Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρατάς πατημένα μαζί τα κουμπιά Volume down + Home + Power όταν το κινητό είναι κλειστό.

Το γράφει και στον οδηγό στην αρχή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό έκανα και μετα άνοιξε κανονικά και μου γράφει κάτω αριστερά "ασφαλής λειτουργία"

είμαι οκ?

 

οκ το βρήκα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα αναβαθμιστει η τηλεφωναρα μας στο jelly bean? εχω μετανοιωσει την ωρα και τη στιγμη που εβαλα το ics...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Λοιπον εχω αυτην XWLPX 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware και σημερα το πρωι εμφανισε αυτο :

[ATTACH]27784[/ATTACH]

πατωντας ομως δεν βγαζει καμια ενημερωση. :( ξερει κανεις τι παιζει;

 

Μόλις σύνδεσα τη συσκευή με το KIES και μου έδωσε ενημέρωση για XWLPY (4.0.4 XWLPX Nordic έχω κι εγώ), το πιθανότερο λοιπόν είναι ότι γι'αυτό πρόκειται και η δική σου ειδοποίηση. (εν'τω μεταξύ στο sammobile λέει -μάλλον από λάθος- ότι πρόκειται για 4.0.3..)

 

Προσωπικά δεν θα το κάνω το update εκτός κι αν δω κάποια τραγική διαφορά από κάποιον που θα τη βάλει, είμαι τόσο ευχαριστημένος απ'την XWLPX που νομίζω ότι η μόνη φορά που αξίζει να μπω ξανά στις διαδικασίες είναι όταν με το καλό θα έρθει η Jelly.. ποιος ξαναστήνει πάλι, root, tsf launcher, κλπ κλπ..:happy:

 

ξερουμε ποτε θα αναβαθμιστει η τηλεφωναρα μας στο jelly bean? εχω μετανοιωσει την ωρα και τη στιγμη που εβαλα το ics...

 

Για Νοέμβρη συζητιέται (έχει βγει και ανακοίνωση) αλλά κράτα μικρό καλάθι.. προφανώς έχεις την 4.0.3 γι'αυτό και η απογοήτευση, δες μήπως εγκαταστήσεις κάποια επίσημη 4.0.4 (διαβάζοντας στην αρχή αυτού του thread για τον τρόπο - μπορείς να γυρίσεις ακόμα και στην gingerbread!) να βρεις την υγειά σου όπως και πολλοί άλλοι ομοιοπαθείς με εσένα.. και εμένα βέβαια.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

παίδες, να σας ρωτήσω λίγο, γιατί έχω διαβάσει πολλες κριτικές και ειμαι μπερδεμένος. Το χω το s2 στο 4.0.3 το ορίτζιναλ και μου χει βγαλει εδώ και καιρό update για το 4.0.4, αλλά δεν το χω κάνει. Τι μου προτείνετε; :worry:
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

παίδες, να σας ρωτήσω λίγο, γιατί έχω διαβάσει πολλες κριτικές και ειμαι μπερδεμένος. Το χω το s2 στο 4.0.3 το ορίτζιναλ και μου χει βγαλει εδώ και καιρό update για το 4.0.4, αλλά δεν το χω κάνει. Τι μου προτείνετε; :worry:

Να το κάνεις !!

Θα δεις αρκετή διάφορα στο τηλέφωνο σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις !!

Θα δεις αρκετή διάφορα στο τηλέφωνο σου .

προς το καλύτερο ή το χειρότερο; :p

έχω διαβάσει αλλού πως η μπαταρία επηρεάζεται αρνητικά κατά πολύ και κολλάει.. :lost:

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

προς το καλύτερο ή το χειρότερο; :p

έχω διαβάσει αλλού πως η μπαταρία επηρεάζεται αρνητικά κατά πολύ και κολλάει.. :lost:

Μην ακούς κανέναν μόνος σου θα κρίνεις και θα αποφασίσεις .

Δες τι εκδοσή firmware είσαι τώρα πληκτρολογώντας στον dialer *#1234# σημείωσε το κάπου .Κανε την αναβαθμισει και αν δεν σου αρέσει γυρίζεις πίσω με odin http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σύνδεσα τη συσκευή με το KIES και μου έδωσε ενημέρωση για XWLPY (4.0.4 XWLPX Nordic έχω κι εγώ), το πιθανότερο λοιπόν είναι ότι γι'αυτό πρόκειται και η δική σου ειδοποίηση. (εν'τω μεταξύ στο sammobile λέει -μάλλον από λάθος- ότι πρόκειται για 4.0.3..)

 

Προσωπικά δεν θα το κάνω το update εκτός κι αν δω κάποια τραγική διαφορά από κάποιον που θα τη βάλει, είμαι τόσο ευχαριστημένος απ'την XWLPX που νομίζω ότι η μόνη φορά που αξίζει να μπω ξανά στις διαδικασίες είναι όταν με το καλό θα έρθει η Jelly.. ποιος ξαναστήνει πάλι, root, tsf launcher, κλπ κλπ..:happy:

 

 

 

Για Νοέμβρη συζητιέται (έχει βγει και ανακοίνωση) αλλά κράτα μικρό καλάθι.. προφανώς έχεις την 4.0.3 γι'αυτό και η απογοήτευση, δες μήπως εγκαταστήσεις κάποια επίσημη 4.0.4 (διαβάζοντας στην αρχή αυτού του thread για τον τρόπο - μπορείς να γυρίσεις ακόμα και στην gingerbread!) να βρεις την υγειά σου όπως και πολλοί άλλοι ομοιοπαθείς με εσένα.. και εμένα βέβαια.:)

 

Το προβλημα μου ειναι οτι εχω πανω απο 120 εφαρμογές εκ των οποιων δουλευω περιπου τις μισες... οπότε, μάλλον θα περιμένω την 4.1 από το κανω διπλη δουλεια σε downgrade και μετα ξανα upgrade... ευχαριστω για την ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι σε 4.0.4 και ειμαι ροοτ αλλα εχω stock recovery καθωςεκανα ροοτ με temp cwm. αν βαλω το ρομ μανατζερ απο το μαρκετ θα μπορεσω να βαλω κανονικα custom rom? η μηπως πρεπει να βαλω καποια συγκεκρυμενη εκδοση του cwm??
Link to comment
Share on other sites

Μέσω cmw θα την βάλεις, εφόσον το ρουταρες έχεις ήδη cmw και δεν χρειάζεται κάτι άλλο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι σε 4.0.4 και ειμαι ροοτ αλλα εχω stock recovery καθωςεκανα ροοτ με temp cwm. αν βαλω το ρομ μανατζερ απο το μαρκετ θα μπορεσω να βαλω κανονικα custom rom? η μηπως πρεπει να βαλω καποια συγκεκρυμενη εκδοση του cwm??

 

Αν έκανες root με τον πρώτο τρόπο (Rachmat3 ) ναι πρέπει να κατεβάσεις το rom manager απο το play και θα εγκαταστήσεις το cwm

Με τον δεύτερο τρόπο ( cf-root) δεν χρειαζεται έχεις ήδη το cwm

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παίδες, να σας ρωτήσω λίγο, γιατί έχω διαβάσει πολλες κριτικές και ειμαι μπερδεμένος. Το χω το s2 στο 4.0.3 το ορίτζιναλ και μου χει βγαλει εδώ και καιρό update για το 4.0.4, αλλά δεν το χω κάνει. Τι μου προτείνετε; :worry:

Σε unroot S2 που ειναι το δικο μου,ειδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας με την 4.0.4 απο COSMOTE.

Κυριολεκτικα ΑΛΛΟ τηλεφωνο!!!

Να την κανεις με κλειστα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες root με τον πρώτο τρόπο (Rachmat3 ) ναι πρέπει να κατεβάσεις το rom manager απο το play και θα εγκαταστήσεις το cwm

Με τον δεύτερο τρόπο ( cf-root) δεν χρειαζεται έχεις ήδη το cwm

 

το εκανα αλλα μαλλον κατι δεν γινετε σωστα γτ το ρομ μανατζερ απλα κολαει. το κανω force close και αν το ξανανιοιξω μου λεει οτι εχω το recovery αλλα ουτε ρεβοοτ σε recovery κανει παλι κολαει. δοκιμασα να το ανοιξω κατευθειαν σε recovery alla m anoikse i stock recovery. τιποτα αλλο χωρισ να φλαρω αλλον κερνελ εχουμε???

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα μαλλον κατι δεν γινετε σωστα γτ το ρομ μανατζερ απλα κολαει. το κανω force close και αν το ξανανιοιξω μου λεει οτι εχω το recovery αλλα ουτε ρεβοοτ σε recovery κανει παλι κολαει. δοκιμασα να το ανοιξω κατευθειαν σε recovery alla m anoikse i stock recovery. τιποτα αλλο χωρισ να φλαρω αλλον κερνελ εχουμε???

 

Αυτοι οι δυο τρόποι υπάρχουν . :(

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αμα φλασαρω απο stock recovery ενα cwm touch απο το σιτε της cwm??

Αν θέλεις να το κολλήσεις το τηλέφωνο δοκίμασε τέτοιου είδους "παιχνίδια ".

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να το κολλήσεις το τηλέφωνο δοκίμασε τέτοιου είδους "παιχνίδια ".

 

Ολα οκ τωρα φλασαρα cfroot kernel τωρα ψαχνω για jelly bean rom εχετε να προτεινετε καμια με καλη αυτονομια και λιγα bug? η να λιωσω στο xda..

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το galaxy s2, μτχ απο εισαγωγη εξωτερικου.Εχει 4.0.3 ics.xxl.p2 .

Κατεβασα το kies και μου λεει οτι δεν υπαρχουν αναβαθμισεις για την συσκευη αυτη.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: λογικα δεν ειναι η επισημη εκδοση αυτη που εχει το κιν. , για να δεχτει αναβαθμιση jelly bean ,οταν βγει μεσω kies,θα πρεπει να εγκαταστισω την επισημη εκδοση ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Το S2 μου έχει firmware 4.0.3 I9100XWLP7 - I9100OXXLPH που με βάση το sammobile είναι το επίσημο ελληνικό για unbranded τηλέφωνο. Όμως δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση σε 4.0.4 παρόλο που λογικά θα έπρεπε να την πάρει πρώτο σαν unbranded. Να μπω στην διαδικασία να περάσω μία άλλη (π.χ. cosmote) ή να περιμένω;

 

Ευχαριστώ

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Το S2 μου έχει firmware 4.0.3 I9100XWLP7 - I9100OXXLPH που με βάση το sammobile είναι το επίσημο ελληνικό για unbranded τηλέφωνο. Όμως δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση σε 4.0.4 παρόλο που λογικά θα έπρεπε να την πάρει πρώτο σαν unbranded. Να μπω στην διαδικασία να περάσω μία άλλη (π.χ. cosmote) ή να περιμένω;

 

Ευχαριστώ

οι αναβαθμησεις που δοθηκαν ειναι μονο απο κοσμοτε και βονταφον,οι ελευθερες συσκευες θα παρουν οταν αποφασιση η μαμα σαμσουνγκ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απορία: έχω 4.0.3 με sales code: eur. Θελω να περασω την 4.0.4 της cosmote. τη διαδικασια μεσω odin τη ξερω. αυτο που δε θυμαμαι ειναι το εξης...πρωτα περναω την καινουργια rom και μετα κανω αλλαγη στο sales code ή το αντιστροφο;
Link to comment
Share on other sites

Απορία: έχω 4.0.3 με sales code: eur. Θελω να περασω την 4.0.4 της cosmote. τη διαδικασια μεσω odin τη ξερω. αυτο που δε θυμαμαι ειναι το εξης...πρωτα περναω την καινουργια rom και μετα κανω αλλαγη στο sales code ή το αντιστροφο;

 

πρωτα περνας την επισιμη εκδοση και μετα το sales code

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

πρωτα περνας την επισιμη εκδοση και μετα το sales code

 

την περασα, μονο που οταν ανοιξε το κινητο και πηγα να κανω αλλαγη στο sales code, δε μου εμφανιζει το καμια επιλογη (εγω θελω το cos). Το κινητο παντως λειτουργει κανονικα με ολες τις εφαρμογες που ειχα πριν, ολες τις ρυθμισεις, τον custom launcher κλπ κλπ. Πρεπει να κανω factory reset; Αν το αφησω ετσι θα υπαρξει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

την περασα, μονο που οταν ανοιξε το κινητο και πηγα να κανω αλλαγη στο sales code, δε μου εμφανιζει το καμια επιλογη (εγω θελω το cos). Το κινητο παντως λειτουργει κανονικα με ολες τις εφαρμογες που ειχα πριν, ολες τις ρυθμισεις, τον custom launcher κλπ κλπ. Πρεπει να κανω factory reset; Αν το αφησω ετσι θα υπαρξει προβλημα;

 

 

αν θέλετε να αλλάξετε το sales code για κάποια συγκεκριμένη χώρα, και το CSC το υποστηρίζει, πατήστε *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σας, και επιλέξτε τoν κωδικό που επιθυμείτε (π.χ EUR για Ελλάδα). Kάθε firmware έχει τους δικούς του κωδικούς, ανάλογα με τις χώρες για τις οποίες προορίζεται. Με το παραπάνω βήμα γίνεται και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλέφωνο.

Το ΙΜΕΙ είναι πάνω στο κουτί, ή μπορείτε να το βρείτε πληκτρολογώντας *#06# .

 

αν το υποστηριζει η εκδοση που εβαλες τοτε φιλε μ μπορει να το αλλαξεις με τον παραπανω τροπο :)

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...