον experimental kernel εγώ βλέπω διαφορά και σε αυτό το κομμάτι.

 

Χαίρετε !!!! έχω εγκαταστήσει την ultimate rom v7 μαζί με το kernel. Δεν μπορώ να έχω δυο εφαρμογές μαζί ανοιχτές,πχ έχω ανοιχτό το ραδιόφωνο και μόλις ανοίξω το facebook ή κάποια άλλη, τι μπορώ να κάνω; Με την Gingerbread δεν συνέβαινε αυτό

 

παίξε με governors. εγώ στην v8 έχω ondemand + sio και ειμια κομπλε από αυτό το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...