Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον εκει ειναι το προβλημα, γιατι το firmware που εχω κατεβασει ειναι με ενα αρχειο...

 

Δεν γίνεται τίποτα.. Re-partition πως θα κάνω? Παίζει ρόλο οτι έχω Apple υπολογιστή?

Edited by paros99
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται τίποτα.. Re-partition πως θα κάνω? Παίζει ρόλο οτι έχω Apple υπολογιστή?

 

Δεν ξερω εαν γινεται με mac. το kies σου δουλευει? Συνδεεται o υπολογιστης μεσα στο kies με το τηλεφωνο?

Τσεκαρε και την θυρα usb για σκονες εμενα ειχε και γιαυτο δεν εκανε συνδεση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα.. Re-partition πως θα κάνω? Παίζει ρόλο οτι έχω Apple υπολογιστή?

 

Τεράστιο ρόλο. Βρες έναν με windows...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να δω πότε θα βγει η επίσημη ελληνική ICS!Έχει ξεκινήσει και γίνεται πολύ κουραστικό το όλο θέμα!Μέχρι Τουρκία και Σκόπια έχουν αναβαθμιστεί κι εμείς τίποτα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Να δω πότε θα βγει η επίσημη ελληνική ICS!Έχει ξεκινήσει και γίνεται πολύ κουραστικό το όλο θέμα!Μέχρι Τουρκία και Σκόπια έχουν αναβαθμιστεί κι εμείς τίποτα ακόμα.

 

Χαχα, ειναι που ειμαστε σε προεκλογικη περιοδο μαλλον και ασχολουνται με την "τυχη" της χωρας!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτος που μου ειπε οτι το κινητο δεν εχει γινει ποτε root μου ειπε βλακειες και ειναι custom rom κσι οχι επισημη;;Για να βαλω την τελευταια επισημη τι κανω;;Επισης θελω να μαθω αν εχει εγγυηση το κινητο ή αν μπορει να ξαναεχει αν περαστει καθαρη επισημη rom..Τι προτεινετε να βαλω παιδια τελικα την ics;;;;

 

Συγνωμη για τις πολλες και ισως χιλιοαπαντημενες ερωτησεις μου αλλα ειμαι πολυ καινουριος στον κοσμο του android

 

Μπορεί να μην έχει γίνει ποτέ root, αυτό δεν έχει να κάνει με την έκδοση λογισμικού που φοράει. Και δεν είναι custom rom, είναι rom της samsung αλλά μη επίσημη (leaked). Όσο για την εγγύηση πιστεύω ότι αν περάσεις επίσημη ευρωπαϊκή rom θα έχεις, ναι. Και τώρα λογικά έχεις. Το τηλέφωνό σου δεν είναι Ελληνικό ούτως ή άλλως, οπότε καλύπτεσαι από την πανευρωπαϊκή εγγύηση, και αν δεν είχε άλλο csc προηγουμένως το τηλέφωνο, φαίνεται ότι ήρθε από Αγγλία. Φυσικά χρειάζεσαι την απόδειξη αγοράς, πόσο καινούριο είναι το τηλέφωνο;

Γνώμη μου, βάλε την ics από το πρώτο θέμα, γύρνα και το csc σε EUR και θα είσαι ok.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ειναι που ειμαστε σε προεκλογικη περιοδο μαλλον και ασχολουνται με την "τυχη" της χωρας!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

 

το προβλημα ειναι οτι ειναι αργοσχολοι......για αυτο δεν βγαζουν τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχει γίνει ποτέ root, αυτό δεν έχει να κάνει με την έκδοση λογισμικού που φοράει. Και δεν είναι custom rom, είναι rom της samsung αλλά μη επίσημη (leaked). Όσο για την εγγύηση πιστεύω ότι αν περάσεις επίσημη ευρωπαϊκή rom θα έχεις, ναι. Και τώρα λογικά έχεις. Το τηλέφωνό σου δεν είναι Ελληνικό ούτως ή άλλως, οπότε καλύπτεσαι από την πανευρωπαϊκή εγγύηση, και αν δεν είχε άλλο csc προηγουμένως το τηλέφωνο, φαίνεται ότι ήρθε από Αγγλία. Φυσικά χρειάζεσαι την απόδειξη αγοράς, πόσο καινούριο είναι το τηλέφωνο;

Γνώμη μου, βάλε την ics από το πρώτο θέμα, γύρνα και το csc σε EUR και θα είσαι ok.

Ερώτηση στα γρήγορα ποια ics να κατεβάσω;;έχει πολλές..

Επίσης αν κάνω ότι λέει ο οδηγός θα γίνει και factory reset/hard reset??Αν όχι να το κάνω λέτε πρώτα;;

ΚΑι επισής τα δεδομένα που έχω τώρα στο κινητό δε θα ήθελα να τα χάσω,τους αντέγραψα χειροκίνητα όλους τους φακέλους του samsung στον υπολογιστή μου να είμαι σίγουρος και πήρα και αντίγραφα ασφαλείας μέσω kies..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια

μολισ τελιοσα το φλασαρισμα τησ συσκευησ και το τηλ δεν ανοικσε ποτε ξανα καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Samsung Mobile Greece

 

Καλησπέρα σας.Αρχικά θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη, από όλους εσάς που η καθυστέρηση στην αναβάθμιση ICS για το GALAXY S II έχει προκαλέσει τα οποιαδήποτε προβλήματα.Καθώς από χώρα σε χώρα υπάρχουν διαφορές, θέλουμε να σας ενημερώσουμε πως κάνουμε ότι είναι δυνατό, για να βγεί η έκδοση αυτή και στην Ελλάδα χωρίς προβλήματα.Στόχος μας είναι να έχετε την αναβάθμιση μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή και την κατανόησή σας!

 

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ FACEBOOK

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στα γρήγορα ποια ics να κατεβάσω;;έχει πολλές..

Επίσης αν κάνω ότι λέει ο οδηγός θα γίνει και factory reset/hard reset??Αν όχι να το κάνω λέτε πρώτα;;

ΚΑι επισής τα δεδομένα που έχω τώρα στο κινητό δε θα ήθελα να τα χάσω,τους αντέγραψα χειροκίνητα όλους τους φακέλους του samsung στον υπολογιστή μου να είμαι σίγουρος και πήρα και αντίγραφα ασφαλείας μέσω kies..

Στη πρωτη σελιδα υπαρχει η LP7.κανε και factory reset kai περνα την

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στα γρήγορα ποια ics να κατεβάσω;;έχει πολλές..

Επίσης αν κάνω ότι λέει ο οδηγός θα γίνει και factory reset/hard reset??Αν όχι να το κάνω λέτε πρώτα;;

ΚΑι επισής τα δεδομένα που έχω τώρα στο κινητό δε θα ήθελα να τα χάσω,τους αντέγραψα χειροκίνητα όλους τους φακέλους του samsung στον υπολογιστή μου να είμαι σίγουρος και πήρα και αντίγραφα ασφαλείας μέσω kies..

 

Εξαρτάται για ποια δεδομένα μιλάς. Eνδέχεται να χάσεις αρκετά πράγματα με την αναβάθμιση, γι'αυτό συνιστάται να κάνεις backup ως root με το titanium. Αντιγράφοντας απλά τους φακέλους από την sdcard δεν κάνεις τίποτα. Παρ'όλα αυτά, αν πιστέψουμε τη samsung θα δοθεί αναβάθμιση την επόμενη βδομάδα, και μπορείς να περιμένεις αν θέλεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εξακολουθω να πιστευω οτι ακομα οι ICS ειναι για τα μπαζα...

 

εχω δοκιμασει 2-3 ICS Q-4-8 και ολες αρχιζουν να κολλανε ή να μην παιζουν σωστα.

και με siyah και με cf-root

 

GB και παλι GB και το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν παιζει ο Chrome

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθω να πιστευω οτι ακομα οι ICS ειναι για τα μπαζα...

 

εχω δοκιμασει 2-3 ICS Q-4-8 και ολες αρχιζουν να κολλανε ή να μην παιζουν σωστα.

και με siyah και με cf-root

 

GB και παλι GB και το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν παιζει ο Chrome

 

η πιο stable και μπορω να πω καλυτερη και απο gingerbread για μενα ειναι η στοκ XXPLS με CF-ROOT..πολυ smooth και πολυ καλη μπαταρια!δοκιμασα και xwpl7 αλλα εχει και αυτη τα νουμερα της...αυριο θα δοκιμασω XWPL8 να δω και αυτη πως παει..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Samsung Mobile Greece

 

Καλησπέρα σας.Αρχικά θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη, από όλους εσάς που η καθυστέρηση στην αναβάθμιση ICS για το GALAXY S II έχει προκαλέσει τα οποιαδήποτε προβλήματα.Καθώς από χώρα σε χώρα υπάρχουν διαφορές, θέλουμε να σας ενημερώσουμε πως κάνουμε ότι είναι δυνατό, για να βγεί η έκδοση αυτή και στην Ελλάδα χωρίς προβλήματα.Στόχος μας είναι να έχετε την αναβάθμιση μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή και την κατανόησή σας!

 

Για να δούμε!Θα γίνει έτσι ή την άλλη βδομάδα θα έχουμε καινούργιες ανακοινώσεις με νέες ημερομηνίες!Τουλάχιστον ελπίζω να αξίζει όλη αυτή η αναμονή ...

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει LP7.Ολα δουλευουν μια χαρα.Υπαρχει περιπτωσει στο πληκτρολογειο του Dialer

να εχωμε και Ελληνικα?OK βρεθηκε ANROID ONE απο Anroid market.Αλλη προταση?

Edited by tsip
Link to comment
Share on other sites

Samsung Mobile Greece

 

Καλησπέρα σας.Αρχικά θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη, από όλους εσάς που η καθυστέρηση στην αναβάθμιση ICS για το GALAXY S II έχει προκαλέσει τα οποιαδήποτε προβλήματα.Καθώς από χώρα σε χώρα υπάρχουν διαφορές, θέλουμε να σας ενημερώσουμε πως κάνουμε ότι είναι δυνατό, για να βγεί η έκδοση αυτή και στην Ελλάδα χωρίς προβλήματα.Στόχος μας είναι να έχετε την αναβάθμιση μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή και την κατανόησή σας!

 

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ FACEBOOK

Δεν διευκρίνισαν σε ποιο μήνα και ποιο έτος αναφέρονται :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεθεί με το KIES προκειμένου να κάνω ένα αντίγραφο ασφαλείας ενόψει της αναβάθμισης (δεν είμαι root). Όμως εδώ και 10 λεπτά περίπου μου έχει βγάλει το εικονίδιο για τη δημιουργία του αντιγράφου με την ένδειξη προετοιμασία χωρίς να προχωράει η διαδικασία καθόλου ενώ δεν μπορώ να πατήσω ούτε ακύρωση. Παίρνει τόσο χρόνο; Πρέπει να περιμένω ή να κάνω κάτι άλλο; Ευχαριστώ Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεθεί με το KIES προκειμένου να κάνω ένα αντίγραφο ασφαλείας ενόψει της αναβάθμισης (δεν είμαι root). Όμως εδώ και 10 λεπτά περίπου μου έχει βγάλει το εικονίδιο για τη δημιουργία του αντιγράφου με την ένδειξη προετοιμασία χωρίς να προχωράει η διαδικασία καθόλου ενώ δεν μπορώ να πατήσω ούτε ακύρωση. Παίρνει τόσο χρόνο; Πρέπει να περιμένω ή να κάνω κάτι άλλο; Ευχαριστώ

 

Χθες το βραδυ εκανα και εγω το ιδιο..... Παιρνει χρονο... Εμενα μπορει να εκανε πανω απο 15 λεπτα.

 

Δε ξερω ρε παιδια γιατι μας εχει πιασει τετοια τρελα μετην εκδοση ICS....Το τηλεφωνακι μου ειναι οπως το πηρα απο την μανα του (μονο τα απαραιτητα updates) ουτε root ουτε τιποτα, φορτωμενο με 94 εφαρμογες και δεν κολλαει με τιποτα.

Βεβαια ολοι θεωρουμε οτι κατι πιο καινουργιο ειναι και καλυτερο και συμφωνα με την λογικη αυτο ειναι και το σωστο...

Προτεινω να χαλαρωσουμε και οταν η θεα Samsung αποφασισει να μαςχαρισει την ICS θα δουμε τι παιζει...

Στο tab 10.1 που το εχω root και την δοκιμασα δεν μπορω να πωνα πω πως πεταξα απο την χαρα μου....σε 10 μερες το επανεφερα στη stock

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Διονύσης :respect:
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ εκανα και εγω το ιδιο..... Παιρνει χρονο... Εμενα μπορει να εκανε πανω απο 15 λεπτα.

Είμαι πάνω από 1 ώρα κολλημένος στο προετοιμασία. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πάνω από 1 ώρα κολλημένος στο προετοιμασία. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά...

 

Τι να πω δεν ξερω.... Δεν εκπλησομαι παντως και μενα πολλες φορες το kies μου εχει βγαλει το λαδι...δεν θυμαμαι ποσες φορες το εχω απεγκαταστησει και εγκαταστησει......να συνδεεται το S II να μη συνδεεται το tab και το αναποδο....χθες το βραδυ ηταν το καλυτερο μου... backup σε S II & TAB και αναβαθμιση στο young του γιου μου...

Δοκιμασε να αποσυνδεσεις την συσκευη κανε απεγκατασταση του kies κατεβασε το τελευταιο απο το site της samsung αν θυμαμαι καλα θα κατεβασει και ενημερωση.... και ξαναπροσπαθησε

Διονύσης :respect:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα απο την πλάκα κάποτε είχα iPhone. To έδωσα για διάφορους λόγους αλλά ενας απο τους σημαντικότερους είναι αυτός ο καρκίνος που ακούει στο όνομα iTunes. Ποτέ δεν πίστευα οτι θα έβρισκα πρόγραμμα χειρότερο απο αυτό! Εύγε KIES με έκανες να αναπολώ το iTunes χαχαχα
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...