Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους

Παιδιά έχω και εγώ μια ερώτηση.

Έχω το κιν αγορασμένo από wind και κάρτα με cosmote τις προάλλες εγκατέστησα την εξής rom i9100xwki4 i9100xxki2 9100xxki1

και όταν μπήκα kies δεν την αναγνώριζε για να μου δείξει αν έχει κάποια rom νέα για εγκατάσταση. Μήπως δεν έχω βάλει την σωστή rom.

Πριν είχα την Ωμέγα 9.3. Έκανα Unroot με το superoneclick v2.3.2.0, αλλά πάλι τίποτε.

Καμιά βοήθεια για ποια rom πρέπει να βάλω ώστε να μπορώ να κάνω αναβάθμιση με kies

Ευχαριστώ.

Γιατι ασχολειστε με αυτο το αχρηστο πραγμα που λεγεται kies?Mονο προβληματα θα κερδισετε και τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους . Εχει δοκιμασει καποιος την I9100XXKL1 2.3.6 2011 December Open Europe ?

Αν ναι ποιες οι εντυπωσεις ?

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους . Εχει δοκιμασει καποιος την I9100XXKL1 2.3.6 2011 December Open Europe ?

Αν ναι ποιες οι εντυπωσεις ?

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona

 

Με την παραπάνω rom, αυξάνει ο counter..?

Link to comment
Share on other sites

Με την παραπάνω rom, αυξάνει ο counter..?

 

Σε μενα δεν αυξηθηκε ο counter που την περασα , θα σας πω εντυπωσεις συντομα . Ειναι XX rom , Its stock deodexed και φαινεται αυτο γιατι στις εφαρμογες εχει το εικονιδιο Dev tools .

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα να δωσω μια ακομα ευκαιρια στην KK5 αλλα ειχα random restarts, 2σε μιση ωρα και την εκανα και με full wipe.

Εβσλα παλι την 2.3.4 και ολα stable παλι,τι να παιζεται ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα να δωσω μια ακομα ευκαιρια στην KK5 αλλα ειχα random restarts, 2σε μιση ωρα και την εκανα και με full wipe.

Εβσλα παλι την 2.3.4 και ολα stable παλι,τι να παιζεται ρε παιδια?

 

Stock KK5 με default kernel ή άλλαξες κάτι? Ίσως είναι κάποια εφαρμογή που περνάς. Η ΚΚ5 σαν έκδοση δεν έχει προβλήματα. (Ή εννοείς πως έκανες Wipe και δεν πέρασες τίποτα και πάλι σου έκανε restarts?)

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι,ολα default,αλλα γιατι στην 2.3.4 δεν μου κανει τπτ?

 

Δεν μου απάντησες όμως, επαναφέρεις κάποιο backup? Γιατί εάν αυτή είναι η περίπτωση ίσως κάποια εφαρμογή στο προκαλεί, μερικές φορές χρειάζονται καθαρή εγκατάσταση και όχι Restore.. Τώρα αν δεν κάνεις restore τίποτα, τότε επίσης πιθανό να έχει πρόβλημα το αρχείο που κατέβασες (μου έχει τύχει). Τσέκαρε το md5 εαν γνωρίζεις πως η αλλιώς ξανακατέβασέ το!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα να δωσω μια ακομα ευκαιρια στην KK5 αλλα ειχα random restarts, 2σε μιση ωρα και την εκανα και με full wipe.

Εβσλα παλι την 2.3.4 και ολα stable παλι,τι να παιζεται ρε παιδια?

 

τα ιδια κι εγω , σε 2 συσκευες.. με την 2.3.6 απειρα restart .. στην μια συσκευη το γυρισα σε 2.3.4 κι ολα καλα . στην αλλη μιας και ηταν επισημη μεσω Kies δεν το γυρισαμε , καναμε εργοστασιακες και διορθωθηκε το προβλημα . πριν τις εργοστασιακες παντως κατι επιαζε με το bluetooth , με το που ανοιγε το bluetooth τοτε γινοταν τα restart

Link to comment
Share on other sites

Οχι μιλαμε για καθαρη εγκατασταση και στις δυο roms .

Το md5 δεν ξερω να το τσεκάρω οποτε λες να το ξανακατεβασω και να προσπαθησω παλι?

 

τσεκαρα το md5 με ενα προγραμματακι και μου βγαζει mismatch μονο στο pda λεει match , τι εννοει ο ποιητης?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια?Κατι εχει παει στραβα στην εγκατασταση που εχετε κανει εκτος αν ειναι προβλημα αρχειου οπως ειπε και ο Βασιλης πριν.Εχω την ΚΚ5 αρκετο καιρο και δεν κανει το παραμικρο προβλημα,πολυ καλη λειτουργια.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια?Κατι εχει παει στραβα στην εγκατασταση που εχετε κανει εκτος αν ειναι προβλημα αρχειου οπως ειπε και ο Βασιλης πριν.Εχω την ΚΚ5 αρκετο καιρο και δεν κανει το παραμικρο προβλημα,πολυ καλη λειτουργια.

 

Τι να σου πω ρε αδερφε, εγω δυο φορεσ την δοκιμασα και τις δυο @@,

να σου πω φλασαρες :

PDA : CODE_I9100XWKK5_CL754841_REV02_user_low_ship.tar

CSC : GT-I9100-MULTI-CSC-OXXKJ3.tar

MODEM : MODEM_I9100XXKI4_REV_02_CL1065910.tar

?

Εμενα με αυτα απλα δεν παιζει :(

Link to comment
Share on other sites

Ειναι cosmote branded ο γαλαξιας σου?αν ναι τοτε πρεπει να σου βγαζει την 2.3.5

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Οχι μιλαμε για καθαρη εγκατασταση και στις δυο roms .

Το md5 δεν ξερω να το τσεκάρω οποτε λες να το ξανακατεβασω και να προσπαθησω παλι?

 

τσεκαρα το md5 με ενα προγραμματακι και μου βγαζει mismatch μονο στο pda λεει match , τι εννοει ο ποιητης?

 

Καλημέρα, εννοεί ότι το αρχείο δεν είναι ίδιο με το Original που σημαίνει ότι δεν κατέβηκε σωστά! Κατέβασε το πάλι, κάνε check το md5 να βεβαιωθείς ότι είναι οκ και φλασάρεις από την αρχή :cool:

Link to comment
Share on other sites

Από τέλος Γενάρη να υπολογίζουμε το ICS στο Galaxy μας...

 

KE2 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR).
KF3 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR).
KI4 2.3.4 Ελληνικό Firmware Κάνετε extract με κωδικό pan24@myphone.gr (sales code EUR)
KI8 2.3.5 Σκανδιναβικό Firmware. Κάνετε extract με κωδικό pan24@myphone.gr. Έχει Ελληνικά παντού.
ΚJ1 2.3.5 Σλοβάκικο firmware. Ελληνικά παντού. Κωδικός: samfirmware.com.
KK5 2.3.6 Firmware. Δεν είναι επίσημο ελληνικό, αλλά εχει Ελληνικά παντού, κάνετε extract με κωδικό samfirmware.com, και αλλάξτε το sales code σε EUR.

 

-credits στον pan24[/member] που μας προμηθεύσε με δύο Firmwares.

παιδια εκανα κατι λαθος στα Kernel κ οταν το ροοταρα μου ανοιγει το κινητο διχνοντας μονο το σημα χωρισ να ανοιγει...τι μπορω να κανω τωρα???help...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα κατι λαθος στα Kernel κ οταν το ροοταρα μου ανοιγει το κινητο διχνοντας μονο το σημα χωρισ να ανοιγει...τι μπορω να κανω τωρα???help...

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να ξαναφλασάρεις? Σε download mode μπαίνει?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εννοεί ότι το αρχείο δεν είναι ίδιο με το Original που σημαίνει ότι δεν κατέβηκε σωστά! Κατέβασε το πάλι, κάνε check το md5 να βεβαιωθείς ότι είναι οκ και φλασάρεις από την αρχή :cool:

 

Και πώς κάνουμε check το md5 του αρχείου που έχουμε κατεβάσει..?

Εννοώ που βρίσκουμε το original md5 για να το συγκρίνουμε με αυτό του αρχείου που έχω κατεβάσει..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,στην ΚΚ5 σας δουλευει κανονικα ο στοκ browser?Πριν λιγο που τον δοκιμασα μολις παταω στην αναζητηση για να βγει το πληκτρολογιο μου κλεινει εντελως η εφαρμογη και με πεταει εξω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και πώς κάνουμε check το md5 του αρχείου που έχουμε κατεβάσει..?

Εννοώ που βρίσκουμε το original md5 για να το συγκρίνουμε με αυτό του αρχείου που έχω κατεβάσει..?

 

Υπάρχουν πολλά παρεμφερή εργαλεία, π.χ. http://www.pc-tools.net/win32/md5sums/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω κατεβασει ολα τα παρελκομενα για να γυρισω στη 2.3.3 και οταν παω να ανοιξω το odin σε windows7 μου βγαζει κατι κινεζικα με ενα ο.κ το παταω και δε μου το ανοιγει. Μπορει καποιος να μου πει τι γινετε;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι cosmote branded ο γαλαξιας σου?αν ναι τοτε πρεπει να σου βγαζει την 2.3.5

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Όχι, ελεύθερη συσκευή είναι, αγορασμένη από Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Χθες έκανα την υπέρτατη μ@λ@... Ενώ είχα κάνει ρουτ την συσκευή το καλοκαίρι χθες αποφάσισα να ασχοληθώ με το κινητό και το συνδεσα με το kies μετά από πολλές προσπάθειες μιας και δεν αναγνώριζε την συσκευή έκανα ξανά εγκατάσταση τουkies και το πήρε.Έκανα αναβάθμιση μιας και είπε πως υπάρχει ενημερωση με έβαλε σε ki4 και σε android 2.3.4 και όταν έκανε επανεκκίνηση δεν αναγνώριζε την κάρτα μνήμης έλεγε κατεστραμμένο και μόνο διαμόρφωση μπορούσα να κάνω και ακύρωση.

Ασε που δεν είμαι πλέον σε root κατάσταση,παω να ανοίξω το titanium και λέει δεν εχω δικαιώματα root.Ευτυχώς είχα κάνει backup την κάρτα μνήμης,λέτε αν κάνω format και περάσω πάλι ότι είχα θα φτιάξει?

Θα μπορέσω να κάνω πάλι root την συσκευή?

Edited by pacman63
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...