Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι με την γείωση της πριζας παίζει, η δεν κανει καλή επαφή το βύσμα στο κινητό, δοκιμάστε Φόρτιση χωρίς θηκη..

Δεν το έχω κανει, κάποιος μου το είπε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικώς με την brainsRom ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την ταχύτητα του κινητού και με τα πάντα αλλά έχω να δώσω 2 αρνητικά σε αυτή!

1) Η διάρκεια της μπαταρίας έχει μειωθεί αρκετά μπορώ να πω σε σχέση με την stock Rom και με οποιαδήποτε άλλη Rom δοκίμασα

2) Παρατηρώ τις τελευταίες 2 ημέρες χάσιμο στο σήμα με τις εναλλαγές που κάνω από data και WCDMA και GSM..

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν ειναι θέμα κατά την εναλλαγή απλά έχω παρατηρήσει ότι μου το κάνει και μετά.. Δεν ξέρω!

 

Όσο για τη ρομ τι έχεις να μου προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

1) Η διάρκεια της μπαταρίας έχει μειωθεί αρκετά μπορώ να πω σε σχέση με την stock Rom και με οποιαδήποτε άλλη Rom δοκίμασα

 

 

1)κάνε callibrate την μπαταρία! μετά από φλασάρισμα ρομ είναι καλό να γίνεται (τουλάχιστον έτσι λένε οι περισσότεροι developpers)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με την γείωση της πριζας παίζει, η δεν κανει καλή επαφή το βύσμα στο κινητό, δοκιμάστε Φόρτιση χωρίς θηκη..

Δεν το έχω κανει, κάποιος μου το είπε...

 

δηλαδή μπορεί να κάνει μόνιμη βλάβη στην οθόνη σε τόσα sole κάτι τέτοιο? όπως είπα στην αρχή παρουσιάζεται μονο στην φόρτιση και μετά γίνεται μόνιμο, πιστέψτε με το ξέρω. εύχομαι βεβαια του φίλου aeriko1975 να μην του συμβεί κάτι τέτοιο αλλα από την δικια μου εμπειρία με το πρόβλημα.δυστυχώς νομίζω ότι σε λίγο καιρό θα το παρουσιάσει. μακάρι να βγω λάθος

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

1)κάνε callibrate την μπαταρία! μετά από φλασάρισμα ρομ είναι καλό να γίνεται (τουλάχιστον έτσι λένε οι περισσότεροι developpers)

 

Μετά την τελευταία αλλαγή ρομ δεν έκανα! Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω για αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν ειναι θέμα κατά την εναλλαγή απλά έχω παρατηρήσει ότι μου το κάνει και μετά.. Δεν ξέρω!

 

Όσο για τη ρομ τι έχεις να μου προτείνεις;

 

Δεν έχω να σου προτείνω κάτι.. ειμαι με hybrid αλλά με την πρώτη ευκαιρία που θα βρω λίγο χρόνο θα γυρίσω σε brains γιατι ήμουν περισσότερο ευχαριστημένος..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,

 

Αυτο το κινητο θελει να το παρει η κοπελα μου και πηγαμε εχθες σε καταστημα"ΓΕΡΜΑΝΟΣ" και της ειπαν οτι η cosmote δεν υποστηριζει αυτο το τηλεφωνο και τα menu θα ειναι περιεργα κτλπ...θεωρω οτι μου ελεγες βλακειες ο πωλητης.

 

Θελω να ρωτησω ομως και εσας....εχει θεμα το κινητο με Cosmote ?? :wacko:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

ότι να ναι...κανένα πρόβλημα δεν έχει με κοσμοτέ. μήπως απλά εννοούσε ότι δεν το φέρνει ο γερμανός?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,

 

Αυτο το κινητο θελει να το παρει η κοπελα μου και πηγαμε εχθες σε καταστημα"ΓΕΡΜΑΝΟΣ" και της ειπαν οτι η cosmote δεν υποστηριζει αυτο το τηλεφωνο και τα menu θα ειναι περιεργα κτλπ...θεωρω οτι μου ελεγες βλακειες ο πωλητης.

 

Θελω να ρωτησω ομως και εσας....εχει θεμα το κινητο με Cosmote ?? :wacko:

O πωλητης εχει θεμα με το κινητο..... :lol::lol: Οπως τα λες ειναι, ο πωλητης ελεγε .....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Trolololololololololol...

Τι είπε ο τύπος;;; το κινητό δεν το φέρνει η cosmote, τουλάχιστον μέχρι Οκτώβρη που πήρα εγώ δεν το έφερνε, αλλά δεν έχει καμία σχέση αυτό με τη λειτουργηκοτητα του κινητού! Cosmote έχω από την πρώτη μέρα ;-)

Αν θέλετε επιδότηση Cosmote υπάρχει μαγαζί στο skroutz που μπορείς να την πάρεις από εκεί ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορειτε να φανταστειτε μιλησα με τον τυπο 4 λεπτα και καραφλιασα με τις μπουρδες που μου ελεγε...και μιλαμε για ΓΕΡΜΑΝΟ σε κεντρικο σημειο της Αττικης. Τι να πεις...απλα μεχρι τα 200€ θεωρω οτι ειναι το πιο καλο τηλεφωνακι και το προτεινα στην φιλη μου. charlie_pace4 αν μπορεις στειλε μου με pm το καταστημα στο skroutz που μπορουμε να παμε για επιδοτητη..αν δεν παω στο ΠΛΑΙΣΙΟ.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Mobile hellas, το έχουμε αναφέρει ξανά εδώ έτσι κι αλλιώς ;-)

Είναι παραεισαγωγης όμως.

Δεν θα έχεις πρόβλημα με εγγύηση-επιβεβαίωσε ότι σου δίνουν εγγύηση αντιπροσωπίας - και απλά δεν θα έχει στην stock εφαρμογή μηνυμάτων 160 χαρακτήρες, που λύνεται είτε με μια εφαρμογή, είτε με οδηγίες που έχει ο alex21 στην υπογραφή του.

Για εγώ το πήρα από εκεί 40-50 € κάτω, οπότε αξιζε ;-)

Link to comment
Share on other sites

Mobile hellas, το έχουμε αναφέρει ξανά εδώ έτσι κι αλλιώς ;-)

Είναι παραεισαγωγης όμως.

Δεν θα έχεις πρόβλημα με εγγύηση-επιβεβαίωσε ότι σου δίνουν εγγύηση αντιπροσωπίας - και απλά δεν θα έχει στην stock εφαρμογή μηνυμάτων 160 χαρακτήρες, που λύνεται είτε με μια εφαρμογή, είτε με οδηγίες που έχει ο alex21 στην υπογραφή του.

Για εγώ το πήρα από εκεί 40-50 € κάτω, οπότε αξιζε ;-)

 

και εγώ από την Mobilehellas το πήρα το κινητό (χωρίς επιδότηση τον Αύγουστο) και δεν ήταν παρα-εισαγωγής!

οπότε νομίζω ότι μπορεί να τους εμπιστευτεί!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Απέκτησα κι εγώ χθες το Sole, είναι το πρώτο μου κινητό με Android και γενικά δεν έχω ξανασχοληθεί ιδιαίτερα με smartphones. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, πολύ όμορφο κινητό. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω (και sorry αν έχει επαναληφθεί παραπάνω, αλλά δεν μπορώ να ψάξω 300 σελίδες), είναι γιατί στη διαχείρηση εφαρμογών, στην καρτέλα "εκτελούνται", αναγράφεται συνολική μνήμη RAM 300 MB (π.χ 170 ελεύθερα, 130 χρησιμοποιούνται) ενώ η συσκευή φοράει 512. Τα 200 τα χρησιμοποιεί το Android ή το κινητό, ή είναι κάτι άλλο; Συγγνώμη αν ακούγεται η ερώτηση χαζή, αλλά είπαμε.. πρώτη επαφή (τουλάχιστον με τέτοιου είδους κινητά :P)

Leave the world behind you :!:
Link to comment
Share on other sites

και εγώ από την Mobilehellas το πήρα το κινητό (χωρίς επιδότηση τον Αύγουστο) και δεν ήταν παρα-εισαγωγής!

οπότε νομίζω ότι μπορεί να τους εμπιστευτεί!

 

εμένα ήταν.. και νομίζω και άλλων ήταν, είχε αναφερθεί παλιά.. αλλά δεν υπάρχει θέμα και λόγοι ανησυχίας εφόσον δίνουν εγγύηση αντιπροσωπίας ;)

 

***

 

έχει δοκιμάσει κανείς την infinity? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1936734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Απέκτησα κι εγώ χθες το Sole, είναι το πρώτο μου κινητό με Android και γενικά δεν έχω ξανασχοληθεί ιδιαίτερα με smartphones. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, πολύ όμορφο κινητό. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω (και sorry αν έχει επαναληφθεί παραπάνω, αλλά δεν μπορώ να ψάξω 300 σελίδες), είναι γιατί στη διαχείρηση εφαρμογών, στην καρτέλα "εκτελούνται", αναγράφεται συνολική μνήμη RAM 300 MB (π.χ 170 ελεύθερα, 130 χρησιμοποιούνται) ενώ η συσκευή φοράει 512. Τα 200 τα χρησιμοποιεί το Android ή το κινητό, ή είναι κάτι άλλο; Συγγνώμη αν ακούγεται η ερώτηση χαζή, αλλά είπαμε.. πρώτη επαφή (τουλάχιστον με τέτοιου είδους κινητά :P)

 

Ειναι δεσμευμενα απο το λειτουργικο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και καποιες μερες θελω να παρω κινητο και διαβαζοντας πααααρα πολλα αθρα κατεληξα στα XPERIA SOLE/XPERIA J.

Εχω διαβασει σχεδον τα παντα (λεω σχεδον γιατι ειναι και τρομερα πολλες οι σελιδες), και η μονη διευκρινηση που θελω ειναι εαν τελικα μετα απο τοσο καιρο .... αγοραζοντας το SOLE και αναβαθμιζοντας το σε Android 4 ... θα δουλευει σωστα και απροβληματιστα!

Γιατι σαν δυνατοτητες ειναι καλυτερο απο το Xperia J ,αλλα το J ερχεται με Android 4 απο μαμα!

 

Επισης το Xperia J θα παρει και το JB θα μου πειτε...αλλα πιστευω καυτερα sole με διπυρηνο ( εφοσων δουλευει καλα με Android 4) παρα μονοπυρηνο με JB. Ε?????

 

Αυτα, θα θελα λοιπον απο εσας την εμπειρια σασ για το ποσο λειτουργικο ειναι πλεον το Sole αν το αναβαθμισεις σε Αndroid 4 (ICS),αλλα και την γνωμη σας γενικα για τα 2 κινητα!

 

Ευχαριστω

Edited by Grias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και καποιες μερες θελω να παρω κινητο και διαβαζοντας πααααρα πολλα αθρα κατεληξα στα XPERIA SOLE/XPERIA J.

Εχω διαβασει σχεδον τα παντα (λεω σχεδον γιατι ειναι και τρομερα πολλες οι σελιδες), και η μονη διευκρινηση που θελω ειναι εαν τελικα μετα απο τοσο καιρο .... αγοραζοντας το SOLE και αναβαθμιζοντας το σε Android 4 ... θα δουλευει σωστα και απροβληματιστα!

Γιατι σαν δυνατοτητες ειναι καλυτερο απο το Xperia J ,αλλα το J ερχεται με Android 4 απο μαμα!

 

Επισης το Xperia J θα παρει και το JB θα μου πειτε...αλλα πιστευω καυτερα sole με διπυρηνο ( εφοσων δουλευει καλα με Android 4) παρα μονοπυρηνο με JB. Ε?????

 

Αυτα, θα θελα λοιπον απο εσας την εμπειρια σασ για το ποσο λειτουργικο ειναι πλεον το Sole αν το αναβαθμισεις σε Αndroid 4 (ICS),αλλα και την γνωμη σας γενικα για τα 2 κινητα!

 

Ευχαριστω

 

το sole πάει σφαίρα και με την 4 κανένα πρόβλημα.η μπαταρία κρατά 2-3 μέρες , αλλά και JB που λές μπορεί και να πάρουμε (οχι official) γιατί το go και το P φοράνε τον ίδιο επεξεργαστή με το sole , γενικά νομίζω αξίζει πολύ περισσότερο απο το j

α! και αν το πάρεις με το καλό κάνε με την μία update έτσι ώστε να είσαι 1000% σίγουρος ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα το εχεις το SOLE,ετσι?Στις προηγουμενες σελιδες πολλα παιδια αναφερθηκαν σε διαφορα προβληματα που τουσ εμφανισε το κινητο μετα την αναβαθμιση σε 4(ICS),Ακομα και με καθαρο install.Τωρα εσενα σου δουλευει σωστα με ICS? αυτος ειναι ο μονος μου ενδοιασμος!

Ευχαριστω και ελπιζω να μου απαντησεις συντομα γιατι τοσες μερες μονο κοιταω και δεν αγοραζω! :P

 

Α,και κατι ακομα.θα μου το κανουν απο το μαγαζι το update?

η εγω με τον υπολογιστη ?

η απ ευθειας με το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, αν μπορούσατε να απαντήσετε στα ερωτήματα του Grias, γιατί έχω τις ίδιες απορίες!!
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα το εχεις το SOLE,ετσι?Στις προηγουμενες σελιδες πολλα παιδια αναφερθηκαν σε διαφορα προβληματα που τουσ εμφανισε το κινητο μετα την αναβαθμιση σε 4(ICS),Ακομα και με καθαρο install.Τωρα εσενα σου δουλευει σωστα με ICS? αυτος ειναι ο μονος μου ενδοιασμος!

Ευχαριστω και ελπιζω να μου απαντησεις συντομα γιατι τοσες μερες μονο κοιταω και δεν αγοραζω! :P

 

Α,και κατι ακομα.θα μου το κανουν απο το μαγαζι το update?

η εγω με τον υπολογιστη ?

η απ ευθειας με το κινητο?

 

Αν πάρεις το j θα κανείς την χειρότερη αγορά της ζωής σου!!!Το είδα σε ένα κατάστημα γερμανός και laggare ακόμα και στο scrolling!Το συγρξινα φυσικά και με το σόλε για να δω την διάφορα που ήταν εμφανέστατη!Καρφί για το σόλε!

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα το εχεις το SOLE,ετσι?Στις προηγουμενες σελιδες πολλα παιδια αναφερθηκαν σε διαφορα προβληματα που τουσ εμφανισε το κινητο μετα την αναβαθμιση σε 4(ICS),Ακομα και με καθαρο install.Τωρα εσενα σου δουλευει σωστα με ICS? αυτος ειναι ο μονος μου ενδοιασμος!

Ευχαριστω και ελπιζω να μου απαντησεις συντομα γιατι τοσες μερες μονο κοιταω και δεν αγοραζω! :P

 

Α,και κατι ακομα.θα μου το κανουν απο το μαγαζι το update?

η εγω με τον υπολογιστη ?

η απ ευθειας με το κινητο?

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό με την ICS.. Το update θα το κάνεις εσύ μέσω υπολογιστή..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...