Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά με chrack's 10 και notecore. 8.1 απλά η συσκευή δίνει ότι καλύτερο μπορεί. Την άλλη εβδομάδα θα έχω την τύχη να έχω μια σύντομη επαφή με το Note 2. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο ή αναμονή μας...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μετα το update se 4.0.4 δεν βρισκει το gps

τι πρεπει να κανω καμια ιδεα ;

ξαναφλασαρα τη ρομ με μια vodafone γερμανιας και μια ελλαδας και μου κανει το ιδιο

καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που το αλλάζεις μόλις πας να το βάλεις στα dbi που ήταν πριν πηγαίνει νομίζω μέχρι 280

 

Αμα το βάλεις 280 μπορεί στο επόμενο boot να σου δίνει το 320. Αν όχι μπορείς να κάνεις edit το /system/build.prop και όπου δεις ro.sf.lcd_density=240 να το κάνεις 320, save exit reboot.

Παίζουν και άπειρα apps που μπορούν να σου κάνουν την δουλεία πάντως.... Χτύπα lcd density και θα σου βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με chrack's 10 και notecore. 8.1 απλά η συσκευή δίνει ότι καλύτερο μπορεί. Την άλλη εβδομάδα θα έχω την τύχη να έχω μια σύντομη επαφή με το Note 2. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο ή αναμονή μας...

 

Λοιπον φιλτατε αναμενουμε φουλ preview ε! :)

Εγω θα πω πως και με απλο cf root η συσκευη πεταει, ειλικρινα εχω εντυπωσιαστει τοσο οσο οταν ειχαν βγει οι πρωτες γρηγορες ρομ για το SGS, δεν το περιμενα κατι τετοιο για να ειμαι ειλικρινης.

 

On another issue, εχουμε καποιο δοκιμασμενο theme που να μπαινει σε chrack's 10?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλτατε αναμενουμε φουλ preview ε! :)

Εγω θα πω πως και με απλο cf root η συσκευη πεταει, ειλικρινα εχω εντυπωσιαστει τοσο οσο οταν ειχαν βγει οι πρωτες γρηγορες ρομ για το SGS, δεν το περιμενα κατι τετοιο για να ειμαι ειλικρινης.

 

On another issue, εχουμε καποιο δοκιμασμενο theme που να μπαινει σε chrack's 10?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1437583

Εγώ έχω βάλει του kalagas με το zipthemer. Μπαίνει κανονικότατα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις καμιά πληροφορία για το note2? Έχω διαβάσει για 4core, 5.5".βασικά διαθεσιμοτητα με ενδιαφέρει.

 

Για το Note 2 συζητάμε αποκλειστικά και μόνο εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336341

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1437583

Εγώ έχω βάλει του kalagas με το zipthemer. Μπαίνει κανονικότατα...:)

πολύ ωραίο φαίνεται!!λέω να το ρισκάρω!!είμαι νέος στο note ελπίζω να μην τα κάνω θάλασσα...

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο φαίνεται!!λέω να το ρισκάρω!!είμαι νέος στο note ελπίζω να μην τα κάνω θάλασσα...

 

Κάνε τα βήματα που λέει o kalagas με τη σειρά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Πάρε και ένα nandroid backup πριν καλού κακού...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η Notecore 9

 

http://goo.gl/S5qKO

 

Ρέ παιδιά τι έχει κάνει ο άνθρωπος;; :eek:

Ζαλίστηκα μιλάμε..

Δεν έχω δει το κινητό πιο γρήγορο..

Απίστευτο.. Τον έβαλα πριν λίγο σε Chrack 10 και έπαθα σοκ..

Έχει φύγει μέχρι και το λαγκ από το Tapatalk..

Ελπίζω να είναι καλός και στην μπαταρία.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά τι έχει κάνει ο άνθρωπος;; :eek:

Ζαλίστηκα μιλάμε..

Δεν έχω δει το κινητό πιο γρήγορο..

Απίστευτο.. Τον έβαλα πριν λίγο σε Chrack 10 και έπαθα σοκ..

Έχει φύγει μέχρι και το λαγκ από το Tapatalk..

Ελπίζω να είναι καλός και στην μπαταρία.

Sent from my note

 

Περιμένω πως και πως να μας πεις τι λέει από μπαταρία σε σχέσει με τον κερνελ που είχε η ρομ εξαρχής

Αν λέω αν την δοκιμάσω και δεν μου αρέσει από που μπορώ να βρω τον κερνελ που είχα...;;;;(για να μην ξαναφλασαρω την ρομ)

Όπως προανέφερα είμαι με κρακ και ενώ εχω δοκιμάσει και κρακ και notecore 8.1 φλασαρα να δοκιμάσουν και τον κερνελ τησ ρομ γιατί τον πρότεινε ο freddaras αυτό που εχω να πω είναι ότι δεν υπάρχουν μεγάλες διάφορες και ο ποιο ισοροποιμενος είναι αυτός που προτίνετε μαζί με την κρακ (δεν εχω δοκιμάσει τονnotecore 9) περιμένω και αλλά σχολεία

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως να μας πεις τι λέει από μπαταρία σε σχέσει με τον κερνελ που είχε η ρομ εξαρχής

Αν λέω αν την δοκιμάσω και δεν μου αρέσει από που μπορώ να βρω τον κερνελ που είχα...;;;;(για να μην ξαναφλασαρω την ρομ)

Όπως προανέφερα είμαι με κρακ και ενώ εχω δοκιμάσει και κρακ και notecore 8.1 φλασαρα να δοκιμάσουν και τον κερνελ τησ ρομ γιατί τον πρότεινε ο freddaras αυτό που εχω να πω είναι ότι δεν υπάρχουν μεγάλες διάφορες και ο ποιο ισοροποιμενος είναι αυτός που προτίνετε μαζί με την κρακ (δεν εχω δοκιμάσει τονnotecore 9) περιμένω και αλλά σχολεία

 

Φιλε θα σου πω από μπαταρία αλλά έχω ξενερώσει τώρα λίγο γιατί μου έκανε 2 με 3 απανωτά restarts το κινητό ενώ πριν με cf root δεν είχα τέτοια.

Τώρα δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή ο κερνελ δεν κάθεται καλά με Chrack..

Θα επανέλθω στο θέμα

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ πολύ κακό αυτό αν υπάρχει λινκ για να ξαναγυρίσω στον μαμα κερνελ και αν όντος είναι τόσο φανταστικός ο νοτεκορ λέω μήπως να δοκίμαζαν και εγώ;; ίσως αύριο;;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα σου πω από μπαταρία αλλά έχω ξενερώσει τώρα λίγο γιατί μου έκανε 2 με 3 απανωτά restarts το κινητό ενώ πριν με cf root δεν είχα τέτοια.

Τώρα δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή ο κερνελ δεν κάθεται καλά με Chrack..

Θα επανέλθω στο θέμα

Sent from my note

 

Δεν ξερω αν ειναι ολοι οι κερνελ εκτος CF γιατι και εμενα μου το εκανε με speed, και ξενερωσα λιγακι

μιας και ηταν το μεγαλο αρνητικο της v9 (στην δικια μου συσκευη τουλαχιστον)

και αποτι βλεπω συνεχιζει και στην 10, απλα σε μικροτερο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα είχες και στην v9 τα restarts, τότε δεν είναι θέμα kernel v9. Απλά κατά την εγκάτασταση κάτι πρέπει να εγκατέστησες που προφανώς το προκαλούσε αυτό. Ευτυχώς δεν είχα ούτε ένα στην v9. Στον νέο kernel, μειώνει τα voltages, σημαντικό για την μπαταρία. Μάλλον θα το δοκιμάσω γιατί δεν είχα κανένα restart ούτε στην v9 ούτε στην v10 του Chrack.

 

Δεν άντεξα τον φλάσαρα τώρα!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μετα το update se 4.0.4 δεν βρισκει το gps

τι πρεπει να κανω καμια ιδεα ;

ξαναφλασαρα τη ρομ με μια vodafone γερμανιας και μια ελλαδας και μου κανει το ιδιο

καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις ενεργοποιήσει το gps (έχεις κάνει σε όλα τικ, εκεί που αναφέρει για την τοποθεσία στις ρυθμίσεις), έχεις ανοίξει τον πλοηγό (sygic,ndrive) και δεν κλειδώνει δορυφόρους ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις ενεργοποιήσει το gps (έχεις κάνει σε όλα τικ, εκεί που αναφέρει για την τοποθεσία στις ρυθμίσεις), έχεις ανοίξει τον πλοηγό (sygic,ndrive) και δεν κλειδώνει δορυφόρους ;

 

 

εχω κατεβασει και το gps test και παλι δεν βρισκει κανενα δορυφορο και sygic k navigon τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

πράγματι,ότι καλύτερο o notecore 9.

smooth,fast, αγγίζει την τελειότητα,αν δεν την έφτασε ήδη.

τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ολοι οι κερνελ εκτος CF γιατι και εμενα μου το εκανε με speed, και ξενερωσα λιγακι

μιας και ηταν το μεγαλο αρνητικο της v9 (στην δικια μου συσκευη τουλαχιστον)

και αποτι βλεπω συνεχιζει και στην 10, απλα σε μικροτερο βαθμο.

 

Καπου διαβασα οτι για restarts στην ν9 ν10 ευθυνονται τα jellybeans...Οταν τα ειχα εγκατεστημενα ειχα restarts...Τωρα με v10 κ cf κερνελ κ χωρις Jellybeans ουτε ενα..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η μπαταρία στον notecore σε σχέσει με τον προεγκατεστιμενο κερνελ και σε στανμπαι αλλά και κατά την λειτουργία. Είναι νόρις αλά στο πρώτες εντυπώσεις...

Από που μπορώ να κατέβασε τον κερνελ που είχε εξ αρχις η κρακ;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει ο Netcore με την Chrack rom. Οθόνη ενεργή για 1 ώρα και 50 λεπτά. (Σημείωση ότι πριν 3 ώρες πέρασα τον Netcore v9.)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει ο Netcore με την Chrack rom. Οθόνη ενεργή για 1 ώρα και 50 λεπτά. (Σημείωση ότι πριν 3 ώρες πέρασα τον Netcore v9.)

 

Δεν κατάλαβα για καλό το λες η όχι;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...