Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυγε απο 4.0.3 και θα βρεις την υγεια σου....

Ναι η 4.1.2 εχει αρκετες διαφορες....

Η αν θες πηγαινε σε 4.0.4..

Παντως φυγε απο 4.0.3.....

 

για να παω σε 4.0.4 μεσω odin ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να παω σε 4.0.4 μεσω odin ε?

 

Ναι ! Οδηγός υπάρχει στην πρώτη σελίδα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι άσχετος από android και θεώ να ρωτησω....Εχω ενα s2 με 4.0.3.....τρωει καποια 'σκαλωματα'...Η 4.1.2 εχει καποιες ουσιαστικες διαφορές ή να μη μπω στο κόπο?

 

Μην το σκεφτεσαι, πηγαινε κατ'ευθειαν σε 4.1.2... η 4.0.4 ειναι πολυ καλη, κυριως οταν εχεις την ΤΡΑΓΙΚΗ 4.0.3, αλλα η 4.1.2 ειναι ΙΣΩΣ η καλυτερη version του Android μεχρι στιγμης...

Οσο για τα κολληματα που λες, ισως να φταινε κι αλλα πραγματα... Οπως καποιες κακογραμμενες εφαρμογες που (ενδεχομενως) εχεις εγκαταστησει, ή μια προβληματικη sd καρτα...

Παντως απο την 4.0.3 φυγε τρεχοντας!!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι άσχετος από android και θεώ να ρωτησω....Εχω ενα s2 με 4.0.3.....τρωει καποια 'σκαλωματα'...Η 4.1.2 εχει καποιες ουσιαστικες διαφορές ή να μη μπω στο κόπο?

 

Eγώ είχα σκαλώματα και με την 4.0.4....Πόσο μάλλον με την 4.0.3. Έβαλα 4,1 και δεν ξαναέκανε restart συν ότι το κινητό συμπεριφέρεται καλύτερα γενικότερα. Αίσθηση που με ics δεν είχα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το φορμά που έχει ο αριθμός τηλεφώνου, εξαρτάται απο την γλώσσα συσκευής.

 

Και πώς αλλάζει αυτό γιατί είναι πολύ εκνευριστικό.. Πάντως και πριν lsn nee είχα και δεν μου το κανε αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Και πώς αλλάζει αυτό γιατί είναι πολύ εκνευριστικό.. Πάντως και πριν lsn nee είχα και δεν μου το κανε αυτό!!

 

Εγώ βάζω english UK

Πειραματίσου ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξω firmaware με odin πρεπει ναεχει sd το τηλεφωνο?

 

Οχι. Δες τις οδηγιες στην αρχη του thread και θα καταλαβεις... Ειναι πανευκολο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περασα 4,1,2 αλλα δε συνδεεται μεσω kies τωρα.....τι παιζει?μου λεει η συσκευη δεν δεν υποστρίζεται απο keys 2.0

 

Λογικο ακουγεται! Ουτε εμενα το βλεπει το Kies αφου η version που περασα δεν ειναι αυτη που ειχε απο την μαμα της η συσκευη!!! Ηταν Ελβετικη και περασα Nordic... Προφανως κατι τετοιο συμβαινει και σ'εσενα...;)

(σου το λεω οσο πιο απλα μπορω...)

 

Τι το θελεις το Kies? Φροντισε να το εχεις ενημερωμενο λογω του οτι χρειαζονται οι drivers του & κανε την δουλεια σου με το Odin...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικο ακουγεται! Ουτε εμενα το βλεπει το Kies αφου η version που περασα δεν ειναι αυτη που ειχε απο την μαμα της η συσκευη!!! Ηταν Ελβετικη και περασα Nordic... Προφανως κατι τετοιο συμβαινει και σ'εσενα...;)

(σου το λεω οσο πιο απλα μπορω...)

 

Τι το θελεις το Kies? Φροντισε να το εχεις ενημερωμενο λογω του οτι χρειαζονται οι drivers του & κανε την δουλεια σου με το Odin...

 

Δε το θελω το kies....ok απλα ηθελα να ξερω αν μονο εγω το αντιμετωπιζω....ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

..καλη σπερα και απο μενα, εχω κατεβασει την XWLSΝ (19 Mαρτίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware για τι Sii το αποσυμπιέζω το αρχειο αλλα το μονο που βλεπω ειναι ενα αρχειο dll και ενα αρχειο I9100XWLSN_I9100XXMS2_I9100OXXLS8_HOME.tar.md5

πουθενα αρχειο “Pda” ή 'CSC' ??? κανω κατι λαθος??

Ευχαριστω....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

..καλη σπερα και απο μενα, εχω κατεβασει την XWLSΝ (19 Mαρτίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware για τι Sii το αποσυμπιέζω το αρχειο αλλα το μονο που βλεπω ειναι ενα αρχειο dll και ενα αρχειο I9100XWLSN_I9100XXMS2_I9100OXXLS8_HOME.tar.md5

πουθενα αρχειο “Pda” ή 'CSC' ??? κανω κατι λαθος??

Ευχαριστω....

 

Το dll στον κάδο...

Το tar.md5 στη θέση PDA του Odin.

Link to comment
Share on other sites

Το dll στον κάδο...

Το tar.md5 στη θέση PDA του Odin.

 

 

Eυχαριστω φιλε μου. Οσον αφορα το backup λες να κανω με Nandroid Backup και με Titanium?? η δεν χρειαζεται καθολου απο την στιγμη που ειμαι συγχρονισμενος στο gmail gia τις επαφες βασικα ...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε μου. Οσον αφορα το backup λες να κανω με Nandroid Backup και με Titanium?? η δεν χρειαζεται καθολου απο την στιγμη που ειμαι συγχρονισμενος στο gmail gia τις επαφες βασικα ...

 

Το backup είναι δική μας ασφάλεια.

Αν εσύ τώρα δε σε πειράζει να ρισκάρεις και σε ενδιαφέρουν μόνο οι επαφές, τότε μη κάνεις.

Κάνε και μια επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων τότε και θα έχεις και το σύστημα καθαρό.

Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω προχθες το βραδι την LSN.Εχω να πω οτι μου αρεσε!Το τηλ ειναι σιγουρα πιο γρηγορο και μου φαινονται πως βελτιωθηκε και η οθονη(πιο εντονα χρωματα με τη ρυθμιση στο τυπικη).Επισης αρκετες εξτρα ρυθμισεις γενικοτερα.

Ενα πραγμα που δε μου αρεσε μεχρι στιγμης ειναι η φωτεινοτητα στο internet.Μου φαινεται αρκετα χαμηλη ακομη κι αν την ανεβασεις στο τερμα.Αυτο φαινεται εντονα αν πατωντας το πληκτρο back για να βγεις απο το browser φτασεις στο τελευταιο πατημα(πριν βγεις),τοτε βλεπεις οτι η οθονη ανεβαζει φωτεινοτητα παρα πολυ(ενω την εχεις ρυθμισει στο ιδιο επιπεδο με του τηλ).

Εχω να προτεινω σε ολους να κανουν factory reset πριν και μετα το περασμα τις rom εκτος και αν θελουν να δοκιμασουν μηπως δεν εχουν θεμα και το αποφυγουν.Εγω παντως που εκανα πριν και ξεχασα να κανω μετα ειχα.Καταρχην μου κολλησε 2-3 φορες και το πιο σημαντικο μου αδειασε η μπαταρια σε 12 ωρες περιπου χωρις ιδιαιτερη χρηση(επαθα πλακα)!!Τωρα μετα απο το δευτερο factory reset φαινεται βα λειτουργει πιο ομαλα(χωρις κολληματα) και απο μπαταρια πολυ καλυτερα.Στο ιδιο χρονικο διαστημα μου εφαγε περιπου το 20%.

ΥΓ:Θα επανελθω με νεοτερα για μπαταρια και αλλα!!

ΥΓ:Αν γνωριζει καποιος κατι για τη φωτεινοτητα στο browser ας μας διαφωτισει!!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ:Αν γνωριζει καποιος κατι για τη φωτεινοτητα στο browser ας μας διαφωτισει!!!

 

Δοκίμασες να ρυθμίσεις τη φωτεινότητα μέσα απ'την εφαρμογή; Με ανοιχτό τον browser πατάς αριστερό πλήκτρο αφής - φωτεινότητα...;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ρυθμίσεις τη φωτεινότητα μέσα απ'την εφαρμογή; Με ανοιχτό τον browser πατάς αριστερό πλήκτρο αφής - φωτεινότητα...;)

 

Εννοειται οτι επαιξα με τις ρυθμισεις.Ομως οταν εχω τη φωτεινοτητα της συσκευης και του browser στο 50% δεν εχει καμια σχεση η μια με την αλλη.Δε λεω οτι οταν μπαινω στο ιντερνετ δε βλεπω αλλα η διαφορα νομιζω οτι ειναι πολυ μεγαλη.Εσυ στο δικο σου βλεπεις να ειναι το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι επαιξα με τις ρυθμισεις.Ομως οταν εχω τη φωτεινοτητα της συσκευης και του browser στο 50% δεν εχει καμια σχεση η μια με την αλλη.Δε λεω οτι οταν μπαινω στο ιντερνετ δε βλεπω αλλα η διαφορα νομιζω οτι ειναι πολυ μεγαλη.Εσυ στο δικο σου βλεπεις να ειναι το ιδιο?

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας, και συγκεκριμένα το "χρώμα φόντου"; σε εμένα πάντως είναι ίδια η φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα παντως συστηνω σε ολους να βαλουν jelly bean ειναι πολυ καλυτερη(ακομα βεβαια την παρακολουθω).Σιγουρα ειναι πιο ενεργοβορα αλλα νομιζω οτι δεν εχει πολυ μεγαλη διαφορα απο ICS(Θα επανελθω για αυτο).Επισης οσον αφορα τη διαδικασια φλασσαρισματος ειναι πολυ απλη.Απλα ακολουθειστε βημα βημα τον οδηγο και δε θα εχετε κανενα προβλημα.Ουτως η αλλως η rom ειναι επισημες και ειναι αδυνατον(σχεδον) να παθει κατι η οθονη απο αυτες.Το προβλημα θα το εχετε αν σπασει αλλα και παλι δε θα καλυπτεται απο την εγγυηση και θα σκασετε περιπου 150 ευρω(οποτε σκεφτειτε το).

ΥΓ:Ημουν απο αυτους που περιμεναν.Τωρα απλα οταν και αν βγει η ελληνικη 4.1.2(πιστευω φετος) θα την περασω παλι με odin και ολα καλα!!!

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας, και συγκεκριμένα το "χρώμα φόντου"; σε εμένα πάντως είναι ίδια η φωτεινότητα.

 

Ναι ρε ****το αυτο ηταν,το ξετσεκαρισα και ολα καλα.Λεω κι εγω τι εγινε...

Εσεις τι εχετε τσεκαρισμενο στην εξοικονομηση ενεργειας?Εγω τα δυο πρωτα τωρα!!!Η τεταρτη επιλογη ειναι για να κλεινει η δονηση?

ΥΓ:Ευχαριστω φιλε!!!

 

Γενικοτερα παντως συστηνω σε ολους να βαλουν jelly bean ειναι πολυ καλυτερη(ακομα βεβαια την παρακολουθω).Σιγουρα ειναι πιο ενεργοβορα αλλα νομιζω οτι δεν εχει πολυ μεγαλη διαφορα απο ICS(Θα επανελθω για αυτο).Επισης οσον αφορα τη διαδικασια φλασσαρισματος ειναι πολυ απλη.Απλα ακολουθειστε βημα βημα τον οδηγο και δε θα εχετε κανενα προβλημα.Ουτως η αλλως η rom ειναι επισημες και ειναι αδυνατον(σχεδον) να παθει κατι η οθονη απο αυτες.Το προβλημα θα το εχετε αν σπασει αλλα και παλι δε θα καλυπτεται απο την εγγυηση και θα σκασετε περιπου 150 ευρω(οποτε σκεφτειτε το).

ΥΓ:Ημουν απο αυτους που περιμεναν.Τωρα απλα οταν και αν βγει η ελληνικη 4.1.2(πιστευω φετος) θα την περασω παλι με odin και ολα καλα!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε ****το αυτο ηταν,το ξετσεκαρισα και ολα καλα.Λεω κι εγω τι εγινε...

Εσεις τι εχετε τσεκαρισμενο στην εξοικονομηση ενεργειας?Εγω τα δυο πρωτα τωρα!!!Η τεταρτη επιλογη ειναι για να κλεινει η δονηση?

ΥΓ:Ευχαριστω φιλε!!!

 

Ωραίος ο Στέφανος..:D

 

..και ναι, η τέταρτη επιλογή έχει να κάνει με τη δόνηση, εγώ έτσι κι αλλιώς την έχω πάντα απενεργοποιημένη οπότε και κλικαρισμένη στην εξοικονόμηση ενέργειας.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε ****το αυτο ηταν,το ξετσεκαρισα και ολα καλα.Λεω κι εγω τι εγινε...

Εσεις τι εχετε τσεκαρισμενο στην εξοικονομηση ενεργειας?Εγω τα δυο πρωτα τωρα!!!Η τεταρτη επιλογη ειναι για να κλεινει η δονηση?

ΥΓ:Ευχαριστω φιλε!!!

 

Να'σαι καλά.:)

Εγώ τα έχω όλα, εκτός από το "χρώμα φόντου". Δόνηση έχω κανονικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά.:)

Εγώ τα έχω όλα, εκτός από το "χρώμα φόντου". Δόνηση έχω κανονικά πάντως.

 

Μαλλον θα εχει να κανει με τη χρηση της δονησης σε αλλες περιπτωσεις(εκτος κλησεων).Πιθανον και με το επιπεδο της δονησης(μπορει να το χαμηλωνει)!!

Εχει φλασσαρει κανενας την DNF?Λεει τιποτα?

Edited by giatrex
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...