Jump to content

Μεταπτυχιακές σπουδές


zaza
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file thanosksk, tha sou proteina na kaneis ena master pano sta prosopika sou endiaferonta k meta tin zitisi. to P.A.F.I. tou York, einai ena polu kalo metaptuxiako, alla einai academic
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτεσαι να κάνεις μεταπτυχιακό στην πληροφορική για να αποκτήσεις γνώσεις σχετικά με αυτή η για να δουλέψεις με αντικείμενο την πληροφορική?Γιατί και τα δύο δύσκολα....Για να να αποκτήσεις γνώσεις σχετικά με αυτή δεν πρέπει να είναι προτεραιότητα σου και για να δουλέψεις με αντικείμενο την πληροφορική είναι δύσκολο πάρα πολύ...στο λέω επειδή είμαι στο χωρο αυτό και εγώ και απο την οικογενειά μου τα ξέρω.Καλύτερα να κάνεις κάτι με σχέση τα οικονομικά ώστε να επεκτείνεις τις υπάρχουσες γνώσεις σου...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

geia sas paidia!eimai teliofoitos foititis oikonomikoy panepistimiou kai thelw na paw stin agglia gia metaptuxiako.den exw parei akoma to ielts.poio frontistirio pisteuete einai to kalitero gia ielts?kserw kapoia opws to fountation college,to network,to british council alla den kserw ti rolo varane.kserw akoma oti sou etoimazoun(me to azimioto bebea)kai ta xartia sou gia ta panepistimia tou ekswterikou..

 

auto pou tha ithela apo esas einai na mou peite tin gnwmi sas gia auta ta frontistiria,etsi wste na parw apopsis kai na dw pou tha paw telika...sas euxaristw poli...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εκανα ιδιαιτερα λιγες εβδομαδες για να παρω το IELTS κατι που σου συνιστω να κανεις και εσυ. Υπαρχει θεμα για σπουδες στην Αγγλια μερικες σελιδες πιο πισω.
Link to comment
Share on other sites

mias kai to topic mou metaferthike se ena allo poli endiaferon topic tha ithela na sas rwtisw kai egw kati.teliwnw diethnoi oikonomika kai thelw na kanw gia arxi ena master sto managment h to marketing.h kaliteri vevea lisi einai na kaneis mba alla sou zitoun proipiresia 3 xronia toulaxiston sta kala panepistimia(milame panta gia agglia).

 

ta panepistimia pou me endiaferoun einai

1)to oxford(an kai den pisteuw na me paroun)

2)to lse pou thelw parapoli na bw

3)to Warwick

4)Bath

5)King's Coll London

6)Nottingham

7)Lancaster

8)Aston

9)Manchester

ta parapanw einai ta 9 kalitera bussness school simfwna me tous times.an kserete kapoies plirofories gia auta sas parakalw peite tis giati den kserw ti na kanw.

 

plirofories gia mena:7,8 vathmo ptixiou, ta lefta ta exw,den exw akoma ielts kai gmat pou tha ta kanw twra... ta parapanw ta eipa gia na mou peite ti elpides exw gia na bw se kapoio apo ayta...vasika me kaiei to lse...

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα που λέει ο nrg έχουν απαντηθεί πολλά από τα ερωτήματα σου. Ρίξε μια ματια κι ότι απορίες σου μείνουν ρωτα εκεί.

 

Πάντως gmat δε χρειάζεται στα αγγλικά πανεπιστήμια εκτος από τα MBA και κάτι άλλες λίγες εξαιρέσεις.

 

PS: Καλύτερα να γραφεις με ελληνικά και όχι Greeklish

 

Να και το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=88511

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδιά.θέλω τη βοήθεια σας.είμαι απόφοιτος του τμήματος διδακτικής της τεχνολογίας και ψηφιακών συστημάτων στο πανεπιστήμιο πειραιά.είναι ενα σχετικα καινουργιο τμημα απο το οποιο το πτυχιο που εχω δεν ξερω τι προοπτικες εχει.το τμημα εχει σχεση με πληροφορικη αλλα κυριως δικτυα.τι μετραει περισσοτερο στο να με παρουν σε εταιρεια οι γνωσεις ή τα πτυχια.θεωρω οτι το τμημα ειναι αγνωστο στην αγορα εργασιας.τωρα κανω μεταπτυχιακο πανω στα δικτυα.θελω να με βοηθησετε να μου πειτε τι να κανω για ενα καλυτερο μελλον.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο χρονια εργασιας εγω θα ελεγα οτι το βασικο ειναι να κανεις εσυ οτι σου αρεσει! οταν κανω συνεντευξη σε καποιο που ειναι σε junior level αυτο που περιμενω να δω ειναι ενθουσιασμο για τη δουλεια του, να μη φοβαται και να εχει ορεξη να δουλεψει...να μαθει και να γινει dedicated...

 

δεν ξερω τα συγκεκριμενο τμημα οποτε δεν ξερω τις προοπτικες του στην αγορα. Παρολα αυτα, ειμαι σιγουρος οτι αν κανεις αυτο που σου αρεσει θα το κανεις με ορεξη, θα γινεις καλος σ'αυτο και θα εχεις παντα προσφορα για να δουλεψεις πανω σ'αυτο το αντικειμενο...

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχει καποιος που να γνωριζει για το τμημα ή αν ειναι αποφοιτος ας μου πει τη γνωμη του.ελπιζω να βρω μια καλη δουλεια σε εταιρεια πληροφορικης.αυτο επειδη εχω προσπαθησει πολυ αλλα η τυχη μου τα εχει φερει αναποδα τελειως.μπορει βεβαια να ερθει κατι καλυτερο και απο αυτο που περιμενω.ομως οταν βλεπω παιδια αποφοιτοι τει και βρισκουν πανευκολα δουλεια εν αντιθεση με μενα που ειμαι αποφοιτος αει και δεν ξερω τι μελλον εχω απο αυτο το τμημα εκνευριζομαι.
Link to comment
Share on other sites

αυτο επειδη εχω προσπαθησει πολυ αλλα η τυχη μου τα εχει φερει αναποδα τελειως.

 

mhn apogohteuesai! an exeis prospathhsei sigoura tha antamhftheis. :) Dyo filoi mou htan olo anapodies kai twra exoun poly kales theseis!

pantws gia to thhma sou exw akousei kala logia!

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

έχει δυο καλά πάντως.ότι ειναι στις θεσεις ΠΕ πληροφορικης του δημοσιου(δημοι,υπουργεια,νομαρχιες,ικα κτλ) και στο πε πληροφορικης για δευτεροβαθμια εκπαιδευση.αλλα για να μπεις σε δημους,νομαρχιες,υπουργεια πρεπει να εχεις και εμπειρια στον ιδιωτικο τομεα.αυτο σημαινει οτι πρεπει να δουλεψεις σε εταιρειες αρχικα.ενταξει ακομα κανω μεταπτυχιακο και δεν εχω δουλεψει αλλα σιγουρα εναν προβληματισμο τον εχω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με ενδιαφέρει να κάνω κάποιο μεταπτυχιακο ΜΒΑ σε κολλέγιο.Γνωρίζει κάποιος κάποιο καλό κολλέγιο και σε τι τιμές κυμαίνεται το πρόγραμμα....
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ενδιαφέρομαι για μεταπτυχιακό.Το φθινόπωρο τελειώνω με τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις και θέλω να προχωρήσω λίγο παραπέρα.

Το θέμα είναι οτι τελευταία η ηλεκτρονική δε με τραβάει τόσο και έχω έντονο ενδιαφέρον για τις ξένες γλώσσες και την διπλωματία οπότε σκέφτομαι πολύ σοβαρά και τις κατατακτήριες για το αντίστοιχο τμήμα του ΠαΜακ.Πιστεύω έτσι συνδυάζω τα 2 ενδιαφεροντά μου.Τους Η/Υ και τις ξένες γλώσσες.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κι εγώ εδώ και ένα μήνα ψάχνω για μεταπτυχιακό, κατά προτίμηση Αγγλία. Τελειώνω τώρα Η/Υ Συστημάτων ΤΕΙ Πειραιά και ψάχνω να κάνω κάτι σε Health Technologies. Με ενδιαφέριε πολύ του City (Healthcare Technologies). Έχει κανείς γνώμη/γνώση πάνω στο θέμα, ώστε να μου προτείνει ίσως κάποιο πανεπιστήμιο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που τελειωνει Διοικηση Επιχειρησεων θα προτεινατε να παει κατευθειαν σε ΜΒΑ (με εξειδικευση) ή Master σε (Finance πχ), καποια χρονια προυπηρεσιας και υστερα το ΜΒΑ αν χρειαστει. Ολα αυτα με την προυποθεση οτι γινεται δεκτος και στα δυο προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που τελειωνει Διοικηση Επιχειρησεων θα προτεινατε να παει κατευθειαν σε ΜΒΑ (με εξειδικευση) ή Master σε (Finance πχ), καποια χρονια προυπηρεσιας και υστερα το ΜΒΑ αν χρειαστει. Ολα αυτα με την προυποθεση οτι γινεται δεκτος και στα δυο προγραμματα.

 

 

Όχι MBA - είναι πολύ γενικό για κάποιο που έχει κάνει Διοίκηση Επιχειρήσεων και δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι MBA - είναι πολύ γενικό για κάποιο που έχει κάνει Διοίκηση Επιχειρήσεων και δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω. :)

Σωστός!

Το MBA είναι για όσους θέλουν να πάρουν κάποιες γενικές γνώσεις πάνω σε οικονομικά, διοίκηση επιχ/σεων κλπ.

Είναι άχρηστο για κάποιον που έχει τελειώσει Διοίκηση Επιχειρήσεων.

Προτείνω κάποιο μεταπτυχιακό εξειδίκευσης π.χ σε Marketing, Διαφήμιση, Logistics, Banking, Τουρισμό.:)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και για τα ΜΒΑ που ειναι 2 χρονια και προσφερουν και εξειδικευση σε καποιον τομεα;
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και για τα ΜΒΑ που ειναι 2 χρονια και προσφερουν και εξειδικευση σε καποιον τομεα;

 

 

Όλα τα MBA στην Ελλάδα 2 χρονια δεν είναι; Βασικά δε θεωρώ ότι προσφέρουν εξειδίκευση (δες τα μαθήματα και θα το διαπιστώσεις) απλά στο τρίτο εξάμηνο (το τέταρτο είναι συνήθως διπλωματική) διαλέγεις "κατεύθυνση".

 

Εσύ σε τι τομέα θα ήθελες να απασχοληθείς επαγγελματικά;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...