Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά πιάνει Στεφανή, σίγουρα έβαλες το *#9900# στον dialer;

 

Σωστά ρε Μάκη, ευχαριστώ.;) Πώς μου είχε κάτσει, και έβαζα *#9990#.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τι είπαμε οτί κάνει (ή δεν κάνει) αυτό το fast dormancy;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, πλύσιμο εγκεφάλου μόνο το 11880 μας έχει κάνει.. :p

 

Δεν έχεις κι άδικο.:p

 

 

 

 

 

Και τι είπαμε οτί κάνει (ή δεν κάνει) αυτό το fast dormancy;

 

Είναι λειτουργία αποσυμφόρησης του δικτύου, κάτι τέτοιο. Με την απενεργοποίησή του, λένε πως κερδίζεις σε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Mια που είμαι στο "Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II" να ρωτήσω εγώ ό άσχετος:

Το δικό μου έχει την έκδοση android 4.0.3.

Είναι η τελευταία ή υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΗ μεταγενέστερη;

Αν ναι, από που την κατεβάζω;

 

Το λέω γιατί όταν κάνω "check for updates" από το κινητό αρχίζει να κατεβάζει ένα package 422.1 ΜΒ !!!

Link to comment
Share on other sites

Mια που είμαι στο "Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II" να ρωτήσω εγώ ό άσχετος:

Το δικό μου έχει την έκδοση android 4.0.3.

Είναι η τελευταία ή υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΗ μεταγενέστερη;

Αν ναι, από που την κατεβάζω;

 

Το λέω γιατί όταν κάνω "check for updates" από το κινητό αρχίζει να κατεβάζει ένα package 422.1 ΜΒ !!!

Ε, αυτό είναι το update :) Υπομονή.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Mια που είμαι στο "Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II" να ρωτήσω εγώ ό άσχετος:

Το δικό μου έχει την έκδοση android 4.0.3.

Είναι η τελευταία ή υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΗ μεταγενέστερη;

Αν ναι, από που την κατεβάζω;

 

Το λέω γιατί όταν κάνω "check for updates" από το κινητό αρχίζει να κατεβάζει ένα package 422.1 ΜΒ !!!

 

Κατέβασε την (μέσω kies ή ασε την συσκευή να κατεβάσει το package)

Η τελευταία επίσημη είναι η 4.1.2

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Mια που είμαι στο "Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II" να ρωτήσω εγώ ό άσχετος:

Το δικό μου έχει την έκδοση android 4.0.3.

Είναι η τελευταία ή υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΗ μεταγενέστερη;

Αν ναι, από που την κατεβάζω;

 

Το λέω γιατί όταν κάνω "check for updates" από το κινητό αρχίζει να κατεβάζει ένα package 422.1 ΜΒ !!!

 

Σου έρχεται η 4.1.2 :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Τα κενά στους τηλεφωνικούς αριθμούς υπάρχει κανένας τρόπος να τα απενεργοποιήσουμε τελικά ή τα τρώμε στη μάπα θέλοντας και μη?

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Τα κενά στους τηλεφωνικούς αριθμούς υπάρχει κανένας τρόπος να τα απενεργοποιήσουμε τελικά ή τα τρώμε στη μάπα θέλοντας και μη?

Τα τρωμε στην μαπα θελοντας και μη.εγω το σκαλιζω ολη μερα απο τοτε που πηρε την 4.1.2 και δεν καταφερα τιποτε.
Σιγά το κακό βρε παιδιά, εντάξει, κάθεται "κάπως" στο μάτι αλλά δεν είναι και κάτι να σου χαλάσει τη μέρα, αλίμονο.. :)
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το κακό βρε παιδιά, εντάξει, κάθεται "κάπως" στο μάτι αλλά δεν είναι και κάτι να σου χαλάσει τη μέρα, αλίμονο.. :)

 

Μου το έχει κάνει δύο φορές σε παλιότερες εκδόσεις που είχα περάσει με odin και κάνοντας δεύτερη εγκατάσταση της rom από πάνω εξαφανιζονταν ως δια μαγείας...

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει δύο φορές σε παλιότερες εκδόσεις που είχα περάσει με odin και κάνοντας δεύτερη εγκατάσταση της rom από πάνω εξαφανιζονταν ως δια μαγείας...

 

Εμένα απ'την άλλη δεν μου το είχε βγάλει σε καμία jelly bean (και πίστεψέ με, δοκίμασα πολλές!) και το εμφάνισε στην τελευταία τη δική μας επίσημη LSW. Το τρελό; Σε επίσημη LSW άλλης χώρας δεν το είχε βγάλει! Δεν είναι θέμα να με απασχολεί η να με χαλάει πάντως, αλλο κακό.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει δύο φορές σε παλιότερες εκδόσεις που είχα περάσει με odin και κάνοντας δεύτερη εγκατάσταση της rom από πάνω εξαφανιζονταν ως δια μαγείας...

 

Δεν είναι λογικό αυτό. Τα κενά στους τηλεφωνικους αριθμούς δεν μπορούν να επιρρεαζονται επειδή η ρομ δεν έχει κάτσει καλά. Ειδικά μετά από τα σχετικά wipes. Εκτός κι αν μιλάς για κάτι διαφορετικό.

 

Πείτε μου μια jb που δεν το κάνει σίγουρα να κάνω decompile το secphone, να δω διαφορές και να φτιάξω και το δικό μας.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα με την LSW EUR δεν εχει κενα στο keypad, αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειχα παλιοτερα - δεν μπορω να θυμηθω μονο αν ηταν με την NEE LSD ή με την XEU LSW :O

Ομαδοποιημενα τα ψηφια με κενα μου εμφανιζονται ομως στο call log και στις επαφες

 

ΥΓ: αγγλικο μενου σε ολες τις περιπτωσεις

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

@dbal... δοκίμασε σε παρακαλώ στο dialpad να βαλεις τον αριθμό 12345678... λογικά δεν θα έχει κενά. Δοκίμασε τώρα πάλι στο dialpad να βάλεις έναν αληθινό αριθμό, όπως 691234567, ή 2101234567... λογικά θα έχεις κενά. Αν όχι, θέλω το secphone.apk σου από το φάκελο preload:-)

 

Btw, έχεις English US ή UK?

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Χα! Δεν το ειχα προσεξει, εχεις δικιο! Οπότε μαλλον δεν ειναι για να σου στειλω το αρχειο... :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

κανένα από όλα αυτά ,το αρχείο ειναι σε μορφή zip και το περνάς με cwm .

 

Το έχω σίγουρα αυτό το cwm και αν ναι πως το βρίσκω; γιατί ναι μεν είναι ροοτ το τηλέφωνό μου αλλά είναι πλήρως στοκ και η ρομ και ο κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σίγουρα αυτό το cwm και αν ναι πως το βρίσκω; γιατί ναι μεν είναι ροοτ το τηλέφωνό μου αλλά είναι πλήρως στοκ και η ρομ και ο κερνελ.

 

Σβηνεις την συσκευη και την ξαναναβεις κρατωντας πατημενα συνεχεια το power button, το κεντρικο & το volume up. Μετα απο μερικα δευτερολεπτα θα μπεις στην κονσολα recovery. Εκει υπαρχει η επιλογη install zip from sd card. Κανοντας browse, θα βρεις το zip αρχειο που θελεις και θα το εγκαταστησεις.

 

Εναλλακτικα, αν εχεις την εφαρμογη Rom manager, μπορεις να κανεις μεσω αυτης Reboot into Recovery (ή καπως ετσι)... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβηνεις την συσκευη και την ξαναναβεις κρατωντας πατημενα συνεχεια το power button, το κεντρικο & το volume up. Μετα απο μερικα δευτερολεπτα θα μπεις στην κονσολα recovery. Εκει υπαρχει η επιλογη install zip from sd card. Κανοντας browse, θα βρεις το zip αρχειο που θελεις και θα το εγκαταστησεις.

 

Εναλλακτικα, αν εχεις την εφαρμογη Rom manager, μπορεις να κανεις μεσω αυτης Reboot into Recovery (ή καπως ετσι)... ;)

 

Έβαλα χύμα το zip σε άδεια κάρτα micro sd, ακολούθησα την διαδικασία με το recovery, επέλεξα apply update from external storage και μου βγάζει με κόκκινα γράμματα "Ε:signature verification failed" ενώ παράλληλα προχωράει η μπάρα από κάτω. Κάνω κάτι λάθος;

 

http://img822.imageshack.us/img822/4766/40h9.jpg

 

*εδώ και αρκετή ώρα η μπλε μπάρα από κάτω παρότι έχει γεμίσει δεν λέει να ολοκληρώσει την διαδικασία με τίποτα! τι κάνω;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα την διαδικασία με το recovery, επέλεξα install from external sd card και μου βγάζει με κόκκινα γράμματα "Ε:signature verification failed" ενώ παράλληλα προχωράει η μπάρα από κάτω. Κάνω κάτι λάθος;

 

http://img822.imageshack.us/img822/4766/40h9.jpg

 

*εδώ και ρκετή ώρα η μπάρα παρότι έχει γεμίσει δεν λέει να ολοκληρώσει την διαδικασία με τίποτα!

μήπως να ξανακατεβάσεις το zipάκι;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

μήπως να ξανακατεβάσεις το zipάκι;

 

Το κατέβασα πάλι, το δοκίμασα και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...