Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9 (Android 4.0)


billerr
 Κοινοποίηση

Πιστευεται οτι η CyanogenMod 9 ειναι ολοκληρωμενη ROM για καθημερινη χρηση;  

33 members have voted

  1. 1. Πιστευεται οτι η CyanogenMod 9 ειναι ολοκληρωμενη ROM για καθημερινη χρηση;

    • Οχι ακομα,προτιμω την official η καποια αλλη πιο stable rom..
      19
    • Ναι τα προβληματα που εχει δεν με ενοχλουν.
      14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα την CyanogenMod Sense 4 και την Coldfusion. άλλαξα το partition layout σύμφωνα με τα ζητούμενα και τώρα υπάρχει ελάχιστος χώρος για εφαρμογές. Δοκίμασα τα σχετικά app2sd και δεν τρέχουν - οι οδηγίες ενεργοποίησης αυτών με μπέρδεψαν και δεν κατάφερα κάτι.

 

Ο λόγος που θέλω να δοκιμάσω την ICS είναι μήπως και παίζουν λίγο καλύτερα τα πουλιά. Αλλιώς δεν βρίσκω το λόγο να φύγω από την sweedish που είμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δοκίμασα και εγώ την Pre-CM9-AOKP-REMIX-RC6.3fix-BLADE-full-signed χωρίς να αλλάξω partition.

επαιζε καλά εκτός την απουσία ραδιοφώνου και ότι οταν έκλεινα το κινητό μετά για να ανοίξει έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία γιατι κολούσε στο πράσινο ανθρωπάκι στην αρχή.

 

Επίσης το viber έπαιζε με κλειστή την ανοικτή ακρόαση .

Γύρισα πίσω σε cm7 nightly μέχρι να βρώ λύση πως να αλλάξω το partition για να βάλω πιο νέα gm9.

Το viber εδώ πάλι με ανοικτή ακρόαση. :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα παιδιά μόλις εγκατέστησα CM9 aokp burst kernel kang..απλα θέλω να ρωτήσω το youtube δεν το ανοίγει καν και μου εμφανιζεται ένα error οτι πρέπει να κλείσει οταν βρίσκομαι σε wifi ,όταν κλείσω το wifi ανοίγει κανονικά,έχουμε καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

Σας προτεινω την [ROM][GEN2/3][10.7.] CyanogenMod 9 - KonstaKANG (Android 4.0.4) ειναι το παλικαρι που εβγαλε την Swedish Spring. Είναι ελαφρια εκδοση και χωραει σε 138mb system.

http://www.modaco.com/topic/355059-romgen23107-cyanogenmod-9-konstakang-android-404/

Link to comment
Share on other sites

Σας προτεινω την [ROM][GEN2/3][10.7.] CyanogenMod 9 - KonstaKANG (Android 4.0.4) ειναι το παλικαρι που εβγαλε την Swedish Spring. Είναι ελαφρια εκδοση και χωραει σε 138mb system.

http://www.modaco.com/topic/355059-romgen23107-cyanogenmod-9-konstakang-android-404/

 

Πες μου ότι παίζει το ράδιο να με φτιάξεις...

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια, καμμία. Μέχρι τώρα, το blade είναι low end, που αμέσως αποκλείει κάποιες δυνατότητες που τώρα τις έχουμε, όπως video hardware decoding για παράδειγμα. Επομένως, με όλες τις ics έχουμε low quality youtube videos, software video decoding, όχι wifi tethering, όχι ράδιο, κάμερα αμφιβόλου ποιότητας (ανάλογα το κινητό, πρόβλημα το οποίο έχει λυθεί μερικώς) και αλλαγμένα γραφικά. Από ταχύτητα, είναι πάνω κάτω τα ίδια με gb. Επομένως, δεν προσφέρει τίποτα το ουσιαστικό πλην του μεγαλύτερου νούμερου έκδοσης :)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια, καμμία. Μέχρι τώρα, το blade είναι low end, που αμέσως αποκλείει κάποιες δυνατότητες που τώρα τις έχουμε, όπως video hardware decoding για παράδειγμα. Επομένως, με όλες τις ics έχουμε low quality youtube videos, software video decoding, όχι wifi tethering, όχι ράδιο, κάμερα αμφιβόλου ποιότητας (ανάλογα το κινητό, πρόβλημα το οποίο έχει λυθεί μερικώς) και αλλαγμένα γραφικά. Από ταχύτητα, είναι πάνω κάτω τα ίδια με gb. Επομένως, δεν προσφέρει τίποτα το ουσιαστικό πλην του μεγαλύτερου νούμερου έκδοσης :)

 

kogos εννοείς ότι οι συγκεκριμένες εκδόσεις ICS που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή δεν έχουν τις παραπάνω δυνατότητες ή γενικότερα μία stable ICS δε θα αλλάξει προς το καλύτερο το κινητό; Θα βγεί stable ICS τουλάχιστον unofficially που να υποστηρίζει πλήρως τις δυνατότηες του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό εννοώ και δυστυχώς δεν θα βγει ics με τις παραπάνω δυνατότητες, πλην του wifi tether ίσως, γιατί είναι θέμα drivers.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] CyanogenMod 9 (Android 4.0)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...