Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στρατο αυτο με τις εφαρμογές ειναι όντως ένα πρόβλημα. Πολλές μάλιστα που απαιτούν δικαιώματα root, ειναι επίφοβες.

Έχω 105 εφαρμογές. Οι περισσότερες ειναι πασιγνωστες η κυκλοφορούν σε ολες τις πλατφόρμες.

Έχω καταλήξει να μην βάζω κάτι αν δεν μου ειναι απαραίτητο. Για να προσθέσω μια καινούργια θα πρέπει να την δοκιμάσω αρκετα. Όχι μόνο για τον αν λειτουργει σωστα αλλα και για το αν όντως μου χρειαζεται.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δε το κάνει σχεδόν κανείς.Πολλές φορές όμως το πρόβλημα μπορεί να μη φανεί στην αρχή και να εμφανίζεται σε "ειδικές συνθήκες".Αν κιόλας έχεις μετά εγκαταστήσει και άλλες άντε να το βρεις.

Επίσης κάποιες εφαρμογές "χτυπάνε" μεταξύ τους.

Βάζοντας λοιπόν τη σάρα και τη μάρα μέσα στο κινητό μας, δε προσθέτουμε μόνο εφαρμογές, αλλά και προβλήματα.

Ιδίως αυτό το autostart που ανέφερε ο STELSTEL, μετά τη δοκιμή που έκανα, μου έχει κάτσει στο λαιμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:)

 

Οι εφαρμογές μου είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού

 

Το έβγαλα όμως το έβγαλα :) (lol) Μπήκα μετά rootexlporer και έσβησα κάποια πράγματα που δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ (πχ Fotaclient, MTP, samsung accounts κλπ) βάσει κάποιου spreadsheet που βρήκα που εξηγεί τι είναι το κάθε apk και όλα δουλεύουν ρολόϊ. Δεν το ξαναβάζω το autostarts και ελπίζω να μην εμφανιστεί αυτό το τραγικό πέσιμο.... Όχι τίποτε άλλο, αλλά φανταστείτε να είμαι εκτός σπιτιού με 40% και ξαφνικά να κάνει reboot και να είμαι με 5% !!!!!

 

Αυτό το Maps με χαλάει πολύ... αν το βγάλω εντελώς (delete το apk) λέτε να σκάσει τίποτα? Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ, έχω το iGo

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Οι εφαρμογές μου είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού

 

Το έβγαλα όμως το έβγαλα :) (lol) Μπήκα μετά rootexlporer και έσβησα κάποια πράγματα που δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ (πχ Fotaclient, MTP, samsung accounts κλπ) βάσει κάποιου spreadsheet που βρήκα που εξηγεί τι είναι το κάθε apk και όλα δουλεύουν ρολόϊ. Δεν το ξαναβάζω το autostarts και ελπίζω να μην εμφανιστεί αυτό το τραγικό πέσιμο.... Όχι τίποτε άλλο, αλλά φανταστείτε να είμαι εκτός σπιτιού με 40% και ξαφνικά να κάνει reboot και να είμαι με 5% !!!!!

 

Αυτό το Maps με χαλάει πολύ... αν το βγάλω εντελώς (delete το apk) λέτε να σκάσει τίποτα? Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ, έχω το iGo

 

Δες αυτή τη λίστα.Μπορεί κιόλας να εννοείς την ίδια.

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AnO2-4y6yE1gdDJRekl4QmkyNmIzUmRvX2h3UDVkQXc&output=html

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτή τη λίστα.Μπορεί κιόλας να εννοείς την ίδια.

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AnO2-4y6yE1gdDJRekl4QmkyNmIzUmRvX2h3UDVkQXc&output=html

 

Ναι ακριβώς αυτήν, με πολύ προσοχή έβγαλα αρκετά πραγματάκια που τα είχα disabled στο autostarts. Τώρα πάω να ψάξω αν κάνει να σβήσω το Maps ή όχι :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ζητάνε μια διαφορετική απόχρωση από το πράσινο

 

http://img535.imageshack.us/img535/8513/sc20120104132107.th.png http://img252.imageshack.us/img252/1079/sc20120104132118.th.png

Μπλε εικονίδια, status bar, διάφανο μπλε widget "Φηφιακό ρολόι"

 

Εγκατάσταση από recovery mode στην Pulse 1.4

Pulse 1.4 Blue Version

 

Εισαι τεραστιος Στρατο.Οταν σου ελεγα χθες για αλλο χρωμα εννοουσα το μπλε, σε ευχαριστω πολυυυ.....

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ζητάνε μια διαφορετική απόχρωση από το πράσινο

 

http://img535.imageshack.us/img535/8513/sc20120104132107.th.png http://img252.imageshack.us/img252/1079/sc20120104132118.th.png

Μπλε εικονίδια, status bar, διάφανο μπλε widget "Φηφιακό ρολόι"

 

Εγκατάσταση από recovery mode στην Pulse 1.4

Pulse 1.4 Blue Version

 

στρατο ευχαριστουμε για αλλη μια φορα!

πολυ ομορφα το θεμα..

πριν απο λιγο εβαλα την ρομ σου και στο γαλαξια του αδερφου μου!

ηθελε μια καλη ρομ πριν φυγει για σαλονικα(εκει μενει) και φυσικα του εβαλα την δικια σου!:)

πραγματικα το κινητο πεταει!

οτι καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1425708

Αν αρέσει σε κάποιον, ας δοκιμάσει.Ο δημιουργός του λέει ότι είναι συμβατό με jkay 13.4.1

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ζητάνε μια διαφορετική απόχρωση από το πράσινο

 

http://img535.imageshack.us/img535/8513/sc20120104132107.th.png http://img252.imageshack.us/img252/1079/sc20120104132118.th.png

Μπλε εικονίδια, status bar, διάφανο μπλε widget "Φηφιακό ρολόι"

 

Εγκατάσταση από recovery mode στην Pulse 1.4

Pulse 1.4 Blue Version

 

Επειδή η πιο πάνω μπλε έκδοση χρησιμοποιεί στρογγυλό εικονίδιο για τη μπαταρία, πέρασα το θέμα του jkey "XWKL1_JKay_BlueBigGinger_Deluxe_ThemeV13_4_1_deodexed" κάνοντας μια "αυθαιρεσία". Άλλαξα το εικονίδιο status_bar_background.png με αυτό από το δικό σου "μπλέ" θέμα, στο αρχείο SystemUI.apk

Έτσι έχω το android ανθρωπάκι στο notification bar.

Απορία: χρειαζόταν να αλλάξω και κάτι άλλο;

 

Και πάλι συγχαρητήρια και ευχαριστώ για τη Rom και τα update. :)

 

ΥΓ. Είχα κάποια θεματάκια με restarts. Στην αρχή θεώρησα οτι οφείλονταν στον TwLauncher 4 που χρησιμοποιώ. Αλλά μετά την απεγκατάσταση του συνέχισαν. Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή, επαναφορά εφαρμογών πλήν TWL4 και ξαναείχα restarts. Τώρα υποψιάζομαι το GTasks. Έχει κάποιος ακούσει κάτι για το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Θα ενημερώσω .....

Edited by gvala
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η πιο πάνω μπλε έκδοση χρησιμοποιεί στρογγυλό εικονίδιο για τη μπαταρία, πέρασα το θέμα του jkey "XWKL1_JKay_BlueBigGinger_Deluxe_ThemeV13_4_1_deodexed" κάνοντας μια "αυθαιρεσία". Άλλαξα το εικονίδιο status_bar_background.png με αυτό από το δικό σου "μπλέ" θέμα, στο αρχείο SystemUI.apk

Έτσι έχω το android ανθρωπάκι στο notification bar.

Απορία: χρειαζόταν να αλλάξω και κάτι άλλο;

 

Και πάλι συγχαρητήρια και ευχαριστώ για τη Rom και τα update. :)

 

ΥΓ. Είχα κάποια θεματάκια με restarts. Στην αρχή θεώρησα οτι οφείλονταν στον TwLauncher 4 που χρησιμοποιώ. Αλλά μετά την απεγκατάσταση του συνέχισαν. Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή, επαναφορά εφαρμογών πλήν TWL4 και ξαναείχα restarts. Τώρα υποψιάζομαι το GTasks. Έχει κάποιος ακούσει κάτι για το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Θα ενημερώσω .....

 

Μια χαρά το έκανες.

Συνήθως ο TW 4 έχει προβλήματα με force close.Καλά το σκέφτηκες ότι είναι από άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ζητάνε μια διαφορετική απόχρωση από το πράσινο

 

http://img535.imageshack.us/img535/8513/sc20120104132107.th.png http://img252.imageshack.us/img252/1079/sc20120104132118.th.png

Μπλε εικονίδια, status bar, διάφανο μπλε widget "Φηφιακό ρολόι"

 

Εγκατάσταση από recovery mode στην Pulse 1.4

Pulse 1.4 Blue Version

 

γιατι ρε παιδια εγω το εκανα εγκατάσταση αλλα ακομα πράσινα ειναι;

μηπως πρεπει να αλαξω κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια εγω το εκανα εγκατάσταση αλλα ακομα πράσινα ειναι;

μηπως πρεπει να αλαξω κάποια ρύθμιση;

 

Δοκίμασε πριν την εγκατάσταση να κάνεις wipe dalvic cache..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια εγω το εκανα εγκατάσταση αλλα ακομα πράσινα ειναι;

μηπως πρεπει να αλαξω κάποια ρύθμιση;

 

Τι kernel χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Τι kernel χρησιμοποιείς;

ειχα βαλει την 1.3 καθαρη εγκατασταση και την 1.4 απο πανω .oyte to upgrate 1.4 επιανε γιαυτό την

πέρασα ολη την 1.4 χωρις wipe

xwkk5

Edited by kostas71-
Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει την 1.3 καθαρη εγκατασταση και την 1.4 απο πανω .oyte to upgrate 1.4 επιανε γιαυτό την

πέρασα ολη την 1.4 χωρις wipe

xwkk5

 

Την εγκατάσταση την έκανες από τον CWM manager ή μπήκες σε recovery mode;

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατάσταση την έκανες από τον CWM manager ή μπήκες σε recovery mode;

και με cwm εκανα reboot recovery και εκανα εγκατασταση αλλα και με τα 3 κουμπια που ξεκιναει recovery.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από recovery mode (όχι CWM manager) να τα κάνεις εγκατάσταση.

Ξανακάνε το και δες μήπως σου βγάζει κάποιο σφάλμα στην εγκατάσταση να μου πεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από recovery mode (όχι CWM manager) να τα κάνεις εγκατάσταση.

Ξανακάνε το και δες μήπως σου βγάζει κάποιο σφάλμα στην εγκατάσταση να μου πεις.

 

ολα καλα ξεκινησα με recovery mode και το πηρε κανονικά το κουφο ειναι οτι το εκανα και χτες βραδυ αλλα δεν το ειχε παρει. δεν πειραζει ίσως κατι να μην εκανα καλα. τελος καλό ολα καλα.

sorry που δεν απαντάω αμέσως αλλα ειμαι δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Με μερικές εκδόσεις siyah συμβαίνει αυτό και με void.

Μόνο μία φορά μου έχει τύχει να μην εγκατασταθεί κάτι με την πρώτη από το recovery με CF kernel.

Πρέπει να είναι πολύ σπάνιο.Όλα καλά λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Είχα κάποια θεματάκια με restarts. Στην αρχή θεώρησα οτι οφείλονταν στον TwLauncher 4 που χρησιμοποιώ. Αλλά μετά την απεγκατάσταση του συνέχισαν. Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή, επαναφορά εφαρμογών πλήν TWL4 και ξαναείχα restarts. Τώρα υποψιάζομαι το GTasks. Έχει κάποιος ακούσει κάτι για το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Θα ενημερώσω .....

 

Μετά την αφαίρεση του Gtasks, τα restarts σταματησαν......

Και δείχνει να είναι σοβαρή εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Δε λες που το βρήκες και εύκολα...Άλλοι έχουν τόνους εφαρμογές και τρέχουν και δε φτάνουν.

Πάντως δε μου έχει τύχει ούτε ένα restart στο τηλέφωνο.Αλλά δε τρέχω και καμία περίεργη εφαρμογή στο background.

Link to comment
Share on other sites

Δε λες που το βρήκες και εύκολα...Άλλοι έχουν τόνους εφαρμογές και τρέχουν και δε φτάνουν.

Πάντως δε μου έχει τύχει ούτε ένα restart στο τηλέφωνο.Αλλά δε τρέχω και καμία περίεργη εφαρμογή στο background.

 

Μετά από factory format, τις έβαζα τμηματικά, ανά δωδεκάωρο. Πρώτα τα παιχνίδια αφού είναι πιο σίγουρα αφου δεν τρέχουν στο παρασκήνιο.Στο πακέτο "εφαρμογές που συγχρονίζουν data" άρχισε να σκάει :lol:

 

Και γω καμμιά κατοσταριά και βάλε έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η δικη μου η ωρα να δοκιμασω την ρομ σου Στρατο, και

θα ηθελα να σε ευχαριστησω και γω με την σειρα μου για μια ταχυτατη

και σταθερη οπως φαινεται ρομ.

 

Ενα πραγματακι θα ηθελα να ρωτησω, τον application launcher,

πως μπορουμε να κανουμε την διαταξη σε 4χ4 αντι για 5χ4 που ειναι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η δικη μου η ωρα να δοκιμασω την ρομ σου Στρατο, και

θα ηθελα να σε ευχαριστησω και γω με την σειρα μου για μια ταχυτατη

και σταθερη οπως φαινεται ρομ.

 

Ενα πραγματακι θα ηθελα να ρωτησω, τον application launcher,

πως μπορουμε να κανουμε την διαταξη σε 4χ4 αντι για 5χ4 που ειναι τωρα?

 

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :)

Είναι στο 2ο Post στο Διάφορα mods-patches

Original TouchWiz Launcher Ο original Samsung launcher (4 εικονίδια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την ώρα που πέταξα το καταραμένο autostarts δεν έχω ούτε μια επανεκκίνηση στο κινητό.

Τελικά το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει μεγάλη ζημιά :confused:

Link to comment
Share on other sites

Χθες που εκανα την αναβαθμιση στην 1.4 εγκατεστησα και το kernel Void echo .... οι εντυπωσεις μου μεχρι στιγμης ΑΡΙΣΤΕΣ....παρα πολυ καλη καταναλωση μπαταριας (απιστευτα χαμηλες καταναλωσεις) χωρις να εχω εντοπισει προβληματα στην λειτουργια της συσκευης...

Για μενα ισως οτι καλυτερο για την συσκευη μας.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...