Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω φρικάρει.. Χτες έπαιζα μανιωδώς ένα παιχνιδάκι που σκοτώσεις ζόμπι και σήμερα κάποια σημεία της οθόνης δεν ανταποκρίνονται... Κατέβασα και ειδική εφαρμογή που ελέγχεις την οθόνη και το επιβεβαιωσα... Τι κάνω?......

 

μα καλα ποσο πολυ το πιεσες ωστε να σταματησει να ανταποκρινεται;πρωτη φορα το ακουω....αν ειναι software προβλημα δοκιμασε επαναφορα με SEUS.Αν ειναι hw....καλο σερβις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το πιεσα πολύ ούτε έβαλα τρομερή δύναμη απλά πατούσα για αρκετή ώρα το ίδιο σημείο.. Θα δοκιμάσω σχετικά με το software, αναγκαστικά θα καταλήξω σε pc για να κάνω και το update γιατί στο Μακ εξακολουθώ να μην τα καταφέρνω.. Αν θελεο σέρβις από τη στιγμή που δεν έχω ιδέα γιατί το έπαθε (:-P) θα το καλύπτει η εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιεσα πολύ ούτε έβαλα τρομερή δύναμη απλά πατούσα για αρκετή ώρα το ίδιο σημείο.. Θα δοκιμάσω σχετικά με το software, αναγκαστικά θα καταλήξω σε pc για να κάνω και το update γιατί στο Μακ εξακολουθώ να μην τα καταφέρνω.. Αν θελεο σέρβις από τη στιγμή που δεν έχω ιδέα γιατί το έπαθε (:-P) θα το καλύπτει η εγγύηση?

 

Μην πας και τους πεις οτι καιγοσουν στα ζομπι!

Πες οτι εκλεισα το κινητο και οταν το ξανανοιξα δεν ανταποκρινοταν η οθονη.εφοσον δεν υπαρχει σημαδι πτωσης ή κακομεταχειρισης ελπιζω να στο φτιαξουν.Λογικα θα κανουν καλιμπραρισμα της οθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιεσα πολύ ούτε έβαλα τρομερή δύναμη απλά πατούσα για αρκετή ώρα το ίδιο σημείο.. Θα δοκιμάσω σχετικά με το software, αναγκαστικά θα καταλήξω σε pc για να κάνω και το update γιατί στο Μακ εξακολουθώ να μην τα καταφέρνω.. Αν θελεο σέρβις από τη στιγμή που δεν έχω ιδέα γιατί το έπαθε (:-P) θα το καλύπτει η εγγύηση?

Παλιότερα, όταν είχα ένα σαμσουνγκ και παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα με την οθόνη του, το είχα στείλει και το είχε καλύψει κανονικότατα η εγγύηση.

Ελπίζω να συμβεί το ίδιο και στη δική σου περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι δε θα πω ότι το χάλασα! Αν όντως φταίω.. Ελπίζω να λυθεί μέσω software γιατί δεν έχω όρεξη να μπλεκω με σέρβις κλπ.. Ευχαριστώωγια τις απαντήσεις!

 

EDIT: Άκυρο παιδιά! Εκανα ένα Hard reset και συνήλθε!! Το γλύτωσα το σέρβις, τελικά μάλλον είναι θέμα software! Ουφφφ

Edited by chaottic
Link to comment
Share on other sites

Chaottic ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιησες για να τσεκάρεις την οθόνη;

δεν θέλω να σε τρομάξω είχα πάθει το ίδιο πρόβλημα την μία δεν λειτουργούσε κάτω δεξιά το τατς και την άλλη λειτουργούσε μετά από ρισετ αλλά μετά από λίγο έκανε ξανά τα ίδια . Δυστυχώς το έστειλα για σέρβις και το έφτιαξαν. Και είδα και άλλο ένα μέλος να λέει ότι του συνέβη το ίδιο πράγμα λίγες σελίδες πιο πίσω.... Εύχομαι να μην το πάθεις και εσύ.

παιδιά δοκίμασε κάνεις την custom rom?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Chaottic ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιησες για να τσεκάρεις την οθόνη;

δεν θέλω να σε τρομάξω είχα πάθει το ίδιο πρόβλημα την μία δεν λειτουργούσε κάτω δεξιά το τατς και την άλλη λειτουργούσε μετά από ρισετ αλλά μετά από λίγο έκανε ξανά τα ίδια . Δυστυχώς το έστειλα για σέρβις και το έφτιαξαν. Και είδα και άλλο ένα μέλος να λέει ότι του συνέβη το ίδιο πράγμα λίγες σελίδες πιο πίσω.... Εύχομαι να μην το πάθεις και εσύ.

παιδιά δοκίμασε κάνεις την custom rom?

 

Touchscreen test το λένε και ουσιαστικά σέρνεις παντού το δάχτυλό σου και σου δείχνει αν δουλεύει ζωγραφίζοντας μια γραμμή. Στην αρχή στο 1/5 της οθόνης δεν έδειχνε τίποτα η γραμμή δηλαδή κοβότανε και δε "ζωγράφιζε". Μετα το reset ζωγραφίζεται κανονικά παντού και μόνο κανα 2 φορές έτυχε να μην δουλεύει η αφή στα επίμαχα σημεία αλλά νομίζω οτι έιναι περισσότερο θέμα λειτουργικού γιατι είναι λίγο ασταθές τελευταία.. Πρέπει επιτέλους να πάρω απόφαση να βρώ ενα πισί κάνω το update..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το άλλο μέλος που το έπαθε αυτό με την οθόνη να είμαι εγώ :P Το έχω στείλει ήδη στη Sony καλύτερα στείλε το και εσύ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο , εκτός αν φτιάξει με το SEUS.
www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το άλλο μέλος που το έπαθε αυτό με την οθόνη να είμαι εγώ :P Το έχω στείλει ήδη στη Sony καλύτερα στείλε το και εσύ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο , εκτός αν φτιάξει με το SEUS.

 

Αντικατάσταση ή service και πόσες μέρες? :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά του κάνω πρόβλημα όταν το φορτίζω με άλλης μάρκα φορτιστή ? επειδή το φόρτισα μια φορά με ένα φορτιστή κάποιου s3 και κάποιου άλλου samsung και κάποιες φορές από το pc με micro usb και παρατήρησα ότι μειώθηκε η ζωής της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Dafuq?

Δοκίμασε ένα restart ή ένα battery calibration .

 

Το battery calibration ουσιαστικά δεν κάνει τίποτα.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

ροταω αν τυχει στο μελλον και δεν εχω φορτιστη να ξερω αν θα το φορτισω με αλλης μαρκα φορτιστη η' αν θα αποφυγω εντελως τη φορτιση.πιστευεται διουργειται προβλημα με αλλους φορτιστες που δεν ειναι αυθεντιθικοι η' ειναι αλλων τηλεφονων?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις σήμερα παρατήρησα ένα γκριζωπό σημείο στην οθόνη του τηλεφώνου, μάλλον πρόκειται για καμένο pixel, το τηλέφωνο το έχω γύρω στον 1 μήνα. Ξέρει κανείς τι καλύπτει η εγγύηση της sony? στα πόσα καμμένα pixel σου αλλάζουν την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

ροταω αν τυχει στο μελλον και δεν εχω φορτιστη να ξερω αν θα το φορτισω με αλλης μαρκα φορτιστη η' αν θα αποφυγω εντελως τη φορτιση.πιστευεται διουργειται προβλημα με αλλους φορτιστες που δεν ειναι αυθεντιθικοι η' ειναι αλλων τηλεφονων?

Εγω πάντως που φορτίζω το mini pro με φορτιστή από LG δεν έχω κανένα πρόβλημα:rolleyes:

 

 

 

 

 

 

Καλησπέρα,

 

Μόλις σήμερα παρατήρησα ένα γκριζωπό σημείο στην οθόνη του τηλεφώνου, μάλλον πρόκειται για καμένο pixel, το τηλέφωνο το έχω γύρω στον 1 μήνα. Ξέρει κανείς τι καλύπτει η εγγύηση της sony? στα πόσα καμμένα pixel σου αλλάζουν την οθόνη?

Νομίζω ότι εφόσον υπάρχει καμμένο pixel θα στο αλλάξουν;)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εδω και 9 μερες ειμαι κ εγω κατοχος του Sole.. Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα, ολα δουλεουν οκ..

Σημερα οταν ξυπνησα ομως, ειδα και δεν ειχε σημα ελεγε ''κλησεις εκτακτης αναγκης'' !

Και διπλα απο το Sole ειχα το παλιο Sony ericsson oxi smartphone και ειχε κανονικα σημα! Δεν θα

επρεπε να εχει κανει αυτοματα αναζητηση και να βρει το σημα μονο του? Εκανα αναζητηση δικτυου και για

ενα λεπτο τιποτα..το ανοιγοκλεισα και ολα καλα! Πρωτη φορα το κανει.. Εχετε δει τιποτα παρομοιο?

Εχει τιποτα ή ολα καλα? thanks

Link to comment
Share on other sites

καποια αλλη γνωμη?

 

αν έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με τον μαμά δεν υπάρχει θέμα , άσε που το micro usb νομίζω το βγάλαν για αυτό το λόγο για να μην δίνουν όλες οι εταιρίες διαφορετικούς φορτιστές άλλα να χρησιμοποιείς κάποιον που ήδη έχεις ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση: εκανα κ την τελευταια αναβαθμιση στο sole της φιλης μου αλλα οταν ψαχνω στο play store για το instagram μου λεει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη με την αυτη την εκδοση. Γνωριζει κανεις γιατι? Δεν ξερω εαν φταιει η εκδοση του android αλλα π.χ. ενας φιλος μου εχει samsung galaxy s plus με android 2.3.6 (το sole εχει 2.3.7) κ το instagram δουλευει κανονικα. :!:
Panasonic X60 --> Sony Ericsson W700i --> Sony Ericsson G900 --> Samsung Omnia GT-i8000 --> Apple iPhone 4s :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση υπαρχει τροπος να συνδεσουμε το μινητο με την τηλεοραση?

το ρωταω μιας και δεν εχει hdmi..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...