Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ότι κάνεις και στο κινητό που έχεις στο avatar σου... ;)

πατάς για κάποια δευτερόλεπτα το power και κάνει restart η συσκευή

 

ετσι εεεεεε? δεν το ξερα:wacko: και το ξεκουμπωνα καθε φορα. ευχαριστω για την απαντηση:rolleyes:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον το απογευμα το πηρα και εγω τελικα!

Τελειο μεγεθος για κινητο,ωραιο γκριπ κ αισθηση,και το κυριοτερο...διπλασια σχεδον ταχυτητα απ το νεο με παγωτο!!

Ειδικα στη καμερα!

Δε λαγκαρη και ειναι vfm στη κατηγορια του!

Ειναι σα μικρο s2!

Τηρουμενων των αναλογιων βεβαιως!

:)

 

Για πες για την οθόνη του που θεωρώ βασικό παράγοντα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για πες για την οθόνη του που θεωρώ βασικό παράγοντα?

 

Η οθόνη του είναι πολύ ωραία,καλύτερη απ'τους neo v,με μεγάλο προσόν και την επιλογή με seek bar για μη αυτόματη φωτεινότητα.

και εξω τη βλέπεις μια χαρά,αν κ έχει συννεφιά σήμερα και δε μπορώ να πω για ήλιο.

 

pixels και τέτοια δε βλέπω μιας και η ανάλυση για μένα είναι ιδανική για αυτό το μέγεθος οθόνης μιας κ παραπάνω θα είχαμε και θέμα μεγέθους γραμματοσειράς!

χώρια που θα κουράζε χωρίς λόγο το διπύρηνο,ο οποίος τώρα απλά είναι άψογος και μέρα με τη νύχτα με του neo v!

 

Γενικά το κινητάκι είναι ερωτεύσιμο,με μόνο θέμα για μας που έχουμε μάθει σε μεγάλες οθόνες ότι υστερεί στο θέμα ίντερνετ λόγο μεγέθους και μόνο,αλλά είναι απίστευτο μέγεθος για τηλέφωνο!

ταχύτητα,αξιοπιστία,και κυρίως,δε μου έχει lagάρη πουθενά και ποτέ παρ'ότι φοβόμουν τη μικρή RAM του!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια πραγματα ακουω για το κινητο. Περιμενω και τις αποψεις περι μπαταριας. Αν δεν εχουμε καποιο σοβαρο προβλημα και εκει, μου φαινεται οτι ηρθε καιρος να αλλαξω το Wildfire:happy:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το απογευμα το πηρα και εγω τελικα!

Τελειο μεγεθος για κινητο,ωραιο γκριπ κ αισθηση,και το κυριοτερο...διπλασια σχεδον ταχυτητα απ το νεο με παγωτο!!

Ειδικα στη καμερα!

Δε λαγκαρη και ειναι vfm στη κατηγορια του!

Ειναι σα μικρο s2!

Τηρουμενων των αναλογιων βεβαιως!

:)

 

Έρχεται με την έκδοση ICS το Sole? Δεν φοράει την Gingerbread κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται με την έκδοση ICS το Sole? Δεν φοράει την Gingerbread κανονικά;

 

Όχι δεν εχει ics,έχει την έκδοση 2.3.7

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια μου φαινεται πως παει παρα πολυ καλα..σε μια ωρα επεσε 5% ακουγοντας μουσικη απο το ηχειο.ενω με το x8 μου επεφτε 15% :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η διαθέσιμη μνήμη για την εγκατάσταση εφαρμογών;

 

Έχω 1.7giga υπόλοιπο απ'τα 18 με 1.9 που έχει κανονικά!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τράβα μας τώρα και μερικές με 5 λοιπόν για να δούμε την υπέροχη θέα από την βεράντα σου , αλλά με ποιο υψηλή ανάλυση για να δούμε διαφορές. ;)

μια φωτο με θεα και μια με κοντινα γραμματα (τα scenes στο αυτοματο και στις 2 περιπτωσεις)

αλλα και αυτο με το seek bar οσον αφορα το θεμα της φωτεινοτητας :)

 

απ'οτι ειδα αν κανετε κλικ πανω στην εικονα την ανοιγει ο browser και αν ξανακανετε κλικ πανω τις zoomαρει περισσοτερο

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ένα όμορφο που έχω δει και ξέχασα να πω είναι ότι με κλειστό το κινητό αν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί της κάμερας αυτό ανοίγει κανονικά κ σε πάει στην εφαρμογή της κάμερας άμεσα κ χωρίς κομπιάσματα,πολύ πρακτικό :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οντως. δεν θα με χαλουσε καθολου να ειχε dedicated camera button και το Galaxy μου. Βολευει αρκετα
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

To κινητό έχει text re-wrap ? Δηλαδή να προσαρμόζει τα γραφόμενα των ιστοσελίδων στο πλάτος της οθόνης όχι μονο στο double-tap αλλά και στο χειροκίνητο pinch-to-zoom. Αυτό βολεύει να μην σκρολάρεις δεξιά αριστερά όταν διαβάζεις ένα ζουμαρισμένο κείμενο.

 

Έχει ;

 

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To κινητό έχει text re-wrap ? Δηλαδή να προσαρμόζει τα γραφόμενα των ιστοσελίδων στο πλάτος της οθόνης όχι μονο στο double-tap αλλά και στο χειροκίνητο pinch-to-zoom. Αυτό βολεύει να μην σκρολάρεις δεξιά αριστερά όταν διαβάζεις ένα ζουμαρισμένο κείμενο.

 

Έχει ;

 

 

στο office suite pro 6 hd που εχω δοκιμασει με αρχεια doc και rich text format το κανει ναι

στις ιστοσελιδες δεν νομιζω, θα δοκιμασω ομως

 

edit: το δοκιμασα στο myphone στο mydevices. οταν κανεις double tap τοτε το αναδιαμορφωνει το κειμενο ναι, οταν κανεις pinch in zoom δεν το αναδιαμορφωνει

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

για την ics τι ξερουμε για αυτη την συσκευη?θα την παρει στο δευτερο κυμα αναβαθμισεων(με τα υπολοιπα xperia του 2011 τελη μαιου αρχες ιουνιου)?
Link to comment
Share on other sites

για την ics τι ξερουμε για αυτη την συσκευη?θα την παρει στο δευτερο κυμα αναβαθμισεων(με τα υπολοιπα xperia του 2011 τελη μαιου αρχες ιουνιου)?

δεν εχω δει κατι, λογικα θα την παρει οταν την παρει το Xperia S (?)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει κατι, λογικα θα την παρει οταν την παρει το Xperia S (?)

οποτε υποθετω πως πρωτα θα τελειωσουν τα xperia 2011 την αναβαθμιση και μετα τα NXT xperia.καλο σεπτεμβρη δηλαδη!το καλο ειναι οτι σιγουρα θα βελτιωσουν τα bugs και τα προβληματα απο την ics και ετσι θα ειναι απροβληματιστη(οσο αυτο μπορει να ειναι δυνατον) στα καινουρια

Link to comment
Share on other sites

οποτε υποθετω πως πρωτα θα τελειωσουν τα xperia 2011 την αναβαθμιση και μετα τα NXT xperia.καλο σεπτεμβρη δηλαδη!το καλο ειναι οτι σιγουρα θα βελτιωσουν τα bugs και τα προβληματα απο την ics και ετσι θα ειναι απροβληματιστη(οσο αυτο μπορει να ειναι δυνατον) στα καινουρια

εγω προσωπικα δεν καιγομαι να παρει την ics. ειναι τελειο οπως ειναι :)

οταν με το καλο ερθει η ωρα βλεπουμε!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Πλαστικο βεβαια αλλα μια χαρα ποιοτητα και καλο δεσιμο

Το θετικο ειναι οτι σου αφηνει πολυ καλη αισθηση στο χερι παρ οτι πολυ ελαφρυ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται καλή επιλογή για την γυναίκα και σε πολύ καλή τιμή...

 

Αν καταφέρω και ξεφύγω από την HTC και δεν της πάρω το One V... :)

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η αυτονομία του. Με dual core και 1320mah μπαταρία...

 

 

Έχει δυνατό εξωτερικό ηχείο και φοράει screen protector από την μάνα του, όπως άλλα sony κινητά?

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται καλή επιλογή για την γυναίκα και σε πολύ καλή τιμή...

 

Αν καταφέρω και ξεφύγω από την HTC και δεν της πάρω το One V... :)

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η αυτονομία του. Με dual core και 1320mah μπαταρία...

 

 

Έχει δυνατό εξωτερικό ηχείο και φοράει screen protector από την μάνα του, όπως άλλα sony κινητά?

1. μεχρι στιγμης δεν εχω εντοπισει αδυναμιες με την μπαταρια του. αυριο θα ολοκληρωθει ο 3ος ολοκληρωμενος κυκλος φορτισης του και απο κει και μετα θα μπορουμε να πουμε αποτελεσματα για την μπαταρια του. παντως σημερα και με δορυφορους και wifi και καμερα και εγκαταστασεις προγραμματων.. με καπου 15 ωρες λειτουργιας ηταν περιπου στη μεση η μπαταρια :) ..μεθαυριο θα ξερουμε πιο ακριβες "σκορ" της μπαταριας του παντως.

2. εχει αρκετα δυνατο εξωτερικο ηχειο ναι.

3. screen protector δεν εχει καποιο που μπορεις να χρησιμοποιησεις. αν δεις μερικες σελιδες πισω εχει φωτογραφιες απο unboxing και μπορεις να δεις ακριβως τι περιεχει η συσκευασια :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

1. μεχρι στιγμης δεν εχω εντοπισει αδυναμιες με την μπαταρια του. αυριο θα ολοκληρωθει ο 3ος ολοκληρωμενος κυκλος φορτισης του και απο κει και μετα θα μπορουμε να πουμε αποτελεσματα για την μπαταρια του. παντως σημερα και με δορυφορους και wifi και καμερα και εγκαταστασεις προγραμματων.. με καπου 15 ωρες λειτουργιας ηταν περιπου στη μεση η μπαταρια :) ..μεθαυριο θα ξερουμε πιο ακριβες "σκορ" της μπαταριας του παντως.

2. εχει αρκετα δυνατο εξωτερικο ηχειο ναι.

3. screen protector δεν εχει καποιο που μπορεις να χρησιμοποιησεις. αν δεις μερικες σελιδες πισω εχει φωτογραφιες απο unboxing και μπορεις να δεις ακριβως τι περιεχει η συσκευασια :)

Thanks για την απάντηση. Δεν έχει κάποιο screen protector προεγκατεστημένο από την μάνα του δηλαδή...

 

Από wifi και gps πως τα πάει?

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση. Δεν έχει κάποιο screen protector προεγκατεστημένο από την μάνα του δηλαδή...

 

Από wifi και gps πως τα πάει?

και στα δυο κανενα προβλημα, βασικα πολλα απ'τα πρωταρχικα ερωτηματα που μπορει να χει καποιος (οπως αυτα)

εχουν απαντηθει σε προηγουμενες σελιδες. (δεν ειναι και πολλες ακομα ωστε να ειναι δυσκολο να ριξουμε μια ματια)

παντως το gps lockαρει παρα πολυ γρηγορα. και με το wifi δεν ειχα κανενα προβλημα. πιανει μια χαρα και αρκετα μακρια

απο το ρουτερ.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...