Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε ρε παιδιά?έχει κανεις άλλος να μοιραστεί μαζί μας την εμπειρία του απο την 4.3? Εγω ακόμη περιμένω μια custom της προκοπής. Είναι η κατανάλωση μπαταρίας τόσο πολύ μειωμένη όσο αναφέρεται παραπάνω? Και τι smoothness?

 

Για καλή custom τύπου Aokp χωρίς πολλά bugs θα περιμένεις αρκετά μάλλον, πιστεύω 10-15 μέρες σίγουρα. Έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα και οι devs πρέπει να αρχίσουν από την αρχή για πολλά tweaks. Έτσι είχε γίνει τουλάχιστο στις 4.1 και 4.2 (καταραμένη η ώρα της) :-P

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η συσκευή μου είναι google branded και ακόμα δεν ήρθε το OTA

:( :(

 

Δεν ερχεται πάντα την 1η ημερα. Μπορεί να καθυστερήσει αρκετά ακόμη και εβδομάδες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής ναι πολύ γρήγορη η 4.3 αλλά ανάθεμα την ώρα που την πέρασα γιατί πολύ απλά δεν μου κάνει restore τις εφαρμογές που είχα πριν παρόλο που είχα κάνει συγχρονισμό των επαφών, εφαρμογών κ.ά. πριν την περάσω...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής ναι πολύ γρήγορη η 4.3 αλλά ανάθεμα την ώρα που την πέρασα γιατί πολύ απλά δεν μου κάνει restore τις εφαρμογές που είχα πριν παρόλο που είχα κάνει συγχρονισμό των επαφών, εφαρμογών κ.ά. πριν την περάσω...

 

Αν εννοείς από Titanium backup, πήρε κάπου το μάτι μου στο XDA ότι πρέπει να πας στα settings του TiBu και να ξανα-θέσεις τον φάκελο με τα backups γιατί παίζει να άλλαξε λίγο το path από την 4.2.2 ( κάτι σχετικά με το "0" που εμφάνιζε ως path για την SD card)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Όχι από TiBu αλλά από το Play Store...

 

Μάλιστα, να σε ρωτήσω λίγο, γιατί ποτέ δεν έχω κάνει restore από playstore. Όταν κανείς restore από κει, γίνεται επαναφορά και των ρυθμίσεων της κάθε εφαρμογής ή απλά μόνο το apk;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα apk... Γενικότερα μετά από αναβαθμίσεις λειτουργικού δηλαδή από 4.2.1 σε 4.2.2 κ.ο.κ καλό είναι να κάνεις επαναφορά μόνο τα apk αρχεία... Επειδή άρχιζα να εγκαθιστώ χειροκίνητα όλες τις εφαρμογές μία-μία από το ιστορικό των εφαρμογών παρατήρησα ότι για πρώτη φορά ενώ εγκαθιστούσε την μία εφαρμογή κατέβαζε την άλλη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα apk... Γενικότερα μετά από αναβαθμίσεις λειτουργικού δηλαδή από 4.2.1 σε 4.2.2 κ.ο.κ καλό είναι να κάνεις επαναφορά μόνο τα apk αρχεία... Επειδή άρχιζα να εγκαθιστώ χειροκίνητα όλες τις εφαρμογές μία-μία από το ιστορικό των εφαρμογών παρατήρησα ότι για πρώτη φορά ενώ εγκαθιστούσε την μία εφαρμογή κατέβαζε την άλλη!!!!

 

Δεν κολλάει με τίποτα λοιπόν....μου έχετε εξαψει την περιέργεια!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής το μόνο μελανό σημείο είναι ότι δεν δουλεύουν τα προγράμματα αναπαραγωγής video... Από αυτά που έμαθα αυτό γίνεται γιατί πρόσθεσαν καινούργιους codecs...
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη δουλειά παιδιά στο 4.3 από την Google...η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα.Είμαι στις 4 μισή ώρες αυτή τη στιγμή ανοιχτής οθόνης σε browsing, Facebook κλπ.κι ακόμη έχω 15%...τι να πω απίστευτο για μαμά ρομ και κερνελ.Εκτός αυτού το lagaki το σπαστικό στις home screens εξαφανίστηκε για πάντα και γενικά το κινητό πετάει.

 

Εχεις περασει την μαμα rom με adb ή φλασαρες καποια ? Αν μπορεις δωσε link (αν προκειται για φλασαρισμα)

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το bluetooth δουλευει στην 4.3 ?

Αν μπορει καποιος που την εχει περασει να μας απαντησει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4819050#post4819050 ,αναρωτιέμαι πόσο καλύτερο σε θέματα μπαταρίας μπορεί να γίνει το nexus μας με τους custom kernels που όπου να ναι βγάζει ο boype και ο mpokwsths (νέος developer που συνεχίζει την εξέλιξη του ΑΚ 256)

 

Edit: ο boype ήδη έβγαλε τον πρώτο του κερνελ για 4.3...

Edit 2: περάστε τον ρ37 pre2 για 4.3 του boype...Δεν λέω τίποτα άλλο...:D:D:D

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το bluetooth δουλευει στην 4.3 ?

Αν μπορει καποιος που την εχει περασει να μας απαντησει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Όπως έγραψα πιο αναλυτικά στο θέμα του κινητού (το ίδιο αναφέρουν και άλλοι) το bluetooth φαίνεται να έχει διορθωθεί εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με slimrom...Τωρα που βγηκε η 4.3 αξιζει τη διαδικασια να τη βαλω ή να περιμενω τη 4.3 slimrom ?

 

Εάν χρησιμοποιείς κάτι που δίνει η slim και δεν υπάρχει στη stock θα έλεγα να περιμένεις. Κατά τα άλλα, η 4.3 είναι λουκούμι: καλύτερη μπαταρία, καλύτερο bluetooth, και ορισμένα νέα καλούδια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους! Ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε στο viper4android ; το περάσαν αλλά δεν είχαν διάφορα στον ήχο,ενώ στην pitchblack που το είχε ήταν απίστευτο... τώρα είναι με purity 5.7.2 και Franco kernel
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς flashable μέσω CWM την stock εφαρμογή MMS για 4.3 αλλά με black theme??:worry:
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι 4.3 απο οτι βλεπω..;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1995801

 

Έχω και εγώ την ίδια απορία. Αυτη ειναι ή υπάρχει καποια αλλη stock 4.3 ή και custom που να είναι flashable απο την recovery? Όσοι την βαλατε, το κάνατε με τις κλασικες μεθοδους toolkit, ota?

Link to comment
Share on other sites

Android 4.3 stock Rom

AK Kernel 256 SKL

Δεν περιγράφω άλλο...

καλό είναι να γράφεις και το σεταρισμα σου (επεξεργαστής GPU... γιατί από όσο γνωρίζω τα Bench τα κάνεις με όλα στο τέρμα :)... μην νομίζουμε ότι με στοκ ρυθμίσεις θα δούμε τέτοιες επιδόσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!! με την μαμά ρομ 4.3 απλά με ρουτ και franco κέρνελ μετά από ένα SOD (screen of death) το έκλεισα από το power button με παρατεταμένο πάτημα και από τότε δεν ανοίγει με τίποτα...ούτε με συνδυασμό volume buttons+power, ούτε με τίποτα...λέτε να κάηκε; Και το ωραίο είναι ότι το δοκίμαζα με μαμά ρυθμίσεις...Το τηλέφωνο έχει ακόμα ένα χρόνο εγγύηση (αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ 2-8-2012) τι προτείνετε; Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!! με την μαμά ρομ 4.3 απλά με ρουτ και franco κέρνελ μετά από ένα SOD (screen of death) το έκλεισα από το power button με παρατεταμένο πάτημα και από τότε δεν ανοίγει με τίποτα...ούτε με συνδυασμό volume buttons+power, ούτε με τίποτα...λέτε να κάηκε; Και το ωραίο είναι ότι το δοκίμαζα με μαμά ρυθμίσεις...Το τηλέφωνο έχει ακόμα ένα χρόνο εγγύηση (αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ 2-8-2012) τι προτείνετε;

 

Βγάλε μπαταρία... Κρατά πατημένο για κανα λεπτό το power button και μετά βάλε την μπαταρία και δοκίμασε να το ανοίξεις... Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα δοκίμασε με USB jig...

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία... Κρατά πατημένο για κανα λεπτό το power button και μετά βάλε την μπαταρία και δοκίμασε να το ανοίξεις... Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα δοκίμασε με USB jig...

 

τι είναι το usb jig?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...