Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γαμώτο εγώ χρησιμοποιώ floating touch.. :/ Και ήθελα να την βάλω...

όντως είναι κρίμα , αν και δεν το χρησιμοποιώ πολύ , γενικά δεν μου αρέσει να χάνω λειτουργίες. χάχα. :lol::lol:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όντως είναι κρίμα , αν και δεν το χρησιμοποιώ πολύ , γενικά δεν μου αρέσει να χάνω λειτουργίες. χάχα. :lol::lol:

 

Δεν μπορεις να φανταστεις για ποιο λογο το χρησιμοποιω.. οταν παει να κλεισει το φως του κινητου πλησιαζω το χερι για να ξανα αναψει, αντι να πατησω την οθονη.. ποιο αχρηστος λογος πεθαινεις, αλλα το εχω συνηθισει τωρα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του Update Center (εφαρμογη του κινητου) βγηκε ενημερωση για το facebook Xperia. Και με την ευκαιρια του update, ηρθε η στιμη να το ξηλωσω και αυτο (απορω πως μου ξεφυγε:p)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση μεταξυ του xperia sole και του xperia p τι θα διαλεγες?

 

Το P. Μεγαλυτερη οθονη με καλυτερη αναλυση, 1 gb ram και οχι 512, μπροστινη καμερα και η πισω 8 megapixel και οχι 5..

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

Οχι τα εικονίδια είναι όπως πριν. Μου αλλάξαν μερικά όπως το notes αλλά δεν τετραγωνίστηκαν. Οι φώτο ειναι απο το neo v και προφανώς για τετράγωνα εικονίδια έχει και εγκαταστασθεί και κάτι άλλο. Αμα δεις το video απο το galaxy s3 που εγκαταστάθηκε ο launcher τα εικονίδια έμειναν όπως στο touchwiz της samsung. Αυτά που αλλάζουν οπτικά ειναι τα apps της Sony.

 

Για το θέμα της μπαταρίας και απόδοσης του κινητού υπάρχει και σχετική εφαρμογή στο google play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.martino2k6.vmheaptool&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYXJ0aW5vMms2LnZtaGVhcHRvb2wiXQ..

 

Ειναι μόνο για όσους είναι rooted. Αμα δείτε τα review το πρόγραμμα κάνει φοβερή δουλειά σε πολλά κινητά αυξάνοντας το heap size. Στην περίπτωση του sole όμως αναφέρεται αύξηση απόδοσης και καλύτερη μπαταρίας με μείωση της τιμής στο 32. Διαβάστε όσοι θέλετε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2106435

 

Εγω παντως με το κωδικα ειδα μια διαφορα στη μπαταρια, οσο για το προγραμμα που λες το εκανα εγκατσαταση και οταν το εκανα επαννεκινηση μου κολλησε στο λογοτυπο της SONY καια αναβοσβηνε, γιατι το εκανε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σημερα πηρα τηλεφωνο το service της SONY(ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ) και τους ειπα οτι το κινητο μου οταν παω να μπω στο ιντερνετ σε μια σελιδα ραδιοφωνου και να ακουσω το σταθμο απο τη σελιδα του site με flash player κολλαει το κινητο και μου εξαφανιζει το δικτυο με αποτελεσμα να χρειαζεται επαννεκινηση για να επανερθει.

Η απαντηση που πηρα ειναι οτι ειναι μερικα site τα οποια δεν εχουν συμβατοτητα με το κινητο και για αυτο το κανει αυτο(εδω γελαμε), και τους λεω μα εγω μπαινω και στο myphone και μου το κανει και εκει οποτε δεν εχει σχεση με το flash player και της λεω το MYPHONE κυριως εχει και πολυ συμβατοτητα μαλιστα και τους ειπα ειστε η πιο αχρηστη εταιρεια και οτι αυτα που μου λετε ειναι κουφα

Ειναι δυνατον να μου λενε τετοιες ******, πλακα μας κανουν?

Τους τα εψαλα και για τη JB, τους ειπα με ποια λογικη θα δωσετε στο GO και σε εμας οχι και μου λενε δε το σηκωνει το τηλ, με δουλευετε τους λεω/?

Αφου εμας ειναι διπυρινο και το αλλο πολυ κατωτερο απο το δικο μας, πειτε μας οτι θελετε να σμπρωξετε το αλλο στην αγορα και μη μου λετε ******ες εμενα.

 

 

Η χειροτερη εταιρεια EVER ....

Πειτε μου τωρα οτι η SONY ειναι καλη εταιρεια με υποστηριξη

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χτες το κινητο αλλά είμαι λίγο άχετη ακόμα από android. Υποτίθεται ότι έχει πάρει το 4 αλλα το pc companion μου έλεγε αν κανω update. το άφησα για αργότερα. Επίσης, δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει καλά τι είναι τα smart tags...... καμια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χτες το κινητο αλλά είμαι λίγο άχετη ακόμα από android. Υποτίθεται ότι έχει πάρει το 4 αλλα το pc companion μου έλεγε αν κανω update. το άφησα για αργότερα. Επίσης, δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει καλά τι είναι τα smart tags...... καμια βοήθεια?

 

Καλησπέρα.. Αναλόγως ποια έκδοση του android 4 έχει.. Μπορεί το κινητό σου να έχει την 1.10 ενώ έχει βγει και πιο καινούρια η 1.54..

Όσων αφορά τα smart tags πέρνα μια βόλτα από εδώ..

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/xperia-smarttags/

 

Και γενικά άμα έχεις απορίες με το android ρίξε μια ματία σε αυτό τον οδηγό.. Θα σε βοηθήσει αρκετά!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Link to comment
Share on other sites

με το πρόγραμμα για την μπαταρία το έπαθα και εγώ. υποθέτω κάτι παίζει με τα root rights αλλά δεν ξέρω..

με την ευκαιρία όμως και αφού δεν γλύτωνα το φλασάρισμα πέρασα την nova, η οποία φαίνεται να είναι πολύ γρήγορη. εμένα επίσης δεν μου βγάζει το πρόβλημα στις κλήσεις (το εχουν και αλλοι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2088972) που το ειχα και με την official, και με xICS και με Ultimate (ολες βασισμενες στην stock. να δουμε τώρα)

είχα CM και στο παλιό μου κινητό και ήμουν πολύ ικανοποιημένος, οπότε είμαι γνωρίμος με τη "λογική". εχει μερικά μειονεκτήματα (δεν εχει ράδιο, αλλά θα βαλω το spirit, στο brightness δεν εχει auto, αλλα εβαλα widget και το υποστηριζει, και στην καμερα μερικες ρυθμισεις δεν αλλαζουν(!)) αλλά νομίζω θα μείνω αρκετό καιρό με αυτή εκτός αν προκύψει κάτι καλύτερο ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να εγκαταστήσω το Xperia V Camera Mod 5.1.1 Cyber-shot™ στο sole μου και δεν θέλω

να βάλω cwm μπορώ απλός να τα αντικαταστήσω τα αρχεία και να βάλω δικαιώματα (permissions) με root explorer? :)

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν θες να βάλεις cwm? επίσης νομίζω ότι στις προηγουμενες σελίδες έχουν γράψει ότι η 5 εχει προβλήματα, τσεκαρε το ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια , ξερει κανεις ποσο εχει περιπου η επισκευη της οθονης? γιατι δεν αναβει καθολου.. και μαλλον εχουν και η εξωτερικη και η εσωτερικη προβλημα..
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν παίζει; Φαντάζομαι δεν του έκανες εσύ κάτι..

Sunbath δοκίμασες;

Αν θες έχω τηλέφωνο από το service της Sony, θα το ποσταρω πιο μετά όταν είμαι σε υπολογιστή ;-)

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν παίζει; Φαντάζομαι δεν του έκανες εσύ κάτι..

Sunbath δοκίμασες;

Αν θες έχω τηλέφωνο από το service της Sony, θα το ποσταρω πιο μετά όταν είμαι σε υπολογιστή ;-)

 

Βασικα αρχικα , ηταν καμενη η οθονη η εσωτερικη και η εξωτερικη σπασμενη.. Προσπαθησα να το φτιαξω σε φιλο με δικα μου ανταλακτικα που πηρα απο ebay αφου η εγγυηση δεν το καλυπτε.. μετα αοφυ αλλαξα τις οθονες , δουλευε κανονικα και δεν δουλευε το ηχειο. το ανοιξαμε 2-3 φορες και ξανακαηκε η εσωτερικη. Οποτε ΔΕΝ το καλυπτει η εγγυηση...

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο επίσημο service της Sony Xperia στη Θεσσαλονίκη στο 2310500500 Δευτέρα έως Παρασκευή 08:30 με 16:30 και ρώτησε πόσο θα στοιχίσει.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο επίσημο service της Sony Xperia στη Θεσσαλονίκη στο 2310500500 Δευτέρα έως Παρασκευή 08:30 με 16:30 και ρώτησε πόσο θα στοιχίσει.

 

ευχαριστω.. δηλαδη παιδια κανεις δεν ξερει περιπου ; πανω απο 100 ευρω;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάνω από 100 νομίζω. Δεν αξίζει όταν αριστοτατα sole μεταχειρισμένα κινούνται περίπου στα 150. Πάρε αύριο και μάθε touch digitizer , οθόνη και ηχείο + εργατικά.
Link to comment
Share on other sites

801 11 810 810 - ή από κινητό στο 210 899 19 19

αυτά τα τηλέφωνα μου είχαν δώσει εμένα από το fb ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σημερα πηρα τηλεφωνο το service της SONY(ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ) και τους ειπα οτι το κινητο μου οταν παω να μπω στο ιντερνετ σε μια σελιδα ραδιοφωνου και να ακουσω το σταθμο απο τη σελιδα του site με flash player κολλαει το κινητο και μου εξαφανιζει το δικτυο με αποτελεσμα να χρειαζεται επαννεκινηση για να επανερθει.

Η απαντηση που πηρα ειναι οτι ειναι μερικα site τα οποια δεν εχουν συμβατοτητα με το κινητο και για αυτο το κανει αυτο(εδω γελαμε), και τους λεω μα εγω μπαινω και στο myphone και μου το κανει και εκει οποτε δεν εχει σχεση με το flash player και της λεω το MYPHONE κυριως εχει και πολυ συμβατοτητα μαλιστα και τους ειπα ειστε η πιο αχρηστη εταιρεια και οτι αυτα που μου λετε ειναι κουφα

Ειναι δυνατον να μου λενε τετοιες ******, πλακα μας κανουν?

Τους τα εψαλα και για τη JB, τους ειπα με ποια λογικη θα δωσετε στο GO και σε εμας οχι και μου λενε δε το σηκωνει το τηλ, με δουλευετε τους λεω/?

Αφου εμας ειναι διπυρινο και το αλλο πολυ κατωτερο απο το δικο μας, πειτε μας οτι θελετε να σμπρωξετε το αλλο στην αγορα και μη μου λετε ******ες εμενα.

 

 

Η χειροτερη εταιρεια EVER ....

Πειτε μου τωρα οτι η SONY ειναι καλη εταιρεια με υποστηριξη

Μέσα από αυτό το site έχετε το δικαίωμα και το βήμα να εκφράσετε τα παράπονά σας και να διαμαρτυρηθείτε σχετικά με το τηλέφωνό σας και την όποια εταιρεία. Δεν υπάρχει λογοκρισία, δεν υπάρχει φίμωση.

 

Αυτό όμως που δεν πρόκειται να επιτρέψω είναι να εκφράζεστε με απρεπή τρόπο και να χρησιμοποιείτε ανάρμοστες εκφράσεις. Κρατήστε ένα επίπεδο σας παρακαλώ.

Post με τέτοιου είδους εκφράσεις από δω και στο εξής θα διαγράφονται και δεν θα τροποποιούνται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω περασει στο κινητο την ics αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειχα κανει clean install.Πως μπορω να το τσεκαρω ή να την ξαναπερασω?Επισης δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα αναφερω καλου κακου οτι εχω κανει root στο κινητο.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...