Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα με kies λεμε οτι το κανει

 

ρε , να ριξουμε κανα factory reset μπας και στρωσει?

 

Αυτο ακριβως, κανω factory reset και θα περασω την Nordic :happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξαναδοκιμαζω......

 

 

μου βγαζει μυνημα για χαμηλη σταθμη μπαταριας (ειναι στο 37%) και ενα : "επιβεβαίωση".

 

Μολις το παταω, σταματαει την εγκατασταση και αρχιζει απ την αρχη...

 

Και σε εμένα το ίδιο κάνει (95%) καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω σημερα το μεσημερι την εκανα με kies εκανε παρα πολυ ωρα αλλα τελικα την εκανε.

 

http://img26.imageshack.us/img26/9416/screenshot2013020818041.th.png

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κάνατε την ενημέρωση της ισπανικής, ή περάσατε από την αρχή τη σκανδιναβική/ιταλική, εχετε δει κάποια διαφορά η οποία να είναι αισθητή στο χρήστη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ξαναγράψω το πρόβλημά μου γιατί δεν έχω βρει λύση ακόμα. Με την ισπανική 4.1.2, ακόμα κ μετά τη χθεσινή αναβάθμιση, κολλάει σε random στιγμές το κινητό, μου βγάζει fc στα gapps και φυσικά μετά το κινητό είναι σαν να μην τα έχει (π.χ δε βγάζει τοποθεσία) μέχρι να κάνω reboot. Την εν λόγω rom την πέρασα κάνοντας τόσο πριν, όσο και μετά επαναφορά εργοστασιακών.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα;

Μόνο ξαναπερνώντας τη θα λυθεί το θέμα; Κ αν είναι να μπω σ'αυτή τη διαδικασία, μήπως να δοκιμάσω καμία από αυτές που βγήκαν χθες; Τέλος, ούτε κ με τη μπαταρία είμαι ευχαριστημένος. Σε σχέση με την nordic 4.0.4, υπάρχει διαφορά προς το χειρότερο...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κάνατε την ενημέρωση της ισπανικής, ή περάσατε από την αρχή τη σκανδιναβική/ιταλική, εχετε δει κάποια διαφορά η οποία να είναι αισθητή στο χρήστη;

 

Μέχρι στιγμής το μόνο που παρατήρησα στην αναβάθμιση της Ισπανικής που έκανα είναι ότι εξαφανίστηκαν κάποια μικρο-lag που παρατηρούσα πριν την αναβάθμιση, κάποιες στιγμές ήταν αρκετά έντονα κατά το άνοιγμα/κλείσιμο φακέλων με συντομεύσεις εφαρμογών στις σελίδες των widgets, τώρα θα έλεγα ότι δεν υπάρχουν πια ή τουλάχιστον εγώ δεν τα συνάντησα ακόμα. Ίσως έχει και λίγο καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για να πω με σιγουριά.

 

Με τρώει όμως το χέρι μου να περάσω την Nordic (μόλις την κατέβασα κιόλας) αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει και λόγος. Βαριέμαι και το στήσιμο απ'την αρχή, το root και σβήσιμο των "σκουπιδιών" της Samsung.. κι όμως με τρώει απ'τη στιγμή που έμαθα για τη διάθεσή της! 'Ισως ν'αντέξω τελικά και να προχωρήσω σ'αυτήν που θα δωθεί στην Ελλάδα, να τελειώνω μια και καλή πριν μπω για τα καλά στο παιχνίδι των custom..:lol:

 

Καλησπέρα! Θα ξαναγράψω το πρόβλημά μου γιατί δεν έχω βρει λύση ακόμα. Με την ισπανική 4.1.2, ακόμα κ μετά τη χθεσινή αναβάθμιση, κολλάει σε random στιγμές το κινητό, μου βγάζει fc στα gapps και φυσικά μετά το κινητό είναι σαν να μην τα έχει (π.χ δε βγάζει τοποθεσία) μέχρι να κάνω reboot. Την εν λόγω rom την πέρασα κάνοντας τόσο πριν, όσο και μετά επαναφορά εργοστασιακών.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα;

Μόνο ξαναπερνώντας τη θα λυθεί το θέμα; Κ αν είναι να μπω σ'αυτή τη διαδικασία, μήπως να δοκιμάσω καμία από αυτές που βγήκαν χθες; Τέλος, ούτε κ με τη μπαταρία είμαι ευχαριστημένος. Σε σχέση με την nordic 4.0.4, υπάρχει διαφορά προς το χειρότερο...

 

Aν αποφασίσεις να μπεις ξανά στη διαδικασία απ'την αρχή προσωπικά θα σου πρότεινα να πας σε μια άλλη (όποια αποφασίσεις εσύ ανάμεσα στις χτεσινές ;)), ίσως ή Ισπανική να μη θέλει να "κάτσει" σωστά στη συσκευή σου, ίσως ευθύνεται κάποια εφαρμογή που βάζεις.. ποιος ξέρει..

 

Όντως η Jelly "ρουφάει" περισσότερο απ'την 4.0.4, μέσα της όμως "τρέχουν" περισσότερα "πράγματα", χρησιμοποιεί περισσότερη ram, είναι νομίζω λογικά όλα αυτά..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής το μόνο που παρατήρησα στην αναβάθμιση της Ισπανικής που έκανα είναι ότι εξαφανίστηκαν κάποια μικρο-lag που παρατηρούσα πριν την αναβάθμιση, κάποιες στιγμές ήταν αρκετά έντονα κατά το άνοιγμα/κλείσιμο φακέλων με συντομεύσεις εφαρμογών στις σελίδες των widgets, τώρα θα έλεγα ότι δεν υπάρχουν πια ή τουλάχιστον εγώ δεν τα συνάντησα ακόμα. Ίσως έχει και λίγο καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για να πω με σιγουριά.

 

Με τρώει όμως το χέρι μου να περάσω την Nordic (μόλις την κατέβασα κιόλας) αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει και λόγος. Βαριέμαι και το στήσιμο απ'την αρχή, το root και σβήσιμο των "σκουπιδιών" της Samsung.. κι όμως με τρώει απ'τη στιγμή που έμαθα για τη διάθεσή της! 'Ισως ν'αντέξω τελικά και να προχωρήσω σ'αυτήν που θα δωθεί στην Ελλάδα, να τελειώνω μια και καλή πριν μπω για τα καλά στο παιχνίδι των custom..:lol:

 

Για την ώρα θα έλεγα να μείνεις όπως είσαι. Απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχουν διαφορές μεταξύ των ρομ, αλλά τις επόμενες μέρες θα ξέρουμε σίγουρα. :)

 

Ευχαριστώ για το mini review της ενημέρωσης. Όντως, στο άνοιξε κλείσε των φακέλων, ειδικά αν έχουν αρκετές συντομεύσεις μέσα, υπάρχει lag και σε εμένα που δεν εχω κάνει την ενημέρωση ακόμα. Αν η μπαταρία τα πηγαίνει καλύτερα, θα ειναι αρκετά ευχάριστο.

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε σίγουρα το πρόβλημα με την lockscreen που είχε η LSJ και τα τυχαία bootloops που είχε η LS8.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το mini review της ενημέρωσης. Όντως, στο άνοιξε κλείσε των φακέλων, ειδικά αν έχουν αρκετές συντομεύσεις μέσα, υπάρχει lag και σε εμένα που δεν εχω κάνει την ενημέρωση ακόμα. Αν η μπαταρία τα πηγαίνει καλύτερα, θα ειναι αρκετά ευχάριστο.

 

Ίσως είναι ιδέα μου για τη μπαταρία επειδή απλά θέλω έτσι να το δω..:p

 

Καλύτερα να δοκιμάσεις κι εσύ Στέφανε, αν συνδέσεις με το Kies λογικά θα σου βγάλει κι εσένα την αναβάθμιση, δεν υπάρχει κανένας λόγος να περιμένεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Μολις αναβαθμισα και γω την συσκευη απο την omega 19,2 στην επισημη Nordic και ολα κυλανε ομαλα μεχρι στιγμης.

Τωρα το εβαλα για φορτιση και θα δουμε και την συμπεριφορα της μπαταριας.

Δυο ερωτησουλες μονο.

 

1.Υπαρχει καποιο mod για να κανω το widget του καιρου διαφανο?

2.Μπορω να φλασαρω στην nordic 4.1.2 τον τελευταιο siyah kernel beta?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι ιδέα μου για τη μπαταρία επειδή απλά θέλω έτσι να το δω..:p

 

Καλύτερα να δοκιμάσεις κι εσύ Στέφανε, αν συνδέσεις με το Kies λογικά θα σου βγάλει κι εσένα την αναβάθμιση, δεν υπάρχει κανένας λόγος να περιμένεις.:)

 

Το ξέρω, αλλά έλα που δεν έχω υπολογιστή πρόχειρο εδω που είμαι, οπότε θα περιμένω ή θα αναβαθμίσω μεσω kies απο βδομάδα. :)

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμαζω......

 

 

μου βγαζει μυνημα για χαμηλη σταθμη μπαταριας (ειναι στο 37%) και ενα : "επιβεβαίωση".

 

Μολις το παταω, σταματαει την εγκατασταση και αρχιζει απ την αρχη...

Φιλε μου ξαναξεκιναει γιατι κατεβαζει παλι ολη την ρομ...εμενα κατεβασε στην αρχη 22 μβ περιπου ...μετα μου ζηταει επιβεβαιωση και ξανατρεχει το κατεβαστηρι του ΚΙΕΣ και κατεβασε αλλα 400 + ΜΒ και εκει εκανε κανα μισαωρο μπορει και παραπανω και επειτα την περασε κανονικα...

 

Εχει μηδενικα κολληματα πια ....απο μπαταρια δεν εχω προσεξει κατι ουτως η αλλως την εχω 5 ωρες:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κατεβασα ενα firmware ( I9100XWLP7_I9100OXXLPH_I9100XXLPS_HOME.tar) εκανα οτι λενε οι οδηγιες μεσω odin πατησα start κατι διαβαζε στα αριστερα και μετα απο λιγο πανω αριστερα εβγαλε PASS πρασινο και εκανε restart το κινητο μου και ειναι στην οθονη που μοθ ζηταει το pin.Απο εκει και περα τι κανω?Ανοιγω κανονικα το κινητο η το αφηνω οπως ειναι? πως θα καταλαβω οτι εχει τελειωσει η αναβαθμιση? Edited by nilasgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Κατεβασα ενα firmware ( I9100XWLP7_I9100OXXLPH_I9100XXLPS_HOME.tar) εκανα οτι λενε οι οδηγιες μεσω odin πατησα start κατι διαβαζε στα αριστερα και μετα απο λιγο πανω αριστερα εβγαλε PASS πρασινο και εκανε restart το κινητο μου και ειναι στην οθονη που μοθ ζηταει το pin.Απο εκει και περα τι κανω?Ανοιγω κανονικα το κινητο η το αφηνω οπως ειναι? πως θα καταλαβω οτι εχει τελειωσει η αναβαθμιση?

 

Χρησιμοποιεις το κινητο σου κανονικα πλεον.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις το κινητο σου κανονικα πλεον.

 

εβαλα το pin και μου εβγαλε μυνημα στο κινητο η διαδικασια android.process acore διακοπηκε

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το pin και μου εβγαλε μυνημα στο κινητο η διαδικασια android.process acore διακοπηκε

 

Αν θυμαμαι καλα αυτο διοθωνεται αν κανεις τα wipes απο recovery...

Αλλα θα χασεις τα παντα εκτος απο αυτα που εχεις στο χωρο αποθηκευσης και στην εξωτερικη sd (αν εχεις)....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ίσως φανεί off topic, αλλά δεν είναι! Ανήκει στη διαδικασία του back-up για να περάσω νέα rom.

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να κρατήσουμε δεδομένα μιας εφαρμογής; (saves και data από ένα παιχνίδι);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ίσως φανεί off topic, αλλά δεν είναι! Ανήκει στη διαδικασία του back-up για να περάσω νέα rom.

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να κρατήσουμε δεδομένα μιας εφαρμογής; (saves και data από ένα παιχνίδι);

 

αν εισαι root με το titanium backup αλλιως μια καινουρια εφαρμογη που λεει οτι το κανει αλλα δεν την εχω δοκιμασει ειναι το carbon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την επίσημη ελληνική 4.0.3 από το κουτί του. Έχοντας κουραστεί με τα κλεισίματα πιο πολύ, λόγω WiFi, αποφάσισα να αλλάξω έκδοση. Λέω να περάσω τη Nordic που βγήκε πρόσφατα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να περαστεί ''καθαρή'' και όχι από πάνω.

 

Επειδή δεν κατέχω ΠΛΗΡΩΣ το σπορ, μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μου πει τις κινήσεις βήμα βήμα που πρέπει να κάνω ώστε η προηγούμενη έκδοση να μην αφήσει τα λεγόμενα ''ψεγάδια'' στην επόμενη; Ευχαριστώ Guys.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...