Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εισαι root με το titanium backup αλλιως μια καινουρια εφαρμογη που λεει οτι το κανει αλλα δεν την εχω δοκιμασει ειναι το carbon

 

δεν είμαι root αλλά έχω το my backup pro και δεν έχω πρόβλημα με το backup. Κάνει τα πάντα (από apps μέχρι sms που λέει ο λόγος), αλλά όχι αυτό που θέλω, τα saves δηλαδή από ένα παιχνίδι. Και δε ξέρω και που αποθηκεύονται σαν φάκελος στο κινητό να κάνω χειροκίνητο backup...;)

 

Καλημέρα. Έχω την επίσημη ελληνική 4.0.3 από το κουτί του. Έχοντας κουραστεί με τα κλεισίματα πιο πολύ, λόγω WiFi, αποφάσισα να αλλάξω έκδοση. Λέω να περάσω τη Nordic που βγήκε πρόσφατα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να περαστεί ''καθαρή'' και όχι από πάνω.

 

Επειδή δεν κατέχω ΠΛΗΡΩΣ το σπορ, μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μου πει τις κινήσεις βήμα βήμα που πρέπει να κάνω ώστε η προηγούμενη έκδοση να μην αφήσει τα λεγόμενα ''ψεγάδια'' στην επόμενη; Ευχαριστώ Guys.

 

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν την περάσεις, στη συνέχεια την περνάς με τη διαδικασία που αναγράφεται αναλυτικά στην αρχή αυτού εδώ του topic και όταν πια την έχεις περάσει, κάνεις ακόμα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Νομίζω μ'αυτό τον τρόπο δε θα έχεις πρόβλημα...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν την περάσεις, στη συνέχεια την περνάς με τη διαδικασία που αναγράφεται αναλυτικά στην αρχή αυτού εδώ του topic και όταν πια την έχεις περάσει, κάνεις ακόμα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Νομίζω μ'αυτό τον τρόπο δε θα έχεις πρόβλημα...

 

Νόμιζα ότι με την επαναφορά εργ.ρυθμίσεων σου επιστρέφει και την μανίσια έκδοση. Ευχαριστώ. Αυτά τα ψεγάδια που αφήνει μία έκδοση είναι τα λεγόμενα Wipes;

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι root αλλά έχω το my backup pro και δεν έχω πρόβλημα με το backup. Κάνει τα πάντα (από apps μέχρι sms που λέει ο λόγος), αλλά όχι αυτό που θέλω, τα saves δηλαδή από ένα παιχνίδι. Και δε ξέρω και που αποθηκεύονται σαν φάκελος στο κινητό να κάνω χειροκίνητο backup...;)

 

το titanium το κανει σιγουρα αυτο αλλα δεν εισαι root...για δοκιμασε και το carbon να δεις αλλα δεν ξερω κατα ποσο το κανει

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ξερετε την Samsung από...παλια, τα σαββατοκυριακα το rollout παει διακοπες??? :worry:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι με την επαναφορά εργ.ρυθμίσεων σου επιστρέφει και την μανίσια έκδοση. Ευχαριστώ. Αυτά τα ψεγάδια που αφήνει μία έκδοση είναι τα λεγόμενα Wipes;

 

για να μην μπλέξεις με τέτοιες λεπτομέρειες, μια κ είσαι αρχάριος, σου πρότεινα αυτόν τον τρόπο! Κάνε και μια διαμόρφωση (format δηλ.) του αποθηκευτικού χώρου (ρίξε πρώτα στην κάρτα μνήμης που φαντάζομαι ότι θα έχεις ό,τι χρειάζεσαι) μαζί με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Έτσι σίγουρα θα σβηστούν όλα...

 

Υ.Γ: με την επαναφορά εργοστασιακών, δεν γυρνάς στη μαμίσια, απλά γυρνάς στις deafult ρυθμίσεις της εκάστοτε rom...

Link to comment
Share on other sites

Το kies μου δίνει αναβάθμιση από την LS8 στην LSD στο ΟΤΑ όμως μου λέει να περιμένω τη σειρά μου, άν κάνω την αναβάθμιση μέσω KIES θα πρέπει να κάνω και factory reset/wipe data η δεν είναι απαραίτητο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το kies μου δίνει αναβάθμιση από την LS8 στην LSD στο ΟΤΑ όμως μου λέει να περιμένω τη σειρά μου, άν κάνω την αναβάθμιση μέσω KIES θα πρέπει να κάνω και factory reset/wipe data η δεν είναι απαραίτητο;

 

Το ίδιο πράγμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλαπτει, προτεινεται. Αν παλι βαριεσαι να ξαναστηνεις το κινητο, δοκιμασε και βλεπεις - πολυς κοσμος τα πηγε μια χαρα, άλλοι ειχαν θεματα που λυθηκαν στην συνεχεια με factory reset

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

για να μην μπλέξεις με τέτοιες λεπτομέρειες, μια κ είσαι αρχάριος, σου πρότεινα αυτόν τον τρόπο! Κάνε και μια διαμόρφωση (format δηλ.) του αποθηκευτικού χώρου (ρίξε πρώτα στην κάρτα μνήμης που φαντάζομαι ότι θα έχεις ό,τι χρειάζεσαι) μαζί με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Έτσι σίγουρα θα σβηστούν όλα...

 

Υ.Γ: με την επαναφορά εργοστασιακών, δεν γυρνάς στη μαμίσια, απλά γυρνάς στις deafult ρυθμίσεις της εκάστοτε rom...

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!με galaxy ουγγαριας ειχα περασει πριν κανα μηνα ουτε την ισπανικη 4.1.2 LS8 .τωρα που εχει βγει ποιο καινουρια εκδοση ισπανιας η 4.1.2 LSD και απ το τηλεφωνο μου λεει σειρα προτεραιοτητας γινεται να την περασω κανονικα μεσω odin οπως ειχα περασει και την πρωτη?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!με galaxy ουγγαριας ειχα περασει πριν κανα μηνα ουτε την ισπανικη 4.1.2 LS8 .τωρα που εχει βγει ποιο καινουρια εκδοση ισπανιας η 4.1.2 LSD και απ το τηλεφωνο μου λεει σειρα προτεραιοτητας γινεται να την περασω κανονικα μεσω odin οπως ειχα περασει και την πρωτη?

 

Μπορείς να την περάσεις με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έχω μπερδευτεί... Πατάω *#1234# και μου βγάζει:

PDA: I9100XWLSD

PHONE: I9100XXLS8

CSC: I9100OXXLS6

Ποια έκδοση έχω? Την Ισπανική ή την Νορβηγική? Ευχαριστώ...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Ερώτημα: πρίν 2 μέρες πέρασα το Ισπανικό φασόλι.Στο ραδιόφωνο στην 4.0.4 όταν πατούσα το κουμπί του handsfree μία φορά πήγαινε στην επόμενη συχνότητα ενω με παρατεταμένο πάτημα άνοιγε ή έκλεινε το ράδιο.Γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να έχω αυτη τη λειτουργία και στην 4,1,2 γιατι τώρα πατώντας το handsfree ενω εχω το ράδιο ON ανοίγει τη φωνητική κλήση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω παρει το samsung galaxy s2 με το nfc(i9100p) απο αγγλια μεταχειρισμενο.Το τηλεφωνο αποτι καταλαβα απο το bootscreen ειναι της Ο2 και εχει εκδοση 4.0.3.Το θεμα ειναι οτι δεν μου βρισκει επισημα την 4.0.4 ουτε απο το τηλ ουτε απο το KIES.Πως μπορω να το κανω update.Εχει διαφορα το απλο μοντελο με το nfc?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έχω μπερδευτεί... Πατάω *#1234# και μου βγάζει:

PDA: I9100XWLSD

PHONE: I9100XXLS8

CSC: I9100OXXLS6

Ποια έκδοση έχω? Την Ισπανική ή την Νορβηγική? Ευχαριστώ...

 

Tην Νορβηγική http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=NEE&os=1&type=1#firmware

 

@mike^^

Πήγαινε στο sammobile βρες το firmware για την συσκευή σου (i9100p) και πέρνα το με τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Tην Νορβηγική http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=NEE&os=1&type=1#firmware

 

@mike^^

Πήγαινε στο sammobile βρες το firmware για την συσκευή σου (i9100p) και πέρνα το με τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα .

Thanks.Μια αλλη απορια που εχω ειναι για to insane chip.Δεν ξερω ακριβως τι ειναι αλλα υπαρχει στο τηλ.Με αυτη την διαδικασια παιζει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ξερετε την Samsung από...παλια, τα σαββατοκυριακα το rollout παει διακοπες??? :worry:

 

Μαλλον οχι! :):)

Δυο χρηστες στο sammobile τις τελευταιες ωρες αναφερουν ΟΤΑ ενημερωση στην Αγγλια (δικτυο της Three) και στην γειτονικη Σερβια!

Κοντευουμε...!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

θέλω να εγκαταστήσω την ισπανική XWLSD στο γαλαχυ 2 ενός φίλου και το πρόβλημα είναι ότι, ότι και να κάνω όπως και να το κάνω στο site sammobile.com, όπως και να βάλω τα στοιχεία που σου ζητάει για να κάνεις εγγραφή στο τέλος μου βγάζει αυτό το μήνυμα: (The solution of task you submitted was incorrect. Please read the instruction and try again.):mad: μπορεί να βοηθήσει κάποιος? η να το παρατήσω με την 2.3.5 που φοράει. για καστομ ρομ δεν τον πείθω:)
Link to comment
Share on other sites

θέλω να εγκαταστήσω την ισπανική XWLSD στο γαλαχυ 2 ενός φίλου και το πρόβλημα είναι ότι, ότι και να κάνω όπως και να το κάνω στο site sammobile.com, όπως και να βάλω τα στοιχεία που σου ζητάει για να κάνεις εγγραφή στο τέλος μου βγάζει αυτό το μήνυμα: (The solution of task you submitted was incorrect. Please read the instruction and try again.):mad: μπορεί να βοηθήσει κάποιος? η να το παρατήσω με την 2.3.5 που φοράει. για καστομ ρομ δεν τον πείθω:)

 

Κατέβασε την απο το 1ο post :ninja:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες κατάφερα μέσω Odin να περάσω την επίσημη Νοrdic 4.1.2.

 

Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα είναι θετικές αφού έχω παρατηρήσει κάποια βελτίωση διαχ.μπαταρίας και ρολαρίσματος κινητού. Αλλά θέλω το χρόνο μου για τη μπαταρία για σίγουρα συμπεράσματα.

 

Έχω όμως δύο ''θεματάκια'' ερωτήσεις που θέλω να κάνω.

 

1. Κατα κάποιο περίεργο τρόπο δεν μου αλλάζει το φόντο στην οθόνη κλειδώματος. Όσο και αν με αφήνει να επιλέξω όποια θέλω και ενώ πατάω αποθήκευση, αυτό μένει στη δική του μανίσια. Οι άλλες που έχεις μανίσιες αλλάζουν χωρίς κανένα πρόβλημα. Υπάρχει λύση;

 

2. Στην αρχική μου οθόνη και πάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων τώρα με τη JB προς απογοήτευση μου έχει αλλάξει το χρώμα της σε γκρι. Με ICS ήταν μαύρη και ταίριαζε απόλυτα οπτικά με το υπόλοιπο. Τώρα στο δικό μου μάτι μου μικραίνει την οθόνη! Όταν μπαίνω σε άλλα μενού κατά κάποιο περίεργο τρόπο αλλάζει σε μαύρη. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την απο το 1ο post :ninja:

 

το πρώτο ποστ είναι η fop (LS8) έχει βγει καινούρια έκδοση η LSD:) διορθώνει και καλά κάποια <<bag>> της πρώτης

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο ποστ είναι η fop (LS8) έχει βγει καινούρια έκδοση η LSD:) διορθώνει και καλά κάποια <<bag>> της πρώτης

 

Eδω εισαι http://www.hotfile.com/dl/193265719/de3cb61/I9100XWLSD_I9100OXXLS6_NEE.zip.html η νορβηγικη

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...