Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση. Απολύτως καμία.Δεν την έχω δει ακόμα αλλά κάποιο λάθος κάνεις..

http://www.hotfile.com/dl/153050484/8ffd190/I9100XWLP8_I9100OPSLP4_OPS.zip.html Tην βλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Πραγματι υπαρχει και ειναι τοσο μεγαλη γιατι εχει μεσα και διαφορα παιχνιδια και προγραματα extra

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι με αργη συνδεση mobile και οχι adsl με οριο 10GB το μηνα, υπαρχει κανεις που μπορει να την δοκιμασει και αν ειναι κατι καλο να παρω την μεγαλη αποφαση το βραδυ να την κατεβασω; Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

 

A ok παρεξήγηση σόρρυ. Εσύ μιλούσες για το μέγεθος των αρχείων, εγώ νόμιζα ότι έλεγες για τη μνήμη RAM που δίνει η rom... :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. νέος κι εγώ με το κινητό:).

θέλω να ρωτήσω για την τελευταία ισπανική έκδοση πώς την

αλλάζουμε σε eur αφού μέσα δεν έχει το αντίστοιχο csc αρχείο;

αν την περάσω γίνεται να το αλλάξω μετά;

EDIT: τελικά το sales code ήταν ήδη eur δεν ξέρω πώς, οπότε όλα οκ!

Edited by juno12
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η rom: http://www.hotfile.com/dl/153050484/8ffd190/I9100XWLP8_I9100OPSLP4_OPS.zip.html είναι της samsung η custom rom είναι καλή την έχει δοκιμάσει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η rom: http://www.hotfile.com/dl/153050484/8ffd190/I9100XWLP8_I9100OPSLP4_OPS.zip.html είναι της samsung η custom rom είναι καλή την έχει δοκιμάσει κανένας?

 

Είναι της Samsung, αλλά branded για το δίκτυο Optus της Αυστραλίας. Δεν ξέρω αν δουλεύει καλά γιατί δεν είναι Ευρωπαϊκή rom, αν θέλεις δοκίμασε και πες μας... αλλά θα είναι γεμάτη με προγράμματα και εικονίδια του παρόχου Optus.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Αυτή η ICS που περιμένουμε εναγωνίως αυτή τη βδομάδα από τη Samsung για την Ελλάδα θα είναι για την Cosmote (δηλαδή branded) ή γενική? (Όχι ότι ελπίζω να την βγάλουν αυτή τη βδομάδα, αλλά έτσι, κουβέντα να γίνεται!!).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Αυτή η ICS που περιμένουμε εναγωνίως αυτή τη βδομάδα από τη Samsung για την Ελλάδα θα είναι για την Cosmote (δηλαδή branded) ή γενική? (Όχι ότι ελπίζω να την βγάλουν αυτή τη βδομάδα, αλλά έτσι, κουβέντα να γίνεται!!).

 

Για όλα τα ελληνικά s2, γενική δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

έχω προβλήματα με την μπαταρία ... ξαφνικά ... εχω 20 -25 % μπαταρια .. και εντελώς ξαφνικά νεκρώνει ...

( το τηλεφωνώ ειναι αγορασμένο απο το birdfone )

stehellas
Link to comment
Share on other sites

έχω προβλήματα με την μπαταρία ... ξαφνικά ... εχω 20 -25 % μπαταρια .. και εντελώς ξαφνικά νεκρώνει ...

( το τηλεφωνώ ειναι αγορασμένο απο το birdfone )

 

Δεν είναι ελληνικό το τηλ σου σωστά?

Ποιαν έκδοση πέρασες? Δοκίμασε κάποια άλλη για ν αποφύγεις το battery drain.

Link to comment
Share on other sites

και ναι πρεπει να ειναι παρα εισαγωγή

 

και εχω και δευτερη μπαταρια .... ( και στης δυο ξαφνικος θανατος )

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
stehellas
Link to comment
Share on other sites

Εχουν παρει οι παντες την ics και οπως παντα η ελλαδα στο περιμενε.Α ρε sammy hellas το μεγαλειο σου,δεν αλλαζεις με τιποτα!!!

 

φιλε @stehellas αλλαξε ρομ οπως σου απαντησαν και πιο πανω και να κανεις factory reset (αν εισαι με στοκ κερνελ η oλα τα wipe αν εισαι με custom),απαραιτητα!!

Αρχικα μην φορτωσεις αλλες εφαρμογες για να να την παρακολουθησεις

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εχουν παρει οι παντες την ics και οπως παντα η ελλαδα στο περιμενε.Α ρε sammy hellas το μεγαλειο σου,δεν αλλαζεις με τιποτα!!!

 

Μεσ΄την τρεχουσα εβδομαδα δεν ειπαν ? Αξιζει αραγε πραγματικα η αναβαθμιση σε ics ?? Τι καλυτερο θα εχουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Μεσ΄την τρεχουσα εβδομαδα δεν ειπαν ? Αξιζει αραγε πραγματικα η αναβαθμιση σε ics ?? Τι καλυτερο θα εχουμε ?

 

Aυτή η ερώτηση αντιστοιχεί στην "Να αναβαθμίσω το pc μου από Windows XP σε Windows 7; Τι καλύτερο θα έχω;".

Πάντως έχουν πει και για αύριο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η ερώτηση αντιστοιχεί στην "Να αναβαθμίσω το pc μου από Windows XP σε Windows 7; Τι καλύτερο θα έχω;".

Πάντως έχουν πει και για αύριο.

 

Αν δώσει βέβαια την LPQ πραγματικά δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης.

Κάτι άλλο. Υπάρχει κάποιος λόγος που στην ics δεν υπάρχει το contacts tab οταν ανοίγω τον stock dialer του κινητού;

Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι θέμα της ics , αλλά βλέπω ότι σε nexus s με ics υπάρχουν κανονικά τα contacts στον stock dialer του κινητου. Είναι δυνατόν να έκαναν τέτοιο πράγμα ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις rootαρα το κινητό μου επειδή όμως ήταν orange UK με kernel BVKL1 και δεν έβρισκα έβαλα XWKL1 insecure και μετά original. θα έχω κάποιο θέμα με τις επίσημες αναβαθμίσεις μέσω kies. Δηλαδή σε 2-3 χρόνια που θα φέρει η orange ics θα την πάρω από το kies?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις rootαρα το κινητό μου επειδή όμως ήταν orange UK με kernel BVKL1 και δεν έβρισκα έβαλα XWKL1 insecure και μετά original. θα έχω κάποιο θέμα με τις επίσημες αναβαθμίσεις μέσω kies. Δηλαδή σε 2-3 χρόνια που θα φέρει η orange ics θα την πάρω από το kies?

 

Αν εβαλες τον οriginal που είχε πριν αρχίσεις τη διαδικασία δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η ερώτηση αντιστοιχεί στην "Να αναβαθμίσω το pc μου από Windows XP σε Windows 7; Τι καλύτερο θα έχω;".

Πάντως έχουν πει και για αύριο.

Επειδη βλεπω μυνηματα να εξαφανιζονται , θα ηθελα απο καποιον (αν ειναι δυνατο) , μια καλυτερη απαντηση στην παραπανω ερωτηση μου

Link to comment
Share on other sites

Αν εβαλες τον οriginal που είχε πριν αρχίσεις τη διαδικασία δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση.

Όχι δεν τον έβαλα αυτό είναι το θέμα δεν τον βρίσκω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τον έβαλα αυτό είναι το θέμα δεν τον βρίσκω πουθενα.

 

Και πάλι δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, το Kies το αναγνωρίζει το τηλέφωνο και λέει ότι έχεις την τελευταία αναβάθμιση; Aν ναι είσαι οκ.

Αλλιώς θα σου βρω τον kernel και θα σου τον στείλω με pm.

Και πάλι όμως θα σου προτείνω να βάλεις μόνος σου μια unbranded rom, είναι πολύ καλύτερες από ο,τιδήποτε έχει να προσφέρει η Orange UK.

 

Επειδη βλεπω μυνηματα να εξαφανιζονται , θα ηθελα απο καποιον (αν ειναι δυνατο) , μια καλυτερη απαντηση στην παραπανω ερωτηση μου

Tα μηνύματα εξαφανίστηκαν γιατί δεν έχουν σχέση με το θέμα του Galaxy S II. Μπορείς αν θέλεις να συνεχίσεις τη συζήτηση στην ενότητα του Android. Ορίστε πάντως μια λίστα που ίσως σου λύσει κάποιες απορίες για το ice cream sandwich: http://www.androidauthority.com/android-2-3-gingerbread-vs-android-4-0-ice-cream-sandwich-37742/

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Tα μηνύματα εξαφανίστηκαν γιατί δεν έχουν σχέση με το θέμα του Galaxy S II. Μπορείς αν θέλεις να συνεχίσεις τη συζήτηση στην ενότητα του Android. Ορίστε πάντως μια λίστα που ίσως σου λύσει κάποιες απορίες για το ice cream sandwich: http://www.androidauthority.com/android-2-3-gingerbread-vs-android-4-0-ice-cream-sandwich-37742/

 

Α Συγνωμη, νομιζα οτι οτι το νημα αναφεροταν στην αναβαθμιση του τηλεφωνου :( θα μελετησω τον παραπανω συνδεσμο

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, το Kies το αναγνωρίζει το τηλέφωνο και λέει ότι έχεις την τελευταία αναβάθμιση; Aν ναι είσαι οκ.

Αλλιώς θα σου βρω τον kernel και θα σου τον στείλω με pm.

Και πάλι όμως θα σου προτείνω να βάλεις μόνος σου μια unbranded rom, είναι πολύ καλύτερες από ο,τιδήποτε έχει να προσφέρει η Orange UK.

 

Το σύνδεσα για να δω και μου γράφει οτι υπάρχει καινούργια έκδοση PDA:LPB/PHONE:LPB/CSC:LPB (ORA) και οτι η τρέχουσα είναι PDA:LP1/PHONE:LP1/CSC:LB1 (ORA). Εντωμεταξύ προχτες (πριν το root) μου είχε δώσει την 2.3.6 LP1 την οποία και πέρασα

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα για να δω και μου γράφει οτι υπάρχει καινούργια έκδοση PDA:LPB/PHONE:LPB/CSC:LPB (ORA) και οτι η τρέχουσα είναι PDA:LP1/PHONE:LP1/CSC:LB1 (ORA). Εντωμεταξύ προχτες (πριν το root) μου είχε δώσει την 2.3.6 LP1 την οποία και πέρασα

 

Όντως αυτή είναι η τελευταία 4.0.3, δημιουργήθηκε στις 9 Απριλίου άρα είναι πολύ καινούρια. Οπότε απαντήθηκε η ερώτησή σου, αν θέλεις απλά κάνε το upgrade στην τελευταία. Όσο για το root αφού τη βάλεις, δοκίμασε με τον τρόπο για ics, δουλεύει σε όλες τις unbranded ελπίζω να δουλέψει για για σένα, και δε θα χρειάζεται να ανησυχείς για kernel.

Ορίστε και το link αν θέλεις να πειραματιστείς με κάτι άλλο και θες να το ξαναβάλεις μετά (με Odin) για λόγους εγγύησης.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...