Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα "προβλημα" με το KIES υπαρχει μαλλον μονο στις custom rom.

Απλά όσοι περασαν την ισπανικη πανω από unbranded rom (που υποστηριζει αλλαγη csc), θα λαμβάνουν πλεον αναβαθμισεις με βαση το FOP. Ισως και γρηγοροτερα δηλαδη :p

 

ουτε στισ custom υπαρχει προβλημα αν το εχει φτιαξει ο δημιουργος της . Εμενα ακομα και στην PULSE το εβλεπε κανονικα το ΚΙΕΣ κα μαλιστα μου εδινε και αναβαθμιση :):):):) η οποια ομως δεν μπορουσε να περασει λόγω custom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελευταια ερώτηση

 

για jbean official (4.1.2.) που εβαλα ποιο root λέτε να χρησιμοποιήσω καλύτερα?

 

ίσως μαζι με (cwm - busybox)

 

yg το *#2273 μπλα μπα ΙΜΕΙ δεν δουλευει σε μένα, αλλά δε νομιζω οτι το χρειάζομαι κιολας

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

παιδια για του λόγου το αληθες σας παραθετω την αναλογη φωτο. εμενα δεν μου χρειαζεται το csc EUR .

 

Mα δε θα χρειαζόταν. Έβαλες επίσημη rom, και παίρνεις επίσημες αναβαθμίσεις... όποιος σου είπε ότι χρειάζεσαι το EUR κάνει λάθος.

Το μόνο που έχει ειπωθεί είναι ότι τώρα με άλλη rom, θεωρητικά δεν καλύπτεσαι από την εγγύηση της Samsung.

 

EDIT: Προστέθηκε link για την Ισπανική 4.1.2 στην πρώτη σελίδα (αν και συνήθως αποφεύγω τα single csc στην πρώτη σελίδα, αυτό περιέχεται στις OXX οπότε δε δημιουργεί προβλήματα).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι????

Αν περασουμε το root του Philz θα μπορουμε να βαλουμε και το nandroid αλλα και το Titanium σωστα??

Μπορω με το Τιτανιουμ να επαναφερω το τελευταιο backup που ειχα κρατησει απο την 4,0,4 στην νεα ROM ???? ή θα γινουν ολα σαλατα??????

Link to comment
Share on other sites

Μετα το περασμα της ls8 στο cpu spy φαινεται ως μαξιμουμ συχνοτητα ταθ 1000mhz κι οχι 1200 οπως πριν, επιβεβαιωνει και κανενας αλλος; Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μετα το περασμα της ls8 στο cpu spy φαινεται ως μαξικουμ συχνοτητα ταθ 1000mhz κι οχι 1200 οπως πριν, επιβεβαιωνει και κανενας αλλος;

 

στο δικο μου παει κανονικα μεχρι 1200.

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου παει κανονικα μεχρι 1200.

 

Στο cpu plus 0.5.44 τα 1200mhz μου τα δειχνει μονο στην καρτελα unused cpu states :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στο cpu plus 0.5.44 τα 1200mhz μου τα δειχνει μονο στην καρτελα unused cpu states :rolleyes:

 

Εγω εχω το cpu spy 0.4.0

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το cpu spy 0.4.0

 

Και σε αυτο συνεχιζει να μην τα δειχνει. Για να μην γεμισω το thread με περιττα ποστ οποιος ξερει ας με διαφωτισει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει ποσοστό μονο στο 1200 και στο 200:):)

εγω εβαλα το A1 CPU TOOL ...πολυ καλυτερο απο το cpu spy

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει ποσοστό μονο στο 1200 και στο 200:):)

 

Κατι συμβαινει σιγουρα με την εφαρμογη, δεν μπορει σε εμενα να μην εχει παει καθολου στο 1200 ενω δεν το αφηνω απο τα χερια μου ή και διαφορετικα, δεν ειναι λογικο και στο δικο σου να δουλευει ακραια η cpu :rolleyes:

Αναρωτιεμαι τελικα μηπως δεν δουλευει σωστα σε 4.1.2 η εφαρμογη αυτη...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι????

Αν περασουμε το root του Philz θα μπορουμε να βαλουμε και το nandroid αλλα και το Titanium σωστα??

Μπορω με το Τιτανιουμ να επαναφερω το τελευταιο backup που ειχα κρατησει απο την 4,0,4 στην νεα ROM ???? ή θα γινουν ολα σαλατα??????

παιδια ξερει κανεις κατι???

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεγάλα προβληματα με την 4.2.1.

προσωπικά αλλοτε διαβαζει φακελους αλλοτε οχι, η μπαταρια αδειαζει πολυ γρήγορα

και τελος και root να γινει δεν αναγνωριζει μετα το titanium

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που σας σπάω την συζήτηση απλά θα ήθελα αν γίνεται να βάλετε στον πολύ αναλυτικό οδηγό του πρώτου ποστ την υποσημείωση ότι μετά από κάθε flash θα πρέπει να γίνεται και ένα wipe data/factory reset μέσω του recovery. Θα ήταν χρήσιμο πιστεύω.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μεγάλα προβληματα με την 4.2.1.

προσωπικά αλλοτε διαβαζει φακελους αλλοτε οχι, η μπαταρια αδειαζει πολυ γρήγορα

και τελος και root να γινει δεν αναγνωριζει μετα το titanium

 

Λογικά μιλάς για την 4.1.2 γιατί 4.2.1 υπάρχει μόνο σε custom.

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρεις. Έχεις κάνει το root με τον καινούριο kernel του Philz ή με τον παλιό που ήταν για την leaked?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις κατι???

 

Αν επαναφέρεις μόνο εφαρμογές από το play με τα δεδομένα τους και όχι τις εφαρμογές /ρυθμίσεις συστήματος, δεν θα εχεις πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που σας σπάω την συζήτηση απλά θα ήθελα αν γίνεται να βάλετε στον πολύ αναλυτικό οδηγό του πρώτου ποστ την υποσημείωση ότι μετά από κάθε flash θα πρέπει να γίνεται και ένα wipe data/factory reset μέσω του recovery. Θα ήταν χρήσιμο πιστεύω.:)

 

εγω παντως εκανα τα wipes ΠΡΙΝ thn εγκατασταση και ολα καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Αν επαναφέρεις μόνο εφαρμογές από το play με τα δεδομένα τους και όχι τις εφαρμογές /ρυθμίσεις συστήματος, δεν θα εχεις πρόβλημα .

 

με το Τιτανιουμ που εχω παρει απο την 4,0,4 εχει παρει και ήχους και ρυθμισεις και προγραμματα. θα υπαρξει προβλημα ή δεν θα κατσουν στην 4,1,2 ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεγάλα προβληματα με την 4.2.1.

προσωπικά αλλοτε διαβαζει φακελους αλλοτε οχι, η μπαταρια αδειαζει πολυ γρήγορα

και τελος και root να γινει δεν αναγνωριζει μετα το titanium

 

Εγκαθιστωντας την 4.1.2 εκανες μετα factory reset απ'το recovery; Στη θεση σου αυτο θα εκανα αυτη τη στιγμη και μετα θα ξαναπερνουσα και το αρχειο του Phil..:)

Link to comment
Share on other sites

με το Τιτανιουμ που εχω παρει απο την 4,0,4 εχει παρει και ήχους και ρυθμισεις και προγραμματα. θα υπαρξει προβλημα ή δεν θα κατσουν στην 4,1,2 ??

 

Στους ηχους δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα ,αλλά σε ρυθμίσεις και γενικά οτιδήποτε εχεις πάρει backup απο την παλιά rom δεν θα κάτσει σωστά στην καινούργια (4.1.2)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει ποσοστό μονο στο 1200 και στο 200:):)

εγω εβαλα το A1 CPU TOOL ...πολυ καλυτερο απο το cpu spy

 

Το εβαλα κι αυτο μου δειχνει το 1200 ομως συμφωνα με τα στατιστικα του δεν εχει φτασει ποτε η cpu στα 1200 ουτε 1 στιγμη καθως δεν εχει καν μηδενικα ποσοστα αλλα παυλες!! Λες και εχει γινει underclock στα 1000mhz :confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μολις το περασα και εγω.Ε οχι δεν υπαρχει γυρισμος ειναι ακριβως οπως επρεπε να βγει το κινητο και αμα εβγαινε απο την αρχη ετσι πιστευω θα ειχε κανει τις διπλασιες πωλησεις.

Επειδη ειχα μερικα προβληματα την τελευταια φορα με τα windows 8 x64 και odins 1.85 τωρα το περασα με odins 3.07 ολα πηγαν τελεια.Το KIES δουλευει κανονικα.Τωρα το μονο που με χαλαει ειναι το FOP θα περιμενω το ελληνικο για να αλλαξω σε EUR.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις σκεφτει και κανενα τροπο να γυρισεις σε EUR, χωρις ομως να χρειαστει να το ξαναστησεις από την αρχη? Έτσι για το γμτ... :) Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...