Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα σημερα πηρε την επισημη ICS μεσω Kies, το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα αλλα ειναι εισαγωγη απο Ολλανδια. Ολα τα μενου ειναι Ελληνικα οπως αλλωστε και στις προηγουμενες αναβαθμισεις. Τωρα θελω να του κανω root για να περασω το πληρες gps fix που βρηκα εδω στο φορουμ. Θελω να ρωτησω ομως πρωτα προτεινετε τον τροπο για root που δεν θελει custom kernel? ή παιζει καποιος πιο καλος και ευκολος? το gps fix παιζει καλα σε ICS ή μονο σε 2.3.Χ. Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια και Χριστος Ανεστη σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα σημερα πηρε την επισημη ICS μεσω Kies, το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα αλλα ειναι εισαγωγη απο Ολλανδια. Ολα τα μενου ειναι Ελληνικα οπως αλλωστε και στις προηγουμενες αναβαθμισεις. Τωρα θελω να του κανω root για να περασω το πληρες gps fix που βρηκα εδω στο φορουμ. Θελω να ρωτησω ομως πρωτα προτεινετε τον τροπο για root που δεν θελει custom kernel? ή παιζει καποιος πιο καλος και ευκολος? το gps fix παιζει καλα σε ICS ή μονο σε 2.3.Χ. Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια και Χριστος Ανεστη σε ολους.

φιλε αυτο εσυ το ξερεις.αλλα με τον CF Root εχεις πιο πολλες δυνατοτητες στο τηλεφωνο.και τωρα που εισαι σε ICS μπορεις με ενα προγραματακι να μηδενισεις και τον counter apo το φλασαρισμα του CF root kernel

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο εσυ το ξερεις.αλλα με τον CF Root εχεις πιο πολλες δυνατοτητες στο τηλεφωνο.και τωρα που εισαι σε ICS μπορεις με ενα προγραματακι να μηδενισεις και τον counter apo το φλασαρισμα του CF root kernel

 

με ποιο προγραμματακι το κανει αυτο; ενημερωτικα να ξερουμε για αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγραμματακι το κανει αυτο; ενημερωτικα να ξερουμε για αργοτερα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114 ΕΔΩ εισαι το triangle,μονοΓΙΑ ICS ετσι πολυ καλο δοκιμασμενο.ΟΠ μαζι με τη δικια σου τορα ειδα βγηκε και η δικια μου DBT Γερμανιας. και γω γερμανικο ειναι το κινιτο.η LP7

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο εσυ το ξερεις.αλλα με τον CF Root εχεις πιο πολλες δυνατοτητες στο τηλεφωνο.και τωρα που εισαι σε ICS μπορεις με ενα προγραματακι να μηδενισεις και τον counter apo το φλασαρισμα του CF root kernel

 

το ειχα μηδενησει με usb jig οποτε τωρα ειμαι στο 0 γενικα δεν εχω ορεξη και χρονο πλεον για custom roms και γιαυτο το μηδενισα κιολας. Αν καποια στιγμη χρειαστει θα επανελθω. Για το GPS fix κανενα tip?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα! Εχω το εξεις προβλημα και θελω την βοηθεια σας ,εβαλα την LPQ και ολα καλα εκτος απο τις

επαφες. Εβαλα μετα την LPS που προτεινεται εδω μεσα και οντως ειναι πιο σταθερη και πιο γρηγορη απο την LPQ. Εκανα και

την αλλαγη στο salescode σε DBT αλλα δεν μου βγαινουν ελληνικα στην μπαρα επαφων με τιποτα.

Δεν ξερω εαν παιζει ρολο αλλα αυτη την στιγμη το τηλεφωνο μου εχει Εκδοση Βασικου Φασματος Ι9100XXLPQ

και Kernel XXLPS. Εχω κανει κατι λαθος? Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona Εδω μεσα και βαλε sales code DBT γερμανιας.Σε μενα στις επαφες στη μπαρα δεξια εχει και αγγλικα και ελληνικα

 

*#272* IMEI #.αν δεν εχει μεσα DBT ...

 

Γιατί να βάλουμε DBT στην LPS? Η LPS είναι πολωνική, όχι γερμανική, και ο κωδικός της κανονικά είναι XEO. Η επίσημη γερμανική στην οποία πρέπει να μπει DBT είναι η LP7, που είναι και πιο καινούρια από την LPS...

 

Καλησπερα και χρονια πολλα! Εχω το εξεις προβλημα και θελω την βοηθεια σας ,εβαλα την LPQ και ολα καλα εκτος απο τις

επαφες. Εβαλα μετα την LPS που προτεινεται εδω μεσα και οντως ειναι πιο σταθερη και πιο γρηγορη απο την LPQ. Εκανα και

την αλλαγη στο salescode σε DBT αλλα δεν μου βγαινουν ελληνικα στην μπαρα επαφων με τιποτα.

Δεν ξερω εαν παιζει ρολο αλλα αυτη την στιγμη το τηλεφωνο μου εχει Εκδοση Βασικου Φασματος Ι9100XXLPQ

και Kernel XXLPS. Εχω κανει κατι λαθος? Ευχαριστω...

 

Σωστά τα έχεις κάνει, αν και ο κωδικός για την LPS όπως γράφω από πάνω είναι ο XEO, όχι DBT που έβαλες, αλλά μικρό το κακό. Όσο για τα Ελληνικά, έχεις επαφές στα Ελληνικά; Είναι το μενού του τηλεφώνου γυρισμένο στα Ελληνικά;

 

εμενα σημερα πηρε την επισημη ICS μεσω Kies, το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα αλλα ειναι εισαγωγη απο Ολλανδια. Ολα τα μενου ειναι Ελληνικα οπως αλλωστε και στις προηγουμενες αναβαθμισεις. Τωρα θελω να του κανω root για να περασω το πληρες gps fix που βρηκα εδω στο φορουμ. Θελω να ρωτησω ομως πρωτα προτεινετε τον τροπο για root που δεν θελει custom kernel? ή παιζει καποιος πιο καλος και ευκολος? το gps fix παιζει καλα σε ICS ή μονο σε 2.3.Χ. Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια και Χριστος Ανεστη σε ολους.

 

Τον οδηγό για root στο S2 τον είδες;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου το εκανα κιολας ολα μια χαρα μονο που το gps fix τελικα δεν επαιξε (εχασε τελειως το gps και αναγκαστηκα να επαναφερω τα original αρχεια στην θεση τους για να ξαναδουλεψει) στην ICS οπως εγραψα και σε αλλο νημα εδω.
Link to comment
Share on other sites

Το menu ειναι στα ελληνικα και οι πιο πολλες επαφες μου ειναι στα ελληνικα περασμενες απο Gmail. Στο πληκτρολογιο εχω αγγλικα και ελληνικα. Αλλα η μπαρα επαφων ειναι μονο στα αγγλικα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.εχω περασει ρε παιδια την lps αλλα πρωτον δεν μπορω να γινω root με καμια παναγια και δευτερων δεν μπορω να συνδεθω σε κανενα δικτυο με wifi.σαφως και εχω διαβασει ολους τους οδηγους.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Το menu ειναι στα ελληνικα και οι πιο πολλες επαφες μου ειναι στα ελληνικα περασμενες απο Gmail. Στο πληκτρολογιο εχω αγγλικα και ελληνικα. Αλλα η μπαρα επαφων ειναι μονο στα αγγλικα!

 

Ίσως τότε η lps να μην έχει ελληνικά στο μενού.. είναι αρκετά λογικό να μην έχει, γιατί είναι XX rom... oι ΧW είναι που έχουν Ελληνικά παντού συνήθως. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει; Η lp7 έχει;

 

 

καλησπερα και χρονια πολλα.εχω περασει ρε παιδια την lps αλλα πρωτον δεν μπορω να γινω root με καμια παναγια και δευτερων δεν μπορω να συνδεθω σε κανενα δικτυο με wifi.σαφως και εχω διαβασει ολους τους οδηγους.τι να κανω?

 

Αν δεν μας πεις τι δοκίμασες και τι έγινε δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ίσως τότε η lps να μην έχει ελληνικά στο μενού.. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει; Η lp7 έχει;ι.

η lps σε καποοιυς εχει σε αλλους οχι, δεν ξερω πως γινεται αυτο εμενα παντως οπως και σε καποια αλλα μελη που ρωτησα δεν ειχαν και με αλλαγμενο salescode παλι τπτ(κινητο αγορασμενο απο καταστημα πλαισιου χωρις ομως να ξερω χωρα προελευσης).για την lp7 ειπαν εχει δεν ξερω δεν την εχω δοκιμασει παντως η XWLP3 της Ο2 που δοκιμασα εχει και γενικα απο οτι ειδα οσες ειναι XW εχουν αγγλικα πρωτα και μετα ελληνικα.

εγω αυτη τη στιγμη εχω BULPC αγγλικη της vodafone και εχει κανονικα αγγλικα κ μετα ελληνικα στην μπαρα μου.βεβαια εχει προεγκαταστημενα καποια apps της vodafone τα οποια με titanium τα εσβησα.τωρα 2 μερες παντως δουλευει μια χαρα χωρις bug κτλ οπως ειχα στην lpq.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω συνδέσει το samsung galaxy S 2 με το kies να δω για αναβάθμιση και μου βγάζει αυτό στην εικόνα..

Είναι μαμήσια rom(;) το κινητό αγοράστηκε από πλαίσιο.Μήπως ξέρει κανείς να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό και αν τελικά μπορώ να κάνω αναβάθμιση από kies;;

 

Edit: Πληκτρολογώντας *#1234# μου έβγαλε αυτά που βλέπετε στην εικόνα κάτω..

 

Επειδή είμαι πολύ φρέσκος στα android και το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο,μπορεί κάποιος να μου πει τη σημαίνουν και αν έχουν σχέση με το πρόβλημα που προανέφερα;;;

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by vampirios
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

αποριες αρχαριου... για να παω απο την LPS στην LP7 πια ειναι η σωστη διαδικασια? Εκτος απο την εγκατασταση με το odin χρειαζεται πριν να κανω επαναφορά στις εργοστασιακες η κατι αλλο?

Η Εκδοση Βασικου Φασματος Ι9100XXLPQ παραμενει η αλλαζει σε LP7? Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συνδεσα με kies το κινητο στον υπολογιστη και μου ειπε οτι βρηκε αναβαθμιση. Πατησα να την κανει, την κατεβασε, μου ειπε να αποσυνδεσω και να επανακινησω το κινητο αλλα εχει ακομα την 2.3!!!! ΓΙΑΤΙ????
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αποριες αρχαριου... για να παω απο την LPS στην LP7 πια ειναι η σωστη διαδικασια? Εκτος απο την εγκατασταση με το odin χρειαζεται πριν να κανω επαναφορά στις εργοστασιακες η κατι αλλο?

Η Εκδοση Βασικου Φασματος Ι9100XXLPQ παραμενει η αλλαζει σε LP7? Ευχαριστω...

 

Ναι θελει επαναφορα η αν εισαι ρουτ θελει ta 3 wipe για νατη περασεις καθαρη.αν κανεις αυτα αλλαζουν ολα αν οχι θα μπει αλλα θα μεινουν αρκετα απο την προηγουμενη

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελει επαναφορα η αν εισαι ρουτ θελει ta 3 wipe για νατη περασεις καθαρη.αν κανεις αυτα αλλαζουν ολα αν οχι θα μπει αλλα θα μεινουν αρκετα απο την προηγουμενη

 

Ευχαριστω πολυ apostole! Πως κανω τα 3 wipe? μετα θα ξανα ειμαι root η θα χρειαστει να το κανω ξανα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρονιά πολλά

Χριστός Ανέστη

Μάλλον έχω IQ από σπουργίτι

μπορεί κάποιος να μου πει πως Πραγματικά θα πετάξω αυτήν την έκδοση από το κινητό μου?

Έκδοση :2.3.5

PDA :I9100BUKJ3

PHONE:I9100BUKI1

CSC : I9100VGRKI3

 

δεν δουλεύει τίποτα σωστά!!!!

θα ήθελα να δοκιμάσω την 4 αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!!!!!

το ODIN 1.85 δεν μπορώ να το κατεβάσω απο πουθενά.

παντού μου λέει οτι αφαιρέθηκε λόγο χρόνου η δικαιωμάτων!!!

μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς πρέπει να κατεβάσω και πως να τα περάσω?

γιατί βλέπω πολλές εκδόσεις που άλλος εχει πρόβλημα με τα ελληνικά αλλος με τις επαφές και παει λέγοντας!

Ευχαριστώ πολύ για την ώρα σας!

Χρήστος

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρονιά πολλά

Χριστός Ανέστη

Μάλλον έχω IQ από σπουργίτι

μπορεί κάποιος να μου πει πως Πραγματικά θα πετάξω αυτήν την έκδοση από το κινητό μου?

Έκδοση :2.3.5

PDA :I9100BUKJ3

PHONE:I9100BUKI1

CSC : I9100VGRKI3

 

δεν δουλεύει τίποτα σωστά!!!!

θα ήθελα να δοκιμάσω την 4 αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!!!!!

το ODIN 1.85 δεν μπορώ να το κατεβάσω απο πουθενά.

παντού μου λέει οτι αφαιρέθηκε λόγο χρόνου η δικαιωμάτων!!!

μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς πρέπει να κατεβάσω και πως να τα περάσω?

γιατί βλέπω πολλές εκδόσεις που άλλος εχει πρόβλημα με τα ελληνικά αλλος με τις επαφές και παει λέγοντας!

Ευχαριστώ πολύ για την ώρα σας!

Χρήστος

εδω θα βρεις το odin και μπορείς να βαλεις και τελευταία ics LP7 που εχει ελληνικά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ apostole! Πως κανω τα 3 wipe? μετα θα ξανα ειμαι root η θα χρειαστει να το κανω ξανα.

mεσα απο recovery ta kaneis.μετα αφου φλασαρεις την καινουργια με odin το ρουτ το χανεις και θα πρεπει να ξανακανεις ρουτ στη καινουργια

Link to comment
Share on other sites

7 νεες ics σημερα. Η ελληνικη samsung ποτε θα ξυπνησει; ελπιζω να μη δωσουν καμια lpq..

 

Προφανώς όταν είπε στο Facebook η Samsung ότι θα την δώσει μετά της 15 του Απριλίου, εννοούσε μετά το καλοκαίρι κάπου!!:p:zzz:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...