Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κ από μένα. Ύστερα από πολύ διάβασμα εδώ μέσα κ με την βοήθεια την δικιά σας σε απορίες που είχα και με τις δικές σας απαντήσεις , είμαι και εγώ τώρα κάτοχος της XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.τα συμπεράσματα μου είναι οτι το τηλέφωνο είναι απλά τέλειο,πιο γρήγορο στο ίντερνετ,στην μνήμη καταναλώνονται 390-510 μβ και γενικά όλο το τηλέφωνο είναι διαφορετικό στο καλύτερο. Απο μπαταριά θα το δω γιατί είναι η πρώτη μου μέρα. Είχα την 4.0.4 BULPG τώρα τα παρακάτω.

Έκδοση 4.1.2

Έκδοση βασικού φάσματος I9100XXLS8

Έκδοση κερναλ 3.0.31-889555

Αριθμός κατασκευής I9100XWLSD

 

Θα ήθελα να πω ένα ευχαριστώ.

 

Τώρα που το πήρα λίγο τον αέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν στην 4.1.2 που είμαι μπορώ να το κάνω ροοτ με αυτόν τον τρόπο

 

1. Κατεβάστε αυτό το αρχείο και βάλτε το στην εξωτερική κάρτα sd.

2. Kάντε επανεκκίνηση σε recovery mode (δείτε σχεδιάγραμμα για τα 3 κουμπιά στο επόμενο μήνυμα, μόνο που τώρα αντί για volume down πατάμε volume UP)

3. Επιλέξτε apply update from external storage, χρησιμοποιώντας τα κουμπιά ήχου, και το power για επιλογή.

4. Επιλέξτε το Root_SuperSU.0.98-Busybox.1.20.2-S2-signed.zip που κατεβάσατε στο βήμα 1. Αυτό ητανε, είστε root. Αφού κάνετε reboot, βρείτε την εφαρμογή SuperSU στις εφαρμογές σας, τρέξτε την και κάντε update αν ζητήσει.

 

η αν υπαρχή κάποιος άλλος.

περιμένω την απάντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κ από μένα. Ύστερα από πολύ διάβασμα εδώ μέσα κ με την βοήθεια την δικιά σας σε απορίες που είχα και με τις δικές σας απαντήσεις , είμαι και εγώ τώρα κάτοχος της XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.τα συμπεράσματα μου είναι οτι το τηλέφωνο είναι απλά τέλειο,πιο γρήγορο στο ίντερνετ,στην μνήμη καταναλώνονται 390-510 μβ και γενικά όλο το τηλέφωνο είναι διαφορετικό στο καλύτερο. Απο μπαταριά θα το δω γιατί είναι η πρώτη μου μέρα. Είχα την 4.0.4 BULPG τώρα τα παρακάτω.

Έκδοση 4.1.2

Έκδοση βασικού φάσματος I9100XXLS8

Έκδοση κερναλ 3.0.31-889555

Αριθμός κατασκευής I9100XWLSD

 

Θα ήθελα να πω ένα ευχαριστώ.

 

Τώρα που το πήρα λίγο τον αέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν στην 4.1.2 που είμαι μπορώ να το κάνω ροοτ με αυτόν τον τρόπο

 

1. Κατεβάστε αυτό το αρχείο και βάλτε το στην εξωτερική κάρτα sd.

2. Kάντε επανεκκίνηση σε recovery mode (δείτε σχεδιάγραμμα για τα 3 κουμπιά στο επόμενο μήνυμα, μόνο που τώρα αντί για volume down πατάμε volume UP)

3. Επιλέξτε apply update from external storage, χρησιμοποιώντας τα κουμπιά ήχου, και το power για επιλογή.

4. Επιλέξτε το Root_SuperSU.0.98-Busybox.1.20.2-S2-signed.zip που κατεβάσατε στο βήμα 1. Αυτό ητανε, είστε root. Αφού κάνετε reboot, βρείτε την εφαρμογή SuperSU στις εφαρμογές σας, τρέξτε την και κάντε update αν ζητήσει.

 

η αν υπαρχή κάποιος άλλος.

περιμένω την απάντηση σας.

 

Κανε αυτο που λες και ξεμπερδεψες.....

Με αυτο εκανα και εγω root το s2 της γυναικας μου....

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο που λες και ξεμπερδεψες.....

Με αυτο εκανα και εγω root το s2 της γυναικας μου....

 

κάνω αυτή την ερώτηση για το ροοτ στην 4.1.2 XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE. γιατι κατι διάβασα εδω οτι αλλάζεις

 

Μπορείς να εχεις root αλλά χωρίς custom recovery .

Κατεβάζεις το CWM-SuperSU-v0.97.zip

Το μετονομάζεις σε update.zip

Το μεταφέρεις στο τηλέφωνο ,μπαίνεις σε recovery mode ,πηγαίνεις στο apply update και το φλασσαρεις

τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

κάνω αυτή την ερώτηση για το ροοτ στην 4.1.2 XWLSD (31 Ιανουαρίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE. γιατι κατι διάβασα εδω οτι αλλάζεις

 

Μπορείς να εχεις root αλλά χωρίς custom recovery .

Κατεβάζεις το CWM-SuperSU-v0.97.zip

Το μετονομάζεις σε update.zip

Το μεταφέρεις στο τηλέφωνο ,μπαίνεις σε recovery mode ,πηγαίνεις στο apply update και το φλασσαρεις

τελικα τι ισχυει?

 

Δεν έχουν ουσιαστική διαφορά αυτοί οι 2 τρόποι... απλά ο ένας θέλει ένα προσωρινό διαφορετικό recovery.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν ουσιαστική διαφορά αυτοί οι 2 τρόποι... απλά ο ένας θέλει ένα προσωρινό διαφορετικό recovery.

 

εγώ έχω δοκιμασι τον πρώτο τρόπο ροοτ οταν είχα 4.0.4 κ θα προσπαθήσω ξανά στην 4.1.2 αφού δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

κάποιο πρόγραμμα για ροοτ 4.1.2 αν ξέρει κάποιος ?

Ευχαριστώ ξανά για της πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω δοκιμασι τον πρώτο τρόπο ροοτ οταν είχα 4.0.4 κ θα προσπαθήσω ξανά στην 4.1.2 αφού δεν παρουσιάζει πρόβλημα.

κάποιο πρόγραμμα για ροοτ 4.1.2 αν ξέρει κάποιος ?

Ευχαριστώ ξανά για της πληροφορίες

 

Για εφαρμογές android υπάρχει κατάλληλη ενότητα, απευθύνσου εκεί.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε ακόμη μια νέα rom διαθέσιμη στο sammobile:

Norway (Telenor) - TEN

Μ'αυτούς τους ρυθμούς μας βλέπω να πάρουμε τη δικιά μας το καλοκαίρι...

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Πριν καμια 10αρια μέρες πέρασα σε φιλο μου την ισπανική με το Odin και τον οδηγό που έχει εδώ, το κιν εδώ και μια εβδομάδα του κάνει μερικά κουλά δλδ ενω σερφάρει στο νετ του κάνει ρεσετ και ένα άλλο πρόβλημα ειναι με την μπαταρία, εκεί που λέει 40% μετά το ρεσέτ λεει π.χ. 5% και θέλει φόρτισμα.

Εχετε κάτι στο μυαλό σας που μπορεί να φταίει?

Αν θέλω να το γυρίσω σε μαμα ρομ 4χχ πως ξαναγυρνάει? δεν ειναι ροοτ το κιν.

Ευχαριστώ.

Μετά απο συζήτηση με τον φιλο μου αποφασίσαμε να το στείλουμε στο σερβις, μπορει να μου πει κάποιος πως επαναφέρω το κιν σε ρομ με εγγύηση? αν κάνω την αναβάθμιση που μου βγάζει το κιν μεσω ΟΤΑ θα μπεί η 4,0,χ η με το κιες? μήπως με το ΟDIN?

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο συζήτηση με τον φιλο μου αποφασίσαμε να το στείλουμε στο σερβις, μπορει να μου πει κάποιος πως επαναφέρω το κιν σε ρομ με εγγύηση? αν κάνω την αναβάθμιση που μου βγάζει το κιν μεσω ΟΤΑ θα μπεί η 4,0,χ η με το κιες? μήπως με το ΟDIN?

 

 

Με odin και μόνο. δες στην 1η σελίδα του παρόντος και κατέβασε κάποια ελληνική 4.03 μην κατεβάσεις 4.04 καθώς μόνο για cosmote έχει δοθεί στην Ελλάδα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εναι η I9100XWLP7_I9100OXXLPH_EUR σωστή? το κιν ειναι wind, μην κανω καμια λαλακια...

 

Σωστή είναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την διαδικασία και φαινεται να περασε την ρομ και έκανε ρεσταρτ αλλα έχει κανα τεταρτο που δειχνει το λογορυπο της σαμυ που κινείται και δεν κανει τπτ αλλο, να το αποσυνδέσω?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την διαδικασία και φαινεται να περασε την ρομ και έκανε ρεσταρτ αλλα έχει κανα τεταρτο που δειχνει το λογορυπο της σαμυ που κινείται και δεν κανει τπτ αλλο, να το αποσυνδέσω?

 

Κλείστο, άνοιξε το σε recovery mode και κάνε factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Ok ανοιξε αλλα βγάζει σαν 1η επιλογή τα ισπανικα, μηπως κατι δεν έγινε σωστά? σε ζαλίζω αλλα φοβάμαι μην έχουμε κανα θέμα με την εγγυηση και δεν ειναι δικο μου το κιν.
Link to comment
Share on other sites

Ok ανοιξε αλλα βγάζει σαν 1η επιλογή τα ισπανικα, μηπως κατι δεν έγινε σωστά? σε ζαλίζω αλλα φοβάμαι μην έχουμε κανα θέμα με την εγγυηση και δεν ειναι δικο μου το κιν.

 

Πήγαινε πιο κάτω και θα βρεις Ελληνικά ρε συ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ εννοειται πως το έκανα αλλα γιατί να εχει 1η τα ισπανικα, μηπως κάτι παιζει με την ισπανική 4,1,χ που είχα πριν?
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ εννοειται πως το έκανα αλλα γιατί να εχει 1η τα ισπανικα, μηπως κάτι παιζει με την ισπανική 4,1,χ που είχα πριν?

 

Δεν παίζει κανένα ρόλο. Ηρέμησε ρε συ.. Όλα μια χαρά είναι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ εννοειται πως το έκανα αλλα γιατί να εχει 1η τα ισπανικα, μηπως κάτι παιζει με την ισπανική 4,1,χ που είχα πριν?

 

Φρόντισε να έχεις μηδενισμενο counter και επίσημη ρομ από Samsung Hellas ή τον πάροχο σου και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Την I9100XWLP7_I9100OXXLPH_EUR εβαλα, counter τι εννοείς? εκανα factory reset και σε λιγο το παω στην κουριερ να παει στην SMARTEK όπως μου είπαν
Link to comment
Share on other sites

Την I9100XWLP7_I9100OXXLPH_EUR εβαλα, counter τι εννοείς? εκανα factory reset και σε λιγο το παω στην κουριερ να παει στην SMARTEK όπως μου είπαν

 

Μπες σε download mode (κρατά πατημένα τα κάτω πλήκτρο έντασης - κεντρικό κουμπί home - κουμπί κλειδώματος μέχρι να κάνει επανεκκίνηση και να δεις μια οθόνη που θα σου λέει continue ή reboot). Πάτησε το πάνω πλήκτρο έντασης για να συνεχίσεις και εκεί δες αν σου βγάζει αριθμό ή απλά No.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν 3 λεπτά έφυγε το κιν για κουριερ, δεν του έκανα αυτο που λές, υπάρχει θέμα ?

 

Ετοιμασου να πληρωσεις τοτε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν 3 λεπτά έφυγε το κιν για κουριερ, δεν του έκανα αυτο που λές, υπάρχει θέμα ?

 

Αν δεν είχε γίνει root στο κινητό να αλλαχθούν kernels κτλ οχι δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί τότε μετράει ο counter. Αν φλασαρες μόνο official Samsung roms ο μετρητής δεν καταγράφει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ροοτ το κιν φιλε μου οφφισιαλ ισπανικη 4,1,2 εβαλα και γυρισα παλι σε 4,0,3 για να το στείλω εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...