Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY MINI


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι διαθέσιμη μνήμη για εφαρμογές έχει το κινητό ?????

 

Καλησπέρα, έχει πάρει κανείς το κινητό να μεταφέρει κάποιες εντυπώσεις; Ψάχνω για κάποιο προσιτό Android κι από δυνατότητες φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Το βρίσκω στα 107 € (σκρουτζ), και μέχρι στιγμής το μόνο κακό του από ό,τι λέτε ότι δεν παίρνει ρουτάρισμα.

Μαλλον εκει πρεπει να υστερει η συσκευη. Στη διαθεσιμη μνημη για εφαρμογες. (512 rom). Επισης, αν κρινω απο το defy+ που ειναι αρκετα αργο με την εργοστασιακη ρομ, αυτο εδω πρεπει να ειναι μαρτυριο. Βεβαια, η χαμηλη τιμη και οι ειδικες του ικανοτητες (αδιαβροχο κλπ) το κανουν μια καλη αγορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειδικότερα αναρωτιόμουν αν κάποιος το έχει δουλέψει με χάρτες και τι εντυπώσεις αποκόμισε, απόκριση, ταχύτητα... Το iGo για παράδειγμα μπορεί να παίξει, πόσο όγκο πιάνει και υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης αντί για την μνήμη του κινητού χωρίς ρουτάρισμα;

 

Βεβαια, η χαμηλη τιμη και οι ειδικες του ικανοτητες (αδιαβροχο κλπ) το κανουν μια καλη αγορα.

 

Αν σκεφτείς ότι το τωρινό μου κινητό το πήρα στα 98 ευρώ (και δεν έχει πέσει και πολύ) και το mini τώρα το βρίσκω 9 ευρώ ακριβότερα...

Link to comment
Share on other sites

Ειδικότερα αναρωτιόμουν αν κάποιος το έχει δουλέψει με χάρτες και τι εντυπώσεις αποκόμισε, απόκριση, ταχύτητα... Το iGo για παράδειγμα μπορεί να παίξει, πόσο όγκο πιάνει και υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης αντί για την μνήμη του κινητού χωρίς ρουτάρισμα;

 

 

 

Αν σκεφτείς ότι το τωρινό μου κινητό το πήρα στα 98 ευρώ (και δεν έχει πέσει και πολύ) και το mini τώρα το βρίσκω 9 ευρώ ακριβότερα...

 

Ενα προγραμμα πλοηγησης δεν θα εχεις προβλημα να το βαλεις.

Οι χαρτες αποθηκευονται ετσι και αλλιως στην καρτα μνημης. Δεν το εχω το κινητο, αλλα στο λεω με μεγαλη βεβαιοτητα. Μπορεις να κανεις μια ερωτηση και σε αυτο το νημα για το χωρο οπου αποθηκευονται οι χαρτες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530&page=217

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πλέον παίζει κάτω από τα 100 € (σκρουτζ). Αν έπαιρνε rooting, θα το είχα χτυπήσει, ακόμα κι αν δεν με βόλευε, τουλάχιστον θα το έσπρωχνα εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπεσε παντως η τιμη του: http://www.amazon.co.uk/Motorola-DEFY-Mini-Free-Smartphone/dp/B006Z37ZOU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1355122465&sr=8-1 στα ~89 ευρω βγαινει με το ελληνικο VAT. εγω παντως που το πηρα χθες για εναν φιλο το προτιμησα απο birdphone.gr (http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Motorola-Defy-mini-XT320-%CE%92lack-GR.aspx) για το οτι ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας, θα ειναι εδω αυριο, και οτι δεν θα χρειαστει να παρω και UK 2 EUR ανταπτορα..στην ουσια 10€ φθηνοτερα βγαινει... αλλα αν καποιος εχει ηδη ανταπτορα και δεν το βιαζεται παραμενει πολυ καλη τιμη .

 

μηπως καποιος που το εχει ηδη, εχει 2 θηκες και θελει να ξεφορτωθει την μια να του την αγορασω? φοβαμαι μην φαει καμια τουμπα μεχρι να ρθει η θηκη που παρήγγειλα απο ebay!

 

edit: ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

+++ στα συν:

πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (gorilla glass)

πανεμορφο (ειδικα με την πορτοκαλι γραμμη :P)

το οτι εχει φλας/φακο ειναι πολυ σημαντικο (για οσους το θελουν μαζι σε καμια εξορμηση στη φυση κτλ)

πολυ καλο value for money

 

--- στα μείον:

μικρος χωρος για αποθηκευση εφαρμογων...

και εφοσον δεν εχει ροοτ να σβησεις ολη τη σαβουρα της μοτορολα.. πολυ κακο..

ελπιζω να βγει ροοτ συντομα >.< ....

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
good news για όσους το έχουν ή σκέφτονται να το πάρουν, από ό,τι φαίνεται υπήρξε πρόοδος, το μίνι ρουτάρεται κανονικά πλέον: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1658568&page=37
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα. εχω το motorola defy mini. εκανα επανεκινηση την συσκευη και εχει κολησει στο λογοτυπο. επειδη ειμαι καινουρια σας παρακαλω βοηθηστεμε. δεν ανοιγει με τιποτα. εχω κανει και rebbot αλλα παλι τιποτα. μπορειται να με βοηθησετε????????
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω το motorola defy mini. εκανα επανεκινηση την συσκευη και εχει κολησει στο λογοτυπο. επειδη ειμαι καινουρια σας παρακαλω βοηθηστεμε. δεν ανοιγει με τιποτα. εχω κανει και rebbot αλλα παλι τιποτα. μπορειται να με βοηθησετε????????

Για αρχή κάνε τα εξής:

Βγάλε κάρτα σιμ και κάρτα μνήμης (αν έχεις τοποθετήσει) και βάλτο στο φορτιστή να δείς αν φορτίζει.

Άστο 5 λεπτά και μετά δοκίμασε να το ανοίξεις (ενώ είναι πάνω στο φορτιστή).

Του έκανες εσύ κάτι και κόλλησε? (πέρασες καμιά ρομ ή τίποτα τέτοιο?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπερα ! Σημερα μ ηρθε το Mini .... Και εχω την εξης ερωτηση ... Κατεβασα το Motorola Device Manager π υποτιθεται οτι κανει editing τις επαφες στο τηλ... ΑΛΛΑ δν ανοιγει καποιοα console η καποio Gui.....

 

Επειδη στην μεταφορα των επαφων μ δν περαστηκαν ολες με την αλφαριθμιτικη σειρα π θελω ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο util που να κανει αυτην την δουλεια απο το pc ?

 

:)

 

Κατι δλδ σαν Pc Software

 

Ευχαριστω !!

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Σημερα μ ηρθε το Mini .... Και εχω την εξης ερωτηση ... Κατεβασα το Motorola Device Manager π υποτιθεται οτι κανει editing τις επαφες στο τηλ... ΑΛΛΑ δν ανοιγει καποιοα console η καποio Gui.....

 

Επειδη στην μεταφορα των επαφων μ δν περαστηκαν ολες με την αλφαριθμιτικη σειρα π θελω ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο util που να κανει αυτην την δουλεια απο το pc ?

 

:)

 

Κατι δλδ σαν Pc Software

 

Ευχαριστω !!

 

Τελικα ολα καλα με το MyPhone Explorer:)

Απλα χρειαζεται πριν το Motorola Device Manager !!!

Ευχαριστω για την βοηθεια

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,επειδη σκεφτομαι να αγοράσω το κινητο για χρήση σαν GPS ποδηλάτου(Και ώς δευτερη συσκευή).Θα ήθελα να μου πείτε εάν σας είναι εύκολο,επιδόσεις,εντυπώσεις,και ειδικά αποψεις και γνώμες όσον αφορα την αυτονομία της μπαταρίας και το δέκτη GPS.Θα το χρησιμοποιήσω για 5 συγκεκριμένες εφαρμογές(Οχι μαζί,αλλα κάθε μια ξεχωριστα). Και θέλω να ξέρω. Γιατι με απασχολεί το GPS και ή Μπαταρία.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Φίλε emmanuelle στο συνιστω άφοβα.Το πήρα πρίν μερικές μέρες και του έβαλα κιόλας "χέρι".

Απο αυτονομία πολύ καλό άν φανταστεις ότι έχει μπαταρία 1650mah (όση και η γνήσια ενός GSII !!!).

Έχει Gorrila Glass οθόνη και εινα αδιάβροχο!!!!

Από εκεί και πέρα εξαρτάται το πόσα € διαθέτεις.

Σίγουρα έχει και καλύτερα.

 

Αν μου επιτραπεί από τους διαχειριστες (επειδη είναι το πρώτο μου ποστ) θα ανεβάσω αργότερα τον ΣΟΥΠΕΡ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΟΔΗΓΟ για να κανετε ΟΛΟΙ root την συσκευη αυτη και να ξενοιασετε με το σχετικα σπαστικο προβλημα που δημιουργεί η μικρη (όντως) μνήμη όπου εγκαθίστανται οι εφαρμογες.

 

Έχει 120-160mb διαθέσιμα για την εγκατασταση εφαρμογων ανάλογα το φιρμγουερ.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,επειδη σκεφτομαι να αγοράσω το κινητο για χρήση σαν GPS ποδηλάτου(Και ώς δευτερη συσκευή).Θα ήθελα να μου πείτε εάν σας είναι εύκολο,επιδόσεις,εντυπώσεις,και ειδικά αποψεις και γνώμες όσον αφορα την αυτονομία της μπαταρίας και το δέκτη GPS.Θα το χρησιμοποιήσω για 5 συγκεκριμένες εφαρμογές(Οχι μαζί,αλλα κάθε μια ξεχωριστα). Και θέλω να ξέρω. Γιατι με απασχολεί το GPS και ή Μπαταρία.

 

To Defy mini ειναι value for money ... ΑΛΛΑ εχει ΠΑΡΑ πολυ λιγη εσωτερικη μνημη.. !!!

Εκανα εγω ενα hack να κανει setup στην Sd.. αλλα δν λυνει το προβλημα...

 

Ισως το μονο θεματακι του να ειναι εκει..... Κατα τα αλλα πολυ καλη αγορα . ( απο Wind 90€)

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω τον φίλο για τη θυσία που κάνει να φτιάξει τον οδηγό. Τέτοιους ανθρώπους χρειαζόμαστε που να προσφέρουν.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Συγχαρητήρια για το forum.Αν και καινουργιος σε αυτό βλέπω οτι υπάρχουν αρκετές πληροφορίες.Θα ηθελα την βοήθεια σας για το πώς μπορώ να κάνω root στο defy mini.Έχει ελάχιστο χώρο μνήμης. saviano θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μπορούσες να μου στείλεις τις οδηγίες στα ελληνικά.Δουλευει σε ολα τα firmware? Το email μου ειναι: autobabis7@hotmail.com.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη μνήμη γιατί ακούω διάφορα πως είναι μικρή κλπ. Ποιά είανι η γνώμη σας γιατί με ενδιαφέρει το κινητάκι;
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει πεί και κάποιος άλλος το κινητό μεχρι 90/100 € τα αξιζει.

Αρκει να κανεις root την συσκευη και είσαι ετοιμος.

Δέν λέω ότι είναι galaxy αλλά για τα λεφτα του αξιζει.

 

Αυτό που με εντυπωσιασε ειναι τα 1650mAh της μπαταριας (οσο και το GSII!!) και η αυτονομια του.4-5 μέρες άνετα!!!

Αρκει να μην έχεις τα πάντα ανοιχτα.GPS,WI-FI,DATA,ETC.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα ένα θέμα με το σχετικο αίτημα πολλών από εσας.

 

Πού είναι αυτό το θέμα φίλε μου; Δεν το βρίσκω.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...