Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε μου για την βοηθεια σου τωρα μπαινω στο νοημα και απο οτι ειδα αυτη ειναι και ποιο νεα ειναι του απριλιου εσυ

αυτην φορας εχεις δει διαφορα ?? Τωρα την κατεβαζω !!!

 

Ευχαριστω πολυ τον φιλο mclound και τον Dimitrisandnikkii για την βοηθεια τους !!! Τελικα το nordic κατεβαζω !!!

Η τελευταία είναι η LSW. Εχώ έχω custom rom. Η τελευταία LSW είναι η ιταλική, οπότε και αυτή να βάλεις είσαι κύριος, το μόνο που θα πρέπει να κάνεις είναι στην αρχή (μετά το πρώτο reboot της συσκευής) να επιλέξεις ελληνική γλώσσα από το -μοναδικό- μενού που θα εμφανιστεί στην οθόνη σου.

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν σήμερα έβαλα την lsw ιταλική unbranded και μερικές διαφορες που είδα με την lss σκανδιναβική είναι οι εξης:

Η φωτεινότητα στο ελαχιστο ειναι όντως χαμηλότερη (για οικονομια μπαταριας).

Αντι για 237 και βάλε default εφαρμογές,εχει 195.Δηλαδη λιγότερα bloatware.

Φαίνεται ότι είναι ακόμη πιο smooth απο την lss.

Για μπαταρία συνολική διάρκεια θα δείξει.....

Το wi-fi δικτυο το "πιάνει" σε κλάσματα δευτερολέπτου!!!

 

Γενικά φαίνεται καλύτερη.

 

Αυτα μέχρι στιγμής...

Edited by saviano
Διόρθωση κειμένου.
Link to comment
Share on other sites

...η το open europe (OXA) Poland 2013 January 4.1.2 I9100XXMS1

 

Ετσι για την ιστορια, αυτο το firmware με τα στοιχεια που αναφερεις, ειναι η Πολωνικη XEO και οχι η open Europe που εχει CSC OXA και ακομα δεν εχει βγει σε 4.1.2

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έβαλα την lsw ιταλική unbranded και μερικές διαφορες που είδα με την lss σκανδιναβική είναι οι εξης:

Η φωτεινότητα στο ελαχιστο ειναι όντως χαμηλότερη (για οικονομια μπαταριας).

Αντι για 237 και βάλε default εφαρμογές,εχει 195.Δηλαδη λιγότερα bloatware.

Φαίνεται ότι είναι ακόμη πιο smooth απο την lsw.

Για μπαταρία συνολική διάρκεια θα δείξει.....

Το wi-fi δικτυο το "πιάνει" σε κλάσματα δευτερολέπτου!!!

 

Γενικά φαίνεται καλύτερη.

 

Αυτα μέχρι στιγμής...

 

Ενδιαφέρον.. σε ένα σημείο μάλλον ήθελες να γράψεις lss όμως.:p

Link to comment
Share on other sites

@makis206 Σωστός.Το διόρθωσα...

 

Μία άλλη διαφορα (αλλα όχι σημαντικη) ανάμεσα σε σκανδιναβική lss με ιταλική lsw είναι στις γλώσσες γραφής κειμένου.

Στην πρώτη είναι προεγκατεστημένες σχεδόν όλες ενω στην δευτερη εχει 4-5 απο default και τις αλλές (όποια χρειάζεσαι π.χ ελληνικα) τις κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έβαλα την lsw ιταλική unbranded και μερικές διαφορες που είδα με την lss σκανδιναβική είναι οι εξης:

Η φωτεινότητα στο ελαχιστο ειναι όντως χαμηλότερη (για οικονομια μπαταριας).

Αντι για 237 και βάλε default εφαρμογές,εχει 195.Δηλαδη λιγότερα bloatware.

Φαίνεται ότι είναι ακόμη πιο smooth απο την lss.

Για μπαταρία συνολική διάρκεια θα δείξει.....

Το wi-fi δικτυο το "πιάνει" σε κλάσματα δευτερολέπτου!!!

 

Γενικά φαίνεται καλύτερη.

 

Αυτα μέχρι στιγμής...

 

Κι εμένα μου φαίνεται πιο smooth από την lss και έχω περάσει την ευρωπαική(έτσι την χαρακτηρίζει) XEU.

Στο θέμα της μπαταρίας, μου καταναλώνει αρκετά λιγότερη όταν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Λετε ρε παιδια να ειναι τοσο καλή και ταιριαστη στα Ελληνικα δεδομενα η lsw; Με πριζωσατε και λεω να τη δοκιμασω μετα απο δυο-τρεις μερες που εχω να ξεμπερδεψω με κατι υποχρεωσεις.. αν την εχει εγκαταστησει και καποιος αλλος ας πει εντυπωσεις..

 

Εσυ φιλε gre ποιας χωρας την lsw περασες; Γιατι μολις ειδα οτι η Ιταλικη εχει csc ITV και οχι XEU.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Η 30η στην παρακάτω λίστα είναι:

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9100

 

όπως έγραψα πριν δεν λέει χώρα αλλά Europe

Link to comment
Share on other sites

γραφω off topik αλλα χρειαζομαι μια βοηθεια και στο μερος που γραφουν επισημα δεν το επισκεπτονται πολλα ατομα,αφου λοιπον καταπειραξα το ς2 το δικο μου,σημερα πειραξα το galaxy fit της συζηγου,και εχασα την ....ελληνικη γλωσσα.πριν με "σκοτωσει"πως επαναφερω το αρχικο φιρμγουερ,γιατι στο σαμμομπιλ δεν το εχει.ευχαριστω και χιλια συγνωμη για το of tpk.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η lsw έχει καλύτερη επίδοση στην διάρκεια μπαταρίας λόγω του ότι ρυθμίζει πιό καλά την φωτεινότητα της οθόνης,κάτι που όλοι ξέρουμε ότι ειναι το νούμερο 1 στην κατανάλωση.Αυτό είναι δοκιμασμένο.

Μου έχει κρατήσει μισή μέρα περισσότερο κάνοντας πάντα φυσικά την ίδια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Η lsw έχει καλύτερη επίδοση στην διάρκεια μπαταρίας λόγω του ότι ρυθμίζει πιό καλά την φωτεινότητα της οθόνης,κάτι που όλοι ξέρουμε ότι ειναι το νούμερο 1 στην κατανάλωση.Αυτό είναι δοκιμασμένο.

Μου έχει κρατήσει μισή μέρα περισσότερο κάνοντας πάντα φυσικά την ίδια χρήση.

 

Μιλάς βέβαια για την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας -πάντα στο off το έχω εγώ..-, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δέν το έχω στο αυτόματο.Το έχω στο ελάχιστο.Το να το έχεις στο αυτόματο είναι συνεχώς ενεργοποιημένος ο αισθητήρας και άρα καταναλώνει περισσοτερη μπαταρία.όπως επίσης έχω απενεργοποιημένο το γυροσκόπιο.

Γενικά τους αισθητήρες τους ενεργοποιώ μόνο όταν τους χρειάζομαι.

Επίσης ενα ΜΕΓΑΛΟ "κόλπο" που πολλοί δέν το ξερουν-κανουν- είναι το δίκτυο.

άν το έχεις σε dual band δηλαδη 3g-gsm τότε η κατανάλωση ανεβαίνει κατακόρυφα!!!

Το έχω πάντα GSM (ΚΑΙ για τα δεδομένα) αφού ούτως ή αλλως η ταχύτητα είναι υπέρ αρκετη για να δουλέψουν οι περισσοτερες εφαρμογες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ενα ΜΕΓΑΛΟ "κόλπο" που πολλοί δέν το ξερουν-κανουν- είναι το δίκτυο.

άν το έχεις σε dual band δηλαδη 3g-gsm τότε η κατανάλωση ανεβαίνει κατακόρυφα!!!

Το έχω πάντα GSM (ΚΑΙ για τα δεδομένα) αφού ούτως ή αλλως η ταχύτητα είναι υπέρ αρκετη για να δουλέψουν οι περισσοτερες εφαρμογες!!!!

 

Ειναι παντα η πρωτη ρυθμιση που κανω σε καθε νεο firmware που εγκαθιστω!:p

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχω απενεργοποιημένο το γυροσκόπιο.

 

Πώς απενεργοποιώ το γυροσκόπιο;; δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τα off topic έφυγαν. Υπάρχει θέμα για συζητήσεις επί του Play Store και όχι μόνο εδώ :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δέν το έχω στο αυτόματο.Το έχω στο ελάχιστο.Το να το έχεις στο αυτόματο είναι συνεχώς ενεργοποιημένος ο αισθητήρας και άρα καταναλώνει περισσοτερη μπαταρία.όπως επίσης έχω απενεργοποιημένο το γυροσκόπιο.

Γενικά τους αισθητήρες τους ενεργοποιώ μόνο όταν τους χρειάζομαι.

Επίσης ενα ΜΕΓΑΛΟ "κόλπο" που πολλοί δέν το ξερουν-κανουν- είναι το δίκτυο.

άν το έχεις σε dual band δηλαδη 3g-gsm τότε η κατανάλωση ανεβαίνει κατακόρυφα!!!

Το έχω πάντα GSM (ΚΑΙ για τα δεδομένα) αφού ούτως ή αλλως η ταχύτητα είναι υπέρ αρκετη για να δουλέψουν οι περισσοτερες εφαρμογες!!!!

 

Το έκανα αυτό γιατί δεν το ήξερα αλλά παρατήρησα μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα και γύρισα στην παλιά ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πώς απενεργοποιώ το γυροσκόπιο;; δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό!

 

Και εγώ την ίδια απορία έχω κι ξέρει κανείς πως γίνετα ?? :rolleyes:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Λόγω κάποιων προβλημάτων που είχα, φλάσαρα με odin το επίσημο αγγλικό JB firmware 4.1.2 απο sammobile.com, και προσπάθησα με το CSC selector να δω αν έχω σωστό CSC, αλλά δείχνει να μην δουλεύει.

Βλέπω έκδοση βασικού φάσματος : I9100XXMS2, πιστεύω να είναι σωστό, EUR

Είναι όμως;

Επειδή βλέπω μερικές φορές να χάνω το σήμα κλπ, ξέρει κάποιος να μου πει αν είμαι σωστά με την έκδοση βασικού φάσματος που έχω, ή πρέπει να φλάσάρω σκέτο CSC για να βελτιώσω το σήμα;

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα jb εκδοση με csc eur δεν εχει βγει. Απο κει και περα, περνας οποια εκδοση αλλη θελεις που εχει βγει, καλη ωρα οπως εβαλες την Αγγλικη.
Link to comment
Share on other sites

Άρα, με αυτό που φλάσαρα, πρέπει να είμαι οκ...

 

Base Firmware: I9100XWLSW (4.1.2)

Region: Europe

Country United Kingdom

Carrier: Unbranded

Build Date: 15 May 2013

Modem: XXMS2

CSC: XEULS5

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έκδοση βασικού φάσματος : I9100XXMS2, πιστεύω να είναι σωστό, EUR

Είναι όμως;

 

Συνδεσε το με το KIES.

θα σου πει κατα οτι η συσκευη σου δεν υποστηριζει αναβαθμισεις μεσω του προγραμματος, αλλα θα σου δειξει το CSC που εχεις μετα το φλασαρισμα, το οποιο κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι οτι ειχες πριν, πχ EUR, COS, VGR. Αυτη η "ασυμφωνια" ειναι και ο λογος που απο εδω και περα, αναβαθμιζεις μονο μεσω ODIN :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα να βαλω κι εγω την xwlsw XEU? Πολυ καιρο εχει να βγει nordic καινουργια και λεω να αλλαξω...

 

Δεν χανεις τιποτα αν δοκιμασεις Φωτη, καλα λογια διαβαζω.. το οτι δεν ειναι ΝΕΕ δεν λεει κατι ιδιαιτερο οπως διαπιστωσες κι εσυ εντελει..:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτα αν δοκιμασεις Φωτη, καλα λογια διαβαζω.. το οτι δεν ειναι ΝΕΕ δεν λεει κατι ιδιαιτερο οπως διαπιστωσες κι εσυ εντελει..:p

 

Θα αλλαξω το csc σε eur κ θα την περασω μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Για την lsw... είναι η τεταρτη μέρα που την χρησιμοποιώ και όλα πάνε καλά.έχω βάλει την ιταλική λόγω του ότι δέν είχα προσέξει ότι είχε βγεί XEU.:O

Tο σίγουρο είναι ότι έχει πιο ομαλή κατανάλωση η μπαταρία.

Το παρατήρησα ειδικά όταν προς το τέλος τις αποφόρτισης.

csc δεν έχω αλλάξει (άν και δέν είναι τίποτα το να το αλλάξω ;)) αλλά προς το παρόν το αφήνω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...