Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανα πρόγραμα για να βάζεις εφαρμογές στην οθόνη που κατεβενει υπάρχει σαν τις φοτο που έχει στα θέματα από πάνω;;;; η κάτι παρόμοιο που να τρέχει σε αυτην την οθόνη;

 

ΜΠΡΆΒΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΑΣ!!

http://thumbs.dreamstime.com/thumblarge_551/12881440071P9wQW.jpg

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχθες πηρα το κινητο απο service ύστερα απο hardbrick με καινουρια πλακέτα !

ροταρισμα κατευθιαν και περασμα κρακ 15 και cf με πήδηξε στα κολλήματα και την εστειλα στο καλο , τωρα ειμαι με swet rom και ειμαι ικανοποιημενος !

Link to comment
Share on other sites

εχθες πηρα το κινητο απο service ύστερα απο hardbrick με καινουρια πλακέτα !

ροταρισμα κατευθιαν και περασμα κρακ 15 και cf με πήδηξε στα κολλήματα και την εστειλα στο καλο , τωρα ειμαι με swet rom και ειμαι ικανοποιημενος !

 

ΠΑΡΑΞΕΝΟ!! Μήπως να ξαναδοκίμαζες την έχω από την αρχή και είναι φανταστική και όσους έχω ακούσει δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Την είχα με CF. Τώρα δυο μέρες ειμαι με Hudracore 4.3b από ταχύτητα και σμουθ φανταστηκοτατη ,από μπαταριά το πολύ 5% μεγαλύτερη κατανάλωση από CF στο σύνολο της αποφόρτισης.

Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει ΚΡΑΚ 15 με notecore 14.1 πως βλέπει την μπαταριά ....

 

EDIT ΚΡΑΚ 16 ΓΙΑ ΠΑΜΕ

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

εχθες πηρα το κινητο απο service ύστερα απο hardbrick με καινουρια πλακέτα !

ροταρισμα κατευθιαν και περασμα κρακ 15 και cf με πήδηξε στα κολλήματα και την εστειλα στο καλο , τωρα ειμαι με swet rom και ειμαι ικανοποιημενος !

 

Κολλήματα με την ***** ? ποιος ξέρει, ίσως να μην πέρασε καλά ή κάτι να μην πήγε σωστά ! Πάντως όντως για την γλυκιά και εγώ διαβάζω καλά μηνύματα, αφού είσαι ευχαριστημένος, μια χαρά ! Με τι kernel την έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

βγηκε καινουργια chrack's??

[ROM] [12.09] Chrack´s ICS 4.04 XXLRQ DBT Final Rom (Aroma + OTA Updater)

στο ΟΤΑ μου βγαζει v16 αλλα επειδη αργη να κατεβει να την κατεβασω απο εδω??

ειναι η ιδια??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

βγηκε καινουργια chrack's??

[ROM] [12.09] Chrack´s ICS 4.04 XXLRQ DBT Final Rom (Aroma + OTA Updater)

στο ΟΤΑ μου βγαζει v16 αλλα επειδη αργη να κατεβει να την κατεβασω απο εδω??

ειναι η ιδια??

ευχαριστω

 

Ναι όντως βγήκε η 16 πάντως μην την κατεβάσεις με το ota μια βλακεία και μισή αυτό το ota κατεβάζει ώρες, βαρέθηκα και την πήρα από το φόρουμ, άλλη φορά δεν ξαναβάζω με ota

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως βγήκε η 16 πάντως μην την κατεβάσεις με το ota μια βλακεία και μισή αυτό το ota κατεβάζει ώρες, βαρέθηκα και την πήρα από το φόρουμ, άλλη φορά δεν ξαναβάζω με ota

 

απο το forum δεν λεει v16 αλλα chrack's ΧΧLRQ Final Rom

αυτη ειναι??

και παλι ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

απο το forum δεν λεει v16 αλλα chrack's ΧΧLRQ Final Rom

αυτη ειναι??

και παλι ευχαριστω

 

Αυτή είναι,η τελική πριν την jelly bean.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι,η τελική πριν την jelly bean.

 

την περασε κανεις πανω απο την v15 χωρις full wipe??

πρεπει η δεν πρεπει να κανω??

χθες εστησα γμτ την v15 :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την επίσημη Γερμανική rom 4.0.4. Αν την έχει περάσει κανείς, μήπως μπορεί να μου πεί κανείς πως αλλάζουμε τα wallpapers, αφού στο αριστερό ειδικό πλήκτρο 'εχει χαθεί η επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

την περασε κανεις πανω απο την v15 χωρις full wipe??

πρεπει η δεν πρεπει να κανω??

χθες εστησα γμτ την v15 :)

 

For the Final i recomment to make a Fullwipe!

You can try to wipe chache and dalvic only, but if you have problems

make Fullwipe and look if the Problem is gone!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την επίσημη Γερμανική rom 4.0.4. Αν την έχει περάσει κανείς, μήπως μπορεί να μου πεί κανείς πως αλλάζουμε τα wallpapers, αφού στο αριστερό ειδικό πλήκτρο 'εχει χαθεί η επιλογή;

 

Απλά κράτησε το δάχτυλο σου πάνω στην αρχική οθόνη και θα δεις το μενού με τις επιλογές. Μια από αυτές είναι και η επιλογή φόντου. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω ηδη την κρακ 16..

Δυστυχως και γω με την 15 αντιμετωπισα αρκετα κολληματα.. Κυριως σε skype video calls (Μιλαμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

και σε ορισμενες αλλες ελαφριες εφαρμογες..αντε να δουμε!!:X

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο δοκιμες αρκετων συσκευων ξαναγυρνάω στην αγαπημένη μου συσκευή το note !! Ποια ειναι η καλυτερη rom τωρα ?? Ποιος kernel ?? Υπάρχει κατι καλό σε jelly bean ??? Tι μου προτείνεται παιδιά ??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο δοκιμες αρκετων συσκευων ξαναγυρνάω στην αγαπημένη μου συσκευή το note !! Ποια ειναι η καλυτερη rom τωρα ?? Ποιος kernel ?? Υπάρχει κατι καλό σε jelly bean ??? Tι μου προτείνεται παιδιά ??

 

Ξεκίνα με κρακ 16 που είναι ότι καλύτερο αν θες κερνέλ βαλε hardcore 4.3b. Αλά αστών λίγο με τον κερνέλ της ρομ για να δεις μετά τις διάφορες μόνος σού

Κρακ16

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665208

Hardcore

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Link to comment
Share on other sites

Με cf πάντως έχει τρομερή αυτονομία, για hydra core θα μας διαφωτίσουν τα παιδιά για διαφορές. Και γω με κρακ 16.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ερώτηση. Είμαι με την τελευταία κρακ και όταν πάω να γράψω πάνω σε ένα screenshot με το πενάκι, λαγκαρει απίστευτα. Δηλαδή ξεκινάω να γράφω και ακούει μετά από ένα δευτερόλεπτο. Κοινώς σέρνεται χωρίς απόκριση η ακρίβεια εκεί που γράφεις.

Συμβαίνει και στην τελευταία official αυτό η είναι μόνο θέμα της κρακ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ερώτηση. Είμαι με την τελευταία κρακ και όταν πάω να γράψω πάνω σε ένα screenshot με το πενάκι, λαγκαρει απίστευτα. Δηλαδή ξεκινάω να γράφω και ακούει μετά από ένα δευτερόλεπτο. Κοινώς σέρνεται χωρίς απόκριση η ακρίβεια εκεί που γράφεις.

Συμβαίνει και στην τελευταία official αυτό η είναι μόνο θέμα της κρακ;

 

Ειμαι με την τελευταία κρακ από χθες και με hydracore.

Μόλις δοκίμασα αυτό που λες και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

 

Πραγματικά ίσως η καλύτερη custom rom μέχρι σήμερα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Με cf πάντως έχει τρομερή αυτονομία, για hydra core θα μας διαφωτίσουν τα παιδιά για διαφορές. Και γω με κρακ 16.

 

Είχα την 15 που είναι ίδιες με την 16 μικρές διάφορες στο μενού

με cf για 7 μέρες όλα οκ μετά δεν άντεξα και ήθελα να δοκιμάσω hardcore 4.3b την έβαλα και η διαφορά πολύ μικρή στην αυτονομία και καλύτερο στην ταχύτηταδεν θα έλεγα τρέλες διάφορες μπορεί ο καθένας να δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ερώτηση. Είμαι με την τελευταία κρακ και όταν πάω να γράψω πάνω σε ένα screenshot με το πενάκι, λαγκαρει απίστευτα. Δηλαδή ξεκινάω να γράφω και ακούει μετά από ένα δευτερόλεπτο. Κοινώς σέρνεται χωρίς απόκριση η ακρίβεια εκεί που γράφεις.

Συμβαίνει και στην τελευταία official αυτό η είναι μόνο θέμα της κρακ;

 

Έχεις δίκιο όταν κανείς σκριν σναπζ με το κουμπί από το πενακι και με το που σου δείξει την φοτο πας να γράψειςέχει καθυστερηση

 

Freddaras για δες όπως έγραψα όπως δείχνεις εσυ το κάνει μια χαρά. Δες και πες μας πιον κερνελ έχεις στάνταρ η εξτριμ πως βλέπεις την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναασχοληθεί με root σε android. παρέλαβα ένα note στην 4.0.4 ρουταρισμένο και ψάχνω να βρω πως μπορώ να αλλάξω το wallpaper μου. το εικονίδιο gallery δεν υπάρχει και δεν μπορώ να ανοίξω καμία φώτο μου. τι να κάνω; noob :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναασχοληθεί με root σε android. παρέλαβα ένα note στην 4.0.4 ρουταρισμένο και ψάχνω να βρω πως μπορώ να αλλάξω το wallpaper μου. το εικονίδιο gallery δεν υπάρχει και δεν μπορώ να ανοίξω καμία φώτο μου. τι να κάνω; noob :rolleyes:

 

Πατας επανω στη κεντρικη οθονη και σου πεταει ενα pop up με το τι θελεις να κανεις

 

Home Screen και απο κατω γραφει

Set wallpaper for

Ολα αυτα σε stock rom

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όταν κανείς σκριν σναπζ με το κουμπί από το πενακι και με το που σου δείξει την φοτο πας να γράψειςέχει καθυστερηση

 

Freddaras για δες όπως έγραψα όπως δείχνεις εσυ το κάνει μια χαρά. Δες και πες μας πιον κερνελ έχεις στάνταρ η εξτριμ πως βλέπεις την μπαταρία

 

θύμισε μου λιγο πως κανεις screen cap με το πενακι για να το δοκιμασω..

κόλλησα τωρα!:p

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταφερα να αλλαξω φοντο αλλα οχι φοντο οθονης κλειδωματος... Δεν μου εμφανιζει καποιο φακελο να επιλεξω φωτογραφια. Και ουτε καν τις μαμισιες με αφηνει να αλλαξω. Μου βγαζει ενα μηνυμα twwallpaper κατι, σταματησε να λειτουργει.. Τωρα;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...