Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν κανω root και δεν περασω custom rom τοτε θα πρεπει να περασω καποια rom κατα τη διαδικασια του root;

Τελος θα βγει το κιτρινο τριγωνο μετα το root;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να κάνω root με τον τρίτο τρόπο που αναφέρεται στο post ή με cf root?Ποια η άποψη σας?

 

Εγω με αυτον τον τρoπο το εκανα root και οχι με cf root.

Μια χαρα την κανει την δουλεια του, ειναι ευκολος τροπος και δεν εχεις και τριγωνο φυσικα.

 

Aν κανω root και δεν περασω custom rom τοτε θα πρεπει να περασω καποια rom κατα τη διαδικασια του root;

Τελος θα βγει το κιτρινο τριγωνο μετα το root;

 

Οχι δε χρειαζεται να περασεις καποια αλλη rom.

Αλλη διαδικασια ειναι το root και αλλη οι custom roms.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα τρώει πολύ. σε καμιά ώρα πέφτει στο 80% χωρίς βαριές εφαρμογές.

 

Mε αρκετό σκάλισμα.

[ATTACH]24956[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χθες την αναβάθμιση με KIES (αν και ξέρω τα κόλπα με ODIN) χωρίς wipe και άλλα εξωτικά. Το τηλέφωνο το προσέχω και στο τι βάζω και με τα updates των εφαρμογών.

Δεν έχω κάποιο προβλημα και όλα πάνε όμορφα!

Μόνο οπτική είναι η ενόχληση με το TW (εβλεπα σήμερα το Nexus χωρίς το TW και απορώ πως σκοτώνει έτσι τα τηλέφωνά της η Samsung) και τον Fast Dialer που χρησιμοποιούσα, αλλά έβαλα Apex και exDialer και όλα δείχνουν πολύ όμορφα και γρήγορα....

Το μόνο χειρότερο δείχνει να έιναι η κατανάλωση μπαταρίας, που μάλλον είναι περισσότερη, αν και θέλω να του κάνω 2-3 κύκλους φόρτισης για να καταλήξω...

Το root με cf-root έγινε άμεσα ενώ με το triangle πρόγραμμα έφυγε και το εκνευριστικό τριγωνάκι στο άνοιγμα!

Το ICS είναι γενικά πιο όμορφο και είναι σαν να έχω άλλο τηλέφωνο

 

και που να βαλεις και το καινουργιο θεμα του Vertimous to ics domination θα παθεις πλακα.και για officcial rom.φανταστικο το εβαλα και τωρα ειναι ολα διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χρειαζεται να περασεις καποια αλλη rom.

Αλλη διαδικασια ειναι το root και αλλη οι custom roms.

 

Σουλούπωσα λίγο το θέμα για root, και έβαλα τους τρόπους για ice cream sandwich πρώτους. Θα παρακαλέσω απορίες επι του θέματος root να συνεχίσουν στο θέμα Tροποποιήσεις/Βελτιώσεις...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε κάποιον που είναι με LPC. Η μπάρα στις επαφές είναι πρώτα αγγλικά και μετά ελληνικά?Γιατί πίστεψα ότι με το ελληνικό ICS αυτό θα άλλαζε.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

λοιπον περασα κ γω την LP7 μεσω κιες......εκανα κ hard reset! οι γενικες εντυπωσεις καλες..

εχω δυο αποριες βεβαια....μερικεσ φορες οταν γυριζω το κινητο κ γυρναει κ το keyboard στιγμιαια μαυριζει η οθονη και επισης οταν γραφω μηνυμα στο handcent και γραψω πολυ γρηγορα lagarei τρελα!!

εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο προβλημα??

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

λοιπον περασα κ γω την LP7 μεσω κιες......εκανα κ hard reset! οι γενικες εντυπωσεις καλες..

εχω δυο αποριες βεβαια....μερικεσ φορες οταν γυριζω το κινητο κ γυρναει κ το keyboard στιγμιαια μαυριζει η οθονη και επισης οταν γραφω μηνυμα στο handcent και γραψω πολυ γρηγορα lagarei τρελα!!

εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο προβλημα??

ευχαριστω!!

 

Τα εχω παρατηρησει και εγώ αυτά τα δυο. Lagαρει το πληκτρολογιο. Για το άλλο που εγραψες, μου συμβαίνει και εμένα, απλά αντί για μαύρη μου βγάζει άσπρη στο δικό μου!

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω παρατηρησει και εγώ αυτά τα δυο. Lagαρει το πληκτρολογιο. Για το άλλο που εγραψες, μου συμβαίνει και εμένα, απλά αντί για μαύρη μου βγάζει άσπρη στο δικό μου!

 

Μαλλον καποιο θεμα του handcent ειναι γιατι με την official δεν παιζει κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καποιο θεμα του handcent ειναι γιατι με την official δεν παιζει κατι τετοιο...

 

Δεν νομίζω πως φταίει το handcent, γιατί εγώ χρησιμοποιώ το gosms. Οταν ειπες Lagαρει, νόμιζα ότι μιλούσες για το πληκτρολογιο. Εμενα μου το κανει αυτό το swiftkey που χρησιμοποιώ μερικες φορες από τότε που εβαλα ICS

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω παρατηρησει και εγώ αυτά τα δυο. Lagαρει το πληκτρολογιο. Για το άλλο που εγραψες, μου συμβαίνει και εμένα, απλά αντί για μαύρη μου βγάζει άσπρη στο δικό μου!

 

Παλι καλα γτ νομιζα οτι εγω δεν εκανα καλη εγκατασταση της LP7 και φοβηθηκα μηπως ειχαν μεινει υπολειματα απο παλιες custom roms...αλλα δε παιζει γτ εκανα κ hard reset κ απ ολα!!

οποτε προφανως η λυση ειναι να γραφουμε πιο αργα :p :p

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by Superuser
SMS Μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις εβαλα αυτο LP7 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR. και δεν μπορω να γραψω ελληνικα και στα αγγλικα αλλαξαν θεσεις το Ζ με το Υ.... μπορει να με βοηθησει καποιος... PLEASE.... Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις εβαλα αυτο LP7 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR. και δεν μπορω να γραψω ελληνικα και στα αγγλικα αλλαξαν θεσεις το Ζ με το Υ.... μπορει να με βοηθησει καποιος... PLEASE....

 

Έχεις Qwertz πληκτρολόγιο, γερμανικό. Απλά διάλεξε αγγλικό και ελληνικό πληκτρολόγιο στις επιλογές πληκτρολογίου. Το csc το άλλαξες σε EUR όπως λέει στον οδηγό;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις εβαλα αυτο LP7 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code EUR. και δεν μπορω να γραψω ελληνικα και στα αγγλικα αλλαξαν θεσεις το Ζ με το Υ.... μπορει να με βοηθησει καποιος... PLEASE....

 

και σ'εμένα το ίδιο. δε γυρνάει σε ελληνικά το samsung πληκτρολόγιο στα sms.

δεν επανήλθε ούτε με hard reset. πέρασα το go keyboard και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

To πληκτρολογιο για να γυριζει και σε ελληνικα, πρεπει να μπειτε στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και να τικαρετε τις γλωσσες(εκτος των αγγλικων) τις οποιες θελετε να εμφανιζει ως επιλογες κατα την γραφη.
Link to comment
Share on other sites

To πληκτρολογιο για να γυριζει και σε ελληνικα, πρεπει να μπειτε στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και να τικαρετε τις γλωσσες(εκτος των αγγλικων) τις οποιες θελετε να εμφανιζει ως επιλογες κατα την γραφη.

 

:rolleyes: εννοείται ότι το έχω κάνει αυτό, αλλά και πάλι δεν αλλάζει η γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Νεος και γω στο αθλημα. Εχω την 2.3.5. Δεν εχει βγει η 4 για το μοντελο αυτο? Γιατι στην ενημερωση λογισμικου δεν βρισκει αναμαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: εννοείται ότι το έχω κάνει αυτό, αλλά και πάλι δεν αλλάζει η γλώσσα.

 

Το csc το έχεις αλλάξει σε EUR?

 

Νεος και γω στο αθλημα. Εχω την 2.3.5. Δεν εχει βγει η 4 για το μοντελο αυτο? Γιατι στην ενημερωση λογισμικου δεν βρισκει αναμαθμιση?

Εχει βγει, αλλά το αν θα την πάρεις εσύ εξαρτάται από το ποια έκδοση έχεις ακριβώς, σε ποια χώρα αντιστοιχεί και ποιο μοντέλο έχεις. Δε βγαίνει για όλα μαζί ταυτόχρονα...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω το i9100G και δν εχει βγει ακομα!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έχει δοθεί η εντύπωση ότι κρατάει περισσότερο αν όχι το ίδιο.

 

 

Έκανες καθαρή εγκατάσταση;

 

Καθαρη εγκατασταση ; απο kies μου εγραψε οτι βγηκε νεο φιρμ και το εγκατεστησα.

Εχει και συνεχεια βεβαια απο χτες που εγραψα εδω. ξανακολλησε πηρα την σαμσουνγκ και μου ειπε καντε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. ... Περνω αντιγραφα υποτιθεται μεσω τουκινητου κανω την επαναφορα. και ολα καλα. ... Με μια διαφορα τα αντιγραφα δεν τα κρατησε πουθενα μα πουθενα.ουτε τις εφαρμογες ουτε ρυθμισεις τραγουδια επαφες. χαθηκαν ολα . Καλο ;;;;;

Τα μονα αντιγραφα ασφαλειας που εχω με τα ποιο πανω ειναι απο την 2.3. που ομως δεν περνανε λογω ασυμβατοτητας

. Αυτα τα ολικα και περαστικα μου

Ου

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο καλο ειναι να αποθηκευουμε τα backup ειτε στην εξωτερικη καρτα αποθηκευσης, ειτε στον υπολογιστη ειτε σε προγραμματα συγχρονισμου οπως dropbox/box κτλ.

Αν κ μου κανει μεγαλη εντυπωση που στα εσβησε ολα.. εκτος κ αν πατησες διαμορφωση καρτας sd απο τις ρυθμισεις, αυτη η επιλογη σου διαγραφει οτι υπαρχει στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρη εγκατασταση ; απο kies μου εγραψε οτι βγηκε νεο φιρμ και το εγκατεστησα.

Εχει και συνεχεια βεβαια απο χτες που εγραψα εδω. ξανακολλησε πηρα την σαμσουνγκ και μου ειπε καντε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. ... Περνω αντιγραφα υποτιθεται μεσω τουκινητου κανω την επαναφορα. και ολα καλα. ... Με μια διαφορα τα αντιγραφα δεν τα κρατησε πουθενα μα πουθενα.ουτε τις εφαρμογες ουτε ρυθμισεις τραγουδια επαφες. χαθηκαν ολα . Καλο ;;;;;

Τα μονα αντιγραφα ασφαλειας που εχω με τα ποιο πανω ειναι απο την 2.3. που ομως δεν περνανε λογω ασυμβατοτητας

. Αυτα τα ολικα και περαστικα μου

Ου

 

Γι'αυτο καλο ειναι να αποθηκευουμε τα backup ειτε στην εξωτερικη καρτα αποθηκευσης, ειτε στον υπολογιστη ειτε σε προγραμματα συγχρονισμου οπως dropbox/box κτλ.

Αν κ μου κανει μεγαλη εντυπωση που στα εσβησε ολα.. εκτος κ αν πατησες διαμορφωση καρτας sd απο τις ρυθμισεις, αυτη η επιλογη σου διαγραφει οτι υπαρχει στο κινητο.

Σιγουρα εκανες και διαμορφωση της sd και ηταν επομενο αυτο που συνεβη,δυστυχως.:(

 

Με ολα αυτα που διαβαζω εδω μεσα αυτες τις μερες με το update της ics,αναρωτιεμαι αν αξιζε τελικα η μεταβαση απο την σταθερη gb στην προβληματικη ics η οποια απ οτι δειχνουν τα γραφομενα σας ειναι αλλη μια απο τις συνηθισμενες πατατιες της σαμυ (ειναι παλια και πικραμενη ιστορια :wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Με ολα αυτα που διαβαζω εδω μεσα αυτες τις μερες με το update της ics,αναρωτιεμαι αν αξιζε τελικα η μεταβαση απο την σταθερη gb στην προβληματικη ics η οποια απ οτι δειχνουν τα γραφομενα σας ειναι αλλη μια απο τις συνηθισμενες πατατιες της σαμυ (ειναι παλια και πικραμενη ιστορια :wacko:)

 

Το πρόβλημα δεν νομίζω να είναι της rom, όσο της διαδικασίας εγκατάστασης. Όπως και στους υπολογιστές δεν κάνουμε ποτέ υpgrade παρα μόνο καθαρή εγκατάσταση, έτσι και στα κινητά πρέπει να συμβαίνει το ίδιο. Γι αυτό το λόγο το kies δεν το συνιστώ. Τώρα αν σε κάποιον δεν αρέσει ο stock launcher ή ο stock dialer, αυτό λύνεται πανεύκολα με τον apex/nova και τον exdialer. Πάντως η δύναμη της συνήθειας είναι μεγάλη...από εκεί που βρίζουμε και δεν μας αρέσει o stock, άλλο τόσο τον θέλουμε προκειμένου να μη πάμε σε έναν άλλο. Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο σοβαρό θέμα κατά την μετάβαση και συνολικά η εμπειρία μου χρήσης του ice cream είναι ανώτερη από αυτή της 2.3.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...