Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη κι εγω δεν ειμαι εμπειρος και ψηνομαι γαι την 4.1.2 την ισπανικη ενω φοραω official 4.0.3. Ενταξει με το factory reset και το φλασσάρισμα(τα έχω),το full wipe τι ειναι?Να αναφερω οτι δεν εχω περασει ποτε rom και το τηλεφωνο μου ειναι εντελως μαμα.Θα μ' ενδιεφερε καποια βοηθεια(συμβουλες) για official rom κυριως!!

full wipe = factory reset + clear cache

 

+clear dalvik cache

Θα τα βρεις όμως μόνο αν περάσεις άλλο recovery (cwm)

Αν είσαι official, μόνο factory reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδη το "+clear dalvik cache" υπαρχει ΜΟΝΟ σε custom roms?

Σε oficial rom δεν υφιστατε τετοια δυνατοτητα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το "+clear dalvik cache" υπαρχει ΜΟΝΟ σε custom roms?

Σε oficial rom δεν υφιστατε τετοια δυνατοτητα σωστα?

 

Δεν εχει να κανει με τη rom...

Wipe data factory reset

Wipe cache partition = σε ολα τα recovery

 

Wipe dalvik cache = μονο σε custom recovery....(μεσα στην επιλογη advance)

;);)

(Ομως custom recovery μπορεις να αποκτησεις ακομα και με official rom)

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας δηλαδη την απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο το μενου του τηλ. τι απ' ολα κανεις?

 

Κανεις ΜΟΝΟ "Wipe data factory reset" ή και "Wipe cache partition"???

 

Εν ολιγης για να μην μπερδευομαστε αν απο επισημη παμε σε επισημη rom τοτε το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι ΠΡΙΝ το περασμα της νεας επισημης ρομ να κανουμε "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων".

 

Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας δηλαδη την απλη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο το μενου του τηλ. τι απ' ολα κανεις?

 

Κανεις ΜΟΝΟ "Wipe data factory reset" ή και "Wipe cache partition"???

 

Εν ολιγης για να μην μπερδευομαστε αν απο επισημη παμε σε επισημη rom τοτε το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι ΠΡΙΝ το περασμα της νεας επισημης ρομ να κανουμε "επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων".

 

Σωστα?

 

Θα αποφυγω να σου δωσω συμβουλη σε αυτο παντως ετσι εχω διαβασει και εγω εδω μεσα....

Εγω ομως στης γυναικας μου (επειδη δεν ειχε το "μουρλοτσιπακι" ) τα εκανα ολα μεσα απο recovery....

 

Edit: τελικα με το δικο σου τι εχει απογινει???

Το ξαναπηρες στα χερια σου επισκευασμενο?

Link to comment
Share on other sites

Θα αποφυγω να σου δωσω συμβουλη σε αυτο παντως ετσι εχω διαβασει και εγω εδω μεσα....

Εγω ομως στης γυναικας μου (επειδη δεν ειχε το "μουρλοτσιπακι" ) τα εκανα ολα μεσα απο recovery....

 

Edit: τελικα με το δικο σου τι εχει απογινει???

Το ξαναπηρες στα χερια σου επισκευασμενο?

Οχι ακομα δεν το εχω παρει πισω.

Πιστευω απο δευτερα θα εχω νεοτερα....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα! Σε αυτό το link http://www.androidauthority.com/samsung-ukraine-update-galaxy-s2-note-ace-2-android-4-1-2-jelly-bean-153010/ η Samsung Ουκρανίας πληροφορεί ότι η jelly bean θα φτάσει στα s2 στην χώρα τους, τον Μάρτιο! Ούτε ρυθμοί χελώνας το rollout...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμ τι νόμιζες επειδή πήρες και εσύ s2 θα άλλαζε και η Samsung τις συνήθειες της :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Να είναι καλά το forum και οι developers που φτιάχνουν ωραία πράγματα για το τηλέφωνό μας!

Και custom να μη θέλουμε η ισπανική είναι μια χαρά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα στην ισπανικη jb απο την 4.0.3...εκανα factory reset πριν και μετα το φλασαρισμα...εντυπωσεις σε λιγες μερες..
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ ισπανική με τα προβλεπόμενα wipes

άντε να δουμε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την επισημη ισπανικη...αλλα πρεπει να γινω root οπωσδηποτε...τι μου προτεινεται?

 

Διαβασα λιγο στα γρηγορα αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

 

υπαρχει αλλος τροπος η να περιμενω ακομα λιγο?

 

thank you all...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι? βγήκε η ελληνική 4.1.2 ? γιατί έχω την ισπανική και μου έβγαλε μήνυμα ενημέρωσης λογισμικού και μόλις πάτησα να γίνει μου έβγαλε μήνυμα ότι έχω είδη την τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την επισημη ισπανικη...αλλα πρεπει να γινω root οπωσδηποτε...τι μου προτεινεται?

 

Διαβασα λιγο στα γρηγορα αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

 

υπαρχει αλλος τροπος η να περιμενω ακομα λιγο?

 

thank you all...

Επίσης δες εδω και εδω

να ρωτήσω κάτι? βγήκε η ελληνική 4.1.2 ? γιατί έχω την ισπανική και μου έβγαλε μήνυμα ενημέρωσης λογισμικού και μόλις πάτησα να γίνει μου έβγαλε μήνυμα ότι έχω είδη την τελευταία έκδοση.

 

Όχι δεν έχει βγει για Ελλάδα ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι? βγήκε η ελληνική 4.1.2 ? γιατί έχω την ισπανική και μου έβγαλε μήνυμα ενημέρωσης λογισμικού και μόλις πάτησα να γίνει μου έβγαλε μήνυμα ότι έχω είδη την τελευταία έκδοση.

 

και εμενα ακριβως το ιδιο εκανε μολις τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει και εμένα κάποιες φορές, αλλά μετά από απενεργοποίηση το βράδυ.

Και το έχω διαβάσει και από άλλους.

 

Μάλλον βρήκαμε ένα αρνητικό της :D

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκαμε ένα αρνητικό της :D

 

Πού είναι το αρνητικό; Αφου έχετε όντως την τελευταία έκδοση. Ο έλεγχος λογισμικού είναι αυτόματη διαδικασία. Απενεργοποιήστε την...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το αρνητικό; Αφου έχετε όντως την τελευταία έκδοση. Ο έλεγχος λογισμικού είναι αυτόματη διαδικασία. Απενεργοποιήστε την...

 

Όχι αυτό, αλλά η απενέργοποίηση που ανέφεραν και κάποιοι άλλοι χρήστες πιο πάνω, και ύστερα η ενεργοποίηση που έχει ως αποτέλεσμα τη μείωση της στάθμης της μπαταρίας

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα...

 

Υπαρχει η δυνατοτητα να "διαβαστει" ενα nandroid backup με καποιο προγραμμα σε pc, ωστε να φανουν τα περιεχομενα του & να παρω καποια πραγματα απο αυτο, ή μονο επαναφορα γινεται στην συσκευη και τιποτα αλλο?

 

(οοοοοοps, σορρυ το ποσταρα σε λαθος σημειο!!!!!!!! Αν μπορουν οι admin ας το στειλουν εκει που πρεπει!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από αρκετό καιρό με την 4.1.2 βρήκα ένα bug το οποίο μου καταναλώνει την μπαταρία. Ενώ πριν με 4.0.3 και 4.0.4 είχα συνέχεια ανοιχτό το wifi αλλά στις ρυθμίσεις το είχα να μην μένει ανοιχτό όταν δεν χρησιμοποιουσα το κινητό, τώρα με αυτή την ρύθμιση το wifi παραμένει ανοιχτό και καταναλώνει αρκετή μπαταρία! Τώρα πρέπει να το κλείνω εντελώς. Έτσι η κατανάλωση της μπαταρίας φτάνει στα επίπεδα της 4.0.4. Πριν είχα και 2% κάθε 1 ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δες εδω και εδω

.

 

 

Μολις εγινα root με τον πρωτο τροπο..σε ευχαριστω φιλε μου για τα link..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...