Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με χαλάει το τριγωνάκι εδώ που τα λέμε αλλά οκ! Δεν το εκανα γτ μου ηταν πιο ευκολο καθώς η sd καρτα μου μου μου εχει αφήσει χρόνους και δεν εχω αξιωθει να πάρω αλλη ακόμα... :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν με χαλάει το τριγωνάκι εδώ που τα λέμε αλλά οκ! Δεν το εκανα γτ μου ηταν πιο ευκολο καθώς η sd καρτα μου μου μου εχει αφήσει χρόνους και δεν εχω αξιωθει να πάρω αλλη ακόμα... :p

 

Τσεκαρε τοτε αν εχεις αυτη την εκδοση του triangle away που ειναι η τελευταια κι αν οχι, βαλ'την και δες αν σου δουλεψει στην lsw..

 

http://db.tt/FpDn8rOh

 

( παιδια τη συγκεκριμενη εφαρμογη παρολο που ειναι επι πληρωμης την ανεβασα αφου υπαρχει και δωρεαν στο xda, αν υπαρχει προβλημα..);)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα αξιώθηκα να βάλω την τελευταία Αγγλική να να κάνω και ρουτ μέσω Odin...

Άλλο κινητό εντελώς! Απο μπαταρία θα δείξει. Μάλλον ρουφάει αρκετά πάντως...

Μια ερώτηση. Γιατί το Triangle away δεν κάνει δουλειά; Το εχω εγκαταστήσει, του χω δώσει δικαιώματα αλλά δεν...

πρεπει να εχεις ι9100 σκετο οχι g,plus,κλπ.(λεω μηπως),γιατι και σε εμενα δουλευει αψογα σε ολες τις ρομ που εβαλα με ροοτ μεσω οντιν,και ειναι η πρωτη εκδοση που βγηκε,δυστηχως αγορασμενη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα! Ρε παιδιά, επειδή μπερδεύομαι όλο και περισσότερο διαβάζοντας, εάν περάσω μια ROM (είτε μαμίσια Samsung είτε custom) θα πρέπει να περάσω και χώρια (μέσω ODIN ή με zip installation from SD card) κάποιο "αρχείο" για CSC ή για kernel? και αν ναι, που θα ξέρω ποιά θα πρέπει να περάσω; Ρωτάω διότι με το παλιό Ace που είχα, κάθε ROM αποτελούνταν από 3-4 αρχεία που τα έβαζα στο ODIN και συμπλήρωνα όλα τα πεδία πριν πατήσω το Start και όχι μόνο το PDA πεδίο...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα! Ρε παιδιά, επειδή μπερδεύομαι όλο και περισσότερο διαβάζοντας, εάν περάσω μια ROM (είτε μαμίσια Samsung είτε custom) θα πρέπει να περάσω και χώρια (μέσω ODIN ή με zip installation from SD card) κάποιο "αρχείο" για CSC ή για kernel? και αν ναι, που θα ξέρω ποιά θα πρέπει να περάσω; Ρωτάω διότι με το παλιό Ace που είχα, κάθε ROM αποτελούνταν από 3-4 αρχεία που τα έβαζα στο ODIN και συμπλήρωνα όλα τα πεδία πριν πατήσω το Start και όχι μόνο το PDA πεδίο...

 

Μιας και μιλάμε για official εδώ θα σου πω ότι στις επίσημες δεν χρειάζεται το παραμικρό, τις περνάς και καθαρισες. Εκτός κι αν θέλεις να γίνεις root, εκεί ναι, από την 4.1.2 και μετά θες αλλαγή kernel.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα! Ρε παιδιά, επειδή μπερδεύομαι όλο και περισσότερο διαβάζοντας, εάν περάσω μια ROM (είτε μαμίσια Samsung είτε custom) θα πρέπει να περάσω και χώρια (μέσω ODIN ή με zip installation from SD card) κάποιο "αρχείο" για CSC ή για kernel? και αν ναι, που θα ξέρω ποιά θα πρέπει να περάσω; Ρωτάω διότι με το παλιό Ace που είχα, κάθε ROM αποτελούνταν από 3-4 αρχεία που τα έβαζα στο ODIN και συμπλήρωνα όλα τα πεδία πριν πατήσω το Start και όχι μόνο το PDA πεδίο...

 

Δεν υπαρχει λογος. Περνας οτι θελεις (ειναι διαφορετικος ο τροπος εγκαταστασης official και custom), αλλα οχι, δεν χρειαζεται να μπλεχτεις - σε πρωτη φαση τουλαχιστον - με αλλαγες csc & kernels...

 

Εκτος κι αν δεν σε καλυπτει αυτο που εβαλες και θελεις να κανεις δοκιμες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για official εδώ θα σου πω ότι στις επίσημες δεν χρειάζεται το παραμικρό, τις περνάς και καθαρισες. Εκτός κι αν θέλεις να γίνεις root, εκεί ναι, από την 4.1.2 και μετά θες αλλαγή kernel.

Αχα... Οπότε το Siyah-s2-v6.0b4.tar που έχω περάσει με Odin είναι ο kernel? έχει δλδ libraries για το boot interface αλλά και core αρχεία; Και όταν το πέρασα με Odin επι της ουσίας "κάθεται" επάνω στον μαμίσιο; Να ενημερώσω πως είχα περάσει 4.0.3 μαμίσια Ουγκρική (όπως με ενημέρωσες εσύ σε προηγούμενο post και σε ευχαριστώ πολύ :) ) και έπειτα την 4.1.2 ΝΕΕ από τους αδερφούς νορβηγούς και μετά την Neat Rom Lite (4.1.2 επίσης) και μετά τον kernel που προανέφερα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε τοτε αν εχεις αυτη την εκδοση του triangle away που ειναι η τελευταια κι αν οχι, βαλ'την και δες αν σου δουλεψει στην lsw..

 

http://db.tt/FpDn8rOh

 

( παιδια τη συγκεκριμενη εφαρμογη παρολο που ειναι επι πληρωμης την ανεβασα αφου υπαρχει και δωρεαν στο xda, αν υπαρχει προβλημα..);)

 

Στην δική μου LSS και με kernel PhilZ-cwm6 v5.05.0 δούλεψε μια χαρά.

Thnx!

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Αχα... Οπότε το Siyah-s2-v6.0b4.tar που έχω περάσει με Odin είναι ο kernel? έχει δλδ libraries για το boot interface αλλά και core αρχεία; Και όταν το πέρασα με Odin επι της ουσίας "κάθεται" επάνω στον μαμίσιο;

 

Ναι σε όλα..!:lol:

 

 

Στην δική μου LSS και με kernel PhilZ-cwm6 v5.05.0 δούλεψε μια χαρά.

Thnx!

;)

 

Τέλεια, δεν κάνει τίποτα!:)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις ι9100 σκετο οχι g,plus,κλπ.(λεω μηπως),γιατι και σε εμενα δουλευει αψογα σε ολες τις ρομ που εβαλα με ροοτ μεσω οντιν,και ειναι η πρωτη εκδοση που βγηκε,δυστηχως αγορασμενη.

 

Το σκέτο εχω....

Ευχαριστω για τις απαντησεις... Τα καταφερα σήμερα που ειχα χρόνο... Απλά πήγα απο την επιλογή reset counter με εβαλε σε ενα ειδος recovery και όλα οκ!!!

 

Σας παρακολουθω καιρό αλλο που δεν μιλάω πολυ οπότε εχω μια ιδέα για το τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ολο κ πιο πολυ καθημερινα ξεχνιεται το κινητο μας απο αναβαθμησεις...η ελληνικη οπως το βλεπω δεν θα βγει ποτε...η nordic μας πουλησε κ δεν βγαζει αλλα updates κ παει λεγοντας...μαλλον θα παω σε κανενα σ3 η θα περιμενω το σ4 μινι.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ολο κ πιο πολυ καθημερινα ξεχνιεται το κινητο μας απο αναβαθμησεις...η ελληνικη οπως το βλεπω δεν θα βγει ποτε...η nordic μας πουλησε κ δεν βγαζει αλλα updates κ παει λεγοντας...μαλλον θα παω σε κανενα σ3 η θα περιμενω το σ4 μινι.

 

Ρε Φωτη τι λεγαμε βρε.. εχουμε το Odin και δεν μας νοιαζει τιποτα βρε.. και το οτι η Nordic δεν εδωσε ακομα την lsw μπορει απλα να σημαινει οτι δεν υπαρχει λογος βρε.. επισης ειμαστε πολυ σιγουροι οτι θα ειναι απ'τις πρωτες που θα δωσουν την 4.2.2 βρε.. παραλιγο να ξεχασω οτι το S2 ειναι το καλυτερο smartphone

βρεεεε....:p

 

 

πως γινεται να του εχω την σκανδιναβικη 4.1.2 και να μου λεει οτι εχω XWLSD??

 

Γινεται πολυ ευκολα αφου η XWLSD ειναι 4.1.2! Με Odin την εβαλες η εχεις συσκευη Vodafone - Cosmote που την εδωσαν επισημα;

Link to comment
Share on other sites

me odin....

 

Δεν υπαρχει κατι παραλογο στη συσκευη σου λοιπον! Πιθανολογω ομως οτι δεν εχεις αλλαξει το sales code της συσκευης σου διαφορετικα θα σου ειχε ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση στην XWLSS. Δεν ειναι κατι απαραιτητο κατ'εμε.. αν εισαι root κι εχεις διαθεση να στηνεις ξανα απ'την αρχη στην πιο νεα εκδοση, εδω ειμαστε εμεις σε περιπτωση που χρειαστεις βοηθεια. Αν παλι θες να το αφησεις ως εχει, παλι απροβληματιστα θα το δουλευεις. Το μονο που σου λειπει ειναι οι επισημες αναβαθμισεις OTA, αφου ομως εχεις το Odin δεν εχεις να στερηθεις και κατι..;)

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες με την LSS και μπορώ να πω πως με την ίδια χρήση, η κατανάλωση της μπαταρίας είναι πολύ καλύτερη απ'την 4.0.3.

Άξιζε την αναβάθμιση.

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες με την LSS και μπορώ να πω πως με την ίδια χρήση, η κατανάλωση της μπαταρίας είναι πολύ καλύτερη απ'την 4.0.3.

Άξιζε την αναβάθμιση.

;)

 

Δεν αξιζε μονο γι'αυτο! Η 4.0.3 ηταν αθλια απ'ολες τις αποψεις!!! (ζητω συγγνωμη που επαναλαμβανομαι, αλλα δεν την "χωνευω" με τιποτα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες με την LSS και μπορώ να πω πως με την ίδια χρήση, η κατανάλωση της μπαταρίας είναι πολύ καλύτερη απ'την 4.0.3.

Άξιζε την αναβάθμιση.

;)

 

Καλυτερη από την ICS??? Μεγαλη κουβεντα είπες συντροφε... :p με την 2λιτρη γνησια μπαταρια το κινητο άδειαζε την επομενη το μεσημερι και με LSD Jelly bean, εχει εξαντληθει λιγο μετα τα μεσανυχτα της ιδιας μερας...

Τοση διαφορα η LSS??? :confused:

Εννοειται πως δεν θετω κανενα ζητημα οπισθοδρομησης σε ICS -η εξελιξη εχει προφανως το ενεργειακο της τιμημα- απλά με εντυπωσιαζει η εμπειρια σου με την συγκεκριμενη εκδοση και με βαζει σε πειρασμο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη από την ICS??? Μεγαλη κουβεντα είπες συντροφε... :p με την 2λιτρη γνησια μπαταρια το κινητο άδειαζε την επομενη το μεσημερι και με LSD Jelly bean, εχει εξαντληθει λιγο μετα τα μεσανυχτα της ιδιας μερας...

Τοση διαφορα η LSS??? :confused:

Εννοειται πως δεν θετω κανενα ζητημα οπισθοδρομησης σε ICS -η εξελιξη εχει προφανως το ενεργειακο της τιμημα- απλά με εντυπωσιαζει η εμπειρια σου με την συγκεκριμενη εκδοση και με βαζει σε πειρασμο...

 

Από 4.0.3 είπε και όντως είναι λίγο καλύτερη η jb.

Από 4.0.4 δεν είναι όμως :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε...αυτο εννοω, αλλωστε και οι δυο ICS ειναι τυπικα...αρα επιβεβαιωνεις για το 4.0.3 vs 4.1.2 LSD??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε...αυτο εννοω, αλλωστε και οι δυο ICS ειναι τυπικα...αρα επιβεβαιωνεις για το 4.0.3 vs 4.1.2 LSD??

 

Τυπικά...

Ναι αλλά η διαφορά είναι αμελητέα.

Ανάλογα του τι τρέχεις μπορεί να δεις και μεγαλύτερη διαφορά.

Είναι λίγο πιο πολύπλοκο το θέμα.

Πάντως σε γενικές γραμμές χαμένος στη μπαταρία σε σχέση πάντα με την 4.0.3 δεν είσαι.

Με την 4.0.4 είσαι όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζε μονο γι'αυτο! Η 4.0.3 ηταν αθλια απ'ολες τις αποψεις!!! (ζητω συγγνωμη που επαναλαμβανομαι, αλλα δεν την "χωνευω" με τιποτα...)

 

Έτσι χώσε:lol:

Και εγώ θα το λέω συνέχεια, πιό άθλια δεν γίνεται

Τι να πρωτοθυμηθώ που όταν το έβγαζα από κατάσταση πτήσης έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει το wi-fi, τα κολλήματα και το βγάλσιμο της μπαταρίας 1-2 φορές την μέρα για να ξεκολλήσει, να περιμένω μισή ώρα για να ου βγάλει τις επαφές, και άλλα πολλά πολλά:(

Link to comment
Share on other sites

Έτσι χώσε:lol:

Και εγώ θα το λέω συνέχεια, πιό άθλια δεν γίνεται

Τι να πρωτοθυμηθώ που όταν το έβγαζα από κατάσταση πτήσης έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει το wi-fi, τα κολλήματα και το βγάλσιμο της μπαταρίας 1-2 φορές την μέρα για να ξεκολλήσει, να περιμένω μισή ώρα για να ου βγάλει τις επαφές, και άλλα πολλά πολλά:(

Ρε παιδιά το πήρα με την ουγγρική και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την μαμά 4.0.3... τίποτε από αυτά που διαβάζω. Ούτε root δεν είχα κάνει. Απλά η 4.1 δεν υπάρχει!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...