Jump to content

Προσεχείς συναυλίες και μουσικά events


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δεν εχω παει ποτε σε συναυλια και σκεφτομαι να παω στη συναυλια που θα γινει στη θεσσαλονικη στις 21/7 στο σταδιο καυτατζογλειο θελω να ροτισω αν γινεται να πας και να παρακολουθησεις απο μια θηρα και οχι να εισαι ορθιος μεσα στο γηπεδο?οι τιμες διαφερουν? ειμαι πρωταρης οπως καταλαβαινετε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να υποθέσω ότι θα πας στους Scorpions...

Εννοείται ότι μπορείς να παρακολουθήσεις τη συναυλία καθιστός. Οι τιμές είναι διαφορετικές και πιο ακριβές απ' ότι στην αρένα.

Εγώ προσωπικά προτιμώ να κάθομαι....γιατί είμαι και κάποιας ηλικίας και κουράζομαι....:O

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε disorder απο οσο ξερω οι τιμες ειναι 35 ευρω αρενα και 45 ευρω στις κερκιδες για τους Scorpions/Whitesnake.Αναλογα με την ηλικια οπως λεει και η astarti αλλοι πανε αρενα και αλλοι οχι.Βεβαια δεν σημαινει το αν εισαι μεγαλος οτι δεν μπορεις να πας αρενα.Απλα στην αρενα θα υπαρχει περισσοτερη ενταση και θα το ευχαριστηθεις πιο πολυ.Στην κερκιδα ειναι ησυχα τα πραγματα και μπορει να ξενερωσεις αν το αιμα σου βραζει.Αν πας αρενα και πας στις πρωτες γραμμες "κρουσης" για να βλεπεις καλυτερα,θα σου ελεγα να αποφυγεις να πας στο κεντρο (λιγο αριστερα ή λιγο δεξια του κεντρου θα ηταν καλυτερα) γιατι εκει συνηθως βρισκονται καποια παιδακια και πεφτει λιγο "ξυλο".Αλλα μην σε ανησυχει αυτο,δεν ανοιγει μυτη.Λιγο σπρωξιμο θα φας,λιγο σπρωξιμο θα ριξεις.Ολα μεσα στην συναυλια ειναι.

Οπου και να πας παντως καλα να περασεις :)

 

 

Προς τους administrators ή moderators:γιατι το θεμα δεν γινεται επισημασμενο ???

Link to comment
Share on other sites

αχ.... εγώ τι να πω.... που θα παω την τετάρτη(scorpions) και με ανάγκασαν να παρω εισιτήριο για κερκίδα(ανωτέρα βία) :cry: Έλεος... όλοι θα είναι αρενα και εγώ... σνιφ σνιφ. θα προσπαθήσω τουλαχιστον να το απολαύσω! :yahoo:
•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουμε???? Καθώς με έχουν πάρει λίγο τα χρόνια!:p

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

i wish i could... αλλά βλέπεις θα συνοδεύομαι απο τον mr. μπαμπάκα μου... τόση εμπιστοσύνη στο πρωτότοκο τέκνο της οικογένειας... :respekt:

 

 

κάτι άκουσα για συναυλία των deep purple. ξέρετε τίποτα????

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

αχ.... εγώ τι να πω.... που θα παω την τετάρτη(scorpions) και με ανάγκασαν να παρω εισιτήριο για κερκίδα(ανωτέρα βία) :cry: Έλεος... όλοι θα είναι αρενα και εγώ... σνιφ σνιφ. θα προσπαθήσω τουλαχιστον να το απολαύσω! :yahoo:

 

ασε δεν θα ειναι και ολοι στη αρενα :D ,και εγω αναγκασμενος ειμαι να παω κερκιδα λογω παρεας,ελπιζω να μην καθομαστε ολοι, να ξεσηκωθουμε και λιγο......μην ξενερωσουμε :(

Link to comment
Share on other sites

ασε δεν θα ειναι και ολοι στη αρενα :D ,και εγω αναγκασμενος ειμαι να παω κερκιδα λογω παρεας,ελπιζω να μην καθομαστε ολοι, να ξεσηκωθουμε και λιγο......μην ξενερωσουμε :(

 

Τελικά δεν θα είμαστε και λίγοι στις κερκίδες,ε?

 

Πάντως πέρσι δεν ήταν ξενέρωτα στις κερκίδες.

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

ασε δεν θα ειναι και ολοι στη αρενα :D ,και εγω αναγκασμενος ειμαι να παω κερκιδα λογω παρεας,ελπιζω να μην καθομαστε ολοι, να ξεσηκωθουμε και λιγο......μην ξενερωσουμε :(

 

μακάρι!! εντάξει, βέβαια θα είναι και μερικοί φίλοι μου μαζί.. θα δείξει αυριο!! α, κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. εφ'όσον οι θέσεις δεν θα είναι αριθμημένες, τι ώρα περίπου πρέπει να είμαστε εκεί??

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα πάω Scorpions αύριο και ναι έκλεισα κι εγώ για κερκίδα! χεχε Να ρωτήσω...τουαλέτες υπάρχουν εκεί; Πολλές ή θα περιμένεις 50 ώρες ουρά και θα χάσεις τη μισή συναυλία;

 

@funky: 6.30 είπανε ανοίγουν τις πόρτες...9 αρχιζει...αρα οσο πιο νωρις πας τοσο καλυτερα...! Αρκεί να αντέξεις τη ζέστη και το καθισιό 2,5-3 ώρες χωρίς καν να 'χει αρχίσει η συναυλία! :)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι στην συνεντευξη που ειχε γινει στο ξενοδοχειο Caravel (ναι ημουν τυχερος και ειχα παει :D ) πριν 1+ μηνα,ο Rudolf ειχε πει οτι θα βγει και ενα συγκροτημα οι Godiva να παιξουν κατα τις 8 η ωρα. Βεβαια σε sites δεν το εχω εξακριβωσει αυτο παρα μονο για την συναυλια της Θεσσαλονικης.Πιθανον θα ειναι και στην Αθηνα αφου ετσι μας ειπε......σε λιγες ωρες θα το μαθουμε :)

Οσο για το setlist ειχε πει οτι δεν θα παιξουν σιγουρα ολα τα ιδια τραγουδια με την περσινη συναυλια αλλα θα εχουν και στο προγραμμα τους και τραγουδια δεκατιας 70 για τους παλιους rockers

Link to comment
Share on other sites

Support στο Καραϊσκάκη θα είναι μόνο οι Whitesnake και για τους οποίους πηγαίνω κυρίως εγώ. Όπως έγινε αντιληπτό, εγώ είμαι standard για κερκίδα. Πάνε οι εποχές της αρένας.:p

Σε ερώτηση που προηγήθηκε, εννοείται ότι υπάρχουν τουαλέτες και μάλιστα αρκετές (σε στάδιο θα είσαι)!

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι στην συνεντευξη που ειχε γινει στο ξενοδοχειο Caravel (ναι ημουν τυχερος και ειχα παει :D ) πριν 1+ μηνα,ο Rudolf ειχε πει οτι θα βγει και ενα συγκροτημα οι Godiva να παιξουν κατα τις 8 η ωρα. Βεβαια σε sites δεν το εχω εξακριβωσει αυτο παρα μονο για την συναυλια της Θεσσαλονικης.Πιθανον θα ειναι και στην Αθηνα αφου ετσι μας ειπε......σε λιγες ωρες θα το μαθουμε :)

Οσο για το setlist ειχε πει οτι δεν θα παιξουν σιγουρα ολα τα ιδια τραγουδια με την περσινη συναυλια αλλα θα εχουν και στο προγραμμα τους και τραγουδια δεκατιας 70 για τους παλιους rockers

 

και εγώ αυτό έχω ακύσει. μάλιστα σε περιοδικά και αφίσες στους δρόμους όπου υπάρχουν τα σχετικά για τη συναυλία αναγράφεται: opening act godiva

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

(σε στάδιο θα είσαι)!

 

σε γηπεδο (οχι σταδιο), και τι γηπεδο......ναος :up: :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

α, διαβάζοντας το πίσω μέρος των εισιτηρίων, σε κάποιο σημείο γράφει ότι απαγορεύεται η χρήση οπτικοακουστικών μέσων. δηλ. φωτογραφικές δεν παίρνουμε??? :confused:
•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

σε γηπεδο (οχι σταδιο), και τι γηπεδο......ναος :up: :up: :up:

 

Αχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!:lol:

Νομίζω ότι λέγεται Στάδιο Καραϊσκάκη, αυτό που εσύ αποκαλείς "ναό":p :p

 

@Funky Don't worry, ότι θέλεις παίρνεις. Απλά αν τύχει και σου ψάξουν την τσάντα, είτε τα έχεις κρύψει, είτε κάνεις τα γλυκά μάτια στον φύλακα και είσαι οκ:cool:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

funky οπως ειπε και η astarti μην ανησυχεις,και να δουν καμια φωτογραφικη μηχανη δεν σου λενε ακριβως τιποτα.Αυτο απλα αναγραφεται στο εισιτηριο γιατι ειναι αναγκασμενοι να το γραψουν....αλλα δεν τηρειται

Η πλακα ειναι οτι σε αυτους του ειδους τους ελεγχους κοιτανε ετσι απλα για να πουν οτι κοιταξαν.Σε εμενα οσες φορες με εχουν ψαξει,τους την δειχνω κιολας και το ωραιο ειναι οτι την βαζω στην μπανανα και μπορει να εχω και κανενα σακιδιο στον ωμο που αυτο ουτε που το εχουν κοιταξει ποτε.Απλα μου λενε να ανοιξω την μπανανα βλεπουν την φωτογραφικη αλλα την τσαντα που μπορει να κουβαλαω κανενα οπλο μεσα (λέμε τωρα) δεν την εχουν ανοιξει ποτε.Και ασε που περσι ουτε καλα καλα που κοιταγανε...αρα no problem

Εκτος να πεφτω παντα σε χαλαρο ελεγχο :rolleyes:

 

Αχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!:lol:

Νομίζω ότι λέγεται Στάδιο Καραϊσκάκη, αυτό που εσύ αποκαλείς "ναό":p :p

 

Ναι σε αυτο εχεις δικιο οτι τον ναο τον λενε Σταδιο Καραϊσκάκης (στο τελος ενα ς) αν και το λες και γηπεδο γιατι δεν εχει τους διαδρομους του στιβου γυρω απο τον χλοοταπητα οπως ειναι το σταδιο οακα.Οσο για τον ναο ελπιζω να μπεις με το δεξι και να τον προσκυνησεις :p :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει πολλές φορές, βλέπεις έχουν γίνει κι άλλες συναυλίες, συν το ότι έπαιζε κι η εθνική εκεί.

Μην περιμένεις να σου πω την αντίδρασή μου την 1η φορά που πήγα και το είδα ολοκόκκινο και γεμάτο με αυτές τις αηδιαστικές ερυθρόλευκες σημαίες!(τυχαίνει να τις απεχθάνομαι ιδιαίτερα:cool: )

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

μακαρι!! ελπίζω να μην αναγκαστώ να την αφήσω εκεί. απ'την άλλη, θα μου πεις στην ελλάδα βρισκόμαστε... :cool:
•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

Λίγες μόνο ώρες έχουν μείνει για τη μεγάλη συναυλία της Shakira, που έφτασε χθες στην Ελλάδα συνοδευόμενη από τον αρραβωνιαστικό της, Antonio De La Rua. Οι προετοιμασίες στο Ολυμπιακό Στάδιο συνεχίζονται με εντατικούς ρυθμούς, αφού αύριο θα πραγματοποιηθεί εκεί μία από τις μεγαλύτερες συναυλίες των τελευταίων χρόνων...

 

Όπως διαβάζουμε και στο δελτίο Τύπου, "Στο Ποδοσφαιρικό Γήπεδο του Ολυμπιακού Σταδίου της Αθήνας έχει ήδη στηθεί η τεράστια σκηνή που χρησιμοποιεί η Shakira (μήκους 40 μέτρων συν «πασαρέλα» 20 μέτρων στο πλάι της σκηνής), η οποία περιλαμβάνει και το μεγαλύτερο 'roof' που έχει στηθεί ποτέ από ελληνική εταιρεία παραγωγής. Το ηχητικό σύστήμα της συναυλίας έχει ένταση 100.000 βατ και τα φώτα ζυγίζουν 16 τόνους! Επίσης, υπάρχουν τεράστιες οθόνες που περιστοιχίζουν την σκηνή και σύστημα από προτζέκτορες που κάνουν ακόμα και τον πιο απομακρυσμένο θεατή να νιώθει ότι βρίσκεται ακριβώς δίπλα στην σκηνή!"

 

"Για τη μεταφορά της σκηνής απαιτούνται 7 νταλίκες των 17 μέτρων, οι οποίες έχουν έρθει στην Αθήνα από την Ιταλία, ενώ για να στηθεί το show, έχει έρθει στην Αθήνα η ομάδα τεχνικών της Shakira (35 άτομα), η οποία συνεργάζεται με περισσότερα από 100 άτομα για μια εβδομάδα."

 

"Η Shakira θα εμφανιστεί με το πλήρες συγκρότημα που χρησιμοποιεί (7 άτομα) και θα ερμηνεύσει όλες τις μεγάλες επιτυχίες της στα Αγγλικά και στα Ισπανικά, ενώ έχει υποσχεθεί ότι θα πει και κομμάτια πέρα από το κανονικό πρόγραμμα που χρησιμοποιεί στην περιοδεία!"

 

"Πριν από την Shakira, θα εμφανιστούν η Ραλλία Χρηστίδου και οι C:Real. Ονόματα που έχουν ξεχωρίσει για την καλλιτεχνική ποιότητα και τον ιδιαίτερο μουσικό τους προσανατολισμό, έχουν κερδίσει το κοινό και έχουν επιβραβευθεί με σημαντικά Βραβεία στον μουσικό χώρο."

 

"Για την εξυπηρέτηση των θεατών της συναυλίας κατά την προσέλευση και αποχώρησή τους από το Ολυμπιακό Στάδιο, έχουν προγραμματιστεί από τον ΗΣΑΠ ενισχυτικοί συρμοί για την ημέρα της συναυλίας. Επίσης, έχουν μεταβληθεί τα τελευταία δρομολόγια των συρμών ως εξής:

 

Από Σταθμό Ειρήνης προς Σταθμό Πειραιά: 00:24

Από Σταθμό Ειρήνης προς Σταθμό Ομόνοια: 00:39

Από Σταθμό Ειρήνης προς Σταθμό Κηφισιά: 00:56"

 

Τα εισιτήρια για την αυριανή συναυλία προπωλούνται στα δισκοπωλεία Metropolis, όλα τα Village Cinemas και το ticketshop.gr, ενώ από αύριο το πρωί εισιτήρια θα μπορείτε να βρείτε και στα εκδοτήρια του Ολυμπιακού Σταδίου. Σημειώστε, επίσης, ότι τα εισιτήρια για την αρένα (38 ευρώ) έχουν εξαντληθεί, έτσι διατίθενται μόνο αυτά των 65, 80, 120, 150 και 200 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

με αφορμή τη σημερινή συναυλία ανοίγω αυτό το θεμα. μόλις γύρισα... πραγματικά ήταν υπέροχα...
•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

με αφορμή τη σημερινή συναυλία ανοίγω αυτό το θεμα. μόλις γύρισα... πραγματικά ήταν υπέροχα...

molis girisa kai ego...itan sigoura iperoxa kai idika gia mena pou tous ixa xasei perisi...exi traviksei kanis apo edo tpt?akouse kanis tpt ti egine mou dou godiva?ego tous exasa alla mou ipan alloi oti fagane trelo vrisidi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...