Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ δεν είχα κολλήματα με αυτή του Roman... τρέχει απροβλημάτιστα :D

Έβαλα και την 7.1 του Franco να δω εαν έλυσε το battery leak...

 

Υπάρχει κάποιος λόγος να πάω στην C9 ?

ps. Στην C9 φλασαρεις ξεχωριστά τα GAPPS έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι κατά την διάρκεια της νύχτας σε idle?... αν ναι με το χθεσινό build (προσθέσανε νέα εικονίδια στo power menu της notification bar) της CM9 έχασα μόλις 1% :shock: και αναρωτιέμαι αν αξίζει να φλασάρω κάποιον custom kernel για να κερδίσω λίγο παραπάνω smoothness. Δεν μου έχει βγάλει κάποιο σοβαρό bug (πέρα απο το smart app lock όταν ξεκλειδώνω το gallery) μέχρι στιγμής και έχει και αυτή τις δικιές τις customies στις ρυθμίσεις που με κάθε build τις εμπλουτίζουν. Πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί όλοι αυτοί στο XDA που γκρινιάζουν για την μπαταρία δεν φλασάρουν την CM9... αν συνεχίσει έτσι με χρήση κυρίως σαν κινητό τηλέφωνο θα χτυπήσω άνετα 3ημερο ;)

 

@L10nH34Rt: Κάθε καινούριο build το περνάς με Wipe ή από πάνω?... γιατι μερικοί στο XDA με πέρασμα από πάνω έχουν προβλήματα με τις g.apps/camera! Το 29 build το πέρασα πάνω από το 28 και όλα οκ!

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις 2 Galleries και 2 google search στο app drawer?

Εγω που το περασα απο επανω μου εβγαλε αυτα τα 2 διπλά.Ξαναπερασα τα gapps και ολα οκ.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι κατά την διάρκεια της νύχτας σε idle?... αν ναι με το χθεσινό build (προσθέσανε νέα εικονίδια στo power menu της notification bar) της CM9 έχασα μόλις 1% :shock: και αναρωτιέμαι αν αξίζει να φλασάρω κάποιον custom kernel για να κερδίσω λίγο παραπάνω smoothness. Δεν μου έχει βγάλει κάποιο σοβαρό bug (πέρα απο το smart app lock όταν ξεκλειδώνω το gallery) μέχρι στιγμής και έχει και αυτή τις δικιές τις customies στις ρυθμίσεις που με κάθε build τις εμπλουτίζουν. Πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί όλοι αυτοί στο XDA που γκρινιάζουν για την μπαταρία δεν φλασάρουν την CM9... αν συνεχίσει έτσι με χρήση κυρίως σαν κινητό τηλέφωνο θα χτυπήσω άνετα 3ημερο ;)

 

@L10nH34Rt: Κάθε καινούριο build το περνάς με Wipe ή από πάνω?... γιατι μερικοί στο XDA με πέρασμα από πάνω έχουν προβλήματα με τις g.apps/camera! Το 29 build το πέρασα πάνω από το 28 και όλα οκ!

ειχες wifi ανοιχτο; εγω εχω παντα και με στοκ κερνελ τοσο εκαιγε, περιπου 0,5% την ωρα. χωρις τιποτα ανοιχτο κραταει καλυτερα.

 

για ποιο bug αναφερεστε; δεν εχω καταλαβει :p

δεν εχω δει τιποτα περιεργο στου roman.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε ολοι όσο μπορουμε τουλαχιστον με αυτους που εχουμε μπλεξει.... .Καθως περιμενω και εγω να ερθει το κινητο και επισημα στην ελλαδα διαβαζω ανελειπως το forum καθως ειμαι κατοχος τωρα nexus s και iphone4 και θα ηθελα να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ!!! τα παιδια , xωρις να αναφερω ονοματα!! που δοκιμαζουν ανελειπως οτιδηποτε βγαινει και αφορα το galaxy nexus , για να το βρουμε εμεις οι υπολοιποι ετοιμο ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΆ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ.
Link to comment
Share on other sites

Maguro build 11 και franco 7.1 το κινητό πετάει... Σε 7 ώρες έχασε 2 % και με 3g ανοιχτό και σε περιοχή με άσχημο σήμα...

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!

Link to comment
Share on other sites

Maguro build 11 και franco 7.1 το κινητό πετάει... Σε 7 ώρες έχασε 2 % και με 3g ανοιχτό και σε περιοχή με άσχημο σήμα...

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!

 

Καλα μηνυματα να υποθεσω, το θεμα θα σε βγαλει 2 μερες; Εγω στο nexus s με rom NSCollab 1.0.60 , και πολυ ομιλια λογω υπηρεσιακου τηλεφωνου, 4 μερες ανετα. Εχω βγαλει και εβδομαδα με ποιο λιγο ομιλια ομως.Απιστευτοι χρονοι νομιζω!!Μακαρι και το καινουργιο nexus να πλησιασει την αυτονομια του προηγουμενου.

Edited by soctap
Link to comment
Share on other sites

Σακη χρονια πολλα καλη χρονια και σε αυτο το forum,εβαλα cyanogen προχθες αλλα νομιζω οτι χρειαζεται πολυ δουλεια ακομα για να φτασει τις rom που ξεραμε πιο παλια ,νομιζω οτι ο Romann εχει κανει πολυ καλη δουλεια μεχρι τωρα εσυ τι λες ?
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το Galaxy Nexus αλλά για το Nexus S η CM9 θέλει ακόμη πράγματα αρκετά να γίνουν και κυρίως και σταθερότητα ο Launcher γιατί τρώει FC αρκετά συχνά. Πάντως φαίνεται ότι είναι σε καλό δρόμο και πιο μετά να πάει η διάθεση για alpha που έχουμε τώρα είμαι πολύ αισιόδοξος πάντως.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Στο Galaxy Nexus η ρομ τρεχει σφαιρα χωρις ιδιαιτερα προβληματα και να φανταστεις οτι ειναι ακομα σε alfa μορφη ουτε καν nigtly λιγη ακομα υπομονη να φταξουν τα cyanogen settings,στα τελευταια update δουλευει αψογα και το GPS κανενα ιδιαιτερο προβλημα συμφωνα παντα με τις δικες μου αναγκες,προς το παρων η rom του Roman στο xda ειναι για μενα ολα τα λεφτα + το kernel του franciscofranco v7.1
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σακη χρονια πολλα καλη χρονια και σε αυτο το forum,εβαλα cyanogen προχθες αλλα νομιζω οτι χρειαζεται πολυ δουλεια ακομα για να φτασει τις rom που ξεραμε πιο παλια ,νομιζω οτι ο Romann εχει κανει πολυ καλη δουλεια μεχρι τωρα εσυ τι λες ?

 

Δεν έχει βγει ακόμα το official release της CM9 για το G.Nexus.

 

- Κανένα σοβαρό bug και πλήρως λειτουργική.

- Tρομερή αυτονομία.

- Το πιο όμορφο battery widget για την Notification Bar: http://i.imgur.com/PlPqm.png

- DSP για bass boost στο ηχείο.

- Δυνατότητα επιλογής αριθμού homescreen/default/αφαίρεση G.SearchBar/Resize any Widget/autorotate στην HScreen.

- Automatic Backlight

 

Προς το παρόν μένω με CM9 (σήμερα βγήκε build 30) και όταν αδειάσει η μπαταρία θα την δοκιμάσω και με franco. Στο επόμενο build θα ξαναδοκιμάσω και του Roman η οποία στο build X που την είχα είναι λίγο πιο γρήγορη στο σκρολάρισμα.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Sync ON/OFF ?

Facebook/Twitter/Whatsapp, etc ?

 

Φιλε geovass sync on για facebook twitter με συγχρονισμό ανά 4 ώρες. Beutifull weather Widgets με sync ανά τρεις ώρες. heytell ενεργό και google auto sync...

Κοινώς όλα ανοικτά να ρουφάνε.

Link to comment
Share on other sites

Σακη σκεφτομαι να βαλω τωρα την cyanogen που βγηκε σημερα http://fitsnugly.euroskank.com/skankwich/maguro/ που θα βρω το battery widget για την Notification Bar που αναφερεις πιο πανω γιατι απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει κατι τετοιο στα cyanogen settings...
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σακη σκεφτομαι να βαλω τωρα την cyanogen που βγηκε σημερα http://fitsnugly.euroskank.com/skankwich/maguro/ που θα βρω το battery widget για την Notification Bar που αναφερεις πιο πανω γιατι απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει κατι τετοιο στα cyanogen settings...

 

Οτι ανέφερα πιο πάνω υπάρχει: settings->Cyanogen settings-> Interface (εκεί διαλέγεις τι να βάλεις και με ποιά σειρά)

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο το γνωριζω,εκεινο που θα ηθελα ειναι για το ποσοστο της μπαταριας

 

Δεν έχω βρει σχετική ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο το γνωριζω,εκεινο που θα ηθελα ειναι για το ποσοστο της μπαταριας

 

Θα υπαρχει λογικα στα cm settings οταν θα βγει public.Ακομα δεν εχει τετοια ρυθμιση.Στην cm7 που ειχα εχει τη ρυθμιση για το ποσοστο οποτε απλα πρεπει να περιμενουμε λιγο μεχρι το public release

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρχει λογικα στα cm settings οταν θα βγει public.Ακομα δεν εχει τετοια ρυθμιση.Στην cm7 που ειχα εχει τη ρυθμιση για το ποσοστο οποτε απλα πρεπει να περιμενουμε λιγο μεχρι το public release

 

Καλημερα και Χρονια Πολλα Καλη Χρονια σε ολο το forum,Αργυρη αυτο το γνωριζω δεν υπαρχει προς το παρων ποσοστο μπαταριας στα cyanogen settings,αυτο που θα ηθελα ειναι το ποσοστο μπαταριας που χρησιμοποιει ο Σακης στην cyanogen rom που τρεχει στο κινητο του:)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα Καλη Χρονια σε ολο το forum,Αργυρη αυτο το γνωριζω δεν υπαρχει προς το παρων ποσοστο μπαταριας στα cyanogen settings,αυτο που θα ηθελα ειναι το ποσοστο μπαταριας που χρησιμοποιει ο Σακης στην cyanogen rom που τρεχει στο κινητο του:)
θα σε μπέρδεψε η photo στην προηγούμενη σελίδα. Δεν είναι από το δικό μου GN ενώ κανένα από τα battery mods που έχουν βγει δεν λειτουργεί με CM9.
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους...μια ερωτηση για το καλο...:happy:..ειχα βαλει την 4.0.3 kang νομιζω με franco αλλα πριν μια εβδομαδα και η μπαταρια που ειναι και το ζητουμενο μου,μου αδειαζε πολυ πιο γρηγορα απο stock 4.0.2 με root και cmw..:(..αν παω τωρα σε roman και franco 7.1 θα ειναι καλυτερα στο θεμα μπαταριας απο την στοκ 4.0.2 που το εχω επαναφερει??

:confused:..ευχαριστω πολυ ...:O

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους...μια ερωτηση για το καλο...:happy:..ειχα βαλει την 4.0.3 kang νομιζω με franco αλλα πριν μια εβδομαδα και η μπαταρια που ειναι και το ζητουμενο μου,μου αδειαζε πολυ πιο γρηγορα απο stock 4.0.2 με root και cmw..:(..αν παω τωρα σε roman και franco 7.1 θα ειναι καλυτερα στο θεμα μπαταριας απο την στοκ 4.0.2 που το εχω επαναφερει??

:confused:..ευχαριστω πολυ ...:O

 

Καλή αυτονομία σε 4.0.2 είχα μόνο στην Revolution HD όχι στην stock. Οπότε ναι, δοκιμασέ την! (roman build 12)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...