Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως το έχει δοκιμάσει κανεις αυτό? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674836

Δουλεύει κάνει τελικά αυτό που λέει?

Aν έχω καταλάβει καλά είναι θέμα καθυστέρησης ήχου σε VOIP εφαρμογές...

Πως γίνετε εγκατάσταση?

Aξίζει να γίνει αυτή η τροποποίηση?

H στις rom που κυκλοφορούνε είναι ήδη διορθωμένο?

 

edit:

δεν έχει ασχοληθεί κανεις με το παραπάνω θέμα? να ρωτήσω κάτι άλλο μήπως ξέρεις κανεις να μου δόση τα φώτα του...

τι προτείνεται σαν καλύτερο πρόγραμμα για να ανεβάσω τον ήχο στο τηλέφωνο το volume boost + η το Voodoo Sound Plus

Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια..μoλις εβαλα την AOKP build 40..Μιας και ειμαι νεoς μπoρειτε μηπως να με πρoτεινετε τoν καλυτερo κερνελ για να εχω καλυτερη απoδoση μπαταριας??εβαλα franco kernel milestone 4 αλλα εχει πoλυ χαμηλη φωτεινoτητα..ακoμα και στo φoυλ μoυ πεφτει χαμηλη η φωτεινoτητα..!αυτη τη στιγμη ειμαι με στoκ κερνελ πoυ ερχεται μαζι με AOKP 40..δυστυχως τρωει λιγo μπαταριoυλα αν και εχω data , gps off και απoρω αν υπαρχει κατι καλυτερo..ευχαριστω εκ των πρoταιρων..
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

περασα σημερα την τελευταια εκδοση της paranoid ανδροιδ (1,5) και εχει ενα cool feature που δεν το χα ξαναδει και ειπα να το μοιραστω μαζι σας :). εχει ενα κουμπακι πανω δεξια στην αρχικη οθονη που οταν το πατας σε πεταει σε ενα περιβαλλον οτι εισαι και καλα στο διαστημα και πανε και ερχονται εφαρμογες και διαλεγεις μια αν θες και ανοιγει. για πιο κατατοπιστικη περιγραφη...μια εικονα!
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Απορώ που ακόμα δεν έχει αναφέρει κανείς τίποτα για jelly bean.εγώ πέρασα και είναι απίστευτα γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία αλλά έχει ακόμα θεματάκια...
Link to comment
Share on other sites

Απορώ που ακόμα δεν έχει αναφέρει κανείς τίποτα για jelly bean.εγώ πέρασα και είναι απίστευτα γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία αλλά έχει ακόμα θεματάκια...

 

Και εγω θα τη δοκιμασω οπου να'ναι.

Ερωτησουλες:

Οταν λες καλυτερη μπαταρια, τι εννοεις(ταξη μεγεθους)?

Επισης ποια θεματακια βρηκες?Για να συγκρινουμε αποψεις:)

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που ακόμα δεν έχει αναφέρει κανείς τίποτα για jelly bean.εγώ πέρασα και είναι απίστευτα γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία αλλά έχει ακόμα θεματάκια...

 

Διαβασε στο thread του επισημου.Εχω γραψει απο χθες.Τι θεματακια βρηκες;Προσωπικα τη βρισκω σε αλλο επιπεδο απο την ics.Καραsmooth

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται σε άλλο επίπεδο είναι δεν έχει επαφή απαρνήθηκα όλα τα καλούδια για τη στοκ 4.1 και δεν γυρνάω πίσω...στα 350 είναι απίστευτα πιο smooth από ics στα 700. έχω κάποια θεματάκια με προγράμματα κυρίως και όχι τη ρομ τόσο...πολλά δεν λειτουργούν καλά η καθόλου. Tibu, friendcaster έχει πολλά θέματα apex,viber,volume+ δεν λειτουργούν καν, και κάποια αλλά που δεν μου έρχονται τώρα.Μην ξεχνάμε βέβαια ότι ακόμα source δεν έχουμε και είναι πολύ χακαρισμενο προς το παρόν.

Επίσης δεν έχουμε προς το παρόν init.d , uv και κάτι αλλά πραγματάκια.

Α ξέχασα ότι όσο αφορά τη μπαταρία βλέπω αρκετά καλύτερο idle σε σχέση με τη ics.

Edited by Arvylas
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται σε άλλο επίπεδο είναι δεν έχει επαφή απαρνήθηκα όλα τα καλούδια για τη στοκ 4.1 και δεν γυρνάω πίσω...στα 350 είναι απίστευτα πιο smooth από ics στα 700. έχω κάποια θεματάκια με προγράμματα κυρίως και όχι τη ρομ τόσο...πολλά δεν λειτουργούν καλά η καθόλου. Tibu, friendcaster έχει πολλά θέματα apex,viber,volume+ δεν λειτουργούν καν, και κάποια αλλά που δεν μου έρχονται τώρα.Μην ξεχνάμε βέβαια ότι ακόμα source δεν έχουμε και είναι πολύ χακαρισμενο προς το παρόν.

Επίσης δεν έχουμε προς το παρόν init.d , uv και κάτι αλλά πραγματάκια.

Α ξέχασα ότι όσο αφορά τη μπαταρία βλέπω αρκετά καλύτερο idle σε σχέση με τη ics.

 

+1 σε οσα εχεις γραψει, ετσι ακριβως ειναι. Κι εγω αφησα τις customιες της AOKP για να την δοκιμασω και επαθα πλακα με το ποσο γρηγορη ειναι. Πραγματικα πιστευω οτι οταν ερθει στα τετραπυρηνα θηρια θα κανει θραυση.

Επισης ενα αλλο θεμα που παρατηρησα και θελω να δω αν το εχει καποιος αλλος ειναι οτι το πληκτρολογιο γραφει πολυ αργα.

Εννοω οτι γραφω μηνυμα ή ενα ποστ εδω πχ και το γραμμα εμφανιζεται με λιγη καθυστερηση απο την στιγμη που θα το πατησω. Ολα αυτα με το στοκ ΕΛΛΗΝΙΚΟ πληκτρολογιο, δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλο (μεχρι τωρα στην 4.0.4 ειχα το Multiling).

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

ελληνικό πληκτρολόγιο έχει, αλλά λεξικό όχι εε?

άκυρο...είδα στο άλλο τόπικ..όντως δεν έχει λεξικό..

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ τι browser χρησιμοποιεις?

 

Διαβαζω οτι στου bigxie το πληκτρολογιο λαγκαρει.Του koush που εχω εγω δεν εχει τετοιο θεμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι στου bigxie το πληκτρολογιο λαγκαρει.Του koush που εχω εγω δεν εχει τετοιο θεμα

 

Του κους δεν την έχω δει καν... εγώ χρησιμοποιώ του awesome me ta beats τα οποία διεγραψα κατευθείαν...χαχαχα.είναι απροβλημάτιστη μέχρι τώρα.το νέο πληκτρολόγιο είναι απίστευτο αν είχε και Λεξικό..εγώ χρησιμοποιώ Swype που ψιλό λαγκαρει.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ τι browser χρησιμοποιεις?

 

Δοκιμασα τωρα με chrome και στοκ να γραψω στο Google και στο myphone τα credentials και δε λαγκαρε καθολου. Ουτε καπου αλλου. Του bigxie εχω. Μηπως φταιει καποια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τωρα με chrome και στοκ να γραψω στο Google και στο myphone τα credentials και δε λαγκαρε καθολου. Ουτε καπου αλλου. Του bigxie εχω. Μηπως φταιει καποια εφαρμογη;

 

Tελικα ειναι παντου το προβλημα, αλλου πολυ, αλλου λιγοτερο. Απ'οτι ειδα στο xda το εχουν κι αλλοι.

Με βλεπω να ξαναγυρναω σε AOKP μεχρι να κυκλοφορησει επισημα.

Edited by sakiss

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και γω τη jellybean και ενω περιμενα να εχει προβληματάκια ολα τρεχουν τελεια χωρις κολληματα. Τι να πω.

Ξερει καποιος πια θα ειναι η διαφορά με την επισημη ρομ οταν κυκλοφορήσει;;

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και γω τη jellybean και ενω περιμενα να εχει προβληματάκια ολα τρεχουν τελεια χωρις κολληματα. Τι να πω.

Ξερει καποιος πια θα ειναι η διαφορά με την επισημη ρομ οταν κυκλοφορήσει;;

 

Δεν νομιζω να εχει καποια διαφορα. Θα διορθωθουν καποια bugs μονο.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..μoλις εβαλα την AOKP build 40..Μιας και ειμαι νεoς μπoρειτε μηπως να με πρoτεινετε τoν καλυτερo κερνελ για να εχω καλυτερη απoδoση μπαταριας??εβαλα franco kernel milestone 4 αλλα εχει πoλυ χαμηλη φωτεινoτητα..ακoμα και στo φoυλ μoυ πεφτει χαμηλη η φωτεινoτητα..!αυτη τη στιγμη ειμαι με στoκ κερνελ πoυ ερχεται μαζι με AOKP 40..δυστυχως τρωει λιγo μπαταριoυλα αν και εχω data , gps off και απoρω αν υπαρχει κατι καλυτερo..ευχαριστω εκ των πρoταιρων..

Δοκιμασε Trinity kernel απο εδω http://www.derkernel.com/ics-tuna.php# διαλεξε ενα release stamble kernel και θα δεις μεγαλη διαφορα στην μπαταρια. Εγω προσωπικά τα εχω δοκιμάσει σχεδον ολλα..

Link to comment
Share on other sites

το φλασαρισαμα για τις συγκεκριμένης Jelly Bean είναι κανονικό όπως το κάνουμε και με τις άλλες rom η θέλει να περάσουμε και κάτι άλλο όπως fix? Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

το φλασαρισαμα για τις συγκεκριμένης Jelly Bean είναι κανονικό όπως το κάνουμε και με τις άλλες rom η θέλει να περάσουμε και κάτι άλλο όπως fix?

Το λέει στις οδηγίες. Μετά το flash της rom φλασαρεις το fix για το su app.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...