Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,ετσι εγκυκλοπαιδικα,το quadrant τι σας δινει με την 4.0.4?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γνωρίζουμε πότε θα δώσουν νέα update σε 4.0.4 η jelly bean 4.1

 

Ακομα ερχεται η 4.0.4, τι update θελεις? Αργοτερα θα ερθει και η 4.1...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ετσι εγκυκλοπαιδικα,το quadrant τι σας δινει με την 4.0.4?

 

Τωρα του ξαναεκανα.. 3461.. Αλλα εχει παει και 3600..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα του ξαναεκανα.. 3461.. Αλλα εχει παει και 3600..
Μια χαρα,ειναι :) thanks
Link to comment
Share on other sites

Ακομα ερχεται η 4.0.4, τι update θελεις? Αργοτερα θα ερθει και η 4.1...

 

Δηλαδή απο τον Ιούλη που έχει κυκλοφορίσει η 4.0.4, δεν υπάρχει επίσημα για Ελλάδα;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο τον Ιούλη που έχει κυκλοφορίσει η 4.0.4, δεν υπάρχει επίσημα για Ελλάδα;;

 

Δεν έχει περάσει ούτε 1,5 μήνας.Δε χρειάζεται να τρελαινόμαστε.

Και μπορεί (κανείς δε ξέρει) να πηδήξουμε την 4.0.4 και να πάμε κατευθείαν σε 4.1

Για παράδειγμα στην Ελλάδα δε πήραμε 2.3.6.Πήγαμε κατευθείαν σε 4

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο τον Ιούλη που έχει κυκλοφορίσει η 4.0.4, δεν υπάρχει επίσημα για Ελλάδα;;

 

Δες και αυτο http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update

 

Εχει λιγο δρομο ακομα για να περαασει απο παντου!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακόμη δηλαδή. Χρήσιμη η σελίδα φίλε stabill. Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.

 

Εννοειται οτι μπορεις να φλασαρεις οποιαδηποτε απο αυτες τις rοms που εχουν ηδη κυκλοφορησει...

Εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487 θα βρεις τις περισσοτερες... ειναι οι επισημες και μεσω Odin βαζεις οποια σου αρεσει εσενα, χωρις να περιμενεις το ποτε θα ερθει η "δικη" σου... Εγω εβαλα την Αγγλικη, οπως και πολυς κοσμος!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και αναφέρθηκε και στο "επίσημο" για το Galaxy Sii.. βγήκε καινούργια XWLPX (4.0.4) για Nordic Countries, την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις και αν έχει Ελληνικά;:)
Link to comment
Share on other sites

Αν και αναφέρθηκε και στο "επίσημο" για το Galaxy Sii.. βγήκε καινούργια XWLPX (4.0.4) για Nordic Countries, την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις και αν έχει Ελληνικά;:)

Το Android ως λειτουργικο εχει σε καθε εκδοση(και) τα Ελληνικα. Αρκει να τα επιλεξεις κατα την εκκινηση του αρχικου setup. :)

Link to comment
Share on other sites

Το Android ως λειτουργικο εχει σε καθε εκδοση(και) τα Ελληνικα. Αρκει να τα επιλεξεις κατα την εκκινηση του αρχικου setup. :)

 

Βλέπεις ότι δεν ηρεμώ με τίποτα έτσι;:lol:

 

Κάπου διάβασα για "bug fixes" και με τρώει πάντως, όχι ότι αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με την Αγγλική 4.0.4 αλλά μήπως είναι καλύτερη συνολικά...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις ότι δεν ηρεμώ με τίποτα έτσι;:lol:

 

Κάπου διάβασα για "bug fixes" και με τρώει πάντως, όχι ότι αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με την Αγγλική 4.0.4 αλλά μήπως είναι καλύτερη συνολικά...:cool:

Αν δεν εχεις πολυ δουλεια στο στησιμο ξανα, βαλτην και πες μας. Αν και το σχολιο μπορει να αφορα την 4.0.4 γενικα και οχι της συγκεκριμενη 4.0.4 σε σχεση με την προηγουμενη 4.0.4 και να απευθυνεται στο κοινο εκεινο που τωρα την λαμβανει επισημα και μεχρι τωρα ηταν με την 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν και το σχολιο μπορει να αφορα την 4.0.4 γενικα και οχι της συγκεκριμενη 4.0.4 σε σχεση με την προηγουμενη 4.0.4 και να απευθυνεται στο κοινο εκεινο που τωρα την λαμβανει επισημα και μεχρι τωρα ηταν με την 4.0.3

 

Σωστός, δεν μου πέρασε απ'το μυαλό ότι θα μπορούσε να σημαίνει αυτό το πράγμα.. αλήθεια, αν βρω χρόνο μπορεί να την περάσω να τη δοκιμάσω και να σας πω, αν και δεν θεωρώ ότι είμαι και ο κατάλληλος που θα σχηματίσει την πιο ολοκληρωμένη άποψη.. λίγο από αυτονομία μπαταρίας και σβελτάδα ανάμεσα στις οθόνες μπορώ να δω καθαρά.. εκτός κι αν έχει βέβαια κάτι χτυπητό βέβαια του τύπου "δεν συνδέεται στο wifi", "συνεχή reboot" κλπ..:O

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, δεν μου πέρασε απ'το μυαλό ότι θα μπορούσε να σημαίνει αυτό το πράγμα.. αλήθεια, αν βρω χρόνο μπορεί να την περάσω να τη δοκιμάσω και να σας πω, αν και δεν θεωρώ ότι είμαι και ο κατάλληλος που θα σχηματίσει την πιο ολοκληρωμένη άποψη.. λίγο από αυτονομία μπαταρίας και σβελτάδα ανάμεσα στις οθόνες μπορώ να δω καθαρά.. εκτός κι αν έχει βέβαια κάτι χτυπητό βέβαια του τύπου "δεν συνδέεται στο wifi", "συνεχή reboot" κλπ..:O

Απο οτι καταλαβαινω την δουλευεις με τον stock launcher τον tw της Samsung. Βαλε απο το play store τον holo launcher και θα δεις μια πολυ καλυτερη λειτουργια παντου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω την δουλευεις με τον stock launcher τον tw της Samsung. Βαλε απο το play store τον holo launcher και θα δεις μια πολυ καλυτερη λειτουργια παντου. ;)

 

Τον γυροφέρνω πολύ αυτές τις μέρες (ακούγεται δεξιά κι αριστερά, το διαβάζω κι εδώ..) αλλά δεν αποφάσισα ποτέ να κατεβάσω κάποιον launcher σε οποιαδήποτε συσκευή Android κι αν πέρασε από τα χέρια μου, σκέφτομαι ότι θα έχω μια ακόμα εφαρμογή να τρέχει από "πίσω" άρα, πρόσθετη επιβάρυνση στη μπαταρία κλπ.. λες ότι είναι τόσο πιο ανάλαφρος από τον tw(τον οποίο έχω βαρεθεί κιόλας..);

 

Χρειάζομαι κάποια άλλη εφαρμογή για εναλλαγή ανάμεσα στους launchers; Φαντάζομαι ότι αν τον κατεβάσω και δεν μου αρέσει θα μπορώ να τον σβήσω όπως και μια απλή εφαρμογή, σωστά;.. κάτι κάνεις και με ψήνεις πάντα εσύ..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τον γυροφέρνω πολύ αυτές τις μέρες (ακούγεται δεξιά κι αριστερά, το διαβάζω κι εδώ..) αλλά δεν αποφάσισα ποτέ να κατεβάσω κάποιον launcher σε οποιαδήποτε συσκευή Android κι αν πέρασε από τα χέρια μου, σκέφτομαι ότι θα έχω μια ακόμα εφαρμογή να τρέχει από "πίσω" άρα, πρόσθετη επιβάρυνση στη μπαταρία κλπ.. λες ότι είναι τόσο πιο ανάλαφρος από τον tw(τον οποίο έχω βαρεθεί κιόλας..);

 

Χρειάζομαι κάποια άλλη εφαρμογή για εναλλαγή ανάμεσα στους launchers; Φαντάζομαι ότι αν τον κατεβάσω και δεν μου αρέσει θα μπορώ να τον σβήσω όπως και μια απλή εφαρμογή, σωστά;.. κάτι κάνεις και με ψήνεις πάντα εσύ..:lol:

 

Ναι βρε, προχωρα κανονικα. Το σβηνεις οποτε θες μια απλη εφαρμογη ειναι και παναλαφρη.

Link to comment
Share on other sites

Τον γυροφέρνω πολύ αυτές τις μέρες (ακούγεται δεξιά κι αριστερά, το διαβάζω κι εδώ..) αλλά δεν αποφάσισα ποτέ να κατεβάσω κάποιον launcher σε οποιαδήποτε συσκευή Android κι αν πέρασε από τα χέρια μου, σκέφτομαι ότι θα έχω μια ακόμα εφαρμογή να τρέχει από "πίσω" άρα, πρόσθετη επιβάρυνση στη μπαταρία κλπ.. λες ότι είναι τόσο πιο ανάλαφρος από τον tw(τον οποίο έχω βαρεθεί κιόλας..);

 

Χρειάζομαι κάποια άλλη εφαρμογή για εναλλαγή ανάμεσα στους launchers; Φαντάζομαι ότι αν τον κατεβάσω και δεν μου αρέσει θα μπορώ να τον σβήσω όπως και μια απλή εφαρμογή, σωστά;.. κάτι κάνεις και με ψήνεις πάντα εσύ..:lol:

 

Φίλε μου εγώ δουλεύω το κινητό με launcher τον nova και για dialer τον ex dialer. Αφιέρωσε 10 λεπτά στο στήσιμο του launcher για να τον φέρεις στα μέτρα σου και δεν θα ξαναπειράξεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι κάποια άλλη εφαρμογή για εναλλαγή ανάμεσα στους launchers; Φαντάζομαι ότι αν τον κατεβάσω και δεν μου αρέσει θα μπορώ να τον σβήσω όπως και μια απλή εφαρμογή, σωστά;.. κάτι κάνεις και με ψήνεις πάντα εσύ..:lol:

 

Τους launchers τους εναλλασεις με το Home Switcher. Αν και ειμαστε off-topic, σου προτεινω και τον Apex... δες γνωμες στο συγκεκριμενο κομματι του forum!!! ;)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τους launchers τους εναλλασεις με το Home Switcher. Αν και ειμαστε off-topic, σου προτεινω και τον Apex... δες γνωμες στο συγκεκριμενο κομματι του forum!!! ;)

 

Θα συμφωνήσω.. Δοκίμασα πριν καιρό Nova και Go Launcher, αλλά σαν τον Apex, κανένας.. Κάνει το κινητό να πηγαίνει σφαίρα.. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Eκεί που είπα να ξεκινήσω με τον Holo έπεσα πάνω στον Holo HD τον οποίο και κατέβασα επειδή με τράβηξε το UI του Galaxy S3.. για να δούμε τι θα δούμε, εκ πρώτης όψεως ξετρελάθηκα πάντως..:p

 

Θα έχω υπόψιν και τους υπόλοιπους και θα ενημερώσω παιδιά, ευχαριστώ όλους!:)

Link to comment
Share on other sites

Μακη ο HD ειναι προσανατολισμενος στην jb. Ο απλος ειναι φτιαγμενος και σεταρισμενος πανω στην 4.0.4 και δουλευει νομιζω πιο αεράτα στην ics.
Link to comment
Share on other sites

Μακη ο HD ειναι προσανατολισμενος στην jb. Ο απλος ειναι φτιαγμενος και σεταρισμενος πανω στην 4.0.4 και δουλευει νομιζω πιο αεράτα στην ics.

 

Μεγαλώνοντας μαθαίνουμε..:lol:

 

Τον αλλάζω ευθύς αμέσως :)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως στο δικό μου s2 με την 4.0.4 o απλός Holo δεν είναι καθόλου smooth. Έχω αλλάξει όλες τις ρυθμίσεις, τον διέγραψα και τον ξανάεγκατέστησα άλλα τίποτα. Αντιθέτως o Holo HD τρέχει νεράκι.

 

Παρόλα αυτά δουλεύω αποκλειστικά με τον apex και τον tsf που έχω αρχίσει να τον συνηθίζω και πηγαίνει σφαίρα.

 

Αν και αναφέρθηκε και στο "επίσημο" για το Galaxy Sii.. βγήκε καινούργια XWLPX (4.0.4) για Nordic Countries, την έχει περάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις και αν έχει Ελληνικά;:)

 

Δεν είναι καινούρια. Η τελευταία είναι η τσέχικη. Άποψη μου είναι ότι όλες οι 4.0.4 τρέχουν πολύ καλά και φυσικά όλες έχουν ελληνικά. Εγώ έβαλα απ' τους πρώτους την open Europe και δεν έχω κανένα πρόβλημα, όλα δουλεύουν ρολόι.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

 

Παρόλα αυτά δουλεύω και τον tsf που έχω αρχίσει να τον συνηθίζω και πηγαίνει σφαίρα.

Ο tsf ειναι αλλη φαση τι να λεμε. Προτεινα στον φιλο holo επειδη θα τα εβρισκε "μπαστουνια" με τον tsf :p

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...