Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο 30% μπαταρια περιπου εχθες βραδυ,σημερα το πρωι off...

δεν μπορω να καταλαβω τι μου τρωει την μπαταρια.

το ιδιο μου ειχε κανει και με την 4.0.3

 

Κάνε factory reset και μη βάλεις για 2-3 μέρες ΚΑΜΙΑ εφαρμογή.

Θα δεις ότι 30% σε ένα βράδυ δε θα χάσεις με τίποτα.

Μετά βάζε μία μία , δύο δύο όπως θες εσύ και κάνε δοκιμές μέχρι να βρεις την ένοχη εφαρμογή.

Πολύ πιθανό να είναι η ίδια που σου κολάει και το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνε factory reset και μη βάλεις για 2-3 μέρες ΚΑΜΙΑ εφαρμογή.

Θα δεις ότι 30% σε ένα βράδυ δε θα χάσεις με τίποτα.

Μετά βάζε μία μία , δύο δύο όπως θες εσύ και κάνε δοκιμές μέχρι να βρεις την ένοχη εφαρμογή.

Πολύ πιθανό να είναι η ίδια που σου κολάει και το τηλέφωνο.

 

πακετο...:blink:

προγραμμα που να σταματαει οτι τρεχει υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

πακετο...:blink:

προγραμμα που να σταματαει οτι τρεχει υπαρχει?

 

με μια εφαρμογη, σαν το GSam Battery Monitor, ή το BetterBatteryStats, δε θα μπορουσες να εντοπισεις τι καταναλωνει τη μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

με μια εφαρμογη, σαν το GSam Battery Monitor, ή το BetterBatteryStats, δε θα μπορουσες να εντοπισεις τι καταναλωνει τη μπαταρια;

 

 

 

αγορασα το BetterBatteryStats,αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.

ουσιαστικα δεν εχω ενδειξεις καταναλωσης.

τι ρυθμισεις θελει ρε παιδια..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το BetterBatteryStats,αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.

ουσιαστικα δεν εχω ενδειξεις καταναλωσης.

τι ρυθμισεις θελει ρε παιδια..?

 

Πρέπει να κάνεις μια πλήρη φόρτιση για να ενεργοποιηθεί...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις πλήρη φόρτιση. Απλά κλίκαρε το μενού και βάλε σημείο αναφοράς το τώρα (set custom ref.), και μετά στο 2ο και 3ο πεδίο βάλε custom, και θα σου δείχνει από το σημείο αυτό και μετά. Στο πρώτο περισσότερο σ'ενδιαφέρουν τα partial wakelocks.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις πλήρη φόρτιση. Απλά κλίκαρε το μενού και βάλε σημείο αναφοράς το τώρα (set custom ref.), και μετά στο 2ο και 3ο πεδίο βάλε custom, και θα σου δείχνει από το σημείο αυτό και μετά. Στο πρώτο περισσότερο σ'ενδιαφέρουν τα partial wakelocks.

 

παταω set custom ref,αλλα δεν μου βγαζει επιλογες για να συνεχισω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα.

μια ερωτηση.

Μολις εβαλα με odin την επισημη Ελληνικη 4,04 , συνδεεται στο kies , αλλα μου λεει "η συσκευη σας δν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω Kies".

Τι κουφο ειναι αυτο?

Backup ομως παιρνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα.

μια ερωτηση.

Μολις εβαλα με odin την επισημη Ελληνικη 4,04 , συνδεεται στο kies , αλλα μου λεει "η συσκευη σας δν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω Kies".

Τι κουφο ειναι αυτο?

Backup ομως παιρνει κανονικα.

 

Ποια απο τις δυο έβαλες ,vod ή cos ?

Άλλαξες το sale code μετά το πέρασμα του firmware ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παταω set custom ref,αλλα δεν μου βγαζει επιλογες για να συνεχισω.

 

Δε βγάζει καμία επιλογή, απλά θέτει το custom ref. Από κει και πέρα πας στις επιλογές και κάνεις αυτό που σου είπα... επειδή εδώ είμαστε off topic, αν θέλεις ρώτα με σε pm, ή ρώτα στο θέμα των Android εφαρμογών.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζει καμία επιλογή, απλά θέτει το custom ref. Από κει και πέρα πας στις επιλογές και κάνεις αυτό που σου είπα... επειδή εδώ είμαστε off topic, αν θέλεις ρώτα με σε pm, ή ρώτα στο θέμα των Android εφαρμογών.

 

ok-το βρηκα.thx..;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια απο τις δυο έβαλες ,vod ή cos ?

Άλλαξες το sale code μετά το πέρασμα του firmware ?

 

Εβαλα την VGR , και δεν αλλαξα το sales code.

Ο φιλος που δινει τις οδηγιες στο πρωτο ποστ , γραφει εαν θελεις.

Εαν πρεπει για να λειτουργησει σωστα η συσκευη , δεν το συζητω. Να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την VGR , και δεν αλλαξα το sales code.

Ο φιλος που δινει τις οδηγιες στο πρωτο ποστ , γραφει εαν θελεις.

Εαν πρεπει για να λειτουργησει σωστα η συσκευη , δεν το συζητω. Να το κανω.

 

Αν δουλεύει σωστά η συσκευή σου δεν χρειαζεται να το αλλαξεις ,απλά δεν θα μπορείς να κάνεις update με το kies ή OTA .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει σωστά η συσκευή σου δεν χρειαζεται να το αλλαξεις ,απλά δεν θα μπορείς να κάνεις update με το kies ή OTA .

ζητω παλι βοηθεια και σε ευχαριστω εκ των προτερων φιλε Μιχαλη.

κανω την διαδικασια , αλλα δεν με αφηνει να γραψω επανω στο πλαισιο. Δεν μου βγαζει καν πληκτρολογιο.

Πηγα να το κανω με αντιγραφη , επικοληση , το περασε , αλλα μου γραφει "must ne three chars" , ενω εγω του εδωσα "EUR" ακριβως.:(

Link to comment
Share on other sites

ζητω παλι βοηθεια και σε ευχαριστω εκ των προτερων φιλε Μιχαλη.

κανω την διαδικασια , αλλα δεν με αφηνει να γραψω επανω στο πλαισιο. Δεν μου βγαζει καν πληκτρολογιο.

Πηγα να το κανω με αντιγραφη , επικοληση , το περασε , αλλα μου γραφει "must ne three chars" , ενω εγω του εδωσα "EUR" ακριβως.:(

 

Αν δεν μπορεις να κάνεις το βημα 9 στον οδηγό , δοκίμασε με αυτο να αλλαξεις το scs .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη , απλα η εφαρμογη με βγαζει στο ιδιο παραθυρο , που και παλι δεν με αφηνει να γραψω.

Σαν sales code εχει XEU , και ενω παταω επανω , ωστε να μου ανοιξει το πληκτρολογιο , να σβησω αυτο που γραφει και να περασω το eur , απλα δεν το κανει.......

περιεργο......

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη , απλα η εφαρμογη με βγαζει στο ιδιο παραθυρο , που και παλι δεν με αφηνει να γραψω.

Σαν sales code εχει XEU , και ενω παταω επανω , ωστε να μου ανοιξει το πληκτρολογιο , να σβησω αυτο που γραφει και να περασω το eur , απλα δεν το κανει.......

περιεργο......

 

Γιατί η Ρομ έχει μόνο ένα csc.. Θα πρέπει να περάσεις μια Ρομ που είναι multi csc, ώστε να αλλάξεις σε Eur και περνάς αυτή που θες. Για κάποιο λόγο άλλαξε το csc σου και τώρα δεν έχεις eur. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η Ρομ έχει μόνο ένα csc.. Θα πρέπει να περάσεις μια Ρομ που είναι multi csc, ώστε να αλλάξεις σε Eur και περνάς αυτή που θες. Για κάποιο λόγο άλλαξε το csc σου και τώρα δεν έχεις eur. ;)

 

Ούτε η COSmote σε αφήνει να το κάνεις EUR...

 

Ποια είναι multi CSC Γιάννη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη , απλα η εφαρμογη με βγαζει στο ιδιο παραθυρο , που και παλι δεν με αφηνει να γραψω.

Σαν sales code εχει XEU , και ενω παταω επανω , ωστε να μου ανοιξει το πληκτρολογιο , να σβησω αυτο που γραφει και να περασω το eur , απλα δεν το κανει.......

περιεργο......

Δεν χρειαζεται να γραψεις κατι .

Όταν ανοίξεις την εφαρμογη κοιτάζεις να δεις αν υπάρχει το επιθυμητό scs ώστε να το βάλεις .

Αφου έβαλες το BULPG ( VGR) firmware ψάχνεις να βρεις και το αντίστοιχο scs (vgr) αν δεν υπάρχει σημαίνει οτι δεν υποστηρίζεται από την rom .

Μπορείς να βάλεις μια άλλη rom που να περιεχέι το συγκεκριμένο scs ,και μετα που θα το αλλαξεις βάζεις κανονικά το firmware που θέλεις .

 

Συνήθως ολες οι unbranded roms είναι multi Scs....

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να γραψεις κατι .

Όταν ανοίξεις την εφαρμογη κοιτάζεις να δεις αν υπάρχει το επιθυμητό scs ώστε να το βάλεις .

Αφου έβαλες το BULPG ( VGR) firmware ψάχνεις να βρεις και το αντίστοιχο scs (vgr) αν δεν υπάρχει σημαίνει οτι δεν υποστηρίζεται από την rom .

Μπορείς να βάλεις μια άλλη rom που να περιεχέι το συγκεκριμένο scs ,και μετα που θα το αλλαξεις βάζεις κανονικά το firmware που θέλεις .

 

Συνήθως ολες οι unbranded roms είναι multi Scs....

 

Η τελευταία στη σειρά rom που θα μπει, δε θα αλλάξει και πάλι το scs σύμφωνα με τις πληροφορίες που έχει μέσα της;

Βάζοντας την cosmote 4.0.4 εμφανίζεται ένα ωραιότατο COS χωρίς καμία επιπλέον επιλογή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία στη σειρά rom που θα μπει, δε θα αλλάξει και πάλι το scs σύμφωνα με τις πληροφορίες που έχει μέσα της;

Βάζοντας την cosmote 4.0.4 εμφανίζεται ένα ωραιότατο COS χωρίς καμία επιπλέον επιλογή...

 

Οχι δεν συμβαίνει πάντα .Γιαυτό και το παιδι που πέρασε την rom της vodafone δεν του άλλαξε το sale code .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν συμβαίνει πάντα .Γιαυτό και το παιδι που πέρασε την rom της vodafone δεν του άλλαξε το sale code .

Μάλιστα... Προφανώς η cosmote το αλλάζει δηλαδή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ζητω παλι βοηθεια και σε ευχαριστω εκ των προτερων φιλε Μιχαλη.

κανω την διαδικασια , αλλα δεν με αφηνει να γραψω επανω στο πλαισιο. Δεν μου βγαζει καν πληκτρολογιο.

Πηγα να το κανω με αντιγραφη , επικοληση , το περασε , αλλα μου γραφει "must ne three chars" , ενω εγω του εδωσα "EUR" ακριβως.:(

 

μαλλον εχεις παθει οτι κι`εγω οταν εβαλα πρωτη φορα την 4.0.4 της cosmote.

κατι δεν εχει περασει σωστα και σου κανει νουμερα.

την 2η φορα που την περασα,εκανα factory reset πριν ξεκινησω την διαδικασια και με κλειστο το kies.

κατοπιν ολοκληρωσης,παλι factory reset.

εαν δεν εχεις Ελληνικα και δεν βλεπεις ενα "vodafone περιβαλλον",

κατι δεν εχει παει καλα.στο δικο μου,tην πρωτη φορα,δεν υπηρχε κανενα στοιχειο cosmote στο μενου.

την 2η-που περασε σωστα-υπηρχε "cosmote περιβαλλον".ενδειξη οτι περασε σωστα το firmware.

αυτο λεει η δικη μου εμπειρια με το update του sii.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να αλλάξει το csc με άλλη rom εκτός της ελληνικής EUR. Ούτε με cos, ούτε με vgr. Αυτές είναι single csc. Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...