Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νοpe, τον προτεινεις ε; Τον περναω και θα ποσταρω αυριο που θα κανω κανονικη χρηση τα αποτελεσματα :) Θενξ!

 

EDIT: Μηπως εχεις προχειρο λινκ γιατι στους Xda βρισκω μοναχα cdma version;

 

Εδω rootzwiki

 

http://rootzwiki.com/index.php?/topic/13299-Leankernel:-Minimalistic-Kernel-(3.4.0,-4/29/12)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω Αργυρη επανερχομαι αυριο με αποτελεσματα. Ελπιζω πραγματικα να φταιει ο kernel γιατι η ΑΟΚΡ εχει ο,τι θελω, οποτε να μην μπαινω σε διαδικασια αλλης ρομ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

σημαντικο για μενα για να δοκιμασω κερνελ ειναι να υποστηριζει αλλαγη των χρωματων με τους multipliers. λογικα πολλοι πρεπει να το εχουν. ειναι το πρωτο πραγμα που κανω οταν ρυθμιζω το κινητο.

 

για την υπερθερμανση ειλικρινα δεν ξερω. σημερα το πρωι ημουν με 3G, το εσκιζα και ηταν δροσερο-ζεστο(ελαχιστα δηλαδη), το απογευμα ομως που διαβαζα tapatalk, ειχα συγκεκριμενη σελιδα χωρις να κανω κινηση, αλλα λιγη μπαταρια ζεσταθηκε αρκετα, νομιζω 59 επιασε(CPU θερμοκρασια, οχι μπαταρια). δε με πολυνοιαζει εφοσον δεν κανει κανα restart :p

Link to comment
Share on other sites

SOS :cry:

Εχω πουλησει το κινητο αλλα πρεπει να το επαναφερω σε κατασταση stock για να το δωσω, μηπως μπορει καποιος να μου πει πως ακριβως θα το κανω με απλα ελληνικα; βρηκα το λινκ στην πρωτη σελιδα αλλα δεν τα καταλαβαινω καλα, αν μπορει καποιος να μου τα πει στα ελληνικα :(

 

Ευχαριστω!!

 

Plz παιδιά δεν ξέρει κανεις; :(

Δεν ξέρω αγγλικά και δυσκολεύομαι...

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
SOS :cry:

Εχω πουλησει το κινητο αλλα πρεπει να το επαναφερω σε κατασταση stock για να το δωσω, μηπως μπορει καποιος να μου πει πως ακριβως θα το κανω με απλα ελληνικα;

 

Κάνε ότι κάνει και ο τύπος εδώ... [ame=http://www.youtube.com/watch?v=f2vUXcQWvBg]How to Hard Reset the Galaxy Nexus - YouTube[/ame]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι κάνει και ο τύπος εδώ... [ame=http://www.youtube.com/watch?v=f2vUXcQWvBg]How to Hard Reset the Galaxy Nexus - YouTube[/ame]

 

Φαντάζομαι ότι αν έχεις περάσει οτιδήποτε custom όμως επάνω στο τηλέφωνο δεν επανέρχεται. (rom, kernel, radio κλπ.)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι κάνει και ο τύπος εδώ...

 

Συγνωμη δικό μου λάθος,

Εννοώ πως είμαι root με aopk και θελω να γυρίσω σε μαμά, οπως ακριβώς το πήρα!!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχεις λυση κανεις στο προβλημα του 3g που κοβεται συνεχως;ειχα τηλεφωνο σε στοκ κατασταση με 4.0.4 και συνεβαινε συνεχως.το εκανα root και συνεχιζω να το εχω.εχω δοκιμασει ολα τα γνωστα κερνελ και ρομ αλλα.αυτο παραμενει εκει,μετα απο λιγη χρηση του ιντερνετ εμφανιζεται και παλι.αλλαξα και τα baseband αλλα παλι τα ιδια μετα απο λιγο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχεις λυση κανεις στο προβλημα του 3g που κοβεται συνεχως;ειχα τηλεφωνο σε στοκ κατασταση με 4.0.4 και συνεβαινε συνεχως.το εκανα root και συνεχιζω να το εχω.εχω δοκιμασει ολα τα γνωστα κερνελ και ρομ αλλα.αυτο παραμενει εκει,μετα απο λιγη χρηση του ιντερνετ εμφανιζεται και παλι.αλλαξα και τα baseband αλλα παλι τα ιδια μετα απο λιγο.

 

Μετά από πόση χρήση περίπου πέφτει; Εγώ γενικά συγκεκριμένες στιγμές μόνο το χρησιμοποιώ, κυρίως μέσα στο αστικό και στο πανεπιστήμιο. Έχω μερικά drops αλλά η ποιότητα σήματος σε αυτά τα σημεία δεν είναι καλή.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόση χρήση περίπου πέφτει; Εγώ γενικά συγκεκριμένες στιγμές μόνο το χρησιμοποιώ, κυρίως μέσα στο αστικό και στο πανεπιστήμιο. Έχω μερικά drops αλλά η ποιότητα σήματος σε αυτά τα σημεία δεν είναι καλή.

 

Μετα απο ενα μισαωρο περιπου πεφτει,πολλες φορες και πιο γρηγορα.δεν ειναι θεμα σηματος γιατι καθομαι στο ιδιο σημειο και εχω φουλ σημα.ειναι θεμα του κινητου και δε λυθηκε φυσικα με το τελευταιο update.αν εχεις κανεις καποια προταση να δοκιμασω εκτος απο τα παραπανω κερνελ,ρομ κλπ ευπροσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία ημέρα αντιμετωπίζω κάτι ψιλοπερίεργο: Όταν κάνω απλό reboot το κινητό μετά το bootanimation εμφανίζεται το μήνυμα: "Αndroid is upgrading - Starting applications" για περίπου 4-5 δευτερόλεπτα. Είναι κάτι φυσιολογικό; Μου κάνει reload και όλα τα widgets. Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία ημέρα αντιμετωπίζω κάτι ψιλοπερίεργο: Όταν κάνω απλό reboot το κινητό μετά το bootanimation εμφανίζεται το μήνυμα: "Αndroid is upgrading - Starting applications" για περίπου 4-5 δευτερόλεπτα. Είναι κάτι φυσιολογικό; Μου κάνει reload και όλα τα widgets.

 

Με ποια rom εισαι;Οχι κανονικα δεν πρεπει να στο εμφανιζει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom εισαι;Οχι κανονικα δεν πρεπει να στο εμφανιζει.

 

AOKP M5...........

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

AOKP M5...........

 

Επειδη την ειχα βαλει για ενα φεγγαρι,δεν ειχα τετοια θεματα.Για δοκιμασε ενα clean install

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία ημέρα αντιμετωπίζω κάτι ψιλοπερίεργο: Όταν κάνω απλό reboot το κινητό μετά το bootanimation εμφανίζεται το μήνυμα: "Αndroid is upgrading - Starting applications" για περίπου 4-5 δευτερόλεπτα. Είναι κάτι φυσιολογικό; Μου κάνει reload και όλα τα widgets.

 

Μηπως εχεις βαλει να κανει τιποτα στο boot απο τις ρυθμισεις της rom?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα-εβαλα αλλη καρτα σιμ 2-3 φορες και στην τελευταια φορα που πηγε να ανοιξει το τηλεφωνο, εβγαλε ενα ρομποτ να σκαβει κιτρινο και λεει downloading και να μην σβησω την συσκευη.

 

Και ειχε ενα start κατω κατω.. πατησα το power button και μπηκε κανονικα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα-εβαλα αλλη καρτα σιμ 2-3 φορες και στην τελευταια φορα που πηγε να ανοιξει το τηλεφωνο, εβγαλε ενα ρομποτ να σκαβει κιτρινο και λεει downloading και να μην σβησω την συσκευη.

 

Και ειχε ενα start κατω κατω.. πατησα το power button και μπηκε κανονικα...

 

Καταφερες να μπεις σε download mode(απο εκει φλασαρεις ρομ με pc odin).Πώς το καταφερες αλλαζοντας μονο sim δεν το καταλαβαινω

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βαλει να κανει τιποτα στο boot απο τις ρυθμισεις της rom?

 

Όχι όλα τα startup tweaks είναι απενεργοποιημένα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καταφερες να μπεις σε download mode(απο εκει φλασαρεις ρομ με pc odin).Πώς το καταφερες αλλαζοντας μονο sim δεν το καταλαβαινω

- Δεν θέλει κόπο!!! ... το έπαθα κι εγώ μια φορά στις αρχές και πολλοί άλλοι!! ..

- Κρατώντας τη συσκευή με το ένα χέρι και ενεργοποιόντας την, αθελά σου κοντράρεις πάνω στο volume down button!! ... και αναπόφευκτα μπαίνεις σε download mode :O

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη rom μπορώ να κάνω εγκατάσταση το swype με ελληνικά κανονικά σαν οποιαδήποτε εφαρμογή ή πρέπει να έχω αποκτήσει δικαώματα διαχειριστή?
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη rom μπορώ να κάνω εγκατάσταση το swype με ελληνικά κανονικά σαν οποιαδήποτε εφαρμογή ή πρέπει να έχω αποκτήσει δικαώματα διαχειριστή?

μπορεις ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όσοι έχετε ξεκλειδώσει τον bootloader έχετε τον αρχικό αριθμό IMEI του κινητού σας? Ή έχει αλλάξει?
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ξεκλειδώσει τον bootloader έχετε τον αρχικό αριθμό IMEI του κινητού σας? Ή έχει αλλάξει?

 

σε εμενα δείχνει τον αρχικό κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ξεκλειδώσει τον bootloader έχετε τον αρχικό αριθμό IMEI του κινητού σας? Ή έχει αλλάξει?

 

Houston we have problem.Με το ξεκλειδωμα δεν αλλαζει το imei (ταυτοτητα του κινητου για το δικτυο).Αν σου εχει συμβει τετοιο πραγμα τοτε αυτο δεν εγινε απο ξεκλειδωμα του bootloader αλλα με καποιο τροπο εγινε format ο φακελος /factory που περιεχει διαφορα "ευαισθητα" αρχεια μεταξυ αλλων το imei

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...