Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθεση χωρις να εχω δοκιμασει ποτε την εφαρμογη. Μηπως την εχεις μεταφερει στην εξωτερικη SD; Συμβαινει σε μερικα widgets αυτο..:)

Μπαααα, Μάκη.

Δεν το είχα περάσει στην SD και έφαγα μερικές ώρες ψάχνοντας στο XDA για κάποια λύση.

Τελικά το έβαλα για φόρτιση επί 1 λεπτό και το έβγαλα και φαίνεται πως ξεκόλλησε το widget. (Μόνο τις μπάρες δεν μου βγάζει... αλλά θα δούμε και γι'αυτές...)

Thnks!

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπαααα, Μάκη.

Δεν το είχα περάσει στην SD και έφαγα μερικές ώρες ψάχνοντας στο XDA για κάποια λύση.

Τελικά το έβαλα για φόρτιση επί 1 λεπτό και το έβγαλα και φαίνεται πως ξεκόλλησε το widget. (Μόνο τις μπάρες δεν μου βγάζει... αλλά θα δούμε και γι'αυτές...)

Thnks!

;)

 

Εχω την εντυπωση πως για να δουλεψει σωστα η εφαρμογη αυτη, πρεπει πρωτα να φορτισεις το κινητο πληρως και μετα να δεις αποτελεσματα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.Αντιμετωπίζω ενα σοβαρό πρόβλημα με το λευκό s2 που πήρα μόλις εχθές.προσπάθησα να κάνω αναβάθμηση το firm...σε 4. όμως κάτι δεν πήγε καλά κ αυτη την στιγμή το τηλ δεν ανοιγει.μένει στην θέση που δείχνει samsung galaxy κλπ.Προφανώς εχει καταστρεψει τα αρχεία του.Αυτό που έκανα ήταν να κατεβάσω απο την σελίδα της samsung το kies κ ακολούθησα τις οδηγίες χρήσης.Κατα την διάρκεια του upload κολησε και δεν ανοιξε πάλι.

Ζητώ αν μπορεί να με βοηθησει κάποιος ώστε να εγκαταστήσω πάλι μια οποιαδήποτε εκδοση στη συσκευή ώστε να ξεκινήσει.

Δεν γνωρίζω και πολλά οπότε θα παρακαλούσα να με κατατοπίσετε. Εύχαριστω εκ των προτέρων πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε το κινητο και πατα το κατω πληκτρο εντασης,το home button και το power button(πατημενα μεχρι να ανοιξει).

Και πες αν μπαινει σε download.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!Τωρα οπως εισαι πηγαινε στην 1η σελιδα αυτου του θεματος κι ακολουθησε κατα γραμμα τις οδηγιες για να περασεις firmware.

Ειναι πολυ κατανοητος οδηγος ακομα και για αρχαριους.

Αν παρολαυτα καπου δυσκολευτεις ρωτα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ πολύ.Το κοιτάω.Εχθες δοκίμασα επαναφορα πατώντας το ^ της έντασης και αφού με έβαλε στο μενού με τα πορτοκαλί γράμματα πάτησα επαναφορα αλλα μάταια.Το αναφέρω αυτό μήπως βοηθήσει.Ευχαριστώ πάω στην πρώτη σελ.Τα λεμε
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαριστω πολύ.Ναι μπαίνει αλλα μένει εκεί

Χωρις να ξερω πολλα,εκανες εγκατασταση την 4.04 και μετα κολησε στο ς?εαν ναι κανε μια δοκιμη με το volume up+menu+power,και επελεξε wipe data-factory resetκαι μετα κανε επανεκινηση. χρονια πολλα σε ολους ..σημ.μηπως εχεις το ι-9100G?

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ πολύ.Το κοιτάω.Εχθες δοκίμασα επαναφορα πατώντας το ^ της έντασης και αφού με έβαλε στο μενού με τα πορτοκαλί γράμματα πάτησα επαναφορα αλλα μάταια.Το αναφέρω αυτό μήπως βοηθήσει.Ευχαριστώ πάω στην πρώτη σελ.Τα λεμε

 

Σε recovery μπηκες αλλα για να κανεις επαναφορα πρεπει πρωτα να εχεις κανει backup αλλιως πως θα κανει επαναφορα;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

εαν ακολουθησες τις οδηγιες δεν δικαιολογητε αυτο που επαθες.εαν εκανες φακτορυ ρεσετ,ξανακανε ενγκατασταση.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σωστά αρα έχω διαγράψει αρχεία.Οπότε πρέπει να εγκαταστήσω εκ νέου.Αρα κατεβάζω νεο firm?και ποιό?θέλει Εγραφή το φιρμwires? ειναι αυθεντικά?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χρόνια πολλά το έχω δοκιμάσει δεν κάνει τίποτα.Προφανώςς έχουν διαδραφεί αρχεία

 

Παράξενο μου φαίνεται να κόλλησε το Odin. Όταν το είχες ανοίξει, προτού ξεκινήσεις διαδικασία αναβάθμισης, θυμάσαι ποια έκδοση είχε? Καλό θα ήταν να την γνώριζες, για οποιοδήποτε ενδεχόμενο προκύψει μελλοντικά. Για το θέμα σου τώρα, προτείνω και εγώ να περάσεις μία νέα ρομ από το συγκεκριμένο thread. Πήγαινε στην πρώτη σελίδα και ακολούθησε τον οδηγό. :happy:

 

Χρόνια Πολλά σε όλους παιδιά..!

Link to comment
Share on other sites

σωστά αρα έχω διαγράψει αρχεία.Οπότε πρέπει να εγκαταστήσω εκ νέου.Αρα κατεβάζω νεο firm?και ποιό?θέλει Εγραφή το φιρμwires? ειναι αυθεντικά?

στην πρωτη σελιδα εχει ολα τα επισημα φιρμ..ευρωπαικα και ελληνικα.πολοι οπως διαβαζω χρεισημοποιουν την LPY ΣΚΑΝΔΙΝΑΥΙΚΗ και την LPT ΑΓΚΛΙΚΗ και οι δυο πολλυ καλες. σημ. τελικα ειμαστε τρελλαμενοι με το κινητο..Χριστουγενιατικα!!

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι βιάστικα παιδιά.Δεν θύμαμαι πια έκδοση είχα.Ουφ

πάει το τηλεφωνάκι μου

Help τι να βάλω τώρα?Εγώ είχα κατεβάσει μόνο το kies

Θέλω να έχει ελληνικά

Edited by nikolzaxos
Link to comment
Share on other sites

σωστά αρα έχω διαγράψει αρχεία.Οπότε πρέπει να εγκαταστήσω εκ νέου.Αρα κατεβάζω νεο firm?και ποιό?θέλει Εγραφή το φιρμwires? ειναι αυθεντικά?

 

Αφου σιγουρευτεις οτι το κινητο σου δεν ειναι το i9100G(το γραφει στο κουτι) περνα την τελευταια επισημη.Π.χ. την XWLQ2.

Επισημα firmwares ειναι που απλα προοριζονται για αλλες χωρες.Ελληνικα ομως εχουν κανονικα κι ειναι πιο ενημερωμενα απο οτι τα Ελληνικα.

 

Giov87 στο KIES μπορει να δει για ποια χωρα προοριζεται το κινητο του αν χρειαστει να βαλει καποια στιγμη την σωστη ρομ για να εχει εγγυηση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ειναι τέλειο ναι!!!ΟΥΦ για εμένα ήταν τέλειο.Δεν ξέρω αν τα καταφέρω

 

Παιδια σας ευχαριστώ όλους.Ειναι το GT-I9100

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστώ όλους.Ειναι το GT-I9100

για να βοηθησω μερικες λεπτομερειες..να ειναι κλειστο το κιες,να εχεις οντιν 1.85,γιατι η εκδοση 3 εχει θεματακια,βγαλε μπαταρια κανενα 5λεπτο,και ξαναπροσπαθησε ακολουθοντας πιστα τον οδηγο,μηπως και σου διεφυγε κατι.αν παλι κολαει στο ς πηγαινεις στο σερβις,ουτως η αλλως δεν ανοιγει οποτεσε καλυπτη η εγγυηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω το XWLQ2. Έχω κάνει ******* και έχω σβήσει αρχεία ελπίζω να μπούν με όλα τα παραπανω

 

το πρώτο αρχείο που είπα να κατεβάσω είναι κατεστραμμένο.Δοκιμάζω το παρακάτω XWLPY (19 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware (κωδικός: samfirmware.com).

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο αρχείο που είπα να κατεβάσω είναι κατεστραμμένο.Δοκιμάζω το παρακάτω XWLPY (19 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware (κωδικός: samfirmware.com).

 

Κατέβασε το από το sammobile από εδώ.. Είναι η XWLQ2.. εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους.Μακάρι να πετύχει ωστε να αποφύγω την αντιπροσωπία και ταυτοχρονα να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου.Για την ώρα είμαι στην διαδικασία κατεβάσματος.GIOV 87 Εχω ξεκινήσει το XWLPY ελπίζω να δουλεύει καλά.Άν δεν πάει καλά πάω στο XWLQ2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως για να δουλεψει σωστα η εφαρμογη αυτη, πρεπει πρωτα να φορτισεις το κινητο πληρως και μετα να δεις αποτελεσματα.

'Εχεις απόλυτο δίκιο. baiosss.

Δεν το γνώριζα απ'την αρχή και καταναλώθηκα στο να περνάω την μια έκδοση μετά την άλλη...

Τελικά τώρα δουλεύει θαυμάσια!

Thnks! ;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα ολα καλα μεχρι εδω.ποσα κουτακια πρασινα θα περιμενω να γεμισουν στο odin?το τηλεφωνο ξεκίνησε αλλα στο odin μηπως πρεπει να πατησω παλι σταρτ για να γινει πράσινο το δευτερο κουτακι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα ολα καλα μεχρι εδω.ποσα κουτακια πρασινα θα περιμενω να γεμισουν στο odin?το τηλεφωνο ξεκίνησε αλλα στο odin μηπως πρεπει να πατησω παλι σταρτ για να γινει πράσινο το δευτερο κουτακι?

αν εγινε πρασινο και γραφει pass ολα οκ. πρεπει να εκανε επανεκινηση μονο του.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...