Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνω backup από recovery (όχι την touch, την άλλη για κλειδωμένο bl) και το συνολικό μέγεθος του είναι 17mb!! Είναι δυνατόν;

Το ίδιο είτε το κάνω να αποθηκευτεί στην εσωτερική είτε στην εξωτερικη.. Έχω πάνω από 3gb ελεύθερο χώρο, πόσο παραπάνω μπορεί να θέλει;;

Nova είναι η rom μου, cm9..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και σε μένα έτσι κάνει...αλλα νομίζω πρέπει να κανεις copy και τον φάκελο blobs που είναι πολύ πιο μεγάλος. δεν είμαι σίγουρος για αυτό αλλα δυο φορες που είχα δοκιμάσει επαναφορά χωρίς τον φάκελο blobs έγραφε error στην επαναφορά του system

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

αρα αν το αφησω οπως ειναι και δεν πειραξω τον blop θα μου κανει restore κανονικά, έτσι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξέρει κανενας κανενα κόλπο να 'σπάσουμε' την ενταση του ακουστικου στο sole...??είμαι σιγουρος οτι έχει περιοριστή έντασης..είναι απαράδεκτη η sony...το galaxy ace akoygetai 3 φορές παραπάνω...και πραγματικά το ακουστικο είναι ο μοναδικός λόγος που δε θα ξανααγοράσω sony (ericcson)...
Link to comment
Share on other sites

αρα αν το αφησω οπως ειναι και δεν πειραξω τον blop θα μου κανει restore κανονικά, έτσι?

 

λογικά ναι. εκτος αν διαγράψεις όλη την κάρτα (πχ περάσεις άλλη rom και τα κανεις όλα delete με flashtool) που σε αυτήν την περίπτωση περνα το back up στο pc. πάντως εμενα το cwm αρκετές φορες στην επαναφορά μου έβγαζε error , οποτε καλού κακού για σημαντικά αρχεια κανε και ένα δεύτερο back up

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπήκε αν είναι αυτός. Ας επιβεβαιώσει κάποιος την έκδοση του stock launcher εφόσον τον έχει.

 

Εστρωσε τωρα η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

ναι ειδικά με ανοιχτή την οθόνη και wifi επανήλθε σε φυσιολογικά στάδια :) Με 12 ώρες standby mode και απο αυτές 3 ώρες ακριβώς ανοιχτή οθόνη και ελάχιστο wifi ειμαι στο 95%. Εντωμεταξύ αναμένεται η αναβάθμιση στην Β.1.89. Αντε να δούμε τι θα διορθώσουν. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια. Θα τον αλλαξω και εγω σε stock και απλα θα βαλω και ενα Yuga theme που βρηκα.

 

Για δώσε ενα link για το theme ;)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2102263

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075172 Xperia Z (Yuga) Εχει 3 version. Μαλλον η πρωτη ειναι αυτη που ειχαμε με τον Z Launcher.

Link to comment
Share on other sites

Charlie για την μπαταρία τι tweak χρησιμοποιείς στο build.prop ? Ειδες διαφορά στην απόδοση ?

 

Εγώ δεν έχω αλλάξει κάτι, ότι είχε κάνει ο developer.. Αν υπάρχει κάποιο tweak πολύ ευχαρίστως να το δοκιμάσω και να ενημερώσω ;-)

Νομίζω ότι με αυτή τη, ρομ έχω καλύτερη αυτονομία, ειδικά σε αναμονή.. Αλλά αυτές τις μέρες το χρησιμοποιώ πολύ, οπότε μπορεί να το φορτίσω και πάνω από μια φορά για να είμαι σίγουρος ότι θα τα βγάλει πέρα.... Εγώ με στοκ μια φόρτιση την ημέρα την είχα σίγουρη, οπότε με αυτή μου βγάζει 1,5 περίπου με αντίστοιχη χρήση..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξέρει κανενας κανενα κόλπο να 'σπάσουμε' την ενταση του ακουστικου στο sole...??είμαι σιγουρος οτι έχει περιοριστή έντασης..είναι απαράδεκτη η sony...το galaxy ace akoygetai 3 φορές παραπάνω...και πραγματικά το ακουστικο είναι ο μοναδικός λόγος που δε θα ξανααγοράσω sony (ericcson)...

 

τίποτα??μόνο εγω εχω το πρόβλημα ρε μαγκες???

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο και αυτο.

 

 

το πρωτο δεν αυξανει την ένταση,απλά αυξανει τα βήματα αυξησης της...το δεύτερο καλό μου φαίνεται..αλλα οταν πάω στο κατέβασμα δεν ξέρω ποια κατηγορία να διαλέξω...το SOLE σε ποια ανήκει??στην Xperia S and other MSM8660/8960 Devices,ή στην Xperia 2011/2010 Devices???????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για φίλο που το πήρε. Στο κουτί έχει hands-free και πόσα smart tags έχει? Το αγόρασε από το birdphone.

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια!καινουριος στο φορουμ και εχω χαθει:O

 

με ενδιαφερει το sole και μιας και νομιζω οτι στα χρηματα του ειναι το καλυτερο που κυκλοφορει ,σκεφτομαι να το αγορασω.

 

απλα,ηθελα να ρωτησω μιας και δεν εχω ιδεα απο smartphone ποσο περιπου διαρκει η μπαταρια με με μετρια χρηση(λιγο σερφαρισμα,λιγο ομιλια,μουσικη κτλ)?

εχει ακομα την δυνατοτητα να διαβαζει pdf αρχεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το sole με ics και απ'οτι ειδα δεν υποστηριζει flash player. Πως ειναι δυνατον αυτο? Δηλαδη δε μπορω με κανενα τροπο να δω video στο internet περα του youtube? Πριν το update ηταν μια χαρα..

 

 

γεια παιδια!καινουριος στο φορουμ και εχω χαθει:O

 

με ενδιαφερει το sole και μιας και νομιζω οτι στα χρηματα του ειναι το καλυτερο που κυκλοφορει ,σκεφτομαι να το αγορασω.

 

απλα,ηθελα να ρωτησω μιας και δεν εχω ιδεα απο smartphone ποσο περιπου διαρκει η μπαταρια με με μετρια χρηση(λιγο σερφαρισμα,λιγο ομιλια,μουσικη κτλ)?

εχει ακομα την δυνατοτητα να διαβαζει pdf αρχεια?

 

Μια-μιαμιση μερα πανω κατω η μπαταρια. Για τα pdf, ναι, απ'οσο ξερω εχει δυνατοτητα να τα διαβαζει.

Edited by Nikos6661
Link to comment
Share on other sites

2.. κόκκινο και μαύρο..

 

Μάλιστα, 2 smart tags, και ακουστικά hands-free έχει το κουτί?

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το sole με ics και απ'οτι ειδα δεν υποστηριζει flash player. Πως ειναι δυνατον αυτο? Δηλαδη δε μπορω με κανενα τροπο να δω video στο internet περα του youtube? Πριν το update ηταν μια χαρα..

 

 

 

 

Μια-μιαμιση μερα πανω κατω η μπαταρια. Για τα pdf, ναι, απ'οσο ξερω εχει δυνατοτητα να τα διαβαζει.

 

Εκεί που γράφει Flash Player for Android 4.0 archives κατέβασε τον ποιο φρέσκο, μπες κατευθείαν από το τηλέφωνό σου

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που γράφει Flash Player for Android 4.0 archives κατέβασε τον ποιο φρέσκο, μπες κατευθείαν από το τηλέφωνό σου

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Θαναση βαλτο στην υπογραφη σου αυτο για να μην κουραζεσαι!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να μαζέψουμε όλα αυτά τα χρήσιμα λινκς, οδηγούς κλπ και να τα βάλουμε στο πρώτο ποστ (ή σε ξεχωριστό κλειδωμένο τοπικ), εφόσον δεν διαφωνούν και οι mods?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...