Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας εδω http://unlockbootloader.sonymobile.com/fastboot-buttons και κοιταξεις προσεκτικα θα δεις οτι το fastboot button για xperia sola ειναι το volume UP Button. :p

 

Μπερδεύτηκα στο γραψιμο:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπερδεύτηκα στο γραψιμο:p

 

οκ τοτε απλα επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και εμενα το πσ μου εχει windows 8 ,δοκιμασα σε xp και πετυχε! με παιδευσε παρα πολυ ομως και χρειαστηκε να το ψαξω αρκετα! τσεκαρε αν το sdk ειναι εγκατεστημενο σωστα,οπως και η java!θυμαμαι οτι σε εμενα αφοτου εκανες εγκατασταση το sdk επρεπε να κανεις και κατι σαν update σε καποια πακετα του!

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε απλα επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και εμενα το πσ μου εχει windows 8 ,δοκιμασα σε xp και πετυχε! με παιδευσε παρα πολυ ομως και χρειαστηκε να το ψαξω αρκετα! τσεκαρε αν το sdk ειναι εγκατεστημενο σωστα,οπως και η java!θυμαμαι οτι σε εμενα αφοτου εκανες εγκατασταση το sdk επρεπε να κανεις και κατι σαν update σε καποια πακετα του!

 

Windows 7 έχω,οταν βρω χρονο(δινω καποια δυσκολα μαθηματα τωρα) θα δοκιμασω σε μια μπακατελιτσα που εχω με xp :lol:

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 έχω,οταν βρω χρονο(δινω καποια δυσκολα μαθηματα τωρα) θα δοκιμασω σε μια μπακατελιτσα που εχω με xp :lol:

YouTube

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε απλα επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα και εμενα το πσ μου εχει windows 8 ,δοκιμασα σε xp και πετυχε! με παιδευσε παρα πολυ ομως και χρειαστηκε να το ψαξω αρκετα! τσεκαρε αν το sdk ειναι εγκατεστημενο σωστα,οπως και η java!θυμαμαι οτι σε εμενα αφοτου εκανες εγκατασταση το sdk επρεπε να κανεις και κατι σαν update σε καποια πακετα του!

 

Σωστα.. ετσι θελει.. ειναι απαραιτητα αυτα τα βηματα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπου σε λίγο θα δοκιμάσω το link του millernet(πάνω πάνω) για ξεκλείδωμα bootloader και θα σας πω αν τα κατάφερα.Κάτι άσχετο όμως,ξέρετε πως μπορώ να βγάλω το εργοστασιακό screen protector?Όσο και αν έχω προσπαθήσει με τα νύχια μου από τις άκρες της οθόνης δεν τα κατάφερα.

 

EDIT:Έκανα το λάθος ότι δοκίμαζα με volume down αλλά και τώρα που το κάνω με volume up το λαμπάκι γίνεται μπλε αλλά όχι για πολύ ώρα(το πολύ 15 δεπτερόλεπτα!!!!) με απότέλεσμα να μην προλαβαίνω να βάλω τους drivers,τι να κάνω?

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπου σε λίγο θα δοκιμάσω το link του millernet(πάνω πάνω) για ξεκλείδωμα bootloader και θα σας πω αν τα κατάφερα.Κάτι άσχετο όμως,ξέρετε πως μπορώ να βγάλω το εργοστασιακό screen protector?Όσο και αν έχω προσπαθήσει με τα νύχια μου από τις άκρες της οθόνης δεν τα κατάφερα.

 

EDIT:Έκανα το λάθος ότι δοκίμαζα με volume down αλλά και τώρα που το κάνω με volume up το λαμπάκι γίνεται μπλε αλλά όχι για πολύ ώρα(το πολύ 15 δεπτερόλεπτα!!!!) με απότέλεσμα να μην προλαβαίνω να βάλω τους drivers,τι να κάνω?

 

δοκίμασε με ένα μαχαιράκι πολύ προσεκτικά μη γδάρεις την οθόνη.. είναι εύκολο..

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με ένα μαχαιράκι πολύ προσεκτικά μη γδάρεις την οθόνη.. είναι εύκολο..

 

Ευχαριστώ,ξέρεις τι γίνεται και το κινητό μου μπαίνει σε fastboot mode για πολύ λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η αδερφη μου εχει το σολε κ μου ειπε πως καθε φορα που μιλαει στο τηλεφωνο το κινητο κλεινει την ομιλια (οχι την συσκευη) στο διλεπτο μεσα (κατα 80%) λιγοτερο απο διλεπτη ομιλια (20%) ξερεις καποιος για πιο λογο γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κατά λάθος απομακρύνει τον αισθητήρα εγγύτητας από το αυτί της, ανάβει η οθόνη και στη συνέχεια τερματίζει την κλήση με το μάγουλό της!!! Σίγουρα πράγματα!

 

Έχω ρίξει άπειρα βρισίδια σε φίλες μου για αυτό το λόγο!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,ξέρεις τι γίνεται και το κινητό μου μπαίνει σε fastboot mode για πολύ λίγο?

 

τώρα γιατί στο κάνει αυτό δεν ξέρω σε αυτό το λίνκ έχει μια λύση δεν ξέρω αν σε βοηθήσει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1678219

 

Αυτό για την οθόνη

:lol: Edited by millernet
Link to comment
Share on other sites

τώρα γιατί στο κάνει αυτό δεν ξέρω σε αυτό το λίνκ έχει μια λύση δεν ξέρω αν σε βοηθήσει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1678219

 

Αυτό για την οθόνη

:lol:

 

Θα δοκιμάσω αυτό το λινκ από τους xda και θα σου πω...!Την οθόνη δεν θέλω να την σακατέψω να βγάλω το προστατευτικό(το εργοστασιακό) θελω...:p

 

Edit:Δοκίμασα με βάση το λινκ που έδωσες αλλά το λεντ γίνεται κάπως σαν ροζ και όχι μπλε αν και μια φορά είδε τη συσκευή.(δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα) Τελικά αν το πάω στη sony θα μου τον ξεκλειδώσουν?

 

EDIT 2:Κατάφερα και το σύνδεσα κανονικά(το αναγνώρισε δηλαδή αλλά με ένα ροζ-μοβ led αντί για μπλε),προσπάθησα να βάλω τους drivers με όλους τους δυνατόυς τρόπους αλλά τζίφος...Τώρα τι κάνω?

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οδηγός root για την έκδοση 6.0.Β.3.184;

 

:help:

 

Anyone...???

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Anyone...???

 

gingerbread ή ics είναι?Αν είναι gingerbread δεν αξίζει να κάνεις root.Αναβάθμισε καλύτερα σε ics και δες τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα..

 

Παιδιά για το θέμα μου έχει κανένας άλλη λύση?

 

''Κατάφερα και το σύνδεσα κανονικά(το αναγνώρισε δηλαδή αλλά με ένα ροζ-μοβ led αντί για μπλε),προσπάθησα να βάλω τους drivers(δηλαδή όταν πατούσα να τους κάνει εγκατάσταση μου έλεγε unable to install drivers) με όλους τους δυνατόυς τρόπους αλλά τζίφος...Τώρα τι κάνω?''

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

gingerbread ή ics είναι?Αν είναι gingerbread δεν αξίζει να κάνεις root.Αναβάθμισε καλύτερα σε ics και δες τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα..

 

Παιδιά για το θέμα μου έχει κανένας άλλη λύση?

 

''Κατάφερα και το σύνδεσα κανονικά(το αναγνώρισε δηλαδή αλλά με ένα ροζ-μοβ led αντί για μπλε),προσπάθησα να βάλω τους drivers(δηλαδή όταν πατούσα να τους κάνει εγκατάσταση μου έλεγε unable to install drivers) με όλους τους δυνατόυς τρόπους αλλά τζίφος...Τώρα τι κάνω?''

 

1ον) μη γράφεις με bold.

2ον) Σου λέει ο άνθρωπος 6.0.Β.3.184. Δεν καταλαβαίνεις αν είναι GB ή ICS?

3ον) Ζητάει μια βοήθεια και εσύ κάθεσαι και του λες μη το κάνεις και αρχίζεις να τονίζεις πάλι το πρόβλημα σου. Αν δεν ξέρεις να απαντάς, μην το κάνεις καθόλου.

 

 

 

Υπάρχει οδηγός root για την έκδοση 6.0.Β.3.184;

 

:help:

 

Υπάρχει, αλλά αυτή τη στιγμή δεν τον βρίσκω. Μπες εδώ

και προχώρα λίγο στις σελίδες, θα το βρεις! Υπάρχουν 2 αν δεν κάνω λάθος. Ένας που χρειάζεται ξεκλέιδωτο bootloader και ένας όχι.

Link to comment
Share on other sites

1ον) μη γράφεις με bold.

2ον) Σου λέει ο άνθρωπος 6.0.Β.3.184. Δεν καταλαβαίνεις αν είναι GB ή ICS?

3ον) Ζητάει μια βοήθεια και εσύ κάθεσαι και του λες μη το κάνεις και αρχίζεις να τονίζεις πάλι το πρόβλημα σου. Αν δεν ξέρεις να απαντάς, μην το κάνεις καθόλου.

 

 

 

Υπάρχει, αλλά αυτή τη στιγμή δεν τον βρίσκω. Μπες εδώ

και προχώρα λίγο στις σελίδες, θα το βρεις! Υπάρχουν 2 αν δεν κάνω λάθος. Ένας που χρειάζεται ξεκλέιδωτο bootloader και ένας όχι.

 

Άνθρωπος είμαι και μπερδεύτηκα(για το αν είναι gb ή ics).....Ξανα είπα το πρόβλημα μου γιατί εδώ και αρκετό καιρό προσπαθώ μάταια να ξεκλειδώσω bootloader και περιμένω κάποιος να μμε βοηθήσει....;) Root υπάρχει αλλά είναι μόνο για unlocked bootloader...:( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849030 (ή τουλάχιστον αυτό βρήκα δεν πιστεύω να τα ακούσω και για αυτό....) :mad:

Link to comment
Share on other sites

Nero55, δεν παρακολουθω την συζητηση για το προβλημα σου, αλλα εδω και 2-3 σελιδες τα παιδια σου εχουν δωσει διαφορες λυσεις. ή κατι κανεις λαθος ή το pc σου εχει προβλημα ή το κινητο σου.

 

Το να ρωτας 20 φορες, δεν θα λυθει μονο του το προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Nero55, δεν παρακολουθω την συζητηση για το προβλημα σου, αλλα εδω και 2-3 σελιδες τα παιδια σου εχουν δωσει διαφορες λυσεις. ή κατι κανεις λαθος ή το pc σου εχει προβλημα ή το κινητο σου.

 

Το να ρωτας 20 φορες, δεν θα λυθει μονο του το προβλημα:)

 

Το θέμα είναι πως σχεδόν κατάφερα να βάλω τους drivers,αλλά μου μένει ένα μικρό βηματάκι ακόμα για αυτό ξαναπόσταρα(2 φορές έχω ποστάρει το ίδιο δεν νομίζω πως είναι πολλές.........

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπος είμαι και μπερδεύτηκα(για το αν είναι gb ή ics).....Ξανα είπα το πρόβλημα μου γιατί εδώ και αρκετό καιρό προσπαθώ μάταια να ξεκλειδώσω bootloader και περιμένω κάποιος να μμε βοηθήσει....;) Root υπάρχει αλλά είναι μόνο για unlocked bootloader...:( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849030 (ή τουλάχιστον αυτό βρήκα δεν πιστεύω να τα ακούσω και για αυτό....) :mad:

 

Πόσταρε του τότε τον οδηγό, χωρίς όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσταρε του τότε τον οδηγό, χωρίς όλα τα άλλα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849030 Ορίστε εδώ είναι ο οδηγός.....Και πριν μια χαρά τον έβλεπε αλλά τι να πει κανείς.....

 

Διακρίνω μια επιθετικότητα προς εμένα ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Το Φόρουμ είναι για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο και να συμβάλλουμε ο καθένας όπως μπορεί! Τα παιδιά σου τονισανε κάποια πραγματάκια για το δικό σου καλό και του Φόρουμ και όχι λόγο κάποιας επιθετικότητας απέναντι σου! Εδώ δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε! Peace!!! Απλά και εγώ είχα σκαλώσει για καμία βδομάδα με τον bl και το πάλεψα μόνος μου μέχρι που το βρήκα!
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1849030 Ορίστε εδώ είναι ο οδηγός.....Και πριν μια χαρά τον έβλεπε αλλά τι να πει κανείς.....

 

Διακρίνω μια επιθετικότητα προς εμένα ή κάνω λάθος?

 

Καμία επιθετικότητα. Στο λέω για να καταλαβαινόμαστε εδώ μέσα. Δεν γίνεται ο άλλος να ζητάει μια βοήθεια και εσύ να του λες ό,τι να ναι.

 

Πριν που σου είπα να του ποστάρεις τον οδηγό χωρίς όλα τα άλλα, αναφερόμουν στο πρώτο σου μήνυμα που του έλεγες να κάνει update σε ICS.

Link to comment
Share on other sites

EDIT:Έκανα το λάθος ότι δοκίμαζα με volume down αλλά και τώρα που το κάνω με volume up το λαμπάκι γίνεται μπλε αλλά όχι για πολύ ώρα(το πολύ 15 δεπτερόλεπτα!!!!) με απότέλεσμα να μην προλαβαίνω να βάλω τους drivers,τι να κάνω?

 

Οκ πάμε να δοκιμάσουμε έναν απλό τρόπο:

1. τσεκάρουμε στην συσκευή α) εντοπισμό σφαλμάτων β) ψευδείς τοποθεσίες γ) άγνωστες πηγές

2. με ανοιχτή την συσκευή σε κανονική λειτουργία δηλ (όπως στην καθημερινή χρήση του) την συνδέεις με το pc

3. λογικά θα στο αναγνωρίσει το pc την συσκευή σου

4. όταν στην αναγνωρίσει πας διαχείριση συσκευών

5. εκεί που εμφανίζεται η συσκευή σου δεξι κλικ – ιδιότητες και πατάς ενημέρωση

6. θα σου βγάλει ένα παράθυρο που σου λέει να επιλέξεις το λογισμικό προγράμματος οδήγησης

7. επιλέγεις το δεύτερο που λέει αναζήτηση προγράμματος από το pc

8. σου βγάζει ένα παράθυρο πατάς αναζήτηση και επιλέγεις sdk-windows/ sdk/extras/google/usb_driver

9. στο παράθυρο πατάς επόμενο και κάνει εγκατάσταση τους driver

10. συνεχίζεται………..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...