Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-918D


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω προσπαθήσει άπειρες φορές αυτόν τον κωδικό και δεν τον δέχεται....

 

Μόλις το δοκίμασα και ο κωδικός είναι σωστός. Κάτι κάνεις λάθος, καλύτερα μην το κάνεις copy-paste αλλά γράψτο εσύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το δοκίμασα και ο κωδικός είναι σωστός. Κάτι κάνεις λάθος, καλύτερα μην το κάνεις copy-paste αλλά γράψτο εσύ.

 

ok. thanxs! Ειχα το πληκτρολογιο στα ελληνικα γι αυτο δεν το επαιρνε.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχω το τηλ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Παρόλα αυτα η ποιοτητα κατασκευης του είναι λίγο μέτρια γιατι παρότι το προσεχω,έχει αρχίσει να ξεβαφει.Εχετε κανα λινκ που να πουλαει το πλαστικό πισω καπακι και αυτό γύρω απο την οθονη.Στο ebay αναφερεται ως housing,αλλα οσο και να έψαξα δε βρηκα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ξανα, μηπως εχει εγκαταστησει κανεις το cyberon voice speed dial, το ειχα ολα τα προηγουμενα χρονια στο windows mobile κινητο μου (HTC TYTN II) κ ημουν πολυ ευχαριστημενος, αλλα οταν το αγορασα κ το εγκατεστησα στο Acatel δεν δουλευει οπως θα επρεπε, δηλαδη δεν μου δινει τα 2 feedback στο bluetooth ακουστικο (ενα για την συνδεση με το ακουστικο κ ενα για την εναρξη ομιλιας, ουτε επαναλαμβανει την φωνητικη κλησει που του λεω) οσα bt ακουστικα κ αν δοκιμασα. Μπορει να βοηθησει καποιος γιατι το προγραμμα μου ειναι απολυτως απαραιτητο λογω της δυνατοτητας για φωνητικη κληση.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και γεια σε ολη την παρεα του myphone.

Ενδιαφερομαι να παρω το alcatel 918D και θελω να ρωτησω αυτους που το εχουν

εαν εχει ανοιχτη ακροαση και εγγραφη βιντεο.Ρωταω γιατι σε καποια site λεει οτι εχει και σε καποια οχι!!

Επισης εαν εχει εγκαταστημενους χαρτες οταν χρησιμοποιω το gps ( για να βγαλει μια διαδρομη και πορεια )θα πρεπει να εχω ανοιχτο το internet και να κατεβαζω data??

Γενικα θα το συνιστουσατε σε εναν νεο χρηστη smartphone?

Εχει βγαλει προβληματα?

Το εχει το πλαισιο με τους χαρτες στα 119ευρω και νομιζω οτι κανει αυτα που θελω σε αυτα τα λευτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και γεια σε ολη την παρεα του myphone.

Ενδιαφερομαι να παρω το alcatel 918D και θελω να ρωτησω αυτους που το εχουν

εαν εχει ανοιχτη ακροαση και εγγραφη βιντεο.Ρωταω γιατι σε καποια site λεει οτι εχει και σε καποια οχι!!

Επισης εαν εχει εγκαταστημενους χαρτες οταν χρησιμοποιω το gps ( για να βγαλει μια διαδρομη και πορεια )θα πρεπει να εχω ανοιχτο το internet και να κατεβαζω data??

Γενικα θα το συνιστουσατε σε εναν νεο χρηστη smartphone?

Εχει βγαλει προβληματα?

Το εχει το πλαισιο με τους χαρτες στα 119ευρω και νομιζω οτι κανει αυτα που θελω σε αυτα τα λευτα.

 

Έχει και ανοιχτή ακρόαση και εγγραφή βίντεο. Χάρτες για το gps πρέπει να εγκαταστήσεις εσύ ,βάζεις κάποιο δωρεάν πρόγραμμα όπως το Route66 ή αν πάρεις το κινητό απ'το Πλαίσιο όπως είπες σου δίνουν δώρο ένα πρόγραμμα πλοήγησης. Το τηλέφωνο δεν έχει προβλήματα είναι άψογο για τα λεφτά του, το μόνο θέμα είναι ότι έχει μικρή εσωτερική μνήμη αλλά υπάρχει τρόπος να βελτιώσεις την κατάσταση αυτή αλλάζοντας τη ROM του κινητού. Για νέο χρήστη που θέλει και dual sim είναι μια χαρά, αν δεν σε νοιάζει το dual sim και τα χρήματα θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο κινητό γύρω στα 200 ευρώ με πιο γρήγορο επεξεργαστή και περισσότερη μνήμη.

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Έχει και ανοιχτή ακρόαση και εγγραφή βίντεο. Χάρτες για το gps πρέπει να εγκαταστήσεις εσύ ,βάζεις κάποιο δωρεάν πρόγραμμα όπως το Route66 ή αν πάρεις το κινητό απ'το Πλαίσιο όπως είπες σου δίνουν δώρο ένα πρόγραμμα πλοήγησης. Το τηλέφωνο δεν έχει προβλήματα είναι άψογο για τα λεφτά του, το μόνο θέμα είναι ότι έχει μικρή εσωτερική μνήμη αλλά υπάρχει τρόπος να βελτιώσεις την κατάσταση αυτή αλλάζοντας τη ROM του κινητού. Για νέο χρήστη που θέλει και dual sim είναι μια χαρά, αν δεν σε νοιάζει το dual sim και τα χρήματα θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο κινητό γύρω στα 200 ευρώ με πιο γρήγορο επεξεργαστή και περισσότερη μνήμη.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. :)

Εχει μικρη μνημη και επεξεργαστη αλλα αυτο δεν με νοιαζει και τοσο

γιατι το θελω κυριος για απλη χρηση τηλεφωνου και gps.

Νομιζω οτι το θεμα μνημης μπορει να λυθει με 1 καρτα μνημης.Σωστα?

Πιστευεις οτι με ενα δυο προγραμματακια (δεν πιστευω να βαλω παραπανω) και το gps ενεργο θα εχω προβλημα με τον επεξεργαστη?

Να παω σε κατι πιο ακριβο δεν το βλεπω γιατι λευτα δεν υπαρχουν!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. :)

Εχει μικρη μνημη και επεξεργαστη αλλα αυτο δεν με νοιαζει και τοσο

γιατι το θελω κυριος για απλη χρηση τηλεφωνου και gps.

Νομιζω οτι το θεμα μνημης μπορει να λυθει με 1 καρτα μνημης.Σωστα?

Πιστευεις οτι με ενα δυο προγραμματακια (δεν πιστευω να βαλω παραπανω) και το gps ενεργο θα εχω προβλημα με τον επεξεργαστη?

Να παω σε κατι πιο ακριβο δεν το βλεπω γιατι λευτα δεν υπαρχουν!

 

Ο επεξεργαστής του είναι μια χαρά και αν εγκαταστήσεις και το ΜΤΚ cpu control test τον σηκώνεις στα 806MHz χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και με σημαντική βελτίωση στις επιδόσεις! Το θέμα της μνήμης λύνεται εν μέρει με μια κάρτα μνήμης. Το πρόβλημα είναι η εσωτερική μνήμη: μερικές εφαρμογές δεν μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να κάθονται στην εσωτερική και ειδικά με τη μαμά ROM που έχει προεγκατεστημένες διάφορες βλακείες η εσωτερική να γεμίζει πολύ εύκολα. Η λύση είναι η custom Rom Puzzle Blue η οποία σε clean εγκατάσταση έχει ελεύθερη περίπου 110mb εσωτερικής και με την εγκατάσταση περίπου 20 εφαρμογών (κάποιες απο αυτές αποθηκεύονται κυρίως στην κάρτα μνήμης αλλά πάντα ένα ποσοστό τους αποθηκεύεται και στην εσωτερική μνήμη) απομένουν 40mb ελεύθερα οπότε το κινητό λειτουργεί άνετα. Το κινητάκι αυτό είναι άψογο για τα λεφτά του, παίζει χωρίς αντίπαλο.

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι φοβερο.με 2 προβληματακια το πρωτο αφορα την ανταποκριση στην αφη και το δευτερο με τον dialer που δεν εχει ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι φοβερο.με 2 προβληματακια το πρωτο αφορα την ανταποκριση στην αφη και το δευτερο με τον dialer που δεν εχει ελληνικα

 

Μολις χτες το πηρα και εγω και πρωτες εντυπωσεις:

 

στα - η αποκριση στην αφη. Μιλαμε σε σχεση με το sony ericcson neo V μεγαλη διαφορα. Του εβγαλα και το sreenprotector της "μανας" του και το αφησα για λιγο γυμνο και δεν ειδα καμια ιδιαιτερη διαφορα. Του εβαλα ομως ενα protector απο το neo V που ειχα και τωρα ειναι καλυτερα τα πραγματα. Οχι neo V αλλα καλυτερα απο οτι ηταν. (Οι διαστασεις δεν ειναι ακριβως ιδιες αλλα περισσευει μια μαυρη πλαγια λωριδιτσα "γυμνη" αλλα δεν με απασχολει).

 

Οντως χαζομαρα που δεν υποστηριζει ελληνικα αλλα πιεσε καπου εκει που γραφεις και επελεξε "μεθοδος εισαγωγης" και αντι για το "πληκτρολόγιο android" επελεξε το "πληκτρολόγιο Touchpal" που έχει ελληνικά. Καπου διαβασα, δεν θυμαμαι αν ειναι απο εδω, μηπως μπορουμε να προσθεσουμε ελληνικη γλωσσα στο πληκτρολογιο του android απο market. Το Greek Keyboard ενδεχομενως;

 

Δεν εχει μπροστινη camera και πιστευα το gsmarena που ελεγε οτι εχει. :mad:

 

ΥΓ. Το προβλημα με τους 160χαρακτηρες στην stock εφαρμογη του sms δεν θα πω γιατι εχει ηδη αναφερθει.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως αλλαζει η ρυθμιση στο μεσαιο κουμπι που ειναι η αναζητηση να μην ανοιγει τιποτα ή να ανοιγει κατι αλλο; Πατησα παρατεταμενα για να το αλλαξω και εβαλα τα handcent sms και επειδη το ορισα να το θυμαται τωρα δεν μπορω να το αλλαξω και λογικα πρεπει να κανω εκκαθαριση αλλα δεν βρισκω στις εφαρμογες ποιο πρεπει να καθαρισω. Γνωριζεις κανενας;

 

Μου εχει σπασει τα νευρα να κατεβαζω την μπαρα ειδοποιησεων και οταν το ανεβαζω καταλαθος να μου ανοιγει την αναζητηση απο αυτο το κουμπι γιατι το δακτυλο ακουμπαει και λιγο απο εκει. :wacko:

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ξανα, μηπως εχει εγκαταστησει κανεις το cyberon voice speed dial, το ειχα ολα τα προηγουμενα χρονια στο windows mobile κινητο μου (HTC TYTN II) κ ημουν πολυ ευχαριστημενος, αλλα οταν το αγορασα κ το εγκατεστησα στο Acatel δεν δουλευει οπως θα επρεπε, δηλαδη δεν μου δινει τα 2 feedback στο bluetooth ακουστικο (ενα για την συνδεση με το ακουστικο κ ενα για την εναρξη ομιλιας, ουτε επαναλαμβανει την φωνητικη κλησει που του λεω) οσα bt ακουστικα κ αν δοκιμασα. Μπορει να βοηθησει καποιος γιατι το προγραμμα μου ειναι απολυτως απαραιτητο λογω της δυνατοτητας για φωνητικη κληση.

Ευχαριστω

 

Κανεις?

Βρε παιδια λιγη βοηθεια, εχω πραγματικα μεγαλη αναγκη τις φωνητικες κλησεις.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν κάνω ροοτ και κατά το ρουτάρισμα προκύψει κάποιο λάθος, πως επαναφέρω το κινητό στην αρχική του κατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω ροοτ και κατά το ρουτάρισμα προκύψει κάποιο λάθος, πως επαναφέρω το κινητό στην αρχική του κατάσταση?

 

Αν κανεις root και κολλήσει το κινητό τότε περνάς ξανά τη rom απ'την αρχή. Oδηγίες εδώ για το πως να πάρεις backup τη rom σου, κάνε μετάφραση είναι στα ισπανικά http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/9054-TUTORIAL-DE-BACKUP-DE-LA-ROM-DEL-ALCATEL-OT-918D-%28chip-MTK-6573%29

 

Αν κάνεις root και δεν κολλήσει το κινητό τότε για να το επαναφέρεις στο αρχικό κάνεις απλά unroot με το soc η με το unlock root.

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις root και κολλήσει το κινητό τότε περνάς ξανά τη rom απ'την αρχή. Oδηγίες εδώ για το πως να πάρεις backup τη rom σου, κάνε μετάφραση είναι στα ισπανικά http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/9054-TUTORIAL-DE-BACKUP-DE-LA-ROM-DEL-ALCATEL-OT-918D-%28chip-MTK-6573%29

 

Αν κάνεις root και δεν κολλήσει το κινητό τότε για να το επαναφέρεις στο αρχικό κάνεις απλά unroot με το soc η με το unlock root.

 

ναι φιλε μου, αυτο με ενδιαφερει, να ξαναπερασω την ρομ... ευχαριστω πολυ...

 

edit: τελικα δεν βγαζω ακρη... καποια σελιδα στα αγγλικα?

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε μια νέα έκδοση (1.1) της custom rom Puzzle Blue απ'το movilesdualsim.com. Σε σχέση με την πρώτη έκδοση 1.0 διορθώθηκαν κάποια μικροπροβληματάκια και η ανταπόκριση του κινητού έγινε ταχύτερη!

http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/9369-1%C2%AA-ROM-ALCATEL-0T-918-D-PUZZLE-S-B-H-BLUE-v-1

 

Η μέθοδος εγκατάστασης είναι ίδια με πριν:

 

Για να βάλετε τη νέα ROM πρέπει να έχετε κάνει πρώτα ROOT. Φυσικά πρέπει να έχετε πάρει backup όλα τα χρήσιμα αρχεία απ'το κινητό σας και για σιγουριά αν θέλετε πάρτε backup και την παλιά rom σας.

ΟΔΗΓΙΕΣ:

1) Κατεβάζετε τη νέα rom 1.1 απο εδώ (μην την κάνετε unzip) http://www.mediafire.com/download.php?1ht9sshb62wjhyn (κωδικός για κατέβασμα http://www.movilesdualsim.com) Βάζετε το αρχείο όπως είναι συμπιεσμένο στην κάρτα μνήμης του κινητού σας στο root dierctory (δηλαδή όχι σε κάποιο φάκελλο)

2) Κατεβάζετε το recovery απο εδώ http://www.mediafire.com/?0fad6s5c2hbnkqt το αποσυμπιέζετε και βάζετε στο root directory της κάρτας μνήμης το 592zn.com_recovery_OT_918D_MT6573_V2.img

3) Κατεβάζετε το mobileuncletools application απο εδώ http://www.mediafire.com/?5lhw4hhdlqswcen το αποσυμπιέζετε το βάζετε στην κάρτα μνήμης και το εγκαθιστάτε στο κινητό σας. Τρέχετε την εφαρμογή και επιλέγετε Flash recovery from sdcard. Επιλέγετε το 592zn.com_recovery_OT_918D_MT6573_V2 . Μόλις εγκατασταθεί το recovery λογικά θα μπει το κινητό μόνο του σε recovery mode. Επιλέξτε power off. Με κλειστό το κινητό πατάτε το volume + κουμπί το κρατάτε πατημένο και πατάτε το power. Θα μπεί στο recovery mode. Πηγαίνετε στο wipe (πλοήγηση στο μενού γίνεται με τα κουμπιά volume + και - και επιβεβαίωση με το power button). Kάνετε διαδοχικά wipe data, wipe cache και wipe dalvik-cache. Μετά πατάτε return για να πάτε στο αρχικό μενού και επιλέγετε flash zip from sd card. Επιλέγετε το zip αρχείο που είχατε κατεβάσει στο βήμα 1 και επιβεβαιώνετε. Μόλις τελειώσει το πέρασμα της νέας rom θα επιλέξετε reboot system recovery now και είστε έτοιμοι. Θα πάρει λίγο χρόνο μέχρι να ανοίξει το κινητό μην τρομάξετε απλά περιμένετε. Επίσης όλα τα μενού θα είναι στα ισπανικά, θα πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις και να αλλάξετε τη γλώσσα (είναι η 12η επολογή στα settings, έχει ένα κουτάκι με ένα A)

 

φιλε sibi δε μου εγκαθιστα το mobileuncletools...μηπως γνωριζεις για ποιο λογο?εχω κανει root κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

edit: τελικα δεν βγαζω ακρη... καποια σελιδα στα αγγλικα?

 

Δεν έχω δει κάποια άλλη σελίδα, προσπάθησε να βγάλεις άκρη μέσω google tranlate. Τι ακριβώς σου κάνει το κινητό, έχει κολλήσει εντελώς; Δεν ανοίγει;

 

φιλε sibi δε μου εγκαθιστα το mobileuncletools...μηπως γνωριζεις για ποιο λογο?εχω κανει root κανονικα!

 

Έτρεξες το APK και δεν εγκαθίσταται;; Τι μήνυμα σου βγάζει;;

Edited by athanaso77
Απαγορεύεται η χρήση συνεχόμενων μηνυμάτων
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάποια άλλη σελίδα, προσπάθησε να βγάλεις άκρη μέσω google tranlate. Τι ακριβώς σου κάνει το κινητό, έχει κολλήσει εντελώς; Δεν ανοίγει;

 

θέλω να του κάνω ροοτ και θέλω να είμαι καλυμμένος, σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά, για να το επαναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξες το APK και δεν εγκαθίσταται;; Τι μήνυμα σου βγάζει;;

 

οτι η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε....oλα οκ τελικα..το περασε σημερα εβαλα και τη rom..ok!ευχαριστω!

Edited by barbas1977
Link to comment
Share on other sites

το εχω περίπου 1,5 μήνα το εχω κανει root και ειναι ενα καταπληκτικό τηλέφωνο. ετσι και αλλιώς τα τηλέφωνα πια κρατάνε το πολύ 2 χρόνια γιατί να πετάμε λεφτά σε καιρούς κρίσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω το κινητάκι αρκετό καιρό τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος...Αν και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω όλες του τις εφαρμογές και κυρίως του χάρτες γιατί δεν έχω λογαριασμό στην google και το σκέφτομαι να κανώ..... για τον παρακάτω λόγο....

 

Οι νέοι "όροι της google" ...

Στοιχεία που λαμβάνουμε από τη χρήση των υπηρεσιών μας από εσάς. Ενδέχεται να συλλέξουμε πληροφορίες για τις υπηρεσίες που χρησιμοποιείτε και τον τρόπο που τις χρησιμοποιείτε, όπως όταν επισκέπτεστε μια ιστοσελίδα η οποία χρησιμοποιεί τις διαφημιστικές υπηρεσίες μας ή όταν προβάλλετε και αλληλεπιδράτε με τις διαφημίσεις και το περιεχόμενο μας. Αυτές οι πληροφορίες περιλαμβάνουν τα εξής:

 

Στοιχεία συσκευής

 

Ενδέχεται να συλλέξουμε στοιχεία για τη συγκεκριμένη συσκευή (όπως το μοντέλο, την έκδοση του λειτουργικού συστήματος, τα μοναδικά αναγνωριστικά της συσκευής και πληροφορίες για το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας). Η Google ενδέχεται να συσχετίσει τα αναγνωριστικά της συσκευής σας ή τον αριθμό τηλεφώνου σας με τον Λογαριασμό σας Google.

 

Στοιχεία καταγραφής

 

Όταν χρησιμοποιείτε τις υπηρεσίες μας ή προβάλλετε περιεχόμενο το οποίο προσφέρεται από την Google, ενδέχεται να συλλέξουμε και να αποθηκεύσουμε αυτόματα τα συγκεκριμένα στοιχεία στα αρχεία καταγραφής του διακομιστή. Αυτά ενδέχεται να περιλαμβάνουν:

 

λεπτομέρειες σχετικά με τον τρόπο με τον οποίο χρησιμοποιήσατε την υπηρεσία μας, όπως τα ερωτήματά σας αναζήτησης.

τηλεφωνικά στοιχεία καταγραφής, όπως τον αριθμό του κινητού σας τηλεφώνου, τον αριθμό του καλουμένου, αριθμούς προώθησης, την ώρα και την ημερομηνία κλήσεων, τη διάρκεια των κλήσεων, τις πληροφορίες δρομολόγησης SMS και τους τύπους κλήσεων.

Διεύθυνση πρωτοκόλλου διαδικτύου (IP).

στοιχεία συμβάντων της συσκευής, όπως τυχόν διακοπές λειτουργίας, τη δραστηριότητα του συστήματος, τις ρυθμίσεις της συσκευής, τον τύπο του προγράμματος περιήγησης, τη γλώσσα του προγράμματος περιήγησης, την ημερομηνία και την ώρα του αιτήματός σας και τη διεύθυνση URL αναφοράς.

cookie τα οποία ενδέχεται να προσδιορίζουν μοναδικά το πρόγραμμα περιήγησής σας ή τον Λογαριασμό σας Google.

Στοιχεία τοποθεσίας

 

Όταν χρησιμοποιείτε μια υπηρεσία Google με δυνατότητα τοποθεσίας, ενδέχεται να συλλέξουμε και να επεξεργαστούμε στοιχεία που αφορούν την πραγματική σας τοποθεσία, όπως σήματα GPS τα οποία αποστέλλονται από μια κινητή συσκευή. Ενδέχεται, επίσης, να χρησιμοποιήσουμε διάφορες τεχνολογίες για τον καθορισμό της τοποθεσίας σας, όπως δεδομένα αισθητήρα από τη συσκευή σας, τα οποία ενδέχεται, για παράδειγμα, να παράσχουν πληροφορίες σχετικά με τυχόν κοντινά σημεία πρόσβασης Wi-Fi και πύργους κυψελών.

 

Μοναδικούς αριθμούς εφαρμογής

 

Ορισμένες συγκεκριμένες υπηρεσίες περιλαμβάνουν έναν μοναδικό αριθμό εφαρμογής. Αυτός ο αριθμός και οι πληροφορίες σχετικά με την εγκατάστασή σας (για παράδειγμα, ο τύπος λειτουργικού συστήματος και ο αριθμός έκδοσης εφαρμογής) ενδέχεται να αποσταλούν στη Google κατά την εγκατάσταση ή την κατάργηση της εγκατάστασης της συγκεκριμένης υπηρεσίας ή όταν η υπηρεσία επικοινωνεί περιοδικά με τους διακομιστές της Google, όπως σε περιπτώσεις αυτόματων ενημερώσεων.

 

 

Τί προτείνετε αξιζεί να κάνω λογαριασμό... ή καλύτερα να βρώ ανάλογα προγραμματάκια σαν της Google για να κάνω την δουλειά μου???

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά screenshot στο κινητο πως τραβαμε; Ή θελει εξτρα εφαρμογη; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πρόβλημα, ξαφνικά δεν δουλεύει το Gps βρίσκει δορυφόρους κανονικά αλλα δεν κανει σύνδεση, το κατάλαβα οτι βρίσκει λόγο οτι εχω εφαρμογή για την ταχύτητα του αυτοκίνητου, οποτε την ανοίγω μου λέει βρήκα 10 η 11 κτλ δορυφόρους αλλα δεν κλειδώνει ρε κανέναν! Το ίδιο και με το " I GO " ψάχνει βρίσκει αλλα δεν κλειδώνει ρε δορυφόρο ποτέ! Το wifi δουλεύει κανονικά όπως και το μπλε δόντι, τι φταίει ξέρουμε? Πριν κανα δύο μέρες είχε μια μικρή πτώση το κινητό απο το κομοδίνο, όχι τίποτα το φοβερό δλδ, λέτε να φταίει αυτο? Υπάρχει καμία αναβάθμιση να κάνω? Θα λυθεί το πρόβλημα?

Το τελ είναι root

 

Για πείτε ρε παιδιά τι κάνω?

 

κανεις δεν ξερει? :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό σήμερα, χρησιμοποιώντας κάποια δωροεπιταγή που είχα και έχω να πω πως είμαι πολύ απογοητευμένος.

Πρώτα από όλα, δεν συγχρονίζετε με τον google λογαριασμό μου. Για την ακρίβεια, δεν έμπαινε με τίποτα. Προσπάθησα αμέτρητες φορές, έλεγχα συνεχώς μην κάνω λάθος σε πληκτρολόγηση, αλλά τζίφος. Αναγκάστηκα να φτιάξω άλλον λογαριασμό, από το κινητό. Και πάλι όμως, οι επαφές δεν συγχρονίζονται. Ή μάλλον, υπάρχουν κάπου στην συσκευή (όταν πληκτρολογώ νούμερα στην κλήση βγάζει επαφές), αλλά στις επαφές έτσι απλά ΔΕΝ εμφανίζετε τίποτα. Συνδέθηκε με υπολογιστή, έκανα αντίγραφο και επαναφορά και πάλι τζίφος και εκεί.

Και ενώ το τηλέφωνο είναι στα ελληνικά, δεν έχει πληκτρολόγιο ελληνικό- οκ, κατέβασα το ελληνικό πληκτρολόγιο όπως λέγατε σε παλαιότερα μηνύματα αλλά και πάλι ...τζίφος! Με ΤΙΠΟΤΑ δεν βγάζει το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Τεράστια απογοήτευση. Χειρότερο τηλέφωνο δεν έχω πάρει. Τι να τις κάνω τις αναβαθμίσεις, τα ρουτ και τα κινούμενα φόντα όταν δεν μπορείς να βρεις επαφή και να στείλεις μήνυμα; Προφανώς, ψάχνετε για κάτι άλλο σε τηλέφωνα και αισθάνομαι πολύ απογοητευμένος από όσα λέγατε. Τώρα να δούμε αν θα καταφέρω έστω και να το σκοτώσω, αλλά αν το λειτουργήσει κάποιος στα χέρια του για δυό λεπτά, θα βάλει τα γέλια μου φαίνεται...

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...