Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλα ρε παιδια μα τοσο χαλια ρομ ειναι η 4.0.3 μα τοσο χαλια?

Τοσα πολλα προβληματα εχει που τα περισσοτερα αν οχι ολα διορθωνονται στην 4.1.2????

 

Πόσες φορές κι από πόσα μέλη θες ακόμα να τ'ακούσεις...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι εχεις απολυτο δικιο αλλα μου φαινετε τρομερα περιεργο να βγαλανε μια ρομ με ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ σε ολους τους τομεις ρε φιλε γι' αυτο το ρωταω τοσες φορες....
Link to comment
Share on other sites

To Sammobile γιατί δεν λέει ακόμα τίποτα γι'αυτές στη σελίδα με τα firmware downloads για το GT-i9100; Αργεί πάντα μέχρι να διαθέσει ένα νέο firmware;

 

Εχω και για αυτο απαντηση στο ιδιο post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4536712#post4536712 :lol:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις απολυτο δικιο αλλα μου φαινετε τρομερα περιεργο να βγαλανε μια ρομ με ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ σε ολους τους τομεις ρε φιλε γι' αυτο το ρωταω τοσες φορες....

 

Τρία ήταν τα βασικά προβλήματα της 4.0.3, υπερβολική θερμότητα στο πίσω μέρος (εκεί που είπες κι εσύ νωρίτερα), κατανάλωση μπαταρίας (δεν ήταν σε όλους αξιοσημείωτη), και βέβαια τα συχνά reboots που γινόταν στη συσκευή όσο βρισκόταν το wifi ενεργοποιημένο. Τόσο χάλια και ναι, η επίσημη Ελληνική unbranded 4.0.3 που υποτίθεται ότι πρέπει να έχουμε όλοι οι Έλληνες με unbranded συσκευές μέχρι σήμερα στα S2 μας! Tόσο απλά φίλε fits, τόσο κατανοητά ελπίζω, τόσο πιστεύω ότι θα καταλάβεις γιατί επιμέναμε να προχωρήσεις ένα βήμα "παρακάτω" τόσο καιρό!;)

 

Ουφ!:p

 

Εχω και για αυτο απαντηση στο ιδιο post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4536712#post4536712 :lol:

 

Έρωτας είναι η αιτία.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να ανακεφαλαιωσουμε λοιπον την ημερα, εχουμε επιβεβαιωσει από διάφορες μαρτυριες οτι η αναβαθμιση μοιραζεται σε Ιταλια, Σκανδιναβικες χωρες (συγκεκριμενα εχω δει για Νορβηγια και Δανια) και Βραζιλια!

Ενα πραγμα ηθελα ειλικρινα να ξερω...με κληρωτιδα διαλεγει χωρες ο server??? :lol:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να ανακεφαλαιωσουμε λοιπον την ημερα, εχουμε επιβεβαιωσει από διάφορες μαρτυριες οτι η αναβαθμιση μοιραζεται σε Ιταλια, Σκανδιναβικες χωρες (συγκεκριμενα εχω δει για Νορβηγια και Δανια) και Βραζιλια!

Ενα πραγμα ηθελα ειλικρινα να ξερω...με κληρωτιδα διαλεγει χωρες ο server??? :lol:

 

για να μην μπερδευομαστε:

γινεται αναβαθμιση της ηδη υπαρχουσας Ισπανικης 4.1.

δεν αρχισε να μοιραζεται σε περισσοτερο χωρες η jb 4.1(?)..

Link to comment
Share on other sites

Δεν λενε αυτο τα posts οσων παιρνουν jbean OTA download 400MB σε αυτες τις χωρες...ουτε το sammobile στα tweets για ολα τα δικτυα στην Βραζιλια...εγραψα μαλιστα και την εξηγηση τους γιατι δεν εχουν ενημερωσει ακομα το site τους - τι δεν καταλαβαινεις? :)

Απλα αυτες οι χωρες παιρνουν για πρωτη φορα το νεοτερο firmware (αντε και στα...δικα μας!) και οι ισπανοι ενα μικρο πακετο ωστε να εχουν ολοι τα τελευταια bug fixes η οποιες προσθηκες

Αυτο ισως και να δικαιωνει εν μερει οσους πιστευαν οτι η ισπανικη, ως πρωτη εκδοση που εγινε διαθεσιμη, ειχε τα θεματακια της που διορθωνονται στο μικρο update των 21ΜΒ, τωρα που ξεκιναει το μαζικο rollout...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις απολυτο δικιο αλλα μου φαινετε τρομερα περιεργο να βγαλανε μια ρομ με ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ σε ολους τους τομεις ρε φιλε γι' αυτο το ρωταω τοσες φορες....

 

Δεν ήταν όλες οι 4.0.3 έτσι. Η Κυπριακή 4.0.3 XWLPD που υπάρχει στην πρώτη σελίδα του thread , είναι μέχρι και σήμερα μια από τις καλύτερες rom που βγήκαν από θέμα σταθερότητας, διάρκεια μπαταρίας και θερμότητας. Εβγαλα ένα ολόκληρο καλοκαίρι μαζί της και δεν με απογοήτευσε ποτέ.

 

Την ξεπέρασε μόνο η Αγγλική 4.0.4 XWLPT.

Για την ώρα ούτε η beta 4.1.2 ούτε η προσφατη Ισπανική έχουν ξεπεράσει αυτές τις 2. Αν και τώρα τρέχω την Disaster Rom V8 που είναι βασισμένη στο τελευταίο firmware και μπορώ να πω ότι είμαι υπερ-ικανοποιημένος σε σχέση με την παρθένα stock XWLS8. Πάντα με philz kernel. Βρήκα "λιμάνι" για λίγο καιρό.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και καιρό είμαι στην επίσημη Ισπανική 4.1.2 και έκανα root με την πρώτη μέθοδο του αντίστοιχου οδηγού εδώ. Δοκίμασα και μέσα από τον έλεγχο για αναβαθμιση λογισμικού και από το kies χωρίς επιτυχία (στο kies δεν έβγαζε ότι υπάρχει αναβάθμιση και μέσα από το κινητό έλεγε αυτό το μήνυμα για προτεραιότητα κτλ). Μόλις έκανα unroot, ενώ μέσα από το κινητό εξακολουθεί το μήνημα για την προτεραιότητα κτλ, με το που το σύνδεσα στο kies μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση και αυτή τη στιγμή την κατεβάζω.

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και καιρό είμαι στην επίσημη Ισπανική 4.1.2 και έκανα root με την πρώτη μέθοδο του αντίστοιχου οδηγού εδώ. Δοκίμασα και μέσα από τον έλεγχο για αναβαθμιση λογισμικού και από το kies χωρίς επιτυχία (στο kies δεν έβγαζε ότι υπάρχει αναβάθμιση και μέσα από το κινητό έλεγε αυτό το μήνυμα για προτεραιότητα κτλ). Μόλις έκανα unroot, ενώ μέσα από το κινητό εξακολουθεί το μήνημα για την προτεραιότητα κτλ, με το που το σύνδεσα στο kies μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση και αυτή τη στιγμή την κατεβάζω.

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!

 

Το ιδιο μου βγαζει το kies και σε εμενα απο χθες αλλα ενω την κατεβαζει κανονικα δεν προχωραει στην εγκατασταση, βγαζει μια ειδοποιηση :rolleyes:

Τσεκαρε το κι εσυ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, το sammobile έκανε τις ενημερώσεις του και έτσι οι δύο νέες roms (Italian & Norway) είναι διαθέσιμες για download:

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=11469

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=11468

:rolleyes:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου βγαζει το kies και σε εμενα απο χθες αλλα ενω την κατεβαζει κανονικα δεν προχωραει στην εγκατασταση, βγαζει μια ειδοποιηση :rolleyes:

Τσεκαρε το κι εσυ...

 

Μόλις σύνδεσα με το Kies (χωρίς να κάνω unroot) και μου έβγαλε κι εμένα την αναβάθμιση της Ισπανικής, για να δούμε.. αν κάνει νερά φλασάρω Nordic (της έχω αδυναμία από εποχής 4.0.4 :p) και ξεμπερδευεντέν.:lol:

Link to comment
Share on other sites

update με κωδικο LSD για την NORDIC...ωρα να ψαχτουμε.Τωρα βαζω κ γω την nordic 4.1.2
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 3 χρόνια έκανα το πρώτο μου official update μέσω Kies :lol:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 3 χρόνια έκανα το πρώτο μου official update μέσω Kies :lol:

 

Και σίγουρα όχι σε Ελληνικό firmware..! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα όχι σε Ελληνικό firmware..! :lol:

 

Τι είναι αυτό ? :lol:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι η 4.1 μοιραζεται ταχυτατα.

λενε να σκασει και η Ελληνικη αμεσα..?

 

Γιατί όχι, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, εξάλου απ ότι φαίνεται έχει βελτιωθεί και σε αυτό το τομέα η Samsung

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

εχω 4,1,2, ισπανικη.

 

Μου βγαζει αναβαθμιση το kies αλλα ενω προχωραει κανονικα στο τελος δεν κανει εγκατασταση..

 

τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

εχω 4,1,2, ισπανικη.

 

Μου βγαζει αναβαθμιση το kies αλλα ενω προχωραει κανονικα στο τελος δεν κανει εγκατασταση..

 

τι γινεται?

 

Σε εμενα μια χαρα την εκανε ...κατεβασε ενα μικρο αρχει οπρωτα και μετα ξαναετρεξε μονο του και αρχισε να κατεβαζει ολοκληρο το αρχειο....

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμαζω......

 

 

μου βγαζει μυνημα για χαμηλη σταθμη μπαταριας (ειναι στο 37%) και ενα : "επιβεβαίωση".

 

Μολις το παταω, σταματαει την εγκατασταση και αρχιζει απ την αρχη...

Edited by tansap
Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμαζω......

 

 

μου βγαζει μυνημα για χαμηλη σταθμη μπαταριας (ειναι στο 37%) και ενα : "επιβεβαίωση".

 

Μολις το παταω, σταματαει την εγκατασταση και αρχιζει απ την αρχη...

 

Τα ιδια μου κανει απο χθες :mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια μου κανει απο χθες :mad:

 

 

Με KIES δοκίμασες;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...