Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Τελικά το Πλαίσιο μου έβγαλε DOA το τηλέφωνο για το back key και μου έδωσε καινούργιο που δεν έχει -τουλάχιστον τώρα- hardware πρόβλημα. Ο λόγος που επικοινωνώ είναι ότι μου έδωσε τηλέφωνο με Rom της Vodaphone ενώ εγώ έχω Cosmote (φαντάσου ότι στην πωλήτρια είπα να μην μου δώσει άλλου παρόχου συσκευή αλλά προφανώς δεν θα έχει διακριτικό στο κουτί). Το τηλέφωνο δουλεύει άριστα, μου έκανε και update, μου έβγαλε και την ποσόστωση της μπαταρίας στη notification bar, γενικά όλα ΟΚ, αλλά έχει 5-6 εφαρμογές της Vodaphone (που δεν λειτουργούν σε μένα λόγω άλλου παρόχου) και κάτι παιχνίδια trials που με αφήνουν αδιάφορο. Μπορώ να τα απεγκαταστήσω όλα από τις εφαρμογές χωρίς να έχει πρόβλημα; Θέλω να κρατήσω το τηλέφωνο λίγο μαμίσιο πριν αρχίσω να το σκαλίζω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Τελικά το Πλαίσιο μου έβγαλε DOA το τηλέφωνο για το back key και μου έδωσε καινούργιο που δεν έχει -τουλάχιστον τώρα- hardware πρόβλημα. Ο λόγος που επικοινωνώ είναι ότι μου έδωσε τηλέφωνο με Rom της Vodaphone ενώ εγώ έχω Cosmote (φαντάσου ότι στην πωλήτρια είπα να μην μου δώσει άλλου παρόχου συσκευή αλλά προφανώς δεν θα έχει διακριτικό στο κουτί). Το τηλέφωνο δουλεύει άριστα, μου έκανε και update, μου έβγαλε και την ποσόστωση της μπαταρίας στη notification bar, γενικά όλα ΟΚ, αλλά έχει 5-6 εφαρμογές της Vodaphone (που δεν λειτουργούν σε μένα λόγω άλλου παρόχου) και κάτι παιχνίδια trials που με αφήνουν αδιάφορο. Μπορώ να τα απεγκαταστήσω όλα από τις εφαρμογές χωρίς να έχει πρόβλημα; Θέλω να κρατήσω το τηλέφωνο λίγο μαμίσιο πριν αρχίσω να το σκαλίζω. Ευχαριστώ.

 

Μόνο με root μπορείς να τα αφαιρέσεις... Αλλά χάνεις την εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με root μπορείς να τα αφαιρέσεις... Αλλά χάνεις την εγγύηση...

 

Αν παω στις εφαρμογές και πατήσει απεγκατάσταση; Στο galaxy s 1 το είχα κάνει κάποτε κατά λάθος και απεγκαταστάθηκε το gmail. Το θέμα μου δεν είναι πως θα τις βγάλω αλλά αν μετά δυσλειτουργεί το τηλέφωνο. Δηλ αν ανήκουν στις safe removable εφαρμογές. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρχει καν στις εφαρμογές αυτές απεγκατάσταση...

 

Και όμως υπάρχει. εκτός από διακοπή, διαγραφή cache έχει ως επιλογή την κατάργηση εγκατάστασης.

Edited by ionskotis
Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχει. εκτός από διακοπή, διαγραφή cache έχει ως επιλογή την κατάργηση εγκατάστασης.

 

Απεγκατάσταση ενημερώσεων της εφαρμογής έχει. Όχι της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση ενημερώσεων της εφαρμογής έχει. Όχι της εφαρμογής.

 

Κατάργηση των ενημερώσεων έχει σε στοκ εφαρμογές που έλαβαν ενημέρωση μετά την ενεργοποίηση της συσκευής όπως GMail Maps, Google Search και άλλα. Λοιπόν, για τα παιχνίδια Sims και Τετρις και κάτι άλλες βλακείες έχει απεγκατάσταση της εφαρμογής. Για το Vodaphone League, Music κάτι και άλλη μια εφαρμογή έχει απεγκατάσταση της εφαρμογής όχι των ενημερώσεων. Για το Vodaphone updates, vodaphone messenger και κάτι άλλο με ένα καροτσάκι έχει διακοπή πού εάν την πατήσεις σε προειδοποιεί ότι μπορεί να δυσλειτουργήσουν και άλλες εφαρμογές. Τέλος πάντων σας ζάλισα οπότε πρέπει να ρωτήσω την Cosmote αν πρέπει να έχω την rom της Vodaphone ή αλλιώς σκέφτομαι να περάσω μία με CSC EUR ή COS. Ποία από τις δύο τελευταίες έχει ποσοστό της μπαταρίας στην notification bar;

Edited by ionskotis
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να περάσεις πανεύκολα με το odin τη rom της cosmote.

Έχει ποσοστό της μπαταρίας στην μπάρα ειδοποιήσεων;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ποσοστό της μπαταρίας στην μπάρα ειδοποιήσεων;

 

% ποσοστό εννοείς;

 

http://img694.imageshack.us/img694/3416/screenshot2012072223150.th.png

Edited by juno12
Link to comment
Share on other sites

Γινε root διεγραψε οτι εχει να κανει με vodaphone δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα απολυτως κ ειτε με usb jig ειτε με το προγραμμα triangle away νομιζω μηδενισε το μετρητη κ θα εισαι οκ. Κ τη δογλεια σου θα εχεις κανει κ rooted θα εισαι κ εντος εγγύησης.

Αν δουλευει σωστα η ρομ σου θα σου προτεινα να μην τη πειραξεις.. Γενικα οτι δουλευει κ σας βολευει δεν υπαρχει λογος να το πειράζετε. Ασε που μαλλον η Vodaphone εχει λογισμικο βασισμενο σε πιο προσφατη εκδοση της Samsung απ'οτι η Cosmote οποτε λογικα κ με λιγοτερα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Γινε root διεγραψε οτι εχει να κανει με vodaphone δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα απολυτως κ ειτε με usb jig ειτε με το προγραμμα triangle away νομιζω μηδενισε το μετρητη κ θα εισαι οκ. Κ τη δογλεια σου θα εχεις κανει κ rooted θα εισαι κ εντος εγγύησης.

Αν δουλευει σωστα η ρομ σου θα σου προτεινα να μην τη πειραξεις.. Γενικα οτι δουλευει κ σας βολευει δεν υπαρχει λογος να το πειράζετε. Ασε που μαλλον η Vodaphone εχει λογισμικο βασισμενο σε πιο προσφατη εκδοση της Samsung απ'οτι η Cosmote οποτε λογικα κ με λιγοτερα προβληματα.

Ναι, ποσοστό της μπαταρίας εννοώ. Αυτό της vodaphone έχει. Και εγώ πιστεύω οτι άν δουλεύει καλά (που δουλεύει καλά) να μην το πειράξω. Αλλά δεν μπορώ να βλέπω στις εφαρμογές πράγματα άσχετα. Τα παιχνίδια και ό,τι βγαίνει δεν θα αντέξω και θα τα απεγκαταστήσω κάποια στιγμή. Κάπου επίσης διάβασα ότι αν φλασάρεις stock rom δεν προσμετράται στον μετρητή αλλά δεν θυμάμαι πού γιατί τότε είχα ακόμα το S1 και κλεφτοκοίταγα στο section του SII περιμένοντας να πέσει η τιμή και να το πάρω. Πάντως φαντάζομαι αν χρειαστώ κάτι, καταλαβαίνω ότι είστε διαθέσιμοι να βοηθήσετε και για αυτό σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ποσοστό της μπαταρίας εννοώ. Αυτό της vodaphone έχει. Και εγώ πιστεύω οτι άν δουλεύει καλά (που δουλεύει καλά) να μην το πειράξω. Αλλά δεν μπορώ να βλέπω στις εφαρμογές πράγματα άσχετα. Τα παιχνίδια και ό,τι βγαίνει δεν θα αντέξω και θα τα απεγκαταστήσω κάποια στιγμή. Κάπου επίσης διάβασα ότι αν φλασάρεις stock rom δεν προσμετράται στον μετρητή αλλά δεν θυμάμαι πού γιατί τότε είχα ακόμα το S1 και κλεφτοκοίταγα στο section του SII περιμένοντας να πέσει η τιμή και να το πάρω. Πάντως φαντάζομαι αν χρειαστώ κάτι, καταλαβαίνω ότι είστε διαθέσιμοι να βοηθήσετε και για αυτό σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ναι, ότι θελησεις εδώ είμαστε. Και ναι αν φλασαρεις στοκ ρομ δεν ανεβαινει ο μετρητής αλλα καποια στιγμη θα θελησεις να κανεις root αν θες να σβησεις ακομα κ τις σαβουρες της Samsung.

Οπως κ να'χει πλεον ο μετρητης μηδενιζεται ακομα κ με εφαρμογη απ'το market οποτε μην σε πολύ απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω φορεσει προσφατα την 4.0.4 απο το samfirmware κ παρατηρησα το εξης.Οταν παω να κανω backup μεσα απο το kies μου πεταει μονιμως σφαλμα.Αυτο συμβαινει επειδη δεν ειναι ελληνικη η ρομ? Ειναι ομως official σωστα?

 

Αυτη φορεσα. >> Russia 2012 July Android 4.0.4 I9100XWLPM I9100OXELP8

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Οπως κ να'χει πλεον ο μετρητης μηδενιζεται ακομα κ με εφαρμογη απ'το market οποτε μην σε πολύ απασχολεί.

 

ποια εφαρμογη εννοεις;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη εννοεις;;;;;

 

Μάλλον αυτήν εννοεί https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.triangleaway&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS50cmlhbmdsZWF3YXkiXQ..

Υπάρχει . και στο xda

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια βοηθεια....εβαλα εχθες την 4.0.4(εκ ρωσιας)...ολα καλα,αλλα δεν λειτουργουσε ο flash καλα και αποφασισα σημερα με odin να γυρισω σε 2.3.5...η διαδικασια εγινε αλλα μολις ξεκινα το τηλεφωνο στο androiθοπακι και πατω πανω για συνεχεια μου βγαζει ξανα και ξανα το " Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης πλαισιο υπηρεσιων google.Προσπαθηστε ξανα."...τι μελει γενεσθαι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια βοηθεια....εβαλα εχθες την 4.0.4(εκ ρωσιας)...ολα καλα,αλλα δεν λειτουργουσε ο flash καλα και αποφασισα σημερα με odin να γυρισω σε 2.3.5...η διαδικασια εγινε αλλα μολις ξεκινα το τηλεφωνο στο androiθοπακι και πατω πανω για συνεχεια μου βγαζει ξανα και ξανα το " Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης πλαισιο υπηρεσιων google.Προσπαθηστε ξανα."...τι μελει γενεσθαι?

 

Μπες σε recovery και κανε wipe data/factory reset.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δοκιμασε αυτην;Φυσιολογικα ειναι ιδια με την ρωσσικη απλα εχει αλλες γλωσσες.

http://devsrom4android.blogspot.gr/2012/07/i9100xwlpo-nee-samsung-galaxy-s2.html

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Κανενας δοκιμασε αυτην;Φυσιολογικα ειναι ιδια με την ρωσσικη απλα εχει αλλες γλωσσες.

http://devsrom4android.blogspot.gr/2012/07/i9100xwlpo-nee-samsung-galaxy-s2.html

 

Πιο smooth γενικά,και την αναγνωριζει κανονικα το Kies:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μου εχει ερθει σαν οτα update με προηγουμενη τη lpg .ωραια και σμουθ.ελληνικα παντου..reset απο stock recovery δε τολμω να κανω.με φακτορυ ρεσετ απο μενου ολα καλα..ολα καλα εδω και μια μερα..
Link to comment
Share on other sites

Ναι τι παιζει με τα Ελληνικα;Γιατι ειχα βαλει την ρωσσικη ολα καλα μολις εκανα hard reset το γυρισε ρωσσικα και δεν αλλαζε απο το CSC menu
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τη nordic countries με 3πλο wipe data έχοντας προηγουμένως siyah kernel σε ics 4.0.3 lpd

και όλα μια χαρά από ελληνικά, ακόμα και στα μηνύματα που πάντα μετά από πολλά hard reset έβγαζαν ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...