Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις external sd?

τι class είναι? αν είναι αργή, σε συνδιασμό με τι πολλές εφαρμογές μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα, έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος...

Έχω, αλλά δεν ξέρω τι class είναι. Πάντως δεν έχω μέσα εφαρμογές, μόνο φωτογραφίες και τραγούδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπες στις ρυθμίσεις του ρουτερ και στην καρτέλα wireless αλλαξε το channel. Πιθανών να ειναι αυτόματο. Βάλτο στο 6 ή 10

 

Έκανα τις ρυθμίσεις του ρουτερ φύλλο και φτερό και το ριμάδι το zyxel που εχουμε στην δουλειά το αρχαίο

P660-D3 δεν έχει (η να το πω ίσως καλύτερα) δεν βρήκα πουθενά να αλλάζει κανάλια

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω από zyxel αλλά μου έχει τύχει σε μαγαζι, router να μην βλέπει καθόλου τηλέφωνα Sony Ericsson
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω από zyxel αλλά μου έχει τύχει σε μαγαζι, router να μην βλέπει καθόλου τηλέφωνα Sony Ericsson

 

Οντως το εχω διαπιστωσει κι εγω.. και οχι μονο στο δικο μου αλλα και του φιλου μου το samsung ace δεν μπορουσαμε να μπουμε στο wifi σε ενα μαγαζι ενω οπουδηποτε αλλου μπαιναμε κανονικα.. Εβλεπαν κανονικα και τα 2 κινητα το δικτυο αλλα μολις πατουσαμε αυνδεση εκανε loop στο να δωσει IP..

 

έχεις external sd?

τι class είναι? αν είναι αργή, σε συνδιασμό με τι πολλές εφαρμογές μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα, έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος...

 

Δεν εχει να κανει με την external sd μιας και οι εφαρμογες εγκαθιστανται στην εσωτερικη μνημη (sdcard) του κινητου που ειναι παρα πολυ γρηγορη.. κατι αλλο φταιει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω βρει αυτο εδω στο xda για cybershot δουλευει σε εμας?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1950862

 

Εγω εχω officilal ics root

 

Αν μπορει ας μου απαντησει καποιος:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω βρει αυτο εδω στο xda για cybershot δουλευει σε εμας?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1950862

 

Εγω εχω officilal ics root

 

Αν μπορει ας μου απαντησει καποιος:ninja:

 

Δουλεύει άψογα και έχει αισθητή διαφορά με την stock camera. Θα βάλεις την 4.7.2 όμως. Η 5.1.1 έχει προβλήματα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει άψογα και έχει αισθητή διαφορά με την stock camera. Θα βάλεις την 4.7.2 όμως. Η 5.1.1 έχει προβλήματα ακόμα

Πως το περναω οιμως?

Ειχα βαλει την 5.1 και μου εξαφανισε τη καμερα τη κανονικη και δεν δουλευει τιποτα μετα και αναγκαστηκα να κανω φορματ και να ξανα φλασαρω απο αρχη ολα.

Αν σου ειναι ευκολο δωσε μου τα βηματα.

Παντως εκανα αυτα που λεει εκει αλλα......:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις 4.7.2 για το sola. Πριν φλασαρεις μέσω του CWM θα κάνεις wipe cache και wipe dalvik cache. Όταν ξεκινήσει το τηλέφωνο σου θα πας στις εφαρμογές θα βρεις την εφαρμογή Cybershot και θα κάνεις clear data και force stop. Μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά την κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις 4.7.2 για το sola. Πριν φλασαρεις μέσω του CWM θα κάνεις wipe cache και wipe dalvik cache. Όταν ξεκινήσει το τηλέφωνο σου θα πας στις εφαρμογές θα βρεις την εφαρμογή Cybershot και θα κάνεις clear data και force stop. Μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά την κάμερα

 

Δηλαδη θα κανω wipe cache και wipe dalvik cache και μετα θα κανω επαννεκινηση η μετα στο καπακι απο το wipe cache και wipe dalvik cache φλασαρω και μετα ψαχνω και βρισκω στις εφαρμογες αυτο το cybershot?

Σου το λεω αυτο γιατι με την 5.1 δεν το εβρισκα πουθενα αυτο το αρχειο και επισης εξαφανιζε τη καμερα, τωρα θα την εμφανισει κανονικα?

 

 

To εφτιαξα οκ.

Στην 5.1 δεν υπηρχε αυτο το αρχειο.

Στην 5.1 θα εχουμε 12 mp η λεω βλακειες?

Ευχαριστω παντως

 

 

Αυτο εδω το περναω η οχι?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1889692

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το pc βρίσκει το sola αλλα root δεν κάνει τι παίζει ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Κάνει την διαδικασία τέλος βγάζει error και ενώ γράφει ότι και καλα θα γίνει επανεκινηση του τηλ αυτο δεν κάνει τπτ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εδω και 2 βδομαδες το σολακι τελειο κινητο.Εχω την 2.3.7 και σκεφτομαι να κανω την αναβαθμισει σε ics αλλα φοβαμαι λιγο.

Αξιζει να την κανω ειναι πιο καλη εκδοση? Επισης μηπως ξερετε αν εχει καποιο προβλημα το GPS με την ics εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεις αυτα τα βηματα?

 

Που σου βγαζει error? Στην αλλαγη kernel ή στο αρχειο του Root?

 

Αυτός είναι για την σάντουιτς;

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.1 θα εχουμε 12 mp η λεω βλακειες?

 

Βλακειες κανεις δεν λεει.. ολοι μαθαινουμε.. φυσικα και ΔΕΝ θα εχουμε 12ΜΡ.. εφοσον φυσικα δεν το "σηκωνει" το hardware.. αυτο ειναι για κινητα που εχουν απο μαμα 12mp καμερα.. εμεις κανονικα μεχρι 5mp αλλα με καλυτερη ποιοτητα απο το stock λογισμικο..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τέρμα οι πειραματισμοί με το Sole για μένα. Δοκίμασα διάφορες ROM (Ultimate, xICS, BrainsROM κτλ.) και κάθε φορά, αμέσως μετά την εγκατάσταση, δοκίμαζα τις επιδόσεις τους με το AnTuTu Benchmark. Λοιπόν, καμία - μα καμία όμως - δεν πέτυχε μεγαλύτερο σκορ από την stock. Κάποιες πλησίαζαν, αλλά καμία δεν πέτυχε το 7261 που πέτυχα με την αυθεντική. Αφήνω λοιπόν τα πειράματα σε όσους έχουν χρόνο, διάθεση και όρεξη, και ξαναγυρνάω σε αυτήν που είχα ήδη συνηθίσει... :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εδω και 2 βδομαδες το σολακι τελειο κινητο.Εχω την 2.3.7 και σκεφτομαι να κανω την αναβαθμισει σε ics αλλα φοβαμαι λιγο.

Αξιζει να την κανω ειναι πιο καλη εκδοση? Επισης μηπως ξερετε αν εχει καποιο προβλημα το GPS με την ics εκδοση?

 

Καποια απαντηση παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εδω και 2 βδομαδες το σολακι τελειο κινητο.Εχω την 2.3.7 και σκεφτομαι να κανω την αναβαθμισει σε ics αλλα φοβαμαι λιγο.

Αξιζει να την κανω ειναι πιο καλη εκδοση? Επισης μηπως ξερετε αν εχει καποιο προβλημα το GPS με την ics εκδοση?

 

Καντην δεν έχει κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Ποια έκδοση έχεις?

 

4.0.4 εχω............

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...