Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε το γουσταρω τοσο πολυ το κινητο που δεν τρελαινομαι!

ο δε συνδυασμός sweet rom με notecore 1.4 oc και τελευταια εκδοση του nova με εχει χαζεψει πραγματικα!:)

και σε μπαταρια και στα παντα!

το κινητο εχει χτυπήσει νταβανι τωρα!

εχω παθει πλακα! σοβαρα μιλαω!

το note 2 ειναι λατρεια αλλα μπορει να περιμενει!

 

πατριδα ποιον notecore λες??

14 , 14,1 , 14,2 ??????

επισης εχεις αλλαξει το bootanimation στην sweetrom v3???

 

ελα δεν αλλαξα bootanimation δεν το εχω δοκιμασει!

αυτον το Notecore εννοω!

https://www.dropbox.com/s/zrjhkfrnqcijqv9/GL_NOTECORE_v14-1_OC.zip

βαλτον αστον 2 με 3 μερες να "κατσει" στο κινητο και θα δεις και καλη αυτονομία!

για μενα οτι πιο γρηγορο εχω δει στο κινητο μας!

επαθα πλακα!

 

επισης με το προγραμμα autostarts(ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ) εκανα εφαρμογες που ειχα(και τις θελω ομως δεν θελω να τις βγαλω) να μην ξεκινανε με την εκκίνηση του κινητου και γενικα να μην ανοίγουν αν δεν τις ανοιγω εγω!

το αποτελεσμα!

ξεκιναω με πανω απο 280 mb free παρολο που εχω πανω απο 200 εφαρμογες στο κινητο!

γενικα το note ειναι που ειναι ΤΟ κινητο αν το "προσεξεις" λιγο το κανεις πυραυλο!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

ελα δεν αλλαξα bootanimation δεν το εχω δοκιμασει!

αυτον το Notecore εννοω!

https://www.dropbox.com/s/zrjhkfrnqcijqv9/GL_NOTECORE_v14-1_OC.zip

βαλτον αστον 2 με 3 μερες να "κατσει" στο κινητο και θα δεις και καλη αυτονομία!

για μενα οτι πιο γρηγορο εχω δει στο κινητο μας!

επαθα πλακα!

 

επισης με το προγραμμα autostarts(ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ) εκανα εφαρμογες που ειχα(και τις θελω ομως δεν θελω να τις βγαλω) να μην ξεκινανε με την εκκίνηση του κινητου και γενικα να μην ανοίγουν αν δεν τις ανοιγω εγω!

το αποτελεσμα!

ξεκιναω με πανω απο 280 mb free παρολο που εχω πανω απο 200 εφαρμογες στο κινητο!

γενικα το note ειναι που ειναι ΤΟ κινητο αν το "προσεξεις" λιγο το κανεις πυραυλο!:)

Στο Market έχει δύο τρεις εφαρμογές autostarts ποια λες τι εικονίδιο έχει ;;

Λέω να ξεκινήσω πειράματα. .....τι να προσέχω;

Link to comment
Share on other sites

Στο Market έχει δύο τρεις εφαρμογές autostarts ποια λες τι εικονίδιο έχει ;;

Λέω να ξεκινήσω πειράματα. .....τι να προσέχω;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts

 

After start up. Οι εφαρμογές με κίτρινο χρώμα είναι του συστήματος. Αυτές πρόσεξε...:)

 

@ Καλή η προσπάθεια με τον Hydra5.4oc (1.7) αλλά μετά από μία μέρα χρήσης, άρχισε να κολλάει στο scrolling. Επίσης σταμάτησε να βλέπει την κάρτα μνήμης...έκανα επανεκκίνηση για να την ξαναδεί.

Πίσω στον αγαπημένο Notecore 14.1oc...εγγυημένος και δοκιμασμένος.:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

εμείς πότε θα δούμε κανένα jb???

η αλήθεια είναι οτι ζήλεψα με το note 2....:O:O:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts

 

After start up. Οι εφαρμογές με κίτρινο χρώμα είναι του συστήματος. Αυτές πρόσεξε...:)

 

@ Καλή η προσπάθεια με τον Hydra5.4oc (1.7) αλλά μετά από μία μέρα χρήσης, άρχισε να κολλάει στο scrolling. Επίσης σταμάτησε να βλέπει την κάρτα μνήμης...έκανα επανεκκίνηση για να την ξαναδεί.

Πίσω στον αγαπημένο Notecore 14.1oc...εγγυημένος και δοκιμασμένος.:)

 

+10000

πραγματικα οτι καλυτερο!!!!:)

 

εμείς πότε θα δούμε κανένα jb???

η αλήθεια είναι οτι ζήλεψα με το note 2....

 

φιλε τρελαινομαι με το note2 ΑΛΛΑ....

για πρωτη φορα πιστεψε με ειμαι ψύχραιμος!:)

και την "τρελα" που εχω εγω με αυτα δε την εχουν 500 μελη μαζι:lol

 

κανω τα ΠΑΝΤΑ με το note ...τα παντα ομως!

απίστευτο σερφαρισμα

απιστευτη οθονη

push mail και δεν συμμαζεύεται!

πενακι γραφω οτι θελω σημειώνω τα παντα!

καμερα απλα Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η ...βαζει κατω ναυαρχίδες και ναυαρχίδες!:)

βλεπω ταινεις στο κινητο μου ακουω μουσικη !

εχω google talk yahoo talk viber facebook και δεν ξερω και εγω τι!

βασικα πειτε μου κατι που δεν μπορω να κανω!

 

και με τις τελευταίες custom roms και κερνελς εχουμε γκρεμίσει ταβανι!!! κανονικα!

χαρειτε την κινηταρα σας! ερχεται και η jb...μια χαρα...

θα περασει ο καιρος θα πεσει η τιμη απο το 2 κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ...:p

 

οσοι παιρνουν το 2 τωρα και το χαιρονται και ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ στην ουσια δεν υπαρχει κατι που να μην κανουμε εμεις και να κανουν αυτοι!!!!

και ας εχουν και 2 g ram...

οποτε ας χαρουμε οτι εχουμε τωρα και για το μετα βλεπουμε!:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον 14.2 oc είναι αρκετά καλύτερος δες τον αξίζει

 

μπαααααα:lol::lol::lol:

αραζουμε εδω και περιμενουμε!:)

Link to comment
Share on other sites

μπαααααα:lol::lol::lol:

αραζουμε εδω και περιμενουμε!:)

 

Εσυ χάνεις και ταχύτητα αλλά και πολύ μπαταρία ότι θες....

Link to comment
Share on other sites

Εσυ χάνεις και ταχύτητα αλλά και πολύ μπαταρία ότι θες....

 

Άντε δώσε λινκ να δοκιμάσουμε:D

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Άντε δώσε λινκ να δοκιμάσουμε:D

Sent from my note

 

Araditsas είναι αυτός...τι να τον εκανουμε;;; Αφού επέμενε τον έβαλα και εγώ το βράδυ να τον δοκιμάσω. Στα ίδια επίπεδα με τον 14.1 τον βλέπω αν και είναι νωρίς ακόμα.:)

Είχε δώσει λινκ δύο τρεις μέρες πιο πίσω, κοίτα λίγο...

Άσε στο ανεβασα...

 

http://db.tt/6GDy6Z91

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Araditsas είναι αυτός...τι να τον εκανουμε;;; Αφού επέμενε τον έβαλα και εγώ το βράδυ να τον δοκιμάσω. Στα ίδια επίπεδα με τον 14.1 τον βλέπω αν και είναι νωρίς ακόμα.:)

Είχε δώσει λινκ δύο τρεις μέρες πιο πίσω, κοίτα λίγο...

 

Το βρήκα το λινκ.Το έβαλα στο dropbox για να το δοκιμάσω αργότερα.:)

Τώρα ακούω ράδιο πίνω φραπέ και απολαμβάνω σερφάρισμα:D

Θέλω να δω το νοτελι με jb .

Πιστεύω η σαμμυ θα το προσαρμόσει πολύ καλά στο θηρίο μας:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορώ να πω και για το με sweetrom το κινητό είναι βούτυρο!!

Πολύ ομαλή λειτουργία και με τον nova πραγματικά γρήγορο, όπως έλεγε και ένας φίλος πιο πριν.

 

Δυστυχώς με τον Netcore 14.2 oc παρατήρησα πρόβλημα σε βίντεο hd τραβηγμένα από iphone mac book, γενικότερα με *. mov αρχεία. Οπότε έτρεχα το βίντεο το κινητό κόλλαγε και δεν έκανε τπτ.

 

Τώρα φασαρία νέο hydra και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Τουλάχιστον το θέμα με τα βίντεο που αναφέρω έχει ξεπεραστεί.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα ρε παιδιά δεν ξέρω γιατί αλλά η sweet μου τρώει πολύ μπαταρία, με την chrack χαλαρά και με πάρα πολύ χρήση άντεχε 24 τώρα με το ζόρι να μου βγάλει 15-18 ώρες και το θέμα είναι πως έχω δοκιμάσει όλα τα κερνελ τώρα θα το αφήσω άλλο ένα 24ώρο με την netcore 14.1 γιατί πριν λίγο την πέρασα να δω τι παίζει και με αυτή, αλλά με cf-root και hydra μου την ρουφούσε την μπαταρία συνεχώς ! Περίεργο πάντως γιατί και άτομα εδώ μέσα και στο xda λένε πως δεν είχαν κανένα θέμα μπαταρίας ούτε με speep Mode θα φανεί και εάν δω και συνεχίζει θα γυρίσω στην chrack αν και η sweet μου αρέσει περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα ρε παιδιά δεν ξέρω γιατί αλλά η sweet μου τρώει πολύ μπαταρία, με την chrack χαλαρά και με πάρα πολύ χρήση άντεχε 24 τώρα με το ζόρι να μου βγάλει 15-18 ώρες και το θέμα είναι πως έχω δοκιμάσει όλα τα κερνελ τώρα θα το αφήσω άλλο ένα 24ώρο με την netcore 14.1 γιατί πριν λίγο την πέρασα να δω τι παίζει και με αυτή, αλλά με cf-root και hydra μου την ρουφούσε την μπαταρία συνεχώς ! Περίεργο πάντως γιατί και άτομα εδώ μέσα και στο xda λένε πως δεν είχαν κανένα θέμα μπαταρίας ούτε με speep Mode θα φανεί και εάν δω και συνεχίζει θα γυρίσω στην chrack αν και η sweet μου αρέσει περισσότερο

 

μπααα εγω δεν εχω θεμα!(πανω κατω το ιδιο με κρακ ειναι!!_

αν και οπως ειπα πολλες φορες δεν δινω σημασια γιατι εχω 2 :)

και τις αλλαζω!

Link to comment
Share on other sites

μπααα εγω δεν εχω θεμα!(πανω κατω το ιδιο με κρακ ειναι!!_

αν και οπως ειπα πολλες φορες δεν δινω σημασια γιατι εχω 2 :)

και τις αλλαζω!

 

Απ ότι βλέπω και εσύ το ίδιο έχεις κέρνελ με αυτόν που έβαλα το απόγευμα, οπότε θα τον αφήσω να λειτουργήσει 2-3 ημέρες να δω τι παίζει και είμαι οκ.

 

Και εγώ παρεμπιπτόντως έχω έξτρα μπαταρίες 1 την δικιά του και παράγγειλα +3 με φορτιστή από ebay οπότε δεν με πολύ καίει απλά να γλιτώνουμε το βάλε βγάλε

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω και εσύ το ίδιο έχεις κέρνελ με αυτόν που έβαλα το απόγευμα, οπότε θα τον αφήσω να λειτουργήσει 2-3 ημέρες να δω τι παίζει και είμαι οκ.

 

Και εγώ παρεμπιπτόντως έχω έξτρα μπαταρίες 1 την δικιά του και παράγγειλα +3 με φορτιστή από ebay οπότε δεν με πολύ καίει απλά να γλιτώνουμε το βάλε βγάλε

 

καλυτερα βαλε βγαλε παρα να μεινεις χωρις κινητο!;)

εμενα με εχει βολεψει απιστευτα αυτο με την δευτερη μπαταρια!

24 ωρες το 24ωρο χαιρεσαι το θηριο..;)

 

Λεω αφου κρατησω ενα back up να δοκιμασω αυτη την ρομ σημερα ετσι απο περιέργεια!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1911901

θα σας πω εντυπωσεις!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φοράω την τελευταία επίσημη γερμανική LRT η οποία περάστηκε μέσω pc odin και αποφάσισα να κάνω root μέσω του οδηγού στη βίβλο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344619 , άλλα έχω αγχωθει με το triangle away, και αυτά που γράφει εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22462960&postcount=1 για brick .

Είναι δικαιολογημένη η ανησυχία μου, υπάρχεις κάποιος κίνδυνος η είναι ασφαλές ?

 

Κάποιος.... μια βοήθεια?

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος.... μια βοήθεια?

 

Ακολούθησε τον τρόπο ρουτ που έχω στην υπογραφή μου (c0rpse_grinder) και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το triagle away θα σου κάνει την δουλειά εφόσον έχεις βάλει κερνελ του Chainfire.:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δοκιμασα την L I Ω U I D S M Θ Θ T H » JellyBean RC 3 οπως σας ειπα και πιο πανω...

μπρρρρρρρ μακριααααααα:)

λαγκ και περα απο αυτο λειπουν ολα μα ολα μα ολα τα καλουδια που εχει η μαμα σαμυ!

ουτε καν ραδιο ουτε καν βιντεοκληση!

τεσπα επιστρεφω στην γλυκια ρομ και περιμενω!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δοκιμασα την L I Ω U I D S M Θ Θ T H » JellyBean RC 3 οπως σας ειπα και πιο πανω...

μπρρρρρρρ μακριααααααα:)

λαγκ και περα απο αυτο λειπουν ολα μα ολα μα ολα τα καλουδια που εχει η μαμα σαμυ!

ουτε καν ραδιο ουτε καν βιντεοκληση!

τεσπα επιστρεφω στην γλυκια ρομ και περιμενω!!!!

 

Δεν την είδες τη ρομ ότι είναι 95 ΜΒ ;Τι στο καλό ρομ είναι αυτή με 95 ΜΒ όγκο;Το ΝΟΤΕ θέλει από 500 ΜΒ και πάνω για να ξεκινήσει.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το νοτε με την τελευταια ελληνικι και μολις εχθες περασα την LRT να την δοκιμασω καλη μου φαινετε αλλα λιγο βαρια θελω να αλλαξω kermel και βαλω αυτον GL_NOTECORE_v14.2 εαν κανω ροοτ γινετε?η πρεπει να περασω custom rom πρωτα?

για να κανω ροοτ πρεπει να κανω ολα αυτα τα βηματα μεχρι και το 5?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4261957#post4261957

Edited by nikos1986
Link to comment
Share on other sites

:whip::whip::whip:

 

γουστα ειναι αυτα !

σε εμενα δεν ειχε κανενα κολημμα αλλιως θα την ειχα πεταξει ,οπως πεταξα την paranoid, aokp , ½ I L L U S I Θ N ▬ CP 5 ▬ Spiderman Ed. .... και αλλες που εχω δοκιμασει .

το ραδιο και την βιντεοκληση δεν τα χρησιμοποιώ ετσι και αλλιως !

Link to comment
Share on other sites

:whip::whip::whip:

 

Χαχαχα θεϊκό πραγματικά:p

γουστα ειναι αυτα !

σε εμενα δεν ειχε κανενα κολημμα αλλιως θα την ειχα πεταξει ,οπως πεταξα την paranoid, aokp , ½ I L L U S I Θ N ▬ CP 5 ▬ Spiderman Ed. .... και αλλες που εχω δοκιμασει .

το ραδιο και την βιντεοκληση δεν τα χρησιμοποιώ ετσι και αλλιως !

 

Είχε λαγκ σε μένα όταν από την αρχική οθόνη πήγαινα στο μενού.

Επίσης μου φάνηκε πάρα πολύ "λίγη"..

Τι νόημα έχει το νοτελι ας πούμε χωρίς το s note κτλ.

Επίσης από την στιγμή που η συσκευή μου υποστηρίζει και βίντεο κλήσεις γιατί να μην τις έχω; δεν έχουμε μήλο θηρίο έχουμε που κάνει τα πάντα:D

Τεσπα όπως είπες και εσύ γούστα είναι αυτά

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...