Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έβαλα την 4.1.2 και ολα καλά το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι μια διαφορά που εχω δει με το s3 νομιζω οτι στο κλειδωμα αλλα και μεσα στο περιβάλλον ειναι το background ενεργό ενω στο 2 δεν βλεπω κατι τέτοιο. Ειναι ετσι αυτο θα αλλάξει με την τελική έκδοση?

 

Λέγοντας "ενεργό backround" εννοείς το

;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω πως λέγεται. Βάζεις το δάχτυλο επάνω και είναι σαν ακουμπάς σε νερό

 

Ναι το ripple effect είναι.

Κανείς δε ξέρει αν θα υπάρχει.

Το ενεργό background δε κατάλαβα.Εννοείς live wallpaper;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Update:Τελικα η καρτα μνημης εφτασε στο τελος της.Μου αρεσει που 1,5 χρονο που ειχα επανω την team 8gb class10 αγορασμενη απο ebay δουλευε μια χαρα και η sandisk 32gb class10 πεθανε μεσα σε ενα μηνα.

 

προφανως εισαι εντος εγγυησης και πας για αλλαγη..(?)

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι κλειδωμένο βαζεις το δάχτυλο και τρεμουλιαζει . Και κατι ακομα που πρωτη φορα το βλέπω εδω επάνω στην μπαρα αριστερά απο το wifi εμφανίζει ενα εικονίδιο (στρογγυλό με τρια κέρατα επανω ) ξερει κανείς τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι κλειδωμένο βαζεις το δάχτυλο και τρεμουλιαζει . Και κατι ακομα που πρωτη φορα το βλέπω εδω επάνω στην μπαρα αριστερά απο το wifi εμφανίζει ενα εικονίδιο (στρογγυλό με τρια κέρατα επανω ) ξερει κανείς τι είναι?

 

Ότι το έχεις συνδεδεμένο με usb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Προερχομενος απο armageddon 4.1.2 κ προσπαθοντας να φλασαρω τον siyah 5 μεσω cwm το κινητο μπουταριζε χωρις ομως να μπορει να μπει στο λειτουργικο...Συνεχης επανεκκινησεις μονο του κ αναγκαστικα να κατεβασω με sammobile την stock 4.0.3 I9100XWLP7...

Φλασαρω με odin 1.8.5 ολα καλα κ κανενα σφαλμα κ παλι ομως τρωω bootloop στο σημα της samsung.....

Τι μπορει να φταιει κ δεν ξεκιναει το κινητο?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

μία γρήγορη ερωτησούλα. αν περάσω την 4.1.2 (γιατί όσο περισσότερο τη βλέπω, τόσο περισσότερο ψήνομαι να τη βάλω), εφόσον δεν είναι official, ο counter θα αυξηθεί κατά 1, σωστά; αν αυξηθεί, γιατί τώρα είναι 0 αφού έχω περάσει μόνο official, τι πρέπει να κάνω softwarικά πάντα για να τον μηδενίσω; κάτι είχα δει για ένα triangle away. αυτό τι είναι; εφαρμογή στο google play που θέλει δικαιώματα root; και αν μπορεί και κάποιος που την έχει περάσει μου πει τι bugs έχει η 4.1.2 έτσι σύντομα θα το εκτιμούσα πολύ!

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Προερχομενος απο armageddon 4.1.2 κ προσπαθοντας να φλασαρω τον siyah 5 μεσω cwm το κινητο μπουταριζε χωρις ομως να μπορει να μπει στο λειτουργικο...Συνεχης επανεκκινησεις μονο του κ αναγκαστικα να κατεβασω με sammobile την stock 4.0.3 I9100XWLP7...

Φλασαρω με odin 1.8.5 ολα καλα κ κανενα σφαλμα κ παλι ομως τρωω bootloop στο σημα της samsung.....

Τι μπορει να φταιει κ δεν ξεκιναει το κινητο?

 

Θέλει factory reset

Link to comment
Share on other sites

Factory reset δλδ πως θα το κανω?Περνοντας την official με τον odin δεν γινεται factory reset?

 

Μπες σε recovery mode και κάντο.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το smart stay,οταν λειτουργει η καταναλωση μπαταριας θα ειναι σημαντικη,η δεν την επηρεαζει? να συμπληρωσω οτι σιγουρα η οθονη θα καταναλωνει,αλλα φανταζομαι οτι μαζι με την μπροστινη καμερα θα αδειαζει γρηγορα την μπαταρια. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 4.1.2 I9100XXLSJ ...φλασαρα με odin κ ξεκινησε κανονικα....

Κατεβασα κ τον SiyahKernel Root I9100XXLSJ k κ παλι με odin τον φλασαρα για root ομως κ παλι εφαγα boot loop..

Απιστευτο.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 4.1.2 I9100XXLSJ ...φλασαρα με odin κ ξεκινησε κανονικα....

Κατεβασα κ τον SiyahKernel Root I9100XXLSJ k κ παλι με odin τον φλασαρα για root ομως κ παλι εφαγα boot loop..

Απιστευτο.....

για την 4.1.2leaked ροοτ γινεται με το PhilZ-cwm6-XXLSJ-OXX-3.71-signed,εγω ετσι το εκανα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 4.1.2 I9100XXLSJ ...φλασαρα με odin κ ξεκινησε κανονικα....

Κατεβασα κ τον SiyahKernel Root I9100XXLSJ k κ παλι με odin τον φλασαρα για root ομως κ παλι εφαγα boot loop..

Απιστευτο.....

 

Ο Siyah δεν εχει ακομα kernel για 4.1.2.. μονο του Philz υπάρχει.. Γι'αυτο πέφτεις σε bootloop..

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα βαση αυτου του οδηγου με τον PhilZ-cwm6-XXLSJ πριν περασω τον siyah ομως δεν περασε το root...

Ισως επειδη δεν ειχα κανει enable το usb debugging.....

Τωρα περασα μεσω recovery mode την cm10 κ τωρα παλι ολα απ την αρχη...

 

Ο Siyah δεν εχει ακομα kernel για 4.1.2.. μονο του Philz υπάρχει.. Γι'αυτο πέφτεις σε bootloop..

 

Υπαρχει ο siyah 5.0 b1 για την 4.1.2

 

Αρα αυτο ειναι μουφα δλδ...

Διαβασα κ τα σχολια ....Μεγαλη μουφα..

Ας διαβαζα πρωτα....

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Και μετά πήγες να βάλεις 4.0.3 χωρίς factory reset και γι αυτό ξανάπεσες σε bootloop
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 4.1.2 I9100XXLSJ ...φλασαρα με odin κ ξεκινησε κανονικα....

Κατεβασα κ τον SiyahKernel Root I9100XXLSJ k κ παλι με odin τον φλασαρα για root ομως κ παλι εφαγα boot loop..

Απιστευτο.....

 

οπως σου ειπαν κανεις root με του philz μονο και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο για το insane chip

Link to comment
Share on other sites

Και μετά πήγες να βάλεις 4.0.3 χωρίς factory reset και γι αυτό ξανάπεσες σε bootloop

 

Ετσι ακριβως...Ειχα την εντυπωση οτι στο πρωτο boot loop προσπαθησα να μπω recovery mode κ μου φαινεται πως δεν εμπαινε..

Γι αυτο αναγκαστηκα να φλασαρω με odin....

 

οπως σου ειπαν κανεις root με του philz μονο και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο για το insane chip

Θα το χω τωρα υποψην μου για την επομενη φορα...

Ο kernel του philz περναει κ την εφαρμογη cwm?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια αποπειρα να τον δοκιμασω....

Το θεμα ειναι μετα που βρισκω τον stock cm10 kernel που εχω τωρα κ εχω διαβασει οτι τουλαχιστον απο θεμα μπαταριας ερχετε πρωτος...

Οκ τελικα τον βρηκα...

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ο Siyah δεν εχει ακομα kernel για 4.1.2.. μονο του Philz υπάρχει.. Γι'αυτο πέφτεις σε bootloop..

 

Υπαρχει ο siyah 5.0 b1 για την 4.1.2

 

Αρα αυτο ειναι μουφα δλδ...

Διαβασα κ τα σχολια ....Μεγαλη μουφα..

Ας διαβαζα πρωτα....

Πωωω εφαγα ηττα τωρα. Περασα την jellybam 4.1.2 και την εστησα κανονικα. Δεν ειναι βασισμενη στην leak?

 

edit: βλεπω στην εκδοση βασικου φασματος το xxlpx. σ'αυτην ειναι βασισμενη?

 

ΥΓ sorry για το offtopic

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Πωωω εφαγα ηττα τωρα. Περασα την jellybam 4.1.2 και την εστησα κανονικα. Δεν ειναι βασισμενη στην leak?

 

edit: βλεπω στην εκδοση βασικου φασματος το xxlpx. σ'αυτην ειναι βασισμενη?

 

ΥΓ sorry για το offtopic

 

αυτη που εβαλες δεν ειναι η leak XXLSJ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...