Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πείτε μας και για το floating touch ,το τεστάρατε ?με γάντια και λοιπά ...

 

The battery on 2G is plenty good

I've left it on idle for 14 hours before, no data connection, and in a place of relatively poor reception, and the battery dropped from 100% to 94%, which speaks well for the Novathor's power consumption when idle

 

αυτό το αναφέρει ένας τύπος στο Youtube που τεστάρει το sola (μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο)

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Το floating touch είναι και καλά αυτό που στην ουσία σου επιτρέπει να κάνει σωστό hover. Αλλά παρόλο που περίμενα να δουλεύει ας πούμε όπως το trackball σε επίπεδο select, μένει να ανιχνεύεται μάλλον μόνο από εφαρμογές που το αναγνωρίζουν, πχ το φόντο με το animated hallow που κουνιέται

 

Σχετικά με την ευαισθησία του μέσα από ύφασμα, ναι δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

το phonearena.com εβαλε review 8/10

 

Conclusion:

 

After putting it through its paces, we can conclude that the Sony Xperia sola is a well-made Android smartphone. If you are looking for a decent mid-range offering that gets you a good amount of bang for the buck, do not hesitate to check it out! We would definitely recommend it over smartphones like the Samsung Galaxy Ace plus or the Motorola MOTOLUXE. Alternatively, we have the HTC One V marketed at a similar price point, and even though it does not have the performance advantage of a dual-core processor, it comes with a superior display and a slightly better camera.

 

Sony Xperia sola Review:

 

 

 

Pros

 

Smooth performance

Pretty interface

Dual-core processor

 

Cons

 

Photo quality is average

Front-facing cam would have been nice

Gingerbread at launch

Link to comment
Share on other sites

Quadrant Standard AnTuTu NenaMark 2

Sony Xperia sola 2294 5415 27,7

Motorola Defy Mini 951 2391 15,6

Samsung Galaxy mini 2 1922 2695 15,5

για ποιο λογο η συκριση με τα 2 αυτα κινητα? ειναι σε αλλη κατηγορια και οικονομια και specwise

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχουν απαντήσει τα παιδιά, στην wind έχουν μόνο μαύρο...

 

Και είναι μια αηδία στο μαύρο,καλά είναι και θέμα γούστου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1η φόρτιση: 18% μετά από 28 ώρες με: 1,5 ώρα ομιλίας και 11 ώρες wifi (stand by το πιο πολύ).

 

Κράτησε τόσο πολύ:confused:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν και οι συγκρίσεις...

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις διευκρινίσεις σου αδερφέ.

Το σκέφτομαι πάρα πολύ έντονα για το κινητό.

 

Επίσης να προσθέσω εκτός από τα όφ τόπικ, ότι το πήρε το κινητό ένα παιδί στην σχολή και του είπα να μου πει πως τα πάει η μπαταρία.

Αυτός τώρα είναι στον τρίτο κύκλο πλήρης φόρτωσης/εκφόρτωσης και περιμένω να μου πει.

Χωρίς να διευκρινίσει ακριβές χρήση, μου είπε ότι στον τρίτο κύκλο του κράτησε περίπου 2 μέρες. (στο περίπου μου είπε: μέτρια χρήση)

Αυτά προς το παρόν, θα ενημερώσω και αύριο που θα του το πάρω λίγο να παίξω :D

Edited by marios32
Link to comment
Share on other sites

Για εδώ η τιμή μάλλον είναι τρικ της αντιπροσωπείας για να πιάσει ένα θεαματικό μερίδιο αγοράς σε μιά χώρα μέσα σε κρίση.
To πιστευω και εγω και μακαρι να "γυαλισει" αυτη η μεθοδος και σε αλλες εταιριες ωστε να χουμε και αλλες vfm επιλογες..
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότατη οθόνη αλλά στην αναπαραγωγή βίντεο λέει ότι δεν διατίθεται Hardware Accelerator οπότε αναγκάστηκα να αναπαράγω με BS Player σε Software Acceleration.

 

γιατί δεν διαθέτει hw acceleration?? :worry:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πραγματικά κατάφερε να με κερδίσει και οι αμφιβολίες μου σχετικά με την συσκευή ανήκουν πλέον στο παρελθόν.

Το κινητό πραγματικά είναι πολύ καλό.

Έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,τουλάχιστον πολύ καλύτερο από αλλά κινητά που κοστίζουν την ίδια τιμή με αυτό,για να μην πω ότι βάζει τα γυαλιά και σε ακριβότερα μοντέλα.

Η οθόνη που τόσο πολύ ανησυχούσα σχετικά με το αν είναι καλή μπορώ να διαβεβαιώσω ότι είναι πάρα πολύ καλή,με ζωντανά χρώματα κι όχι άτονά όπως π.χ του nexus s,καλύτερη κι από του arc στο θέμα ευκρίνειας αλλά και από του HTC one ,για lg δεν συζητω,καλύτερη του sole.

Επίσης δεν παρουσίασε καμία κιτρινιλα η κάποιο κομμάτι που να χει θέμα,είναι άψογη για τα λεφτά του.

Να αναφέρω ότι η θερμοκρασία του όσο κι αν το πίεσα,δεν ανέβηκε πάνω από τους 36 βαθμούς,βασικά,το καραφορτωσα εφαρμογές,ακόμα και αχρείαστες κι όμως τα κατάφερε μια χαρά,σε σημείο να αναρωτιέμαι αν όντως έχει μόνο 512ram,ακόμα κι όταν κατάφερα εύκολα να κατεβάσω την ram σε χαμηλό νούμερο το κινητό δεν έδειξε να γονατίζει,μπορεί να έπεσε κάπως η απόδοση όμως σε κανένα σημείο δεν μου κόλλησε.

Ο dual core φαίνεται πως κάνει δουλειά,πολύ καλύτερη σε σχέση με αλλά dual core που χω δοκιμάσει κι έχουν επίσης μνήμη ram 512.

Η Sony εδώ έκανε κίνηση ματ,και στην τιμή αλλά και στο σύνολο της συσκευής.

Στον τομέα του ήχου το κινητό σε αφήνει επίσης ικανοποιημένο,ωραίο ηχείο και καθαρό.ακουστικά δεν δοκίμασα,το άφησα προς δοκιμη για τον νέο του κάτοχο.

Συνδεσιμότητα?no problem,δεν μασάει,πολύ καλό σήμα WiFi και κανένα πρόβλημα κατά την πλοήγηση στον ιστό.

Τομέας συνομιλίας?άψογο,δυνατό σήμα και πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας,εύγε.

Και θα μου πείτε,αφού είναι τόσο καλό τότε γιατί το πηγές στο buy and sell?και θα απαντήσω ότι το πήγα για χάρη ενός λευκού one x που δεν μπορώ να αντισταθώ:p

Όμως το οικονομικό κινητό της Sony με κέρδισε πραγματικά,δεν το περίμενα με τίποτα τόσο καλό,είχα πολλές επιφυλάξεις και τελικά διαψεύστηκα.

Ωστόσο,η μικρή μπαταρία του,δείχνει να κρατάει πολύ καλά και του έκανα μόνο μια φόρτιση,η επόμενη,στον επόμενο κάτοχο:)όμως έστω και με αυτή την μια φόρτιση που πραγματικά μετά το έλιωσά έπεσε μόλις στο 62% όταν πραγματικά αλλά κινητά με μεγαλύτερη αυτονομία και μπαταρία θα είχαν πέσει άνετα κάτω από το 40%μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην μας κάνει κανένα κολπάκι.αν και δεν το νομίζω,εξ αρχής δείχνει τις προθέσεις του το κινητό κι ακόμα κι εκεί τα πάει περίφημα.

Η κάμερα του επίσης έχει πολύ καλά αποτελέσματα,όπως επίσης και στην λειτουργία της βιντεοκάμερας,το φλας αρκετά δυνατό και με αποδεκτό αποτέλεσμα.

Το κινητό για να ολοκληρώσω,αξίζει κάθε σεντς,κορυφαίο σύνολο σε τιμή που συμφέρει.

Αυτά.

Και κάτι τελευταίο,το λευκό πραγματικά είναι όλα τα λεφτά,δείχνει πιο ποιοτικό κι αφήνει πίσω το μαύρο,φυσικά γούστα είναι αυτά.

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/IMAG0106.jpg

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Hχος ακουστικού και μεγαφώνου σαφώς ανώτερα από το Galaxy Nexus....

 

ένα από τα ουσιαστικά features που χρειάζεσαι στο κινητό. η sony πάντα ήταν καλή σε αυτά αλλά με τα xperia πρέπει να βελτιώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι το κοκκινο χρωμα δεν θα ερθει επισημα στην Ελλαδα? Στον τσιγκουνη το εχουν καποιοι στα 289 ευρω:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα video πως τα παει? έχουμε κανα δείγμα?

εχω ανεβασει δειγμα σε προηγουμενο ποστ μου στο thread εδω. :)

δεν ειναι πολλες οι σελιδες του ακομα οποτε θα το βρεις ευκολα

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με βάλατε και μενα στην πρίζα μετα απο τετοια αποδοχή απο τα μελη του myphone.

Θα δώσω το Optimus 2X για τα μάτια του μόνο....

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

επισης για τους νεους κατοχους που θελουν να του περασουν μια ζελατινουνα

--> http://www.ebay.co.uk/itm/170821738353?var=470100517951&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1550wt_1199

εχω παρει αυτες, χθες ηρθαν και ειναι παρα πολυ καλα 3-layer με πολυ καλη ποιοτητα.

(προτεινω να προτιμησετε τα clear και οχι τα mirror καθως χαλανε τις οπτικες γωνιες της συσκευης)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...